×

بهترین مکان های دیدنی ایران در تعطیلات نوروزی

نویسنده نویسنده ایران هتل در تاریخ ۱۳۹۸/۱/۱۵
دسته بندی ایرانگردی
بهترین مکان های دیدنی ایران در تعطیلات نوروزی
در کشور ما ایران نوروز با خود بهار زیبا و تعطیلات نوروزی را به همراه می آورد، این تقارن بی مثال که خاص کشور ما ایران است، زمانی است که زمین و زمان دست به دست هم داده اند تا همه چیز در اوج لطافت و شکوه باشد و اگر ما اهل سفر و گشت و گذار باشیم، فقط کافی است مقصد و هدف سفر خود را مشخص کرده و بعد از رزرو هتل یا مکانی برای اقامت، سفر نوروزی خود را آغاز کنیم. شرق یا غرب، جنوب یا شمال، در هر گوشه از این خاک پهناور جاهای دیدنی بسیاری هست که مشتاقانه انتظار می کشند تا با آغوش باز از مسافران پذیرایی کنند و زیبایی های بی مانندشان را با شوق و ذوق به نمایش بگذارند.

در نوروز طبیعت زیبا با جلوه گری های خود شیفتگان طبیعت را بی قرار می کند و تاریخ دوستان و ایران گردان از دیدن مکان های تاریخی سیر نمی شوند. در این هنگام حتی کسانی که قصد استراحت یا سفرهای گروهی دارند هم بی نصیب نمی مانند و آن ها نیز به تنهایی یا با گروه های مختلف راهی سفر نوروزی می شوند. شور و زندگی در همه جا به چشم می خورد و شاید با قاطعیت بتوان گفت که نوروز تنها زمانی است که بیشتر مردم ایران آن را برای سفرهای طولانی انتخاب می کنند.

برخی از مردم از شمال به جنوب می روند و برخی از مردم جنوب، شمال کشور را برای سفر انتخاب می کنند. برخی دیگر به غرب و برخی به شرق کشور می روند. اما در این میان آن چه مهم است دیدن جاهای تازه و کسب تجربیات جدید است. چه بسا این تجربیات بهترین خاطرات و روزهای عمر ما را رقم بزنند. بنابراین بد نیست دل به دریا بزنیم و برای دیدن شهرها و جاهای جدید از این تعطیلات نوروزی استفاده کنیم. ما در این مقاله قصد داریم بهترین جاهای دیدنی در نوروز را به شما معرفی کنیم. با ما همراه  باشید تا با بهترین مقاصد گردشگری در این فصل بیشتر آشنا شویم. ایران هتل در این سفر همراه شماست و با رزرو و هتل های کیش و هتل های ایران شما را همراهی می کند تا با خاطری آسوده به شهرهای ایران سفر کنید.
زیگورات چغازنبیل
زیگورات چغازنبیل
زیگورات نام یک نیایشگاه باستانی است که در نزدیکی شهر شوش قرار گرفته است. زیگورات در زبان سومری به معنای معبد چند طبقه و پله ای شکل می باشد، زیگورات چغازنبیل اثری است که از شهر دوراونتاش باقی مانده و به صورت پله پله هایی ساخته شده که به سمت آسمان هستند، این معبد توسط اونتاش گال پادشاه عیلام باستان و برای ستایش ایزد اینشوشیناک ساخته شده است. در این معبد قدیمی ترین تصفیه خانه ی آب جهان نیز قرار دارد، که معماری پیشرفته ی ایران باستان را به رخ جهانیان می کشد.
شهر باستانی شوش
شهر باستانی شوش
شوش شهری باستانی است که زمانی یکی از قدیمی ترین و باشکوه ترین شهرهای ایران و جهان بوده است. از بناهای مهم این شهر کاخ آپادنا و قلعه ی فرانسوی ها می باشد، پلان این قلعه شباهت زیادی به بناهای قرون وسطی دارد و در ساخت آن از آجرهای کاخ آپادانا استفاده شده است. این قلعه که ترکیبی از معماری ایرانی اروپایی است بر فراز تپه ای در میان شهر شوش خودنمایی می کند. از دیگر دیدنی های شهر شوش آرامگاه دانیال نبی است که با معماری خاص خود جایگاه ویژه ای بین مردم دارد.
زراس خوزستان
زراس خوزستان
زارس دهکده ای تفریحی - توریستی است که در شمال دریاچه سد کارون 3 و در 14 کیلومتری جنوب شهر دهدز قرار دارد. این دهکده ی زیبا مانند یک تابلوی نقاشی است، تابلویی که نقاش آن با چیره دستی شاهکاری را خلق کرده که نظیر آن کمتر یافت می شود. کوه هایی که با درختان بلوط پوشیده شده اند، دشت های سبز و دریاچه ی آبی که در میان آن ها جلوه گری می کند، مناظر چشم نواز این دهکده هستند.
آبشار شوی
آبشار شوی
این آبشار منحصر به فرد ترین آبشار خاورمیانه و یکی از زیباترین آبشارهای ایران است، ارتفاع آن در حدود 80 متر و عرض آن در حدود 70 متر است. منظره ی زیبای این آبشار و طبیعت زیبا و بکری که آن را احاطه کرده است، گردشگران بسیاری را با وجود داشتن مسیری دشوار به سمت این شاهکار بی نظیر طبیعت می کشاند. آبشار شوی در ایام نوروز به اوج زیبایی و شکوه می رسد و از آن جا که در مرز استان لرستان و خوزستان قرار دارد، از هر دو استان قابل دسترسی است، اما از دزفول مسیر آسانتر و هموارتری دارد.
بندر سیراف
بندر سیراف
بندر سیراف بندر و شهری است با قدمت و پیشینه ای کهن که در مرکز شهرستان کنگان یکی از شهرستان های استان بوشهر قرار دارد. این بندر که روزگاری در اوج رونق و شکوه بوده است، بر اثر زلزله ی مهیبی از بین می رود. اما با این وجود هنوز هم آثاری از گذشته در آن باقی مانده است که بر جذابیت این بندر زیبا افزوده اند. از میان این آثار می توان به دخمه های سیراف، مسجد امام حسن، عمارت شیخ جبار نصوری و آرامگاه سیبویه اشاره کرد.
بندر بریس چابهار
بندر بریس چابهار
در60 کیلومتری چابهار و درشرق کناره های سواحل بی نظیر مکران و درمیان کوه های مینیاتوری، درامتداد حاشیه ی ساحلی دریای عمان، بندر زیبایی واقع شده که ازگذشته های دور مامن صیادان و ماهیگیران بوده است، مکانی که درآن جا می توان زیبایی های چشم نواز و باشکوه دریای عمان را به نظاره نشست. این بندرهمچون شبه جزیره است که صخره های باشکوهی برآن مشرف هستند و می توان از فراز آن ها زیباترین مناظر غروب و طلوع خوررشید را در پس زمینه ی آب های نیلگون دریای عمان تماشا کرد و با آرامش این طبیعت بکر همنوا شد.

کویر مصر
کویر مصر در نزدیکی روستایی به نام مصر واقع شده است. این روستا در استان اصفهان و در 45 کیلومتری شهر جندق واقع شده است. کویر مصر چشم اندازهای بسیاری زیبایی دارد به طوری که می توان گفت این کویر یکی از جذاب ترین کویرهای ایران است و طبیعت دوستان در آن ناب ترین مناظر طبیعی را مشاهده خواهند کرد. شن های زرد و روان و شب های پرستاره ی کویر گوشه ای از دنیای پر رمز و راز را برای هر بیننده ی مشتاقی آشکار خوهد کرد و توانایی خالقی را عیان خواهد کرد که زیباترین مناظر را با چیره دستی به تصویر می کشد.
دره ی کال جنی طبس
دره ی کال جنی طبس
طبس شهری دیدنی و تاریخی در استان خراسان جنوبی است. این شهر کویری با وجود آب و هوای بیابانی باغ ها و مناطق زیبایی را در دل خود نهفته است که دیدن آن ها در فصل بهار خالی از لطف نیست. دره ی کال جنی که از جاذبه های حیرت انگیز طبس است، دره ای رازآلود است که در شمال طبس و در نزدیکی روستای ازمیغان قرار دارد، در این دره نشانه هایی از دوران ساسانی یافته شده است. اما با این وجود قدیمی ها بر این باورند که این دره محل زندگی اجنه است و نباید به تنهایی از آن گذر کرد.
دشت شیمبار
دشت شیمبار
منطقه ی گردشگری شیمبار از توابع بخش چلو شهرستان اندیکاست که در 45 کیلومتری شهر قلعه خواجه و 100 کیلومتری مسجد سلیمان قرار دارد. این دشت در دامنه ی کوه دلا قرار دارد، چشمه های متعدد، آبشارهای زیبا، شط شیمبار و جنگل های دل انگیزی که با درختان بلوط و بادام، توت، انار و سیب و بوته های وحشی پوشیده شده اند، این دشت را به زیبایی آراسته اند. این دشت در فصل بهار زیباترین مناظر را از خود به نمایش می گذارد و می تواند برای یک سفر نوروزی مقصد جالب توجهی باشد. این دشت در اطراف خود جاذبه های دیدنی دیگری را جای داده که به لحاظ تاریخی و طبیعی دارای اهمیت هستند. تنگ بتا، تالاب شیمبار و انواع برگوری از مهم ترین آن ها می باشند.
جزیره ی هندورابی
جزیره ی هندورابی
جزیره ی زیبا و بکر هندورابی، جزیره ای است که در دل خلیج فارس قرار دارد، این جزیره یکی از جزایر و مناطق استان هرمزگان در شهرستان بندر لنگه می باشد، در واقع جزیره هندورابی از توابع کیش است و اگر با قایق مسیر کیش تا هندورابی را طی کنیم، در حدود 30 دقیقه طول می کشد. مساحت آن در حدود 23 کیلومتر مربع است و بین دو جزیره ی کیش و لاوان قرار گرفته است. جزیره ی هندورابی تقریبا خالی از سکنه است و روستایی کهن در آن به چشم می خورد که جمعیت اندکی را در خود جای داده است. در این جزیره می توان زیباترین و بکرترین سواحل و مناظر را مشاهده کرد. لاک پشت های دریایی و ماهیان رنگارنگ و زیبایی که در این آبی زلال شنا می کنند، از دیدنی های این جزیره هستند. وجود کلوپ های دریایی و امکان غواصی در این جزیره رویایی ترین لحظات را برای شما رقم خواهد زد.