×

نقد و بررسی رستوران کافه فارزی

نویسنده نویسنده ایران هتل در تاریخ ۱۳۹۸/۱/۸
دسته بندی غذا و خوراک
نقد و بررسی رستوران کافه فارزی
در ماه گذشته، رستوران هندی جدیدی در بلوک غذا های آسیایی در هی مارکت شهر لندن با نام  کافه فارزی اضافه شده است، که تمرکز خود را بر روی گول زدن حس چشایی شما گذاشته است!
سرآشپز های  فارزی دقیقاً غذا های هندی را سرو نمی کنند و بعضی از آیتم های حاضر در منوی آن ها فقط از ایده های خوراکی های هندی استفاده می کنند. در واقع، جواب اصلی این مسئله در نام آن ها نمایان است! " فارزی " به معنای جعلی و یا ساختگی است، اما کارکنان این رستوران ترجیح می دهند، که از واژه ی وهم و خیال استفاده کنند! آن ها حتی صفت مخصوصی برای غذا های خود به وجود آورده اند، " فارزی شده ، Farzified "!
petit fours
" تجربه ی رستوران فارزی " :
شاید از بعضی از شما با " فارزی " آشنا باشید. این کافه یکی از رستوران های زنجیره ای با همین نام است، که بیش از 9 شعبه در سراسر هند و دبی بر پا کرده اند . اولین شعبه ی آن ها در سال 2012 میلادی و توسط کار آفرینی به نام " زوراوارا کالرا ، Zorawara Kalra " و با هدف تکامل بخشیدن به غذا های هندی افتتاح شده است.
می توان گفت که رویه ی این رستوران کمی هنجار شکنانه می باشد! به طور مثال، آن ها غذایی را سرو می کنند که بسیار شبیه به ماهی و سیب زمینی سرخ شده ی انگلیسی می باشد، اما وقتی آن را می چشید متوجه می شوید، که در واقع در حال میل کردن " ماهی امریتساری ، Amritsari Fish " یا " هلیبوت ، Halibut " به همراه سیب زمینی و لوبیای کوبیده شده هستید، که یکی از غذا های محبوب در دکه های استان پونجاب هند به حساب می آید.
Farzi Cafe London Interior
تجربه ی این رستوران با بدرقه ی گرم دربان آغاز می شود . بعد از ورود، گروهی از کارکنان با خوشرویی شما را به داخل و نشستن بر روی صندلی دعوت می کنند. فضای مرکزی را یک بار با قفسه های بزرگ و بلند پر کرده است ، که با نور پردازی نارنجی رنگ درخشانی تزئین شده است.
میز ها اطراف این بار مربعی شکل چیده شده اند و گوشه های رستوران را هم مبل های راحتی پوشانده اند، که فضا را با یک طبقه ی پایین تر تقسیم می کند. این فضا کم سر و صدا تر است، اما اتمسفر ضعیف تری نسبت به محیط مرکزی داخلی دارد.
تنها کلمه ای که با بازدید از فضای داخلی و وسایل و مبلمان این کافه به ذهن انسان خطور می کند ، شیک و با کلاس می باشد! سرمایه گذاری 4 میلیون پوندی این رستوران را می توان در تمام نقاط آن دید.
 
" غذا ها و نوشیدنی ها " :
یکی از نکات مثبت اصلی بازدید از " کافه فارزی " ، تجربه ی خوردنی های " فارزی شده " می باشد !
ما دو پیش غذا را امتحان کردیم : ذرت بوداده با پنیر " اودوپی ، Udupi " ،که یکی از اسنک های محبوب در استان " کارناکاتا ، Karnakata " و به خصوص شهر " اودوپی " در هند می باشد . این غذا در یک کاسه به همراه توپ هایی از پنیر اودوپی به همراه ادویه ی " کارام پودی ، Karram Podi " ،که در آن پودر چیلی نیز وجود دارد سرو می شود.
غذای هندی مورد علاقه ی من یعنی صدف های " پانی پوری ، Pani Poori " ترد و خوشمزه هم به همراه دانه های " کویینو ، Quinoa " و پوره ی سیب زمینی حاضر و آماده شده بود. شما این انتخاب را دارید، که به همراه آن آب تمر هندی، گشنیز و یا دوغ هم سفارش دهید.
Udupi Paneer popcorn
بعد از این دو، نوبت به بشقابی پر از " آرانچینی ، Arancini " رسید ، که یکی از غذا های سنتی سیسیلی ایتالیا به شمار می رود و از توپ هایی از برنج تشکیل شده است، اما خوراکی را که ما واقع امتحان کردیم " دال وال آرانچینی " بود، که از دال و گشنیز تشکیل شده است و با " آچار ، Aachar " و " چوتنی ، Chutney " و " پاپادوم ، Papadom " های رول شده ای تزئین می شود  این ترکیب مزه ی بسیار شگفت انگیز و غافلگیر کننده ای داشت!
غذاهای اصلی ما، مرغ " تیکا ماسالا ، Tikka Massala " و استیک بره ی ملایم پخته شده بود ، که به همراه یک کاسه " دهال ، Dhal " آماده می شود  " ماسالا " داغ تر از چیزی بود که فکرش را می کردم، ولیکن در همان وضعیت، آن را با رضایت کامل چشیدم! گوشت بره هم کمی ادویه داشت، که مزه ی آن را کمی شبیه به برگ افرا کرده بود. در پایان باید بگویم، که هردوی این بشقاب ها لذیذ و خوشمزه بودند.
Laddoo
دسر های این رستوران نیز بسیار شیرین و لذت بخش هستند! چیز کیک " سریخاند ، Srikhand " به همراه سس انبه بسیار سبک و پر طعم و مزه بود. " لادو ، Laddoo " هم که در واقع نارگیل روکش شده با شکلات و موس نارگیل و توت های مختلف است، هم حرفی برای گفتن نمی گذاشت!
petit fours
بعد از آوردن دسر، بشقاب کوچکی که از شیرینی های " پتی فور ،Petit Four " پر شده بود هم برای ما به رایگان سرو شد. طعم شیرین و کمی ترش آن ها، بعد از آن همه مزه های مختلف، بسیار به یاد ماندنی بود و سورپرایز جالبی در پایان به حساب می آمد.
 
رأی نهایی: این رستوران فضای دلباز و آرامش بخش و پر نوری را برای مشتری های خود تدارک دیده است. کارکنان آن بسیار خوش رفتار می باشند و برای توضیح هر چیزی که از آن ها درباره ی مزه های مختلف غذا ها بپرسید، به اندازه ی کافی برای شما زمان می گذارند. ایده ی غذا های " فارزی شده " هم بسیار عالیست، اما در بعضی موارد کاملاً نتیجه ی خوشایندی به همراه ندارد، اما اگر از من بپرسید که آیا دوست دارم که دوباره به آن جا بروم، جواب من قطعاً بلی می باشد !