×

9 دهكده مرموز در ايرلند

نویسنده نویسنده ایران هتل در تاریخ ۱۳۹۸/۱/۱۹
دسته بندی جهانگردی
9 دهكده مرموز در ايرلند
اگر در سفرتان به دهكده امرالد آیل (ایرلند) دلتان می خواهد كه به مناطقی غیر از پایتخت آن یعنی شهر دوبلین سفر كنید، بازدید از این دهكده ها را در برنامه سفر خود جای دهید. از صخره های شیبدار ساحل غربی گرفته تا تپه های سرسبز و خرابه های تاریخی حومه شهر، ایرلند جزء كشورهایی است كه ارزش سفر كردن را دارد. در این دهكده های كوچك ایرلندی با اقامتگاه هایی دنج، جاده هایی آرام ویژه پیاده روی و تاریخی عمیق روبه رو خواهید گردید. همچنین با مراجعه به وب سایت های مختلف رزرو هتل های ایران، می توانید در مورد اطلاعات دهكده های مختلف و جذاب ایرانی و تورهای آنها اطلاعات مفیدی كسب نمایید.

اسلِین
Slane
این دهكده كه در فاصله ای كمتر از 30 دقیقه از شمال شهر دوبلین در دره بوین واقع شده است، دهكده ای ایرلندی است كه به خاطر معماری جورجیایی، مناطق ماقبل تاریخی و قلعه 300 ساله آن دارای شهرت می باشد. قلعه اسلِین یك كارخانه فرآوری دائمی و پایدار است كه افراد محلی را به كار گرفته و انرژی گرمایی خروجی از فرآیند تقطیر، باعث گرمایش این قلعه تاریخی می شود. بخش سرسبز و چمنزار آن محل اجرای موسیقی راك توسط گروه هایی مانند یوو تو، رولینگ استونز، بروس اسپرینگزتین و (از ماه ژوئن 2019) گروه متالیكا است. اگرچه این قلعه بزرگترین جاذبه توریستی این دهكده است،‌ اما شما می توانید از خرابه های منطقه دیدن كرده و یا از خیابان اصلی آن به سمت كافه محلی و معروف آن یعنی بویلز آو اسلِین پیاده روی نمایید.
در كجا اقامت كنیم: برای داشتن تجربه ای منحصربفرد، به مجتمع تفریحی و لوكس راك فارم اسلِین در نزدیكی قلعه مراجعه كنید.

ویكلو
Wicklow
این دهكده كوچك با قرارگیری در مجاورت كوهستان تماشایی ویكلو و در میان خرابه های منطقه قدیمی و باستانی شرق كشور، دارای نقاط و جاذبه های فراوانی برای دیدن و فعالیت های گوناگونی برای انجام دادن است، مانند رفتن به تور ارواح در یك زندان قرن هجدهمی و یا كوهنوردی بر روی صخره های افسانه ای ماته. در حین حضور شما در دهكده، می توانید برای صرف یك وعده غذایی سالم به كافه وایتال هلث رفته و یا در دهكده مجاور برای صرف شیرینی های جایزه برده به فایرهاوس بیكری مراجعه نمایید.
در كجا اقامت كنیم: از حضور در مكانی دنج و راحت همراه با صبحانه ای عالی همانند ویكلو وِی لاج لذت ببرید.

كینسال
Kinsale
در روستای كورك، كینسال دهكده ای مخصوص ماهیگیری با انواع ویژگی های مختلف است. قدمت آن به قرن دوازدهم میلادی برمی گردد، اما غذاهای ارائه شده در این دهكده همیشه به روز بوده است. شما چه در رستوران مجلل فینز تیبل غذا بخورید و چه در رستوران غذاهای دریایی فیشی فیشی غذای خود را صرف كنید، در هر دو حالت لذت كافی را در این دهكده رنگارنگ خواهید برد. در حین بازدید می توانید از تاریخچه دریانوردی این منطقه در موزه اولد لوزیتانیا دیدن كنید و یا از قلعه دسموند كه خود دارای موزه انواع نوشیدنی ها نیز است، بازدیدی به عمل بیاورید. اگر به دنبال نوشیدنی هستید، به فروشگاه بلكز بریوری مراجعه كنید.
در كجا اقامت كنیم: هتل تریدنت اتاق هایی مجلل و مدرن را همراه با چشم اندازهایی زیبا از رودخانه باندون ارائه می دهد.

دینگل
Dingle
در صورتی كه به رینگ آو كِری مسافرت می كنید، حتماً سری به دهكده ستودنی دینگل بزنید. این دهكده به خاطر شرایط مناسب موج سواری و همچنین وجود دلفین پوزه دراز، عجیب و زیبای فانگی دارای شهرت است، و شما با طی كردن مسیرهای پر پیچ و خم مركزی این دهكده به شدت سرگرم خواهید شد. همچنین می توانید از جاذبه های دیگر این منطقه مانند گالاروس اوراتوری دیدن كرده و یا كفش های مخصوص خود را به پا كرده و از كوهنوردی به بالای كوه براندون لذت ببرید.
در كجا اقامت كنیم: تنها كمی دورتر از جاده اصلی از امتداد مركز شهر، پاكس هاوس فضایی زیبا را برای استراحت در اختیار میهمانان قرار می دهد.

وستپورت
Westport
در ساحل صخره ای غربی در ایرلند و در این دهكده مرموز در كنار عمارت مشهور وستپورت هاوس، فرهنگی غنی یافت می شود. با جاذبه هایی كه در این منطقه وجود دارند، همانند سراشیبی های كراف پاتریك، قلعه راكفلیت، موزه ملی ایرلند و فلات كیلاری، تفریح های بسیاری برای گردشگران و جهانگردان در این دهكده در دسترس است. این دهكده كه به عنوان یكی از بهترین مناطق ایرلند برای زندگی قلمداد می شود، تا به امروز سه بار توانسته جایزه مربوط به رقابت های دهكده های پاك ایرلند را از آن خود نماید.
در كجا اقامت كنیم: در هتلی با مالكیت خانوادگی به نام هتل وستپورت كه وسعتی معادل هفت هكتار از زمین های جنگلی را به خود اختصاص داده، می توانید اقامتی راحت و لوكس داشته باشید.

بنتری
Bantry
یكی دیگر از دهكده های مرموز در مسیر آتلانتیك دهكده بنتری است كه منطقه ای بندری با فرهنگی غنی می باشد. در این دهكده كه شهرت آن به خاطر تپه های اطراف و چشم اندازهای حیرت انگیزش است، همه ساله جشنواره پیاده روی برگزار می گردد؛ برای این جشنواره كه معمولاً در تعطیلات آخر هفته برگزار می گردد، كوهنوردی هایی سازماندهی می شود كه در صورتی كه در فصل بهار به كشور ایرلند سفر می كنید، ارزش شركت در آن را دارد. غیر از محیط زیبای این منطقه، از بنتری هاوس تاریخی نیز بازدید كنید، در فروشگاه مزرعه داران خرید كرده و با قایق به جزیره گارنیش سفر نمایید تا گردشی در باغ های آنجا داشته باشید.
در كجا اقامت كنیم: یك هتل مدرن با وسعتی زیاد به همراه باغ هایی زیبا، پارك اردك ها، آبشار و مسیرهای طبیعی، هتل وستلاج اقامتگاهی آسوده برای مسافران می باشد.

بیر
Birr
دهكده بیر دقیقاً در مركز ایرلند، دهكده ای منحصربفرد است كه به خاطر قلعه ای به همین نام، معماری جورجیایی و تلسكوپ پارسونزتان - كه زمانی بزرگترین تلسكوپ جهان بود - دارای شهرت است. غیر از بازدید از این جاذبه ها، می توانید از كارگاه حفاری و یا پارك لاف بورا - كه بخشی از آن تحت محافظت و بخشی دیگر دارای نمایشگاهی از مجسمه های مختلف است - بازدیدی به عمل بیاورید.
در كجا اقامت كنیم: برای میزبانی عالی و راحتی در دهكده بیر، یك اتاق همراه با صبحانه مانند اِمِت هاوس را در مركز دهكده رزرو نمایید.

كلیفدِن
Clifden
این دهكده با داشتن تاریخی غنی مانند اولین دستگاه ارسال كننده امواج رادیویی آنسوی اقیانوس اطلس و همچنین سرزمین اولین چراغ آنسوی اقیانوس اطلس، برای بسیاری از مسافران جذاب است. در این جا بسیاری از سنت های ایرلندی را كه هنوز هم به لطف منزوی شدن تاریخی منطقه كونمارا از بقیه كشور، زنده مانده اند می توانید بیابید. به مناطقی فرهنگی مانند كلیسای كولمور و ایستگاه رادیویی ماركونی بروید و یا از حضور در دهكده لذت ببرید و به بالای تپه های اطراف این بناهای تاریخی صعود كرده و به تماشای یك چشم انداز دیدنی بنشینید.
در كجا اقامت كنیم: هتل استیشن هاوس كه به سبك ساختمان ایستگاه قطار قدیمی احداث شده است، منحصربفرد بوده و نزدیك دهكده نیز می باشد.

دونگال
Donegal
اگر در حال سفر به بخش غربی ایرلند باشید، احتمالاً بر سر راه از ساحل دراماتیك روستایی دونگال عبور خواهید كرد، اما بدون بازدید از دهكده ای با همین نام این سفر كامل نخواهد بود. در این دهكده كوچك با بقایای كلیسای قرن پانزدهمی و قلعه دونگال دقیقاً در مركز دهكده روبه رو خواهید شد. مردمانی از دوره ماقبل تاریخ در دونگال كه در نزدیكی رودخانه اسكه واقع شده سكونت داشته اند و مكان های منحصربفرد بسیاری برای بازدید وجود دارد، مانند رینگفورتس كه قدمت آن به عهد برنز بازمی گردد.
در كجا اقامت كنیم: با اقامت در قلعه لاف اسكه تاریخ را در آغوش بگیرید و شبی را در قلعه سپری نمایید.