×

چگونه در سفر های خارجی از تلفن هوشمندمان بیشترین بهره را ببریم؟

نویسنده نویسنده ایران هتل در تاریخ ۱۳۹۸/۴/۲
دسته بندی راهنمای سفر
چگونه در سفر های خارجی از تلفن هوشمندمان بیشترین بهره را ببریم؟
آیا قصد دارید که در سفر های خارجیتان از موبایل هوشمندتان استفاده کنید؟ با ایران هتل آنلاین همراه شوید تا در این مقاله پنج روش ساده برای این که از تجربه ی بودن دور از خانه ی تان مطمئن شوید ذکر کنیم تا زمانی که به خانه بر می گردید با دیدن قبض موبایلتان متعجب و ناراحت نشوید.

مطمئن شوید که تلفنتان درکشور و یا شهر مقصد کار خواهد کرد
اول از همه اطمینان حاصل کنید که تلفن شما در مقصد مورد نظر تان کار می کند. شرکت های تلفن همراه در سراسر جهان و در کشور های مختلف از فناوری ها و فرکانس های مختلف استفاده می کنند و هیچ تضمینی در مورد این که گوشی شما با همه آنها کار کند و سازگار باشد وجود ندارد.
به این منظور ابتدا دفترچه و یا راهنمای تلفن را بررسی و مطالعه کنید. اگر تلفنتان به عنوان "تلفن جهانی" به بازار عرضه شده باشد یا از خاصیت " چهاربعدی "GSM پشتیبانی کند، باید در بسیاری از نقاط جهان کار کند. اگر گوشیتان را از شرکت ارائه دهنده سیم کارتتان خرید اید و مطمئن نیستید در خارج از کشور کار می کند یا نه، با پشتیبانی مشتری آن شرکت تماس بگیرید.
جدیدترین تلفن های هوشمند باید از تماس ها، متون یا حداقل از داده های 3G در بسیاری از نقاط جهان پشتیبانی کنند. احتمال این که در همه جا سرویس LTE / 4G داشته باشید بسیار کم است، اما شانس این که این سرعت را حداقل در همان قاره یا منطقه ای که گوشی خود را خریداری کرده اید در اختیار داشته باشید وجود دارد.
اکثر شرکت های ارائه دهنده سیم کارت به دلیل هزینه های بالایی که متحمل می شوند، حساب کاربریتان در رومینگ بین المللی را پیش فرض فعال نمی کنند. اگر مطمئن شدید تلفنتان در مقصد مورد نظر کار می کند، با شرکت ارائه دهنده سیم کارتتان تماس بگیرید و رومینگ حسابتان را فعال کنید.
تلفن هوشمند
بسته های بین المللی رومینگ را بررسی کنید
استفاده از تلفن همراه در خارج از کشور می تواند یک تجربه ی بسیار گران قیمت باشد. برنامه های هزینه ای شرکت های ارائه دهنده سیم کارت شامل هیچ گونه تماس صورتی، پیام متنی یا داده ی اینترنتی در سفر های بین المللی نمی شود و هزینه ی استفاده معمولی از تلفن همراه می تواند بسیار زیاد باشد. عجیب نیست اگر گاهی اوقات میبینیم افرادی که از تعطیلات یک یا دو هفته ای باز می گردند، قبضی با مبلغ هزاران دلار برای استفاده از تلفن همراه خود دریافت می کنند.
برای جلوگیری از وقوع این اتفاق، بررسی کنید که آیا شرکت ارائه دهنده سیم کارتتان بسته ای برای استفاده ی فرا مرزی در نظر گرفته است یا خیر. با وجود این که بسیاری از این بسته ها در مقایسه با استفاده عادی در کشورتان هنوز هم گران تر هستند، اما معمولا از نرخی که باید بدون خرید این بسته ها پرداخت کنید ارزان تر هستند. برای مثال بسته های رومینگ مقرون به صرفه ای که به طور خاص برای مسافرت به کانادا و مکزیک ارائه شده اند در دسترس هستند.
شرکت T - Mobile برنامه هایی شامل اس ام اس و داده های رایگان (و تماس های ارزان قیمت) را برای مشتریانی که سفر خارجی می روند ارائه کرده است همچنین "گوگل فای" برنامه های مشابهی با هزینه ی مشابه با نرخ استفاده داخلی از تلفن اما در سطح بین المللی ارائه کرده است، اما متاسفانه هنوز تعداد کمی از این برنامه ها ارائه شده است.
تلفن هوشمند
از گوشی های هوشمند آنلاک شده استفاده نمایید
اگر ترجیح می دهید که هیچ هزینه ای برای رومینگ پرداخت نکنید، می توانید این کار را با یک گوشی هوشمند آنلاک شده انجام دهید. اینگونه می توانید سیم کارتتان را بردارید و آن را با سیمکارت شرکت های ارائه دهنده ی سیمکارت محلی در مقصد خود جایگزین کنید.
بسته به جایی که قرار است سفر کنید، خود سیم کارتتان چند دلار هزینه خواهد داشت، در حالی که 20 دلار اعتبار، معمولا کفاف تماس ها، متون و داده ها را به مدت حداقل دو هفته طول می دهد.
متاسفانه، اگر کاملا هزینه ی گوشیتان را پرداخت نکرده باشید، ممکن است امکان آنلاک شدن نداشته باشد. اما موارد استثنا وجود دارد، هرچند آسان تر است که یک تلفن آنلاک شده خریداری کرده یا آن را بعد از خرید آنلاک کنید تا بتوانید در ایالات متحده استفاده کنید. به عنوان مثال، بسیاری از مدل های آیفون دارای جایگاه سیم کارتی است که بدون توجه به شرکتی که از آن سیم کارت خریداری کرده اید، برای استفاده بین المللی از آن استفاده می شود.
اگر شما در این مورد خوش شانس نبودید، ارزش دارد که با شرکت ارائه دهنده ی سیم کارتتان برای بررسی اینکه آیا گوشی تان قابلیت آنلاک شدن دارد یا خیر تماس بگیرید، به ویژه اگر دیگر تحت قرارداد نباشید. اکثر آن ها تنها نیاز به پر کردن یک فرم در یک صفحه وب دارند.
 
همچنین روش های غیر رسمی برای آنلاک کردن برخی از مدل های گوشی هوشمند وجود دارد، اما این روش ها ریسک بزرگی دارند که عواقبش بر عهده خود شخص می باشد همچنین از این روش باید به عنوان آخرین راه پیش رو استفاده کنید.
داده های تلفن همراهتان را خاموش کنید و در عوض از Wi-Fi استفاده کنید
اگر گوشی هوشمندتان آنلاک نمی شود و یک بسته رومینگ بین المللی خوب نداشته باشید، هنوز راه هایی برای جلوگیری از پرداخت هزینه های گزاف وجود دارد.
بهترین راه اینست که قبل از اینکه سوار هواپیمای مقصدتان شوید، داده های تلفن همراهتان را خاموش کنید و تا زمان برگشتن به خانه فعال نکنید. از آن جایی که قیمت هر مگابایت تا 20 دلار می رسد، حتی قبل از اینکه به نوار نقاله فرودگاه برسید بابت دانلود یک ایمیل باید صدها دلار پرداخت کنید.
در عوض، در مسافرت های خارجی خود را محدود به استفاده از وای فای کنید. اکثر محل های اقامت در حال حاضر شامل اینترنت وای فای رایگان یا با هزینه ای نسبتا کم هستند، و کافه ها و رستوران ها می توانند شکاف نداشتن اینترنت را زمانی که در هتل نیستید پر کنند. بسیار راحت تر است که با یک اشاره داده های تلفن همراهتان را روشن کنید، اما فراموش نکنید که استفاده از وای فای بسیار ارزان تر است.
تلفن هوشمند
استفاده از Google Voice یا اسکایپ به جای برقراری تماس
در نهایت، چه از Wi-Fi استفاده کنید یا داده های تلفن همراه ، بهتر است برای برقراری ارتباط با دوستان و خانواده تان از نرم افزار های موجود بر روی تلفن های هوشمند مانند اسکایپ، WhatsApp یا Google Voice، استفاده کنید. این برنامه ها تا زمانی که به اینترنت متصل هستید، به جای پرداختن نرخ بالای برقراری تماس بین المللی و ارسال متن، به شما اجازه صحبت کردن و ارسال متون را به صورت رایگان یا ارزان می دهد.
با استفاده از Google Voice می توانید بدون هیچ هزینه ای با اکثر شماره های ایالات متحده و کانادا تماس بگیرید. همچنین اسکایپ دارای نرخ پایینی در هر دقیقه برای برقراری تماس ها و متون است و هر دو برنامه به شما اجازه می دهند بدون توجه به جایی که هستید، با کاربران دیگر ارتباط برقرار کنید.
WhatsApp مانند iMessage، فیس بوک مسنجر، و چندین سرویس دیگر به شما امکان ارسال متن و برقراری تماس با هر کاربر دیگری را بدون هیچ هزینه ای می دهد.
با کمی آمادگی قبلی، سفر خارجی با وجود گوشی های هوشمند یک مقوله دشوار و گران نخواهد بود. سفر سلامت.