×

۲۰ مکان زیبا که قبل از مرگ باید دید

نویسنده نویسنده ایران هتل در تاریخ ۱۳۹۸/۸/۲
دسته بندی جهانگردی
۲۰ مکان زیبا که قبل از مرگ باید دید
انسانها یکی از بزرگترین مخلوقات خداوند هستند. آنها از زمان خلقت تاکنون در کنار طبیعت زندگی کرده اند و عشق خاصی نسبت به آن دارند و همواره در پی کشف طبیعت بوده اند. در این تلاش، آنها مکانهای شگفت انگیز بسیاری را در سراسر جهان کشف کرده اند. مکان های ارزشمند زیادی در دنیا وجود دارد که باید از آن بازدید کرد. برخی از این مکان ها معجزات خداوند بر روی زمین هستند و برخی دیگر ساخته های دست انسانها هستند. این آرزوی هر انسانی است که در طول عمر خود از این مکانها بازدید کنند. در این مقاله مکان هایی ذکر شد که تقریباً هر انسانی می خواهد در طول زندگی خود از آنها دیدن کنند.
در ایران نیز مکانهای خاصی وجود دارد که شما میتوانید با مراجعه به سایت ایران هتل آنلاین از جذابترین و آرامش بخش ترین جاذبه های گردشکری ایران که علاقمندان بیشماری دارد و طبیعت بکر و دست نخورده است که دارد و اصلاعاتی کسب کنید و همچنین به علاقمندان رزو هتل چهار ستاره بام سبز رامسر یکی از بهترین گزینه ها است را پیشنهاد می کنیم.
۱. سانتورینی، یونان
سانتورینی یکی از شگفت انگیزترین مکان های دنیاست که در یونان واقع شده است. در واقع جزیره سیکلاد است. گفته می شود که در قرن شانزدهم ویران شده بود و از آن زمان در حال بازسازی است و زیبایی های آن هر روز در حال افزایش است. بهترین وقت از سال برای دیدن این معجزه از آوریل تا سپتامبر است. در این شهر جزایر زیادی وجود دارد و آفتاب گرفتن در اطراف هر یک از اینها تجربه ای فراموش نشدنی خواهد بود. در سانتورینی استخرهای طبیعی وجود دارند که توجه گردشگران را از سراسر جهان به خود جلب می کند.

۲. پل معلق کپیلانو (Capilano)
از مکانهای بسیار شگفت انگیز برای بازدید، پل معلق کپیلانو است. این پل در شهر ونکوور بریتیش کلمبیا، در استان کانادا واقع شده است. زیبایی خاص پل سبب شده که بازدیدکنندگان از سراسر جهان به سمت آن بیایند و از آن بازدید کنند. این پل تقریباً ۱۴۰ متر طول ارتفاع و حدود ۷۰ متر از رودخانه فاصله دارد و شما میتوانید از پارک پل معلق کپیلانو که بسیار زیبا و شگفت انگیز است بازدید می کند.

۳. رم
شهر باستانی روم در ایتالیا یکی دیگر از مکانهای زیبا برای بازدید در جهان است. این شهر را مرکز تمدن غربی نیز می نامند. این شهر در سال ۷۵۳ قبل از میلاد کشف شد. کولوسئوم (Colosseum یک تماشاخانه در شهر روم در ایتالیاست. )که نمادین ترین یادبود در جهان است نیز در رم است. هیچ کس نیست که بخواهد بدون دیدن این بنای تاریخی از رم برگردد. علاوه بر این، معبد پانتئون و میدان پیاتسا ناوونا همچنین در روم هستند که ارزش دیدن دارند.

۴. تاج محل
تاج محل از مکانهای شگفت انگیز در شهر آگرا، هند است. به تاج محل، بنای یادبود عشق نیز گفته می شود. این بنا توسط امپراتور مغول شاه جان به عشق همسرش ممتاز محل در سال ۱۹۳۲ ساخته شده است. تاج محل در ساحل جنوبی رودخانه یامونا واقع شده است. رنگ سفید عاج آن یکی از اعجاب انگیزترین هنر مغولان در این ساختمان است و گردشگران زیادی را از سراسر دنیا به سمت خود میکشاند.

۵. دریاچه سیف الملوک (the lake Saif-ul-Malook )
از زیباترین و با ارزش ترین دریاچه ها در دنیا، دریاچه سیف الملوک در مناطق شمالی پاکستان است و در شمال دره کاغان در نزدیکی شهر ناران واقع شده است. در ارتفاع ۵۷۸‚۱۰ فوت از سطح دریا واقع شده و آب دریاچه به رودخانه کونار تخلیه می شود. این دریاچه که در نزدیکی کوه ملکه پربت (Malika Parbat)، و بالاترین دره واقع شده است.

۶. سیدنی
از مکانهای بسیار جذاب که هر انسانی دوست دارد قبل از مرگ آنرا ببیند، شهر سیدنی است. این شهر پرجمعیت ترین شهر در جنوب نیو ولز استرالیا است. پل بندری که هر سال جشن های سال نو بر روی آن برگزار می شود از مشهورترین جاهای توریستی در جهان است جاییکه میلیون ها نفر از مردم جهان برای استقبال از سال جدید در آنجا گرد هم می آیند.

۷. بارسلونا
شهر بارسلونا مکان زیبایی دیگر است که هر ساله مورد استقبال بسیاری از مردم قرار می گیرد،. این شهر ترکیبی از تمدن امروزی و همچنین روم باستان است. شهرت این شهر به دلیل اینکه بازی های المپیک که در آن برگزار می شود است. بارسلونا شبیه به یک دهکده بزرگ است و خیابان هایی برای عابران پیاده دارد. شما میتوانید از این مکان با ارزش برای دیدن و لذت بردن از یک پیاده روی مناسب استفاده کنید.
 
۸. استانبول
شهر استانبول از مکان های زیبا و جذاب است که در طول زندگیتان باید از آن بازدید کنید، و در ترکیه واقع شده است. این شهر دو قاره آسیا و اروپا را به هم پیوند میدهد و ترکیب بسیار خوبی از تمدنهای آسیایی و اروپایی است. نام قدیمی این شهر قسطنطنیه بوده است. استانبول مرکز فرهنگی، اقتصادی، تاریخی ترکیه است. استانبول به دلیل مساجد زیادی که دارد در سراسر جهان مشهور است.
۹. آبشار ویکتوریا
آبشار ویکتوریا به دلیل ارتفاع و عرض آن یکی از زیباترین آبشارهای در جهان است. این آبشار در آفریقای جنوبی در نزدیکی مرز زامبیا و زیمبابوه واقع شده است. و همچنین به عنوان یکی از هفت عجایب طبیعی جهان محسوب می شود.
۱۰. دیوار بزرگ چین
یکی دیگر از هفت عجایب جهان دیوار بزرگ چین است. این دیوار از مواد مختلف ساخته شده است و هدف آن محافظت از چین در برابر تهاجم اروپاییان بود. طول آن حدود ۲۱۱۹۶ متر است و در طول سفر می توانید مناظر با ارزش زیادی را بر روی دیوار چین ببینید.
۱۱. قطب جنوب
قطب جنوب هفتمین قاره در جهان است که جمعیتی ندارد و تنها برف دارد. این منطقه دورترین مکان در جهان است و کمترین دمای آن ۱۲۹ ـ درجه ثبت شده است. عدم وجود جمعیت، آن را به مکانی دور افتاده تبدیل کرده است.

۱۲. باغ نیشینومارو
باغ نیشینومارو از مکانهای ارزشمند در این سیاره است، و در ژاپن واقع شده است. این باغ در شهر اوزاکا و شکوفه های گیلاس آن در جهان مشهور است. در اینجا بیش از۶۰۰ درخت آلبالو و ۹۵ نوع گل زردآلو در این باغ وجود دارد.

۱۳. ساحل سرخ
ساحل سرخ (Red Beach) در چین است. زیبایی آن در گیاهان قرمز سیاه شور ( Suaeda Salsa) نهفته است. رنگ قرمز آن ذهن و قلب شما را به سمت خود جلب می کند و توریست ها از زیبایی ساحل حیرت می کنند.

۱۴. دریاچه هیلر (دریاچه صورتی)
دریاچه هیلر بسیار زیبا و شگفت انگیز است که به آن دریاچه پینک نیز گفته می شود. این دریاچه در غرب استرالیا واقع شده است. دریاچه هیلر در نوع خود بسیار منحصر به فرد است. به گفته دانشمندان، رنگ صورتی آن به دلیل جلبک هایی است که در دریاچه وجود دارد. همچنین یک دریاچه نمکی نیز است.

۱۵. بورا بورای
از مکان های بسیار جذاب که در طول عمر خود باید از آن دیدن کنید، اقامتگاه تفریحی چهار فصل( Four Season Resort ) در بورا بورا است. بورا بورا یک جزیره در پلی نزی فرانسه است. اخیراً به عنوان بهترین جزیره جهان شناخته شده است. این یک جزیره عالی برای زندگی در طول تعطیلات است. کلبه های کوچک در این جزیره زیبا به نظر می رسد که شناور هستند.

۱۶. ساحل شیشه ای
ساحل شیشه ای یک ساحل بسیار جذاب و بینظیر در جهان است که باید حداقل یک بار در طول عمر خود از آن دیدن کنید، گلس بیچ ( Glass Beach ) در کالیفرنیا، ایالت ایالات متحده است. در اینجا تعداد زیادی از تکه های شیشه ای وجود دارد که پس از سالها از انداختن زباله به دریا جمع می شوند. همه شیشه ها را نمیتوان از ساحل خارج کرد و هیچ قانونی وجود ندارد که هیچ کدام از زباله ها و حتی شیشه ها را از این ساحل جدا کرد.

۱۷. غار کرم براق
غار کرم براق از مکان بسیار زیبا و با ارزش در جهان است. همانطور که از نام این شهر پیداست، به خاطر کرمهای درخشش که دارد مشهور است و این در نوع خود در جهان بی نظیر است که در نیوزلند واقع شده است. در غار یک مرکز بازدید کننده وجود دارد تا زیبایی آن را بهتر ببیند.

۱۸. پاموکاله
پاموکاله در ترکیه واقع شده است. این شهر به دلیل داشتن چشمه های آب گرم در بالای صخره ها مشهور است. سازمان یونسکو آن را در سال ۱۹۸۸ به عنوان یکی از میراث فرهنگی جهان نامگذاری کرد. زیبایی های آن بینندگان را محسور میکند. همچنین به دلیل میراث قدیمی خود که از رم دارد مشهور است.

۱۹. خلیج لونگ
خیلج لونگ از مکان های زیباست که در ویتنام واقع شده است. رنگ این خیلج زمرد است و سنگهای بزرگ مختلف زیبایی آن را دو چندان میکند. همچنین قایق های زیادی در اینجا برای بردن گردشگران برای مکانهای دور وجود دارد. این منطقه برای کوه نوردی کردن نیز مشهور است.

۲۰. اقامتگاه ویستین مایوی (Westin Maui)
از مکانهای بسیار زیبا که در طول عمر خود از آن بازدید کنید، استراحتگاه ویستین مایوی در ایالت هاوایی آمریکا است. اقامتگاه ویستین مایوی بسیار جذاب و برای گذراندن تعطیلات مناسب است. تمام اتاق های این تفرجگاه دارای مناظر بسیار دلربایی هستند که بازدیدکنندگان زیادی را تحت تأثیر قرار می دهند. در نتیجه می توانیم به راحتی بگوییم که جهان پر از معجزه است و همه معجزات ارزش دیدن دارند. اما، دستیابی و دیدن این زیبایی ها برای یک انسان معمولی تقریباً غیرممکن است.