×

چگونه در سفر شخصیت جذابی داشته باشیم؟ (قسمت اول)

نویسنده نویسنده ایران هتل در تاریخ ۱۳۹۷/۱/۲۹
دسته بندی راهنمای سفر
چگونه در سفر شخصیت جذابی داشته باشیم؟ (قسمت اول)
همه افراد در شرایط اجتماعی خوش برخورد ، برون گرا و یا راحت نیستند . وقتی بحث سفر پیش می آید ، افرا درون گرا باید کمی بیشتر برای تعامل و ارتباط با مسافران دیگر وقت صرف کنند . این مقاله از زبان وانسا وان ادواردز نویسنده ملی پر فروش و محقق اصلی در آزمایشگاه رفتارشناسی انسان است که نکات رفتاری ویژه خود و ترفندهایی برای ملاقات با مردم و جذاب بودن در هنگام مسافرت ( یا در حالت کلی ) را به اشتراک می گذارد :
من در سن رشد ، از تعطیلات وحشت زده می شدم . نتوانستم دوستی برای خودم داشته باشم و این حس در من باعث کهیر شد. به راستی تمام بدنم بخاطر تشویش و اضطراب اجتماعی کهیر می زند .
وقتی توانستم مشکلاتم در سفر را تحت کنترل در بیاورم ، امیدوار شدم که می توانم این کار را به تنهایی انجام دهم و اینکه سفر می تواند اضطرابی که داشتم را از بین ببرد . مشتاق سفر بودم تا از گذشته خودم فرار کنم و تبدیل به فرد جدیدی شوم .
جذابیت در سفر
این روزها در حال تحقیق روی مواردی هستم که باعث ایجاد انگیزه در افراد می شوند و محرک عملکرد افراد هستند و اینکه چگونه به خوبی در سایت من به رفتار انسان ها یعنی "علم به مردم " بپردازیم . به عنوان یک فرد ناشی و در حال بهبودی ، مجذوب این هستم که چه چیزی افراد را با انگیزه می کند و چگونه می توان بر تشویش اجتماعی فائق آمد .
برای بیشتر ما ها ، دوست یابی و صحبت با غریبه ها مخصوصا با فردی از فرهنگ دیگر کار آسانی نیست . در حالیکه هنگام مسافرت همه ما به فکر برقراری ارتباطات خوب هستیم ولی تحقیقات به من اثبات کرد که این کار به سادگی تصور ما نیست .
اما تحقیق و تجربه نشان داده است که این کار خیلی هم سخت نیست .
در این قسمت برخی از ترفند ها و نکات مورد علاقه ی من برای برقراری رابطه ی دوستانه، آغاز کردن یک گفتگو و جذاب بودن هنگام مسافرت ذکر می شود .
از شناسه ها استفاده کنید
جذابیت در سفر
هرگز متوجه نشدم هنگام مسافرت چند صد فرصت برای ملاقات افراد جدید چه با همسفرهایمان در اتوبوس ها ، قطارها ، هواپیماها و چه با افراد محلی در سوپر مارکت ها ، موزه ها و مراکز خرید وجود دارد . اگر بتوانید راهی پیدا کنید که دلیلی برای صحبت مردم با شما باشد ، این کار بسیار خوب است . اینجاست که شناسه ها به درد می خورند .
شناسه ها اشیا ، لباس ها یا لوازمی هستند که مشترکات بین افراد را مشخص می کنند . در واقع شناسه چیزی است که کسی می تواند از آن به عنوان دلیلی برای صحبت با شما استفاده کند . شما اغلب تمایل دارید به شیوه معمول هر روزتان لباس بپوشید ، وسایلتان را حمل کنید و اینگونه به نظر بیایید مانند :
 تیشرتی از برند محبوبتان
 کلاهی با یک نوشته خنده دار
 یک پرچم ( یا پرچم هایی ) روی کوله پشتی تان
 یک تکه جواهر نادر
 یک پیراهن ورزشی با لوگوی یک تیم رویش
 یک کتاب کلاسیک قابل مشاهده در جیب عقب یا کوله پشتی تان
این آیتم ها باعث می شوند دیگران به آسانی با شما گفتگو کنند ، حتی اگر طرف مقابل فردی غریبه باشد که با شما در خیابان برخورد می کند و یا در اتوبوس با هم همسفر می شوید . چرا ؟ چون این آیتم ها می توانند باب گفتگو را باز کنند . این آیتم ها به شما و دوستان جدیدتان این فرصت را می دهند که یخ های بینتان آب شده و شروع به گفتگو کنید . و وقتی شروع به گفتگو بکنید ، ادامه دادن این گفتگو آسان می شود .
یکی از محبوب ترین شناسه های من چکمه های گاوبازی ام هستند . هنگام مسافرت آن ها را می پوشم و افرادی که طرفدار موسیقی روستایی و نمایش گاو بازها هستند ، سر صحبت را با همین موضوع باز می کنند .
خوش برخورد باشید
جذابیت در سفر
اگر می خواهید با مردم ملاقات کنید ، باید خوش برخورد باشید . من عادت داشتم بازوهایم را در هم حلقه کنم ، کوله ام را روی پاها و لبه لباسم بگذارم و سرم به سمت پایین و مشغول کتاب خواندن باشم . سپس سارا را در خوابگاهی در نیوزیلند ملاقات کردم . وقتی این دختر زیبای استرالیایی به سمت میز من در اتاق مشترکمان آمد ، حدود سه روز بود که در شهر کرایست چرچ بودم .
او گفت : سلام. کیف شما را با برند hello kitty دیدم که واقعا دوست داشتنی است ( گفتم : بله من گاها از برند hello kitty به عنوان شناسه ای برای جلب توجه افراد خوب با قلبی مهربان استفاده می کنم ) .
ما این گفتگوی دوستانه را ادامه دادیم و در نهایت او چیزی گفت که هیچ وقت فراموش نمی کنم :
میدانی که روز اول تو را هنگام صبحانه و روز دوم هنگام ناهار و بار سوم امروز صبح ملاقات کردم . اما همیشه جوری به نظر می رسیدی که تمایل نداری کسی با تو صحبت کند ، برای همین هیچ وقت به تو سلام ندادم . اگر می خواهی مردم با تو صحبت کنند ، باید جوری وانمود کنی که تمایل به این کار را داری !
صدایش طنین انداخت ! حرف او تاثیر عجیبی روی من گذاشت . او حق داشت . احساس تنهایی کردم .
زبان بدن ما علامت های زیادی در مورد مقصود ما به افراد مقابلمان می دهد و اغلب از آنچه می خواهیم بگوئیم مهم تر است .
جذابیت در سفر 
تحقیقات نشان می دهند که حداقل 60 درصد از مکالمات ما غیر زبانی هستند . ما با استفاده از زبان بدن و حالات چهره و تن صدایمان علامت هایی می فرستیم . بنابراین از زبان بدن استفاده کنید چه در اتاق مشترک خوابگاهتان یا در رستوران محلی یا هنگام انتظار برای دریافت چمدانتان در فرودگاه . کاری کنید افراد به راحتی به شما سلام دهند . اینجا چگونگی این کار را بیان می کنیم :
• دستانتان باید قابل دیدن باشند . مغز ما نیاز دارد دست افراد را ببیند تا کاملا به آن ها اطمینان پیدا کند ، همانطور که در زمان های غار نشینی ، انسان ها با دیدن دست های همدیگر مطمئین می شدند که حمله ای در کار نیست و اینگونه می توانستد وجود اسلحه را هم بررسی کنند . تا به امروز ، دستان ما به عنوان شاخص اعتماد به کار می روند ، پس دستانتان را از جیب هایتان و از پشت کوله پشتی تان بیرون بیاورید .
• اعضای بدنتان را در هم حلقه نکنید . ایستادن یا نشستن در حالتی که پاهای شما صاف و بازوهایتان در پهلوهایتان هستند شما را آرام و با اعتماد به نفس نشان می دهد . علاوه بر این تحقیقات نشان می دهند که وقتی یکی از دو نفر یا هر دو اعضای بدن حلقه شده دارند ، در تلاش برای برقراری ارتباط با دیگری هستند . دقیق فکر کنید : بدن محصور یعنی ذهن محصور .
• با غریبه ها ارتباط چشمی برقرار کنید . وقتی دو نفر ارتباط چشمی برقرار می کنند ، این کار باعث ترشح هورمون محبت یعنی اکسی توسین می شود . اگر فرد دیگر نیز آماده برقراری ارتباط باشد ، این هورمون او را تحریک به صحبت با شما می کند .
• برای دانستن اینکه توجه چه کسی را جلب کنید ، در افراد دنبال نشانه های گفته شده باشید ، چون آن ها به طور معمول علائمی از اعتماد ، دوستی و گشاده رویی را سمت شما می فرستند .
مثال جالبی از این مورد صدای بمی است که شوهرم استفاده می کند . این نه تنها یک شناسه است و طرفداران صدای بم دوست دارند با او صحبت کنند ، بلکه به او کمک می کند خوش برخورد و گشاده رو نیز باشد .