خانه >> جهانگردی >> 10 اردوگاه برتر بریتانیا با مناظر بی نظیر کوهستانی
10 اردوگاه برتر بریتانیا با مناظر بی نظیر کوهستانی

10 اردوگاه برتر بریتانیا با مناظر بی نظیر کوهستانی

هیچ چیز بهتر از این نیست که با صدای آرامش بخش آواز پرندگان و باد ملایمی که در میان درختان می وزد از خواب بیدار شوید و در حالی که که خورشید در سرتاسر بریتانیا می درخشد، از این بهتر نمی توانید آرزو کنید که شبانگاه در زیر ستارگان شب چادر بزنید، در حالی که همه ی اینها یک درصد هزینه ی هتل را هم نخواهد داشت.
با اینکه بریتانیا مملو از اردوگاه های ساحلی فوق العاده است، اما همچنین پر از نقاط زیبا و آرام در سایه ی دره های کوهستانی است و برای افرادی که به گردش در هوای خنک و جستجوی مناظر پستی و بلندی ها و نه سواحل علاقه مند هستند ایده آل است.
تعدادی از بهترین ها را در این مطلب به اشتراک گذاشته ایم. اگر علاقه مند به اردو زدن در مناطق کوهستانی هستید می توانید به نقاط سرسبز شمال غرب کشور سر بزنید. مثلا همین حالا اقدام به رزرو هتل در اردبیل نموده و لذت تماشای قله های زیبای سبلان را از دست ندهید.
انگلستان
1. اردوگاه Gordale Scar، نورث یورک شایر

یورک شایر سرزمین خداوند است. هیچ جایی مانند آن بومی های صمیمی، گوسفندهای بازیگوش و تپه های هموار ندارد.Gordale Scar که به درستی به خاطر اثری که روی مناظر این منطقه گذاشته است نامگذاری شده (Scar به معنای اثر زخم یا شکاف)، الهام بخش غزل های های ویلیام وردزوورث و شاهکارهای هنرمند جیمز وارد بوده است. در دهانه اش اردوگاه کوچک دنجی قرار گرفته که کمتر از یک چهارم مایل از آبشاری پر جنب و جوش فاصله دارد. با اینکه منطقه بادخیر است، اما ارزش دسترسی آسان به کوه نوردی های بی نظیر شامل کوه scar و اطراف خلیج مالهام و دسترسی به مسیر پیاده روی Pennine Way را دارد.
2. مزرعه ی Baystone Bank، منطقه Lake District
 اردوگاه برتر بریتانیا
با وجود نهری که از میان این منطقه میگذرد، این مزرعه اردوگاهی عالی برای آنهایی است که دوست دارند با آوای طبیعت به خواب بروند. بیدار شدنش هم با صدای بع بع گوسفندان است.
این اردوگاه که بر روی یک مزرعه ی فعال در پای کوهستان White Combe و در قلب منطقه ی Lake District واقع شده، حالت کاملا روستایی و کشاورزی دارد. افراد با چکمه های سبز و کلاه های صاف لبه دار را همه جا خواهید دید. چادر خود را برپا کنید و پس از آن به مرکز اسب سواری Cumbrian Heavy Horses Riding بروید که تنها 100 قدم فاصله دارد و می توانید در آن تور گردش در منطقه را بر روی اسب آغاز کنید. قله ی White Combe تنها چند قدم با آن فاصله دارد؛ در کنار تپه ها تا Black Combe گردش کنید و در یک روز با هوای صاف می توانید دریای ایرلند را به وضوح ببینید.
3. اردوگاه North Lees، منطقه Peak District
 اردوگاه برتر بریتانیا
همانطور که جین آستین در رمان غرور و تعصب می گوید “انسان ها چه هستند در برابر صخره ها و کوهستان ها؟”، تصورش سخت نیست که چطور مناظر پارک ملی Peak District، الهام بخش احساسات یکی از قهرمانان زن محبوب در داستانی از این نویسنده باشد. این اردوگاه که توسط مسئولان پارک ملی اداره می شود، در نزدیکی Stanage Edge، مرتفع ترین صخره ی سنگ سیاه در انگلیس قرار دارد که آن را برای صخره نوردان با هر مهارتی محبوب کرده است.
این بخش که مسافتی شش مایلی دارد، محلی فوق العاده برای پیاده روی نیز هست. با اینکه اردوگاهی چندان مجلل نیست، اما پستی و بلندی ها، مناطق معدود جنگلی و جریان آب پر خروش در آن، سادگی و آرامش را در میان قله ها به ارمغان آورده است.
اسکاتلند
4. Caolasnacon، منطقه Argyll
 اردوگاه برتر بریتانیا
مناطق کوهستانی اسکاتلند یکی از نقاطی است که شاید نتوان پستی و بلندی بیشتری از آن در کل بریتانیا یافت و Caolasnacon Caravan و پارک اردوی آن در اطراف شهر Kinlochleven در راس آن قرار دارد. این ناحیه در ساحل دریاچه ی Leven قرار دارد و توسط بلندی های متعددی در هر سمت احاطه شده، به طوری که کوهستان های Mamores در شمال و Glen Coe در جنوب آن واقع است.
به همان اندازه که صعود به قله ی کوهستان های اطراف برای دیدن نماهای آن اهمیت دارد، می توانید از آسودن در خنکای آب های ساکن دریاچه لذت برده و شاید حتی آنجا سمور آبی را بیابید. حیات وحش متنوعی در این ناحیه وجود دارد که از آن جمله می توان به عقاب های طلایی بومی به عنوان یک مورد مهم آن اشاره نمود.
5. مرکز اردوی Badaguish، در پارک ملی Cairngorms
 اردوگاه برتر بریتانیا
این بخش در ارتفاعات اسکاتلند بین کوهستان Aviemore و شیب های مخصوص اسکی اش و کوهستان Cairngorm واقع شده است. با بیش از شش هکتار زمین اردوگاه، یافتن جایی برای چادر زدن دشوار نخواهد بود.
اگر به همراه بچه ها سفر می کنید، Badaguish ویژگی های جذاب متنوعی دارد که شامل فضای بازی و ماجراجویی، برکه، جریان آب و پارک دوچرخه سواری کوهستان می شود که در نمای زیبا آن می توان مسابقه داد.
6. پارک اردوی Glen Nevis

در داشتن چشم انداز کوهستانی سخت است بتوان Ben Nevis را شکست داد که مرتفع ترین نقطه در جزایر بریتانیاست و نمی توانید فضایی با نمای بهتر در سایه های درختان انبوه و سرسبز اطراف آن یعنی Glen Nevis بیابید.
Fort William در نزدیکی آن که به عنوان مرکز بیرون شهر و تفریح در بریتانیا شناخته می شود، فعالیت های هوای آزاد فراوانی را ارائه می دهد. جدای از مسیرهای پیاده روی، کایاک سواری، کارتینگ، کانو سواری، ماهیگیری سالمون و چهارچرخه سواری (ATV) از آن جمله است. یا اینکه سوار ماشین شوید و به سمت قلعه ی Eilean Donan بروید، لوکوموتیو بخار Jacobite را تماشا کنید (که به لوکوموتیو بخار هری پاتر معروف است)، یا از مجسمه ی روستای کوهستانی Glenfinnan و پل راه آهن آن دیدن کنید.
ولز
7. مزرعه ی Gwern Gof Isaf، ناحیه ی Snowdonia
 اردوگاه برتر بریتانیا
این اردوگاه کاملا از کوهستان های پر از پستی و بلندی و بکر و وحشی پوشیده شده است. این ناحیه که هنوز به دست خانواده ای که آن را در سال 1906 راه انداخته اند مدیریت می شود، بین رشته کوه های Tryfan و Capel Curig در دره ی Ogwen در اسنودونیا قرار دارد. این اردوگاه که بین جامعه ی کوه نوردی و پیاده روی بسیار محبوب است، تعجبی نیست که یکی از بزرگترین ماجراجویان بریتانیا سر جان هانت از این مزرعه به عنوان مبدا حرکتش برای فتح قله ی اورست در 1952 استفاده کرده است. امکانات این اردوگاه ابتدایی و زمین آن صعب العبور است اما همه ی لذتش به برآمدن از پس این دشواری خلاصه می شود.
8. Graig Wen، ناحیه ی Gwynedd
 اردوگاه برتر بریتانیا

نیازی به بالا رفتن از درختان برای دیدن مناظر اطراف در Graig Wen نیست، با اینکه بیشتر کودکان این کار را می کنند. پس از گذر از نواحی پست و طبیعی، رودخانه ی Mawddach Estuary و مایل ها کوهستان در اسنودونیا چشم شما را خیره خواهد کرد و تعدادی از بهترین مناظر کشور را به رخ می کشد.
نزدیک ترین کوهستان آن Cader Idris است، اگرچه کرایه ی دوچرخه و رکاب زدن در مسیر Mawddach گزینه ی خانوادگی بهتری است. می توان تمام راه را از اردوگاه تا ساحل Fairbourne در Barmouth پدال بزنید (که شامل گذر از روی پلی در مصب رود می شود)، بدون اینکه وارد جاده ای بشوید.

9. مزرعه ی Gwerniago، ناحیه ی Snowdonia
 اردوگاه برتر بریتانیا

در جنوبی ترین بخش پارک ملی اسنودونیا، این مزرعه قرار دارد که در منطقه ی مرکزی ولز واقع است. این مکان که مشرف به دره ی Dyfi است، پر از پرندگانی همچون کورکور حنایی و عقاب دریایی است که در آسمان آن پرواز می کنند. اردوگاه نزدیک به کوهستان Cadair Idris با ارتفاع 893 متر است که بنا به اساطیر، غولی در آن ساکن است و نماهای بالای آن ارزش کوه نوردی را دارد.

اگر با بچه ها اردو می زنید، سرزمین ماجراجویی زیر زمینی هزارتوی شاه آرتور تنها 15 دقیقه رانندگی دارد و مکانی ایده آل برای گذراندن روز است. در هوای خوب، پیک نیک زدن و تماشای ستاره های درخشان آسمان بهترین کار است.

ایرلند شمالی
10. پارک Kilbroney، منطقه ی Rostrevor در کوهستان های Mourne
بهتر از طبیعت و نماهای این پارک وجود ندارد. هر روز صبح خود را با تماشای کوهستان های Mourne و دریای ایرلند آغاز می کنید، در دره ها گشت و رودخانه ی Carlingford گشت و گذار خواهید کرد.
این اردوگاه که با 97 هکتار پارک خیره کننده احاطه شده، 51 بخش مختلف دارد و در نتیجه هیچگاه شلوغ به نظر نخواهد رسید. با وجود کوهستان های Mourne در نزدیکی و همچنین کوهستان های Slieve، مکانی بهتر برای صعود به قله های ناهموار و پیاده روی در این بیشه زار نخواهید یافت. چیزهای بسیاری برای دیدن و انجام دادن وجود دارد و می توانید از صخره ی جالب Cloughmore دیدن کنید، کوهستان های Ross را ببینید یا زمین های Fairy Glen را درنوردید و در مسیر Narnia پیاده روی کنید.

تریر، شهری در آلمان که چینی ها را شیفته خود ساخته است
ادامه مطلب

امتیاز دهید (چپ بیشترین)

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

برچسب ها :

اشتراک گذاری

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
[search_hotel]
  • محبوب ترین ها
  • آخرین مقالات
  • منتخب سردبیر