×

مکان های رنگارنگ دنیا

نویسنده نویسنده ایران هتل در تاریخ ۱۳۹۷/۲/۱۸
دسته بندی جهانگردی
مکان های رنگارنگ دنیا
از دریاچه صورتی در کارائیب گرفته تا نورهای نئونی در توکیو می توانید لذتی وصف نشدنی را با بودن در این مکان های رنگی موجود در دنیا تجربه کنید.
رنگ را می توان در هر جا و هر چیزی پیدا کرد اما دیدن آنها در برخی مکان ها، خاطرات زیباتر و زنده تری را در ذهن به جای می گذارد. در اینجا به معرفی برخی از زیباترین مکان رنگی سراسر دنیا می پردازیم. از دریاچه صورتی در جمهوری دومنیکن گرفته تا غارهای یخی کریستالی آبی رنگ در ایسلند و فستیوال هولی در هند مکان های زیادی در دنیا وجود دارد که لازم است آنها را کشف کرد.
مزرعه بنفشه، فرانسه
مکان های رنگارنگ دنیا
اگر رایحه گل ها شما را سرمست نمی کند قطعا دریایی از بنفشه خواهد کرد. تصور کنید که با ابری از رنگ های بنفش زیبا احاطه شده اید همین کافی است تا فشار خون شما چند درجه پایین بیاید.
دریاچه هیلیر، استرالیا
مکان های رنگارنگ دنیا
رنگ صورتی این دریاچه از مقدار بالای نمک موجود در آن و همچنین موجودات زنده ای مانند جلبک ها و هالوباکتر هایی که درون آن زندگی می کنند ناشی می شود.
 کوه های رنگی زنجان و ماهنشان ، آلا داغ لار
مکان های رنگارنگ دنیا
کوه های رنگی یکی از مناظر زیبای طبیعی استان زنجان به شمار می آید. این مناظر آنقدر نادر و عجیب هستند که گاهی تصور می کنیم در حال دیدن منظره ی یک سیاره در یک منظومه شمسی دیگر هستیم و رنگ ها با چشمهایت بازی می کنند. یا به قول سامان سالور کارگردان سینما تصور می کنی در طبیعت ایالت تگزاس آمریکا قدم می زنی. این کوه های رنگی و تپه های رسی به سبب رنگشان به ویژه رنگ قرمز، قهوه ای، سبز، زرد، سفید و نارنجی در شرایط نور مناسب خصوصا پس از یک بارندگی اندک که خاکها را کمی خیس می کند با آن contrast زیبا، سوژه بی نظیری برای عکاسان، فیلمسازان و طبیعت گردان به شمار می رود.
غارهای مرمری، شیلی 
مکان های رنگارنگ دنیا
رنگ این غارهای زیبا بسته به رنگ آب تغییر می کند. منحنی ها نرم دیوارهای صخره ای این غار باعث شده با تابش نور خورشید به اطراف، رنگ آبی به وجود بیاید.
مزرعه گل لاله، هلند
مکان های رنگارنگ دنیا
در فصل بهار، ردیف های از گل لاله در گوشه و کنار هلند شکوفه می دهند. حتما در ماه های مارس یا آپریل به هلند سفر کنید تا تجربه فوق العاده ای از زیبایی رنگ ها را مشاهده کنید.
 مسجد نصیرالملک ، جادوی رنگی شیراز
مکان های رنگارنگ دنیا
جادوی رنگی شهر شیراز، جاذبه گردشگری ای که سالانه پذیرای خیل عظیم گردشگران داخلی و به خصوص خارجی میباشد، محل تلاقی رنگ و نور و قدمت که به دست هنرمندان این دیار کهن ساخته شده است. مسجد نصیر الملک که به دلیل وجود بسیار شیشه های رنگی که با برخورد نور خورشید در صبح گاه با آن، کل فضای داخل مسجد را غرق در رنگهای زیبا مینماید، به مسجد صورتی مشهور شده است.کاشی کاری ها و مقرنس ها، ترکیب نقاشی های زیبا از گل و بوته های گل سرخ و زنبق شیراز، بر سر در این مسجد و در کل بنا چشم را به راستی مینوازد.  
غارهای کریستالی، ایسلند
مکان های رنگارنگ دنیا
این غارها که از طریق یخچال واتناج کول ایجاد شده اند، مقصد عظیم برای گردشگرانی است که به دنبال ثبت نوع جدیدی از خاطرات سفرشان هستند. این تونل های یخی همیشه در حال تغییر هستند به همین دلیل لازم است که حتما به همراه یک راهنمای با تجربه از این مکان دیدن کنید.
خیابان روا لویس دکاموس،آگودا، پرتغال
مکان های رنگارنگ دنیا
این خیابان کوچک که در شمال غربی کشور پرتغال واقع شده است به لطف چترهای رنگارنگی که در بالای آن نصب شده است، سوژه بسیار از عکس های اینستاگرام بوده است.
سد آبسنگی بزرگ، استرالیا
مکان های رنگارنگ دنیا
اگر تصور می کنید که هر چه از زمین فاصله بگیرید اشیا ظاهر رنگی تری به خود می گیرند پس صبر کنید تا دنیای زیر آب در سد آبسنگی را از نزدیک مشاهده کنید. وجود ماهی های رنگارنگ در آب این سد باعث می شود که احساس بودن در دنیای دیگری را داشته باشید.
دریاچه ناترون، تانزانیا
مکان های رنگارنگ دنیا
این دریاچه " نمک و سودا" که در شمال تانزانیا واقع شده است می تواند برای برخی حیوانات کشنده باشد. بر اساس گزارش Live Science، pH قلیایی این دریاچه به اندازه ای است که توانایی سوزاندن هر چیزی که در آن شناور باشد را دارد و تصادفا این حد از سمیت باعث شده که ظاهری قرمز در این دریاچه ایجاد شود.
بهار سبز خیره کننده، پارک ملی یلوستون
مکان های رنگارنگ دنیا
دمای فصل بهار در پارک ملی یلوستون گرم تر است این پارک نام خود را از آب سبز رنگی که با آن پر شده است گرفته است، که ظاهر یک تونل بی پایان را به پارک می دهد.
فستیوال هولی، هند
مکان های رنگارنگ دنیا
مردم سراسر دنیا در هند دور هم جمع می شوند تا فرا رسیدن فصل بهار را از طریق برپایی فستیوال رنگ هولی جشن بگیرند. پاشیدن پودرهای رنگی بر سر دیگران یکی از مفرح ترین فعالیت های این جشن است.
رو تارگویی، شفشاون، مراکش
مکان های رنگارنگ دنیا
با وجود اینکه محله های قدیمی شهرهای مراکش خود ظاهر رنگی دارند، اما هیچ کدام از آنها نمی تواند با شهر تماما آبی شفشاون رقابت کند. هرکدام از خیابان ها و ساختمان های این شهر با طیف های مختلفی از رنگ آبی رنگ آمیزی شده اند. درهای این شهر سابقا برای 500 سال بر روی مسافران خارجی بسته بود اما در حال حاضر با آغوش باز از گردشگرانی که در جستجوی بهشت آبی هستند استقبال می کند.
صخره رنگی ویو، آریزونا
مکان های رنگارنگ دنیا
این ماسه سنگ ها از آجرهای قرمز و زرد طلایی تشکیل شده اند که با توجه به وضعیت آب و هوا تغییر رنگ می دهند. بسته به اینکه در چه زمانی- طلوع آفتاب، غروب آفتاب و یا در شب- از اینجا دیدن می کنید، رنگ های کاملا متفاوتی را خواهید دید.
شفق های قطبی ترومسو، نروژ
مکان های رنگارنگ دنیا
منطقه ترومسو که در دایره قطب شمال واقع شده است خانه برخی از بهترین شفق های قطبی در دنیا است. اگر خوش شانس باشید، می توانید شبی را که نورهای صورتی در آسمان ظاهر می شوند را نیز به تماشا بنشینید.
ریو تینتو، اسپانیا
مکان های رنگارنگ دنیا
این رودخانه، رنگ قرمز خود را از هزاران سال معدن کاوی در این ناحیه گرفته است. معدنچی هایی که به دنبال یافتن مس، طلا و نقره بوده اند اما با حل کردن آهن موجود در صخره های رودخانه موجب پدید آمدن رنگ قرمز این رودخانه شده اند.
Cinque Terre، ایتالیا
مکان های رنگارنگ دنیا
این ساختمان های گچی با وجود نزدیکی به دریا، صحنه ای خیره کننده به وجود می آورند. بهترین منظره ها زمانی به وجود می آیند که خط ساحلی در زیر آسمان آبی روشن می شوند.
توکیو، ژاپن
مکان های رنگارنگ دنیا
از شهر توکیو در شب دیدن کنید. در هر منطقه ای از توکیو که باشید علامت های نئونی رستوران ها و مغازه ها وجود دارند. اگر فکر می کنید که میدان تامیز در شب دیدنی تر است پس صبر کنید تا خود را در یکی از محله های توکیو که تنها با علامت های مغازه ها و رستوان پر شده است ببینید.
مسکو، روسیه
مکان های رنگارنگ دنیا
سبک های معماری ناریشکین باروک موجود در گوشه و کنار مسکو را نمی توانید در جای دیگر پیدا کنید. جفت کردن مناره ها و جزئیات گرد در طراحی این معمار به همراه پالت های نقاشی رنگارنگ آن، باعث می شود که احساس بودن در یک کتاب داستان را پیدا کنید.
دشت های نمکی، خلیج سان فرانسیسکو
مکان های رنگارنگ دنیا
تماشای این آبگیر های رنگارنگ نمکی از آسمان دیدنی است. هرکدام از این آبگیر های مختلف به دلیل وجود میکرو جلبک ها و دیگر میکروارگانسیم های زنده رنگ های متفاوتی دارند.
بو-کاپ، کیپ تون، آفریقا
مکان های رنگارنگ دنیا
خانه های رنگی نئونی در کیپ تاون در سراسر جهان شناخته شده می باشند. این محله مانند یک داستان اینستاگرامی است که در انتظار رخ دادن است.
شکوفایی فوق العاده زیبا در دره مرگ
مکان های رنگارنگ دنیا
این رویداد همیشگی نیست اما در طول زمستان و بارش کافی باران، این دره با انفجاری از شکوفایی گل ها روبرو می شود که منظره زیبایی برای عکاسی به وجود می آورد.
کپنهاگ، دانمارک
مکان های رنگارنگ دنیا 
منطقه رنگارنگ نیهاون که قدمت آن به قرن 17 میلادی بر می گردد، دارای یک ردیف از خانه ها، رستوران ها و بارهای شلوغ و پرجنب و جوش است که موقعیت آبریز موجود در منطقه به جذابیت آن افزوده است.
تونل ویستریا، ژاپن
مکان های رنگارنگ دنیا 
تونل آبشاری گل ویستریا همانند رویایی است که به واقعیت تبدیل شده است. اگر همیشه رویای زندگی کردن درون یک آبرنگ را داشته اید پس حتما سری به باغ های کاواچی فوجی بزنید.