خانه >> جهانگردی >> 10 کاری که باید در پرونس واقع در جنوب فرانسه انجام داد
10 کاری که باید در پرونس واقع در جنوب فرانسه انجام داد

10 کاری که باید در پرونس واقع در جنوب فرانسه انجام داد

پرونس یکی از مناطق زیبای فرانسه است. این منطقه در جنوب شرقی فرانسه واقع شده و در طول ووکلوز، بوچز دو رن، وار، آلپ دوهاوتز پرونس و آلپز ماری تایمز قرار دارد. از کوه های پوشیده از برف آلپ و شکوه دره وردون گرفته تا مزارع اسطوخودوس، دریای آبی و درخشان مدیترانه و شهرهای رومی مانند نیمس، این منطقه هر چیزی که یک بازدید کننده می طلبد را دارد. در حالیکه می توانید هفته ها برای کاوش در این منطقه دیدنی و تاریخی بگذرانید، در اینجا 10 موردی که نباید از انجام آن غافل شوید را خاطر نشان می کنیم. سایت ایران هتل آنلاین یکی از جامع ترین سایت ها برای دسترسی به هتل های مشهد می باشد.
1.از پالاییس دس پاپس واقع در آوینیون دیدن کنید

کاخ پاپ ها در آوینیون در بالای شهر قرار دارد، منظره ای زیبا با انبوهی باورنکردنی از برج ها و دیوارهای بلند که زیر نور خورشید دریای مدیترانه به رنگ نارنجی تیره می درخشند. آوینیون زمانی قلب مسیحیت بود و و توسط پاپ کلمنت پنجم که در سال 1309 به دعوت پادشاه فرانسه قلمرو پاپ را به این مکان انتقال داد، به مقام عالی ارتقا یافت. این حرکت به همان اندازه که از طرف فرمانده فرانسوی یک حرکت سیاسی برای افزایش قدرت خود در کلیسا برای محافظت از پاپ ها در دوره نابسامان ایتالیا بود، باعث شد تا آوینیون نزدیک به یک قرن به مهم ترین شهر اروپا تبدیل شود. از سال 1335 تا سال 1355 بیست سال طول کشید تا یک کاخ بزرگ برای پاپ ها ساخته شود و تمام خدمتکاران و کارکنان و کلیه کارهای تجارتی پاپ در این مکان متمرکز شود.
پاپ کلمنت پس از جان 22ام سپس بندیکت 12ام که کاخ قدیم را بنا کرد و کلمنت 6ام که کاخ جدید را به سبک گوتیک خارق العاده به کاخ قدیم اضافه کرد، موفق شد تا روی دیوارهای سنگی کاخ طرح متمایزی ایجاد کند.
نکات برجسته شامل کلیساهای سنت جان و سنت مارتین با نقاشی های دیواری مربوط به قرن 14ام ، اتاق پاپ در تور دس آنگس که با شاخ و برگ های در هم پیچیده و پرندگان تزیین شده است، اتاق کلمنت 6ام که با نقاشی های دیواری مربوط به شکار و ماهیگیری پوشیده شده و تالار و تماشاخانه بزرگ که در آن دادگاه بزرگ و عالی وابسته به مقام پاپ علیه آنچه فرجامی نداشت رای صادر کرد.
2.در باغ های انگور واقع در Châteauneuf-du-Pape طعم شراب ناب را بچشید
 Châteauneuf-du-Pape
Châteauneuf-du-Pape یک دهکده مربوط به قرون وسطی است که در سال 1317 بنا شد که در دل تپه ها و مزارع اسطوخودوس قرار دارد. این دهکده کاخ تابستانی پاپ های آوینیون بود اما دلیل اصلی شهرت این روستا وجود شرابی به همین نام است.
دفتر گردشگری واقع در du Portai اطلاعاتی راجع به باغ های مختلف در منطقه دارد که می توانید برای مزه کردن و خرید شراب به آنجا بروید. همچنین می تواندی در مورد مسیرهای پیاده روی، دوچرخه سواری، شرایط اسکان و انواع رستوران ها اطلاعاتی کسب کنید.
3.اسب های سفید معروف و کابوی های کامارگو را ببینید
کامارگو
کامارگو یعنی کشور کابوی فرانسه در دهانه رودخانه عظیم رون قرار دارد. در جزیره ای که رودخانه در آن تقسیم می شود، منطقه ای دورافتاده وجود دارد که در آن از گله گاوهای سیاه نگهداری می کنند و روی اسب های سفید که نشانگر باتلاق های نمکی هستند، سوار می شوند. برای عاشقان طبیعت تنوع فوق العاده ای از پرندکان وحشی مانند فلامینگوها صورتی وجود دارد. تماشا این پرندگان بسیار جالب است. سواران بر اسب که سمت باتلاق ها می روند احتمالا کنار خود یک سوار همراه هم ببرند، پس با آن ها از Saintes-Maries-de-la-Mer همراه شوید.
4.از یکی از شهرهای روم به نام نیمس دیدن کنید
نیمس
نیمس که در مرز بین پرونس و Languedoc-Roussillo قرار دارد، یک شهر رومی با بقایایی چشمگیر از زمان های قدیم است. دو داستان مربوط به صندلی های ردیف شده برای جمعیت 20000 نفری که برای تماشای نبرد گلادیاتورها و مسابقه بین تیم های کالسکه چی ها آمده بودند، در دسترس است. امروزه از این مکان برای مسابقات گاوبازی و بازی های رومی استفاده می شود که در تعطیلات آخر هفته ماه می برگزار می شود.
دیگر مکان دیدنی در این شهر Maison Carrée است، این معبد در قرن 5ام ساخته شده و توسط ناپلیون به عنوان الگویی برای کلیسای مادلین در پاریس مورد استفاده قرار گرفته است.
برای مدرنیست ها در شهر نیمس ساختمان های جدید و مشهوری از جنس شیشه، بتن و فولاد وجود دارد که توسط معمار بریتانیایی یعنی نورمن فاستر طراحی شده اند.
5.از مزارع اسطوخودوس در Abbaye de Senanque دیدن کنید
Abbaye de Senanque
یکی از سمبل های پرونس، Cistercian Abbaye de Sénanque است که متعلق به قرن 11ام می باشد. این منطقه توسط مزارع اسطوخودوس با رنگی عمیق احاطه شده و معماری رومی زیبای آن تجلی گر صلح و آرامش است و هدف اصلی برنارد کلارواکس که فرقه سیسترشن را در قرن 12ام بنا نهاد را دربر می گیرد.
مانند تمام صومعه ها، اقبال این صومعه هم در قرن 13ام از بین رفت و به آتش کشیده شد و همه دچار طاعون شده و مورد حمله انقلابیون فرانسوی قرار گرفتند. توسط یک بنیاد خصوصی متشکل از جمع دوستان نجات یافتند و هم اکنون پنج راهب به طور دایم در این مکان زندگی می کنند و به یکی از پربازدیدترین صومعه ها در جنوب فرانسه تبدیل شده است.
می توانید از کنار صومعه ها عبور کنید و ستون های حک شده با میوه ها و انگورها را ببینید و با وجود گرمای تابستان خوشامدی صمیمانه دریافت کنید و همچنین آرامگاه وناسک مربوط به قرن 13ام در شبستان را ببینید. ساختمان های دیگر شامل سیستم گرماده هستند که تنها جایی بود که راهبان می توانستند در اتاقی گرم مشغول خواندن و نوشتن شوند، در واقع خوابگاهی طاق دار بود که با صندلی های سنگی تزیین شده بود و راهبان می تونستند بنشینند و به سخنان راهب بزرگ گوش بسپارند.
6.برای خرید عتیقه ها به روستای L’Isle-sur-la-Sorgue بروید
L'Isle-sur-la-Sorgue
اگر مایل به خرید عتیقه هستید حتما به این روستا سر بزنید. اگر در منطقه آویگنون هستید این روستا به راحتی در دسترس شما قرار دارد. بیش از 300 فروشگاه لوزام عتیقه، چینی، شیشه، مبلمان و نقاشی و تقریبا هر چیزی که تصور می کنید را می فروشند.
روستایی شیک و مدرن که ثروت خود را مدیون آسیاب هایی است که کار فشردن دانه و روغن انجام می دادند. امروزه بسیاری از مغازه ها در کنار کارخانه ها و آسیاب های قدیمی قرار دارند و روزهای یکشنبه یک نمایشگاه بروکانت در طول حاشیه رودخانه برپا می شود که در آن کالاها بیشتر از اشیا کهنه درست می شوند تا عتیقه و به همین دلیل قیمت ارزان تری دارند. علاوه بر این، نمایشگاه های عتیقه عظیم و بین المللی در عید پاک و پاییز برگزار می شود.
7.به روستای مبهم گوردس بروید
گوردس
روستاهای مبهم یکی از دیدنی های پرونس هستند. در بالای صخره ها واقع شده اند و دید خوبی به حومه شهر دارند. در ابتدا در اطراف یک قلعه مربوط به قرون وسطی ساخته شدند و از دره در برابر دشمنان دفاع می کردند. دیوارهای دفاعی و اغلب فقط یک دروازه ورودی داشتند و دارای خیابان های شیب دار و باریک بودند که اغلب گذرگاه های قوس دار داشتند.
همه این زیبایی ها را در پرونس خواهید دید که اغلب آن ها دارای هتل های زیبا و گران قیمت هستند. زمانی دهقانان فقیر در این منطقه سکونت داشتند اما امروزه می تواندی خیابان ها و بارهایی پر از فرانسوی های مدرن پیدا کنید که پناهگاه های غیر بهداشتی قبلی را به خانه های شیک تبدیل کرده اند.
در میان زیباترین ها در گوردس، در حدود 25 مایلی شرق آویگنون و لوبرون و در نزدیکی Abbaye de Senanque این دهکده به صورت پلکانی بالا می رود و خیابان های سنگفرش آن پر از خانه های بلند است که به قلعه منتهی می شوند، در سال 1525 بازسازی شده و هم اکنون تبدیل به سالن و موزه شده اند. مانند بیشتر این بخش از جنوب فرانسه، این منطقه هنرمندانی مانند Marc Chagall, Victor Vasarely و Pol Mara را جلب کرده است.
8.در Gorges du Verdon رانندگی کنید
Gorges du Verdon
رانندگی به سمت دره ورودن بسیار دیدنی است به خصوص اگر از Comps-sur-Artyub که منطقه نظامی است عبور کنید. سپس وارد Balcons de la Mescla می شوید و حدود 250 متری را به سمت دره وردون به طول 15 مایل حرکت می کنید.
بازدید ار برخی از دهکده های جذاب در طول خطوط ساحلی بسیار جالب است مثلا Aiguines دارای یک کاخ مربوط به قرن 17ام است یا Moustiers-Sainte-Marie در شما گوردس شبیه کارت پستالی زیباست و سفال های خوبی برای خرید دارد.
اگر پر انرژی هستید مسیر پیاده روی GR4 را از طریق دره بپیمایید تا در مسیر قلعه کوچکتر به نام Marl Traiten را مشاهده کنید.
همچنین تفریحاتی مثل صخره نوردی و قایقرانی هم در دسترس است.
9.از شهر باستانی Vaison la Romaine دیدن کنید
Vaison la Romaine
این شهر با داشتن یک پل رومی به نام Puymin که در زمان های قدیم منطقه ای مهم به شمار می آمد و صخره خراب شده بالای آن که در سال 1160 توسط Count of Toulouse ساخته شد، مکانی جذاب به شمارمی آید. زندگی در این شهر شکوفا شد و سپس در طول قرن ها با شن و ماسه های رودخانه دفن شد و از بین رفت. در طول قرون وسطی دوباره این شهر احیا شد و بقایای رومی فقط در سال 1907 توسط باستان شناسان کشف شد.
محله قدیمی این شهر به سمت جنوب رودخانه دارای شهرک ها و چشمه های مربوط به قرن 17ام است که توسط تخته سنگ ها و یک دروازه عظیم متعلق به قرن 14ام محافظت می شود. این منطقه توسط Pont Romain به مناطق مسکونی رومی متصل می شود و می توانید به قسمت شمالی رودخانه دسترسی پیدا کنید. در اینجا Maison des Messii یعنی خانه یک خانواده برجسته رومی را خواهید دید. همچنین یک تیاتر با 34 ردیف نیم دایره ای از نیمکت های سنگی وجود دارد که امروزه برای جشنواره ژوییه از آن استفاده می شود و دارای دلفین ها و چشم اندازی چشمگیر ازپامپی است.
10.از پارک ملی Mercantour و Vallee des Merveilles دیدن کنید

پارک Mercantour یک پارک کوهستانی گسترده در شرق نزدیک مرز ایتالیا است. بسیار چشمگیرتر و در برخی مناطق درخشان تر از دره وردون است و یکی از زیستگاه های عالی در حیات وحش فرانسه است و دارای بز کوهی، عقاب های طلایی، پرندگان شکاری، هوپوها، پتارمیگان و بسیاری از گونه های دیگر است.
یکی از دیدنی ترین پیاده روها در Vallée des Merveilles قرار دارد که حکاکی های سنگی بسیار زیبایی از دوران برنز دارد. اگر می خواهید پیاده روی شبانه انجام دهید بهتر است به همراه راهنمای با تجربه ای این مسیر را طی کنید و در پناهگاه های مختلف اقامت داشته باشید و تجهیزات و مواد غذایی خود را با خود حمل کنید.
موزه ملی اسکاتلند ؛ موزه ای جهانی
ادامه مطلب

امتیاز دهید (چپ بیشترین)

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

برچسب ها :

اشتراک گذاری

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
[search_hotel]
  • محبوب ترین ها
  • آخرین مقالات
  • منتخب سردبیر