لوگو ایران هتل آنلاین
Search
Close this search box.
خانه >> اخبار >> افزایش سندیت بسته های مسافرتی
افزایش سندیت بسته های مسافرتی

افزایش سندیت بسته های مسافرتی

تعطیلات فرصت مناسبی برای داشتن خاطرات شیرین و ماندنی است اگر به تاریخ سرزمین ایران علاقه دارید راهی شهر باستانی بیشاپور که در کرانه تنگه چوگان واقع شده شوید این شهر یادآور دوران ساسانیان است. حجاری های برجسته و افتخار آمیز مانند پیروزی شاپور بر والرین امپراطور روم که از گذشته به یادگار مانده را می توانید از نزدیک تماشا کنید و با رزرو هتل های کازرون و با اقامت در هتل بیشاپور کازرون از سفر خود لذت ببرید.


افزایش سندیت بسته های مسافرتی و ارائه پکیج هایی مناسب برای هر مشتری

پکیج های مسافرتی جدید به دو اصل توجه دارند؛ گردشگران نه تنها انواع تجارب را با انتخاب یک گزینه خواهند داشت بلکه این امکان را نیز دارند که تعطیلات خود را به گونه ای که می خواهند رقم بزنند. گفتنی است که از دهه 1950 بسته های مسافرتی سال به سال گسترش یافتند و مشتریان از تنوع و تفاوت بسته ها استقبال می کردند، طبق گزارش گاردین تقریبا 60 درصد مردم بریتانیا در ایام تعطیلات با کمک پکیج های مسافرتی به تعطیلات رفتند. با گذشت زمان در دهه 1990 مسافرت های انفرادی اوج گرفت و بسته های مسافرتی به گزینه ای ناخوشایند تبدیل شد. گردشگران تلاش کردند که به تنهایی و با انتخاب خود سفر کنند و به مناطق دور از دسترس که مسافران اندکی از آن بازدید می کنند بروند.

پس از گذشت بیست سال همچنان میل و علاقه به سفرهای شخصی در حال افزایش است و مشتریان ترجیح می دهند به دور از بسته های تکراری و یکسان که در تمام تعطیلات دیده می شود، سفر کنند. از سال 2014 میلادی به بعد رشد 21 درصدی در درآمد تورهای مسافرتی، جاذبه ها، رویدادها و دیگر فعالیت های مسافرتی ثبت شده است. مسافران با جدیت تمام می خواهند که از سفر خود حرفه ای جدید، روحیه ای زنده و پر انرژی و خاطراتی فراموش نشدنی به دست آورند.

پس بهترین روش برای جذب گردشگران استفاده از بسته هایی است که افراد بتوانند در کنار تجارب سفر، خود سفر شان را کنترل کنند. امکانات و احتمالات بیش از حد حس نگرانی و دودلی در انتخاب هر گزینه را برای مشتریان به همراه دارد و در صنعت توریسم این روند به معنی از دست دادن فروش می باشد؛ هرچه پیشنهادات بیشتر باشد از میزان تولید کاسته می شود. پس چگونه می توان بدون معرفی کردن گزینه های چالش برانگیز و زیاد نظر مشتریان را جلب کرد؟


1 – مشتریان خود را بشناسید
قبل از هر چیزی با مشتریان، نیازهای آنها، علایق و مهم تر از همه با انگیزه های آنها آشنا شوید. با دانستن نیاز و علایق مسافرها می توانید به کسب و کار خود رونق بخشید و پیشنهاداتی مطابق نیاز آنها عرضه کنید.
به عنوان بازاریاب می توانید در این روش شخصیتی برای انواع مسافرها ایجاد نمایید (گروه های اصلی اغلب مانند یکدیگر عمل می کنند و نیازهای یکسانی نیز دارند). پس از شناخت ویژگی های مشتریان می توان محصولات و خدمات موجود برای گردشگران را دسته بندی کرده و در چهارچوب مشخصی ارائه کنید.

گزینه ها می توانند از موارد ساده ای تشکیل شوند مانند اولین پکیج انتخابی که به خانواده ها و بزرگ سالان تنها اختصاص دارد. یا می توانید گزینه های دیگری را انتخاب کنید تا مشتری بر اساس آن فیلترها به راحتی خواسته خود را انتخاب کند، گزینه ها می توانند از لحاظ موضوع رمانتیک، ماجراجویانه یا خرید را شامل شوند. دو روش وجود دارد که بهتر می توانید مشتریان خود را بشناسید، از پرسشنامه ها، نظرسنجی ها و سنجش افکار مشتریان استفاده کنید. یک پانل مشتری ایجاد کنید یا از مشتریان خود بخواهید که در گروه های تمرکز و گردشگری شرکت کنند. روش دیگر مشاهده می باشد، به رفتار مشتریان دقت کنید و هرچه را خرید کنند یا به دنبال هر چه باشند را یادداشت کنید تا در خدمات و ارائه محصولات خود بکار برید.


2 – مشتریان را راهی یک سفر شخصی کنید
تقسیم کردن مشتریان برای ارائه خدمات دسته بندی شده و لیست محدود مطابق نیازهایشان یک راه است اما برآوردن نیازهای گردشگران بر اساس رفتار واقعی راهی بهتر می باشد. 60 درصد بازاریاب ها می دانند که اطلاعات زمان فعلی یا ریل تایم موثرتر از منبع شخصی سازی می باشد چرا که این اطلاعات به روز بوده و چندی پیش از میان اطلاعات مفید جمع آوری شده اند.

شنیدن نظرات گردشگران و آنچه آنها انجام می دهند کمک می کند که بتوانید تجربه و محتوای سازگارتری برای آنها فراهم کنید و حرکت بعدی تان می تواند احساس شخصی بودن را در انتخاب مشتریان تقویت کند اما می بایستی با دقت در مورد حرکت بعدی فکر کنید. 81 درصد مشتریان ترجیح می دهند که تجربه ی شخصی در سفر داشته باشند و گویی همه چیز را طبق سلیقه خود انتخاب کرده اند، پس از هفته ها رزرو یک هتل تبلیغات هتلی در صفحه فیس بوک یا دیگر شبکه های اجتماعی آزاردهنده خواهد بود و آنها را در مورد انتخاب شان مردد می کند و این شخصی سازی نبوده و مانند این است که آینه ای در برابر مشتری گرفته باشید تا به او نشان دهید چه کاری کرده است. شخصی سازی مانند محافظت، گوش سپردن، فکر کردن و پاسخ دادن می باشد. اگر مشتری سرویسی را حذف نمود شاید به دنبال ارائه جایگزین باشید؛ تنها با آزمایش می توان مطمئن شد که ارائه گزینه جایگزین کارساز خواهد بود یانه. شاید این مرحله دشوار به نظر برسد اما نگران نباشید، مجموعه بزرگی از فناوری در این زمینه وجود دارد که در مقیاس های مختلف شخصی سازی بکار می رود؛ بهتر است به کاری که می خواهید انجام دهید اول فکر کنید و سپس فناوری مورد نیاز را تهیه کنید.


3 – قدرت تشویق مشتریان را تاثیرگذار بدانید.
شخصی سازی گزینه ها برای انتخاب راحت مشتریان بخشی از بازاریابی است که در تعداد اندکی کاربرد دارد؛ با این روش گزینه ها را محدود می کنید تا راحت انتخاب کنند اما تاثیری در تشویق و خرید گردشگران ندارید.
اغلب ایجاد محتوا برای الهام بخشی به گردشگران ناچیز شمرده می شود. این گزینه بسیار مهم است و بهتر است آن را در اولویت های خود قرار دهید؛ برای آن زمان خرج کنید تا محتوای مناسبی فراهم کنید که مشتری ها را به هیجان درآورده و درگیر نماید. در مدیریت روابط با مشتری نقش و وظیفه کسب و کارها این است که در تصمیم گیری به مشتریان کمک کنند و این روند نیازمند ساده کردن گزینه ها بوده و همچنین دوستی که برای کسب تجربه جدید افراد را مورد حمایت و تشویق قرار دهد.

10 روش برای تبدیل شدن به گردشگری هوشیار و کم هزینه
ادامه مطلب

امتیاز دهید (چپ بیشترین)

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

برچسب ها :

اشتراک گذاری

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
[search_hotel]
  • محبوب ترین ها
  • آخرین مقالات
  • منتخب سردبیر