خانه >> راهنمای سفر >> مسافران مدرن رزرواسیون لحظه آخری را ترجیح می دهند
مسافران مدرن رزرواسیون لحظه آخری را ترجیح می دهند

مسافران مدرن رزرواسیون لحظه آخری را ترجیح می دهند

پیدا كردن شركتی فعال در حوزه گردشگری كه به اهمیت شناخت رفتار گردشگران و مسافران واقف نباشد، بسیار مشكل است. یك مالك شركت مسافرتی موفق، بایستی از تمایلات و ترجیحات گردشگران با توجه به مقصد مورد نظر، عادت های خرید افراد و فعالیت های تفریحی شناخته شده مطلع و آگاه باشد. با رزرو هتل آسمان اصفهان سفری دلچسب به نواحی باستانی این شهر زیبا داشته باشید و لحظاتی خوب و خوشی را در آخرین فصل سال برای خود رقم بزنید.
با این حال، پیگیری و انجام مواردی كه یك گردشگر به آن علاقه دارد و آنچه وی از آن بیزار است، برای شركت ها و آژانس های مسافرتی بسیار سخت است زیرا این موارد بایستی همیشه به روز رسانی گردند. رفتار گردشگران دائماً در حال تغییر است و با توجه به گرایش ها، بُعد نسلی و حتی شرایط اجتماعی-اقتصادی افراد برجسته می گردند. برای تسهیل این فرآیند دانش محور، شركت ها بایستی از ابزارهای هر چه بیشتری برای گردآوری داده از مصرف كنندگان برخوردار باشند. شرکت ها پس از جمع آوری داده، می توانند آن ها را تفسیر كرده و به منظور تعیین و ارائه پیشنهاداتی به مشتریان استفاده نمایند. رزرو هتل های كیش این امكان را برای شما فراهم می آورد كه در تورهای تفریحی این جزیره زیبا در خلیج همیشه فارس شركت كرده و از زیبایی های منطقه یاد شده متحیر گردید.

سفرهای لحظه آخری

مطالعات متعددی بر روی این موضوع كه گردشگر مدرن به احتمال زیاد سفرهای خود را با كمترین حاشیه زمانی برنامه ریزی می نماید انجام شده است. این نوع از برنامه ریزی نه تنها خرید بلیط وسیله سفر( برای مثال بلیط قطار یا هواپیما) را تحت تأثیر قرار می دهد، بلكه بر روی رزرواسیون هتل ها و فعالیت های تفریحی كه عده زیادی از گردشگران تمایل دارند از آن ها بهره مند گردند نیز اثرگذار است. این موضوع كه بایستی برای جبران كردن این تقاضاها، امتیازات و گزینه های بیشتری را برای اضافه كردن ارزش افزوده فراهم آورد، یك چالش واقعی برای آژانس های مسافرتی ارائه دهنده انواع تورها و دیگر نقش آفرینان در این بازار است.

تجربه های منحصربه فرد و خودجوش

گردشگران سنتی یك مقصد را برای خود انتخاب كرده و چند مرتبه به آن سفر می نمایند، اما گردشگران امروزی ترجیح می دهند كه در هر بار سفر خود، مقصدهای جدیدی را كشف نمایند. بعضی از آن ها حتی ترجیح می دهند كه در همان یك سفر به چندین مقصد سر بزنند. بعلاوه، برای گردشگران امروزی مسافرت معادل استراحت كردن نیست بلکه سفر برای آن ها یعنی تجربه های جدید، ملاقات با مردمان جدید، ورود به فرهنگ بومی و دگرگونی كامل در این پروسه. به بیان دیگر، خصوصیت و مشخصه یك گردشگر مدرن در تمایل او به غنی سازی خود از نظر فردی و احساسی از طریق انجام یك سفر نمودار می گردد؛ این جهانگردان حتی در دانش خودشان به دنبال ارزش افزوده و یادگیری از ماجراجویی ها هستند.

مسئولیت پذیری

مسئولیت پذیری در سفرپایداری، بوم شناسی و اصول اخلاقی كلماتی هستند كه می توانند بسیاری از تجربه های گردشگرانی كه امروزه به مسافرت می روند را تعریف نمایند. آن ها به سفرهایی علاقه مند هستند كه بر روی ارتقا و توسعه مقاصد متمركز هستند؛ مقاصدی كه در آن ها مکان های تفریحی، اقامتگاه های بومگردی و وسیله های حمل و نقلی وجود داشته باشد و به محیط زیست احترام گذاشته و مشكلی با استفاده از برندهایی كه در این حوزه ها مسئولیت پذیر هستند ‌نداشته باشند.

امتیاز دهید (چپ بیشترین)
۹ نشانه ای که به شما می گوید به تعطیلات نیاز دارید
ادامه مطلب

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

برچسب ها :

اشتراک گذاری

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
[search_hotel]
  • محبوب ترین ها
  • آخرین مقالات
  • منتخب سردبیر