خانه >> ایرانگردی >> بهترین مکان های کمپینگ در حومه مشهد
بهترین مکان های کمپینگ در حومه مشهد

بهترین مکان های کمپینگ در حومه مشهد

حتی اگر جزء آن دسته افرادی هستید که زندگی شهری و امکانات آن را ترجیح می دهید و حاضر نیستید جای خواب خود را با هیچ جای دیگری عوض کنید توصیه می شود برای یک بار هم که شده لذت کمپینگ را بچشید و شبی را به دور از خانه و اتاق خود سپری کنید. پیشنهاد ما برای شما حومه شهر مشهد است. با ما همراه باشید تا شما را با بهترین مکان های کمپینگ در حومه مشهد آشنا کنیم.

مشهد مقدس شهر بزرگی است و هتل های فراوانی دارد. قطعا افرادی که اطراف مشهد را برای کمپینگ انتخاب می کنند چند روزی را در این شهر به سر می برند. با رزرو یکی از هتل های مشهد می توانید خیال خود را بابت اقامت در این شهر راحت کنید و در کمال آسودگی خاطر یکی از بهترین مکان های کمپینگ در حومه مشهد را برگزینید و خاطرات متفاوتی از سفر به این شهر را برای خود به ارمغان بیاورید.

با کمپینگ می توانید تجربه ی زندگی به سبک انسانهای اولیه را به دست آورید با این تفاوت که به جای غار در چادر مسافرتی شب را به روز می رسانید. خاطرات کمپینگ قطعا برای همیشه در ذهن شما می ماند و به عنوان ساعاتی متفاوت از اوقات عادی زندگیتان از آن یاد می شود. با شناخت بهترین مکان های کمپینگ اطراف مشهد می توانید دید متفاوتی از شهر مقدس مشهد به دست آورید.

معمولا زمانی که نام مشهد شنیده می شود ذهن ها به سمت حرم مقدس امام رضا (ع) می رود غافل از اینکه مشهد در داخل و خارج از خود جاهای دیدنی فراوانی دارد. مخصوصا طبیعتی که در اوج زیبایی با انسان سخن می گوید و او را به یاد خالق یکتا می اندازد. در ادامه بهترین جاهای دیدنی اطراف مشهد و مکان هایی برای کمپینگ را به شما معرفی می کنیم تا در انتخاب مکان مناسب راهنمایتان باشیم.

دره و رودخانه کنگ

کنگ در واقع بیشتر به عنوان نام روستایی گردشگری در 20 کیلومتری غرب طرقبه شناخته می شود. اطراف این روستا مکانی کاملا مناسب برای بر پا کردن بساط کمپینگ است. طبیعت این منطقه به قدری زیبا و چشم نواز است که چشمان هر بیننده ای را به سمت خود خیره می کند و دل کندن از آن را برایش دشوار می سازد.

آنچه بر زیبایی و جذابیت این طبیعت می افزاید وجود دره ای سرسبز و باطراوت و رودخانه ای پرآب و خروشان است. دره و رودخانه ی کنگ یکی از بهترین مکان های کمپینگ در حومه مشهد هستند که بسیار مورد توجه گردشگران و طبیعت دوستان می باشند و همواره عده ی زیادی را به سمت خود فرا می خوانند.

رودخانه ی کنگ در مسیر خود از وجود آبشاری زیبا بهره می برد. این آبشار جاذبه ای طبیعی و دیدنی است که در 5 کیلومتری جنوب‌ غرب روستای کنگ واقع شده است. جالب اینکه آبشار کنگ در مسیر رودخانه تنها نیست و آبشارهای کوچک دیگری نیز در نزدیکی آن قرار دارند.

معرفی هتل لیان مشهد - هتلی 4 ستاره در خیابان نواب
ادامه مطلب

اطراف دره و رودخانه ی کنگ از آب و هوای معتدلی برخوردار می باشد و معمولا دمای آن حدود 4 درجه از مشهد کمتر است. این آب و هوای خوب به سبب وجود کوه‌ های بلندبالا، درختان بی انتها و عدم حضور در مسیر حرکت بادهای خشک حاصل می شود. کنگ منطقه ای ییلاقی است به همین خاطر در بهار و تابستان طرفداران بیشتری دارد و میزبان خیل عظیمی از طبیعت دوستان و گردشگران است.

کنگ در بهار با وجود شکوفه های زیبا چهره ی فوق العاده ای به خود می گیرد. با این حال هوا در تابستان مطلوب تر و شرایط برای بر پا کردن کمپینگ بهتر است. پاییز با وجود سردی هوا جلوه ی جالبی دارد. اما در زمستان هوا به شدت سرد می شود و امکان کمپینگ در منطقه تقریبا ناممکن است.

برای دیدن از روستا و دره و رودخانه ی کنگ بایستی به سمت طرقبه حرکت کنید. مسیر روستای نغندر را در پیش بگیرید و بعد از این به سمت روستای کنگ بروید. این روستا آخرین روستای موجود در مسیر است که طبیعت بکرش در کمال سخاوت طراوت را به گردشگران ارزانی می دارد. طبیعتی که در دامنه ی کوه دامن گسترانیده و مناظر زیبایی را شکل داده است.

بوژان نیشابور

بوژان نیشابور

بوژان نیشابور که در 20 کیلومتری شمال شرق این شهر قرار دارد روستایی گردشگری است که در دامنه ی جنوبی رشته کوه بینالود واقع شده است. این روستا یکی از جاذبه های دیدنی استان خراسان رضوی به شمار می رود. بوژان معماری جالب و طبیعت بکری دارد، به همین خاطر یکی از بهترین مکان های کمپینگ در حومه مشهد می باشد.
این روستا به دلیل قرارگیری در ارتفاع بالا از وجود آب و هوایی معتدل و دلربا بهره می برد به طوری که در تابستان ها به سبب خنکی هوا، گردشگران زیادی را به سمت خود فرا می خواند. بوژان از سمت شرق به روستای سوقند، از سمت غرب به روستای دربهشت و اردوگاه باغرود، از سمت جنوب به روستای بوژآباد و روستای حصار و از سمت شمال به شهر مشهد مقدس می رسد.

روستای بوژان ساختاری پلکانی دارد به همین خاطر به عنوان ماسوله نیشابورشناخته می شود. از دیگر جاذبه های این روستا می توان به وجود رودخانه ای زیبا در نزدیکی آن اشاره کرد. سرچشمه ی این رودخانه از کوه هایی مانند گودزرد، بوژان و سیاه خانی نشات می گیرد. رودخانه ی بوژان حدود 10 کیلومتر ادامه دارد و در مسیر خود آبشارهای کوچک و بزرگی را به عرصه ی نمایش می گذارد.

یکی از بزرگترین آبشارهای واقع در مسیر رودخانه ی بوژان، آبشاری 15 متری است که در 6 کیلومتری روستا، در انتهای دره بوژان واقع شده و برای رسیدن به آن بایستی حدود 2 ساعت در کنار رودخانه پیاده روی کرد و برای پیدا کردن مسیر حتما از یک راهنما سوال پرسید.

بوژان یکی از بهترین مکان ها برای کمپینگ در اطراف شهر مشهد است که هموراه عده ی زیادی از طبیعت دوستان و گردشگران را به سمت خود می کشاند تا اوقات خوب و خوشی را در دل طبیعت برایشان به ارمغان بیاورد. این منطقه دره ها و چشمه های فراوانی دارد که معمولا بسیار معروفند.

پارک چهلمیر درگز، بهشت خراسان
ادامه مطلب

دره بازه صدر در شرق، مرغزاردره در شمال غرب، دره و چشمه ی شکراب در مسیر صعود به قله شیرباد، چشمه ی کلاغ چین یا چهارچشمه در 4 کیلومتری روستای بوژان، گوری دره، بازه نادر، دره ی بوژان، دره ی پلاسو، چشمه ی باغ ملا و چشمه ی دوم کمر از جمله دره و چشمه های معروف منطقه ی بوژان هستند.

ارتکند کلات

ارتکند مشهد

ارتکند نام یک منطقه ی بکر و ییلاقی از شهرستان کلات نادری، در استان خراسان رضوی است. این منطقه مجموعه ای بزرگ شامل کوه، رودخانه، جنگل و آبشار است و طبیعت بسیار چشم نوازی دارد به طوری که همواره عده ی زیادی از گردشگران را به سمت خود فرا می خواند. یکی از بهترین جاذبه های ارتکند آبشاری در40 کیلومتری کلات، در نزدیکی روستای قطعه نو است.

برای رسیدن به این آبشار زیبا، باید ابتدا خود را به روستای سررود در 7 کیلومتری جاده ی اصلی برسانید و روستا را که پشت سر گذاشتید در یک جاده ی فرعی و خاکی حدود دو ساعت راه را پیاده بپیمایید. در مسیر رسیدن به آبشار می توانید از وجود باغ ها و شالیزارهای برنج و عطر مطبوعی که در هوا پخش شده است لذت ببرید؛ از طرفی مجموعه های پرورش ماهی را از نزدیک ببینید.

مجموعه ی ارتکند در واقع دارای چندین آبشار است که اولین آنها در انتهای یک غار حدودا 10 متری قرار دارد و از آنجا به بعد مسیر اندکی سخت می شود. ارتکند کلات تقریبا در تمام طول سال آب و هوای مطبوعی دارد، اما بهترین زمان برای رفتن به آن فصل بهار و اوایل تابستان است. این منطقه در بهار یکی از بهترین مکان های کمپینگ در حومه مشهد محسوب می شود.

این مجموعه یکی از بهترین و شاید تمیزترین مناطق حفاظت شده در کشور ایران است. چرا که در همان ابتدای ورود یک کیسه زباله ی بزرگ به گردشگران داده شده و مبلغی از آنها دریافت می شود. حال اگر در زمان خروج از منطقه کیسه زباله را که به سبب جمع آوری زباله ها دیگر خالی است تحویل دهند می توانید مبلغ پرداختی را پس بگیرند.

روستای فریزی

روستای فریزی

روستای فریزی

روستای فریزی در 75 کیلومتری جنوب غرب مشهد و 18 کیلومتری جنوب گلبهار واقع شده است. این روستا در دره های سرسبز و زیبای ارتفاعات بینالود قرار گرفته و به سبب قرارگیری در این منطقه طبیعت بسیار زیبا و آب و هوای فوق العاده مطبوعی دارد. شما می توانید در اطراف روستای فریزی بساط کمپینگ را بر پا کنید و از تنفس اکسیژن خالص کمال لذت را ببرید.

این منطقه علاوه بر طبیعت زیبا چشمه های آب بسیار گوارا دارد و از وجود مرمانی خونگرم و مهمان نواز بهره می برد به طوری که می توان گفت یکی از بهترین مکان ها برای کمپینگ در اطراف شهر مشهد می باشد. بعد از یک گردش حسابی در منطقه می توانید از دو محصول معروف روستای فریزی یعنی عسل و گردو خریداری کنید و به عنوان سوغات با خود به همراه ببرید.

هفت حوض مشهد کجاست؟ عکس + آدرس
ادامه مطلب

در روستای فریزی می توانید شاهد خیل عظیمی از کوهنوردانی باشید که به قصد فتح قله ی بینالود عظم خود را جمع کرده و راهی این منطقه ی زیبا شده اند. رودخانه ی فریزی یکی از پرآب ترین رودخانه های استان خراسان رضوی است به طوری که بخشی از آب شهرستان چناران را تامین می کند. از طرفی در این منطقه می توان انواع گیاهان دارویی مانند آویشن کوهی و خارشتر و کاکوتی و … را یافت.

رودخانه بابا رمضان

رودخانه بابا رمضان

رودخانه بابا رمضان

بابا رمضان رودی طویل است که از کوه‌ های بلندبالای هزارمسجد سرچشمه می گیرد. این رودخانه یکی از جاذبه های دیدنی روستای بابا رمضان به شمار می رود. بابا رمضان روستایی سرسبز و زیبا در 40 کیلومتری شمال غرب شهرستان کلات نادری است که در ارتفاعی حدود ۱۱۰۰ متر از سطح دریا قرار دارد. اهالی این روستا کرد زبان می باشند.
رودخانه بابارمضان که با نام لایین نو هم شناخته می شود رودی پر آب و دائمی است که در مسیر خود روح زندگی را در تن طبیعت دمیده و مناظر بسیار زیبا و چشم نوازی را پدید آورده است. برای رسیدن به این رودخانه ابتدا باید یک جاده ی خاکی 8 کیلومتری به سمت روستا را طی کنید سپس به سمت انتهای روستا که یک امامزاده است پیش بروید و بعد از کمی استراحت به سمت روستای لایین کهنه حرکت کنید.

تمام طول مسیر رسیدن به روستای لایین کهنه از کنار رودخانه ی بابا رمضان می گذرد و طبیعتی دیدنی شما را همراهی می کند. در هر نقطه از مسیر که مایل باشید می توانید بساط کمپینگ خود را بچینید و از بودن در دل طبیعتی زیبا لذت ببرید. اطراف رودخانه بابا رمضان یکی از بهترین مکان ها برای کمپینگ در اطراف مشهد است.
کمپینگ فعالیت جالبی است که بسیار مورد پسند طبیعت دوستان می باشد. با این حال انتظار می رود هر انسانی برای یک بار هم که شده آن را تجربه کند. کشور ایران پر از مکان های مناسب برای کمپینگ است. یکی از این ها استان خراسان رضوی و اطراف شهر مشهد است. شهری که بیشتر از جنبه ی مذهبی به آن توجه شده و گاهی اوقات طبیعت زیبایش نادیده گرفته می شود.

اطراف شهر مشهد به قدری زیبا و چشم نواز است که توصیف آن در کلام نمی گنجد و تنها باید از نزدیک، در دل طبیعت این مناطق قرار بگیرید تا اوج زیبایی آنها را درک کنید. ما در این مطلب بهترین مکان های کمپینگ در حومه مشهد را معرفی کردیم حال دیگر انتخاب با شماست که کدامیک را برگزینید. آیا تا به حال از طبیعت اطراف مشهد دیدن کرده اید؟ آیا کوه های سربه فلک کشیده و رودهای جاری آن را از نزدیک دیده اید؟

1.5/5 - (2 امتیاز)

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

برچسب ها :

اشتراک گذاری

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
[search_hotel]
  • محبوب ترین ها
  • آخرین مقالات
  • منتخب سردبیر