لوگو ایران هتل آنلاین
Search
Close this search box.
خانه >> حمل و نقل >> تاثیرات منفی صنعت کشتی های کروز فراتر از تصور شماست
تاثیرات منفی صنعت کشتی های کروز فراتر از تصور شماست

تاثیرات منفی صنعت کشتی های کروز فراتر از تصور شماست

درسال 2013، اسپانیا برای ارتقاء صنعت کشتی های کروز، کمپینی به نام “بلو کارپت” را راه اندازی کرد. پنج سال بعد، اسپانیا با داشتن 28 بندرگاه مجاز، تبدیل به اولین بندر مدیترانه ای با قابلیت پذیرش کشتی های کروز شد. در سال 2017، بارسلونا با داشتن 2.7 میلیون مسافر کشتی های کروز، پیشتاز این صنعت بود (شهری که خودش 1.6 میلیون نفر جمعیت دارد).

در طی 10 سال، تعداد بندرگاه های کشتی های کروز در اطراف حوزه مدیترانه دو برابر شد. این منطقه از نظر صنعت کشتی های کروز در دنیا، جایگاه سوم را به خود اختصاص داده است. حوزه دریایی کارائیب و منطقه ی آسیا- اقیانوسیه بیشترین پیشرفت را داشته اند.

بر اساس گزارش انجمن بین المللی خطوط کشتی های کروز (CLIA)، با ثبت رکورد 24.7 میلیون مسافر در سال 2016، انتظار می رود تا تعداد مسافران در سال 2018 به رقم 27.2 میلیون نفر برسد.بر اساس گزارش کروز اینداستری نیوز (خبرگزاری صنعت کشتی کروز)، انتظار می رود تا ده سال آینده 106 کشتی جدید وارد این صنعت شوند؛ بنابراین، قرار نیست این رشد پرسرعت، کاهشی داشته باشد. با این وجود، این رشد سریع تاثیر منفی بر زیست بوم ها داشته است. معمولا باید چندین هزار نفر در طی چند ساعت از کشتی کروزی که در بندرگاهی لنگر انداخته، پیدا شوند. برای مثال، یک قایق متعلق به شرکت رویال کارائیبین کروز به طور متوسط 3042 لنگرگاه دارد و از آنجا که تمامی امکانات رفاهی و اقامتی در همان کشتی ارائه می شود، مسافرین نیاز به رزرو هتل پیدا نمی کنند و در نتیجه افراد بومی شاغل در حوزه گردشگری سود اقتصادی محدودی خواهند داشت. در مقابل، کشتی های اقیانوس پیما مصرف انرژی بسیار زیادی دارند.

CRUISE INDUSTRY

از آن بدتر این که، کشتی های کروز در هر بندری که لنگر بیندازند، آلودگی هوایی شدیدی در آنجا ایجاد می کنند. اکسل فردریک، دانشمندی که dieselgate یا همان رسوایی آلایندگی خودروهای فولکس واگن را برملا کرد، نسبت به دود این کشتی ها هشدار داده است. او توضیح می دهد: ” ذرات بسیار ریزی وجود دارند که در شش ها رسوخ می کنند و باعث ایجاد بیماری های قلبی و سکته های قلبی می شوند”. فدراسیون France Nature Environment و سازمان غیردولتی آلمانی Nabu در شهر مارسی تحقیقات و اندازه گیری هایی انجام داده اند: این تحقیقات حاکی از آن است که در لنگرگاه و به خصوص در کشتی های کروز، غلظت ذرات ریز 70 برابر بیشتر از داخل شهر است. اکنون میزان آلودگی هوا مشخص است. ویلفرد روبیون، رئیس انجمن Cape Town North که ساکنین مناطق 15 و 16 شهر را دور هم جمع کرده است، می گوید: “افراد غیرسیگاری ساکن در این مناطق به دلیل بیماری های تنفسی دارند می میرند”. همین امر نشان می دهد که کشتی ها از سوخت نامرغوب ارزان استفاده می کنند.

CRUISE INDUSTRY

قضیه این محله های محروم زمانی تلخ تر می شود که بدانید که ساکنین این مناطق از مزایای اقتصادی حاصل از فعالیت این کشتی های کروز، بهره چندانی نمی برند.
هزینه محیط زیستی حاصل از بیش از 500 کشتی کروزی که در این بندر لنگر می اندازند، غیرقابل تحمل است. با این وجود، 1.5 میلیون مسافر کشتی های کروزی که از این شهر دیدن می کنند هیچ عوارض گردشگری که ممکن است این زیان های محیط زیستی را جبران نماید، پرداخت نمی کنند. براساس مطالعه ای که توسط اتاق بازرگانی و صنایع استان مارسی انجام شد، گردشگری کروز در سال 2016، سیصد و ده میلیون یورو سود اقتصادی به همراه داشته است که معادل ایجاد یا ابقای 2000 شغل تمام وقت است. همچنین، این صنعت به رونق تعمیرات کشتی در دومین شهر بزرگ فرانسه کمک کرده است؛ کاری که به دلیل بحران نفت و ظهور رقیبان آسیایی از رونق افتاده بود.

سفر با کشتی کروز
ادامه مطلب

امتیاز دهید (چپ بیشترین)

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

برچسب ها :

اشتراک گذاری

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
[search_hotel]
  • محبوب ترین ها
  • آخرین مقالات
  • منتخب سردبیر