×

25 جاذبه ی گردشگری برتر پاریس

نویسنده نویسنده ایران هتل در تاریخ ۱۳۹۷/۸/۷
دسته بندی جهانگردی
 25 جاذبه ی گردشگری برتر پاریس
شهر پاریس، به عنوان پایتخت فرانسه و شهری مهم، بیش از 2000 سال قدمت دارد. پاریس با نام های " شهر نور ها " و " شهر عشق " نیز شناخته می شود و امروزه یکی از شهر های پیشرو در کسب و کار، فشن، سرگرمی، هنر و فرهنگ در جهان به حساب می آید. تنها اشاره ای به نام پاریس، تصاویری از مشهور ترین بنا ها، موزه ها، کلیسا ها و دیگر آثار دیدنی این شهر را در ذهن هر فردی ایجاد می کند. از این شهر به عنوان پایتخت فشن نیز یاد می کنند، چرا که محل پیدایش چندی از برترین برند های طراحی لباس جهان، مانند ؛ " ایو سن لوران، Yves Saint-Laurent "، " لانکوم، Lancôme "، " لورال، L’Oréal " و " کریستین دیور، Christian Dior " می باشد. صحنه های خرید شهر را نیز مراکز خرید متعدد، بازار های روباز، بوتیک ها و بازارچه های دست دوم فروشی تشکیل می دهند. قبل از رزرو هتل، بیایید در اینجا به چند مورد از برترین جاذبه های گردشگری در پاریس نگاهی می اندازیم :
Place des Vosges
25 – " قصر دی وُژ، Place des Vosges " :
" قصر دی وُژ " در گذشته به نام " قصر سلطنتی " شناخته می شده است و یکی از نمونه های اولیه ی طرح میدان های تمام اروپا به حساب می آید. تمام خانه ها با یک طراحی خاص و مشخص ساخته می شده اند : دیوار هایی با آجر های قرمز و سقف های شیب ساخته شده از تخته سنگ های آبی رنگ. نه تنها به شکل یک مربع کامل ساخته شده است، بلکه اولین میدانی به حساب می آید که به فرمان یک فرد سلطنتی، شاه هنری چهارم در اوایل قرن هفدهم، ساخته شده است. سوماً، منطقه ی " لومری، Le Marais " شهر را، دهه ها پیش از انقلاب فرانسه، به یکی از نقاط پر طرفدار فشن برای خاندان سلطنتی فرانسه تبدیل کرد .
Moulin Rouge
24 – " موله روژ، Moulin Rouge " :
از 1889 میلادی به عنوان سالی یاد می شود، که مشهور ترین بنای فرانسه یعنی برج ایفل در آن ساخته شد. این دوره ی زمانی سال افتتاح " موله روژ " به عنوان یک محل سرگرمی نیز می باشد. در ابتدا، این بنا محلی برای خوش گذرانی ثروتمندان شهر بود. خوانندگان زیادی در آن جا کار می کردند که مخترعین رقص " کن – کن، Can – Can " نیز بودند. در آن دوران ؛ این رقص کمی نژاد پرستانه به حساب می آمده است. " موله روژ " هم چنان نخستین بنای تفریحی پاریس به شمار می رود و محل نمایش بی شمار فیلم نیز بوده است.
Conciergerie
23 – " کونسیرژوری، Conciergerie " :
" کونسیرژوری " در قرن دهم و به عنوان قصر اصلی پادشاهان فرانسوی، که در طول زمان آن را بزرگ تر کردند، ساخته شد. هال ها و سالن های آن در گذشته از بزرگ ترین نوع خود در اروپا بوده اند. یکی دیگر از این سالن ها، محل غذا خوردن 2000 کارگر ساکن در قصر بوده است. در قرن چهاردهم، بعضی از ساختمان های آن به زندان تبدیل شده بودند. بعد ها و در دوران خوف و وحشت کشور، این قصر به یک تریبون و زندان انقلابی تبدیل شده بود. از زندانی های مشهور آن می توان به " ماری آنتونت، Marie Antoinette " و " مادام دو بقی، Madame du Barry " اشاره کرد. امروزه " کونسیرژوری " یکی از جاذبه های مشهور توریستی در پاریس می باشد و از آن به عنوان دادگاه نیز استفاده می شود.
Pantheon
22 – " پانتئون، Pantheon " :
" پانتئون " محل دفن شهروندان مشهور فرانسه می باشد. بر اساس سازه ی " پنتئون " در روم قدیم طراحی شده است و در ابتدا به عنوان کلیسایی مختص به " سنت جنویو، Genevieve St. "، فرشته ی ولینعمت پاریس بوده است و در آن از عتیقه جات مربوط به او نگهداری می شده است. این کلیسا در سبک نئوکلاسیک و توسط شاه لوئی پانزدهم، برای شکر گزاری از خداوند برای درمان بیماری مهلک خود، بازسازی شد. در زمان انقلاب فرانسه، برای بزرگداشت شهیدان انقلابی به یک موزه تبدیل شد. از مشاهیر دفن شده در آن می توان به فیلسوف مشهور " ولتر، Voltaire "، نویسنده ی نامی " ویکتور هوگو، Victor Hugo " و شیمیدان لهستانی / فرانسوی " ماری کوری، Marie Curie " اشاره کرد.
Pere Lachaise Cemetery
21 – قبرستان " پر لاشز، Pere Lachaise " :
" پر لاشز " پر بازدید ترین قبرستان جهان می باشد و در سال 1804 میلادی، به دستور ناپلئون به یکی از گورستان های مربوط به شهرداری تبدیل شد. این قبرستان محل دفن افراد مشهور بسیاری از قبیل ؛ " جیم موریسون، Jim Morrison " خواننده ی آمریکایی، " اسکار وایلد، Oscar Wilde " نویسنده ی ایرلندی و " ادیث پیاف، Edith Piaf " خواننده ی پر طرفدار فرانسوی، می باشد. این قبرستان مجسمه های بسیاری را در خود جای داده است. هر خانواده ی ثروتمند تلاش می کرده است تا مجسمه ای برای عضو مرحوم خود بسازد، که از مال خانواده ی قبلی زیبا و گران قیمت تر باشد. نتیجه ی آن جمع آوری آثار هنری شگفت انگیزی شده است، که بازدید از آن ها خود به تنهایی به بازدید از قبر افراد مشهور می ارزد.
Disneyland Paris
20 – دیزنی لند پاریس :
زمانی که اروپائی ها نتوانند به پارک دیزنی لند اصلی در شهر لس آنجلس بروند، در عوض به پارک دیزنی لند پاریس می روند، که پر بازدید ترین شهر بازی در اروپا به حساب می آید. همان طور که از اسم آن مشخص است، دیزنی لند پاریس فرا تر از یک شهر بازی معمولی با وسیله های تفریحی سرگرم کننده می باشد. دیزنی لند پاریس یک محل اقامت با چندین هتل، فروشگاه، زمین گلف می باشد و چندین فعالیت متنوع دیگری را نیز در خود جای داده است. در سال 1992، به دومین پارک دیزنی افتتاح شده در خارج از خاک ایالات متحده تبدیل شد. این پارک از مرکز شهر پاریس، 30 کیلومتر فاصله دارد. پارک استودیو های والت دیزنی نیز در سال 2002 در کنار این پارک ساخته شد.
Musee de l'Orangerie
19 – " موزه ی نارنجستان، Musee de l'Orangerie " :
مسافرانی که به آثار هنری ساخته شده در سبک های ایمپرسیونیسم و پست ایمپرسیونیسم علاقه مند هستند، باید سری به " موزه ی نارنجستان " بزنند. این موزه در گوشه ای از باغستان های " تویلری، Tuilries " قرار گرفته است، که خود خانه ی 8 اثر از نقاشی های دیواری نیلوفر آبی " کلود مونه، Claude Monet " می باشد. این نقاشی های دیواری، آثار مرکزی این موزه به شمار می روند. " موزه ی نارنجستان " آثاری از دیگر هنرمندان سبک ایمپرسیونیسم مانند ؛ " پیکاسو، Picasso "، " رنوار، Renoir "، " سزان، Cezanne "، " ماتیس، Matisse " و " مودیگلیانی، Modigliani " را نیز در خود جای داده است. نارنجستان های آن در سال 1852 ساخته شده بودند تا از درختان پرتقال قصر " تویلری " محافظت کنند.
Palais Garnier
18 – " کاخ گارنیه، Palais Garnier " :
معمار نامی، " چارلز گارنیه، Charles Garnier "، زمانی که در قرن نوزدهم این کاخ را طراحی می کرد از هیچ جزئیاتی در ساخت آن سر باز نکرده است. شاید به همین دلیل است، که ساختمان آن در زمان خود گران قیمت ترین در نوع خود بوده است. " کاخ گارنیه " بیش از دو هزار صندلی دارد و خانه ی اپرای ملی پاریس می باشد. این قصر مجلل ستاره ی رمان ها و فیلم های " شبح اپرا، Phantom Of The Opera " نیز می باشد. امروزه از آن برای اجرای نمایش های باله استفاده می شود و خانه ی موزه ی کتابخانه ی اپرا نیز به حساب می آید.
Les Invalides
17 – " لزنولید، Les Invalides " :
" لزنولید " مجموعه ای از ساختمان ها می باشد که برای بزرگداشت ارتش فرانسه ساخته شده است. در سال 1670 به عنوان یک بیمارستان و خانه ی سربازان بازنشسته طراحی شد. امروزه نه تنها این کاربرد های خود را حفظ کرده است، بلکه چندین مورد جدید نیز به آن اضافه شده است. " لزنولید " خانه ی موزه های ارتش و هم چنین کلیسایی که محل دفن قهرمانان جنگی هم چون " ناپلئون بناپارت " می باشد نیز هست. " لزنولید " جایی است که شورشی ها توپ ها و اسلحه های فیتیله ای به دست آوردند، که بعد در همان روز برای حمله و فتح " باستیل، Bastille " از آن ها استفاده شد و انقلاب فرانسه به جریان افتاد.
Seine Cruise
16 – " سفر آبی در رودخانه ی سن، Seine Cruise " :
رودخانه ی سن تقریباً 800 کیلومتر را در فرانسه طی می کند و در آخر به کانال بریتانیا می ریزد. قایق سواری در این رودخانه در زمانی که باد در تمام شهر پاریس می وزد، یکی از رمانتیک ترین کار هایی است که بازدید کنندگان می توانند انجام دهند. سفر آبی در رود سن از زیر بسیاری از پل های پاریس می گذرد و از جاذبه های گردشگری مانند ؛ موزه ی لوور، کلیسای " نوتردام، Notre Dame " و برج ایفل می گذرد. این سفر جادویی تقریباً یک ساعت به طول می انجامد و یکی از بهترین روش ها برای تجربه ی شب های شهر پاریس می باشد.
Musee Rodin
15 – " موزه ی رودین، Musee Rodin " :
گردشگرانی که نسخه های کپی مجسمه ی " مرد متفکر، The Thinker " را قبلاً دیده اند، می توانند در شهر پاریس از نسخه ی اصلی آن دیدن کنند. این مجسمه توسط " آگوستو رودان، Auguste Rodin "، که یکی از هنرمندان مشهور اوایل قرن بیستم می باشد، ساخته شده است. مجسمه ی " مرد متفکر " را به همراه بیش از 6000 اثر هنری دیگر می توانید در موزه ی " رودین " بیابید. این موزه در سال 1919 در استودیوی شخصی " رودین "، که در هتل " بایرون، Biron " در مرکز پاریس قرار داشته است، بنا شد. بسیاری از مجسمه های معروف او را می توانید در باغ هایی که در اطراف موزه قرار دارند هم بیابید.
 Les Catacombes
14 – " له کاتاکومب، Les Catacombes " :
در مقابل بخش روشن پاریس، که از آن به " شهر نور ها " یاد می شود، " له کاتاکومب " بخش تاریک این شهر را به تصویر می کشد. این جاذبه ی گردشگری کم تر از یک مایل در زیر خیابان های پاریس قرار دارد و یکی از بخش های خونین تاریخ فرانسه را به نمایش می گذارد : باقیمانده ی اجساد پاریسی هایی که بعد از بسته شدن قبرستان ها در سال های دور، به آن جا منتقل شدند. استخوان های مردگان به صورت هنری چیده شده است و در تمام نقاط آن می توان شعر ها و جملات قصار بسیاری را نیز یافت. بعضی از اجساد کسانی که در انقلاب فرانسه کشته شده بودند، مستقیماً به این جا آورده شده اند و به هیچ قبرستان دیگری برده نشده اند.
Champs-Elysées
13 – " شانزه – لیزه، Champs-Elysées " :
بزرگراه سه خطی " شانزه – لیزه " مشهور ترین بلوار پاریس می باشد و حتی از آن به عنوان زیبا ترین خیابان جهان نیز یاد شده است. این بلوار کمی بیشتر از یک مایل طول دارد و " طاق پیروزی " را به " کاخ کنکورد " متصل می کند. زندگی در پاریس حول " شانزه – لیزه " حرکت می کند. خیابانی است که رستوران ها، بوتیک های با کلاس، موزه ها و کلاب های شبانه ی بسیاری را در خود به خط جای داده است و محل اصلی برگزاری رژه ی ارتش در روز " باستیل " و جشن پایانی تور های فرمول یک " تور فرانسه، Tour de France " می باشد.
Pont Alexandre III
12 – " پونت الکساندر سوم، Pont Alexandre III " :
در شهری که عشق و عاشقی حکم فرمانی می کند، چه چیزی رمانتیک تر از " پونت الکساندر سوم "، که عجیب ترین و مزین ترین پل در پاریس شمرده می شود، می باشد ؟! این تک پل قوسی شکل فلزی، نام خود را از یکی از تزار های روسیه گرفته است و بر روی رود سن کشیده شده است و منطقه های " شانزه – لیزه "، " لزنولید " و " برج ایفل " را به هم وصل می کند. از آن جایی که مجسمه سازان فرانسوی بسیاری آثاری از قبیل، اسب های بالدار و حوریان و فرشتگان را بر روی آن ساخته اند، بازدید از این پل همانند رفتن به یک گالری هنری می باشد.
Palace of Versailles
11 – " قصر ورسای، Palace of Versailles " :
" قصر ورسای " در ابتدا به عنوان منزلی برای خانواده ی سلطنتی در زمان شکار ساخته شد، اما بعد ها به مقر اصلی درباریان تبدیل شد. این بنای عظیم الجثه بسیار مزین و آراسته، با شکوه و جلال و بیش از حد مجلل می باشد ! بازدید کنندگانی که برای بازدید از باغ های حیرت انگیز و هال آیینه های آن، که درونش 17 طاق را با 357 آیینه پیراسته اند، می آیند، این کاخ را به یکی از پر بازدید ترین نقاط پاریس تبدیل کرده اند. " قصر ورسای " بعد از انقلاب فرانسه، از خاندان سلطنتی گرفته شد و امروزه به موزه ی تاریخ فرانسه تبدیل شده است.
Place de la Concorde
10 – " قصر کنکورد، Place de la Concorde " :
در انتهای شرقی خیابان " شانزه – لیزه "، " قصر کنکورد " قرار دارد و با داشتن مناظر دیدنی در هر طرف خود، بزرگ ترین میدان پاریس نیز می باشد. در زمان انقلاب فرانسه، پادشاه فرانسوی لوئی شانزدهم، " ماری آنتونت، Marie Antoinette " و افراد بسیار دیگری، به وسیله ی گیوتین و در همین میدان، اعدام شدند. ستون بزرگ هرمی شکل سنگی مصری وسط میدان، در قرن نوزدهم و از معبد " لوکسور، Luxor " آورده شده است.
Sainte-Chapelle
9 – " سنت چپل، Sainte-Chapelle " :
ساخت " سنت چپل " در سال 1239 میلادی شروع شد و امروزه یکی از بزرگ ترین دستاورد های معماری گوتیک به حساب می آید. پادشاه فرانسه لوئی نهم، دستور ساخت آن را داد تا از آن برای ذخیره کردن و کلکسیون کردن آثار هنری مورد علاقه ی شاه، مانند تاج خار های عیسی مسیح ( ع ) که یکی از مهم ترین آثار مقدس جهان مسیحیون قرون وسطی به شمار می رود، استفاده شود. با اینکه در دوران انقلاب فرانسه کمی تخریب شده و بعد ها در قرن نوزدهم دوباره بازسازی شده است، اما هم چنان یکی از بزرگ ترین کلکسیون های دارای شیشه های رنگی سبک قرن سیزدهم در جهان به شمار می رود.
 Centre Pompidou
8 – " مرکز پمپیدو، Centre Pompidou " :
" مرکز پمپیدو " یک مؤسسه ی فرهنگی هنری می باشد، که بر اساس سبک های فوق مدرن طراحی شده است و در منطقه ی " بیوبورگ، Beaubourg " و در نزدیکی شهرداری منطقه ی چهار شهر پاریس قرار دارد. این بنا دارای یک کتابخانه ی عمومی بزرگ، " موزه ی ملی هنر های مدرن، Musée National d’Art Moderne " که بزرگ ترین موزه ی نوع خود در اروپا به شمار می رود، یک فروشگاه کتاب، یک سالن سینما و یک تراس وسیع می باشد. کتاب خانه ی حاضر در آن، سه طبقه ی اول ساختمان را اشغال کرده است، این در حالی است که کلکسیون های موزه در طبقه های چهارم و پنجم قرار دارد. از طبقه ی اول و آخر، برای برگزاری نمایش های بزرگ استفاده می شود. نام این مرکز از " ژرژ پمپیدو، Georges Pompidou "، رئیس جمهور فرانسه در سال های 1969 تا 1974 که سازنده ی این بنا نیز می باشد، گرفته شده است.
Musee d'Orsay
7 – " موزه ی اورسی، Musee d'Orsay " :
برای علاقه مندان به هنر، ویزیت از آن الزامی می باشد، چرا که " موزه ی اورسی " برای داشتن بزرگ ترین کلکسیون نقاشی های سبک ایمپرسیونیم مشهور می باشد ! این موزه ی عظیم در محل یک ایستگاه قدیمی قطار ساخته شده است و از هزاران اثر هنری که از اواسط قرن 19 تا اوایل قرن 20 خلق شده اند محافظت می کند. بازدید کنندگان می توانند در میان اتاق های پر تعداد آن قدم بزنند و از تماشای آثار هنری بی نظیر هنرمندانی هم چون، " مونه، Monet "، " ونگوگ، Van Gogh "، " سزان، Cezane "، " دگاس، Degas "، " پیسارو، Pissarro "، " رنوار، Renoir " و " ژان فرانکوا میله، Jean-Francois Millet " لذت ببرند.
 Jardin du Luxembourg
6 – " باغ های لوکسمبورگ، Jardin du Luxembourg " :
در زبان انگلیسی به نام " Luxembourg Gardens " شناخته می شود و دومین پارک عمومی بزرگ در پاریس می باشد. بازدید کنندگان می توانند در آن جا به پیک نیک بروند و یا در میان بوته زار ها، باغ های رسمی و درختان میوه ی آن که پر از فواره ها و مجسمه های هنری زیبا می باشند، قدم بزنند. برای فعالیت های ورزشی و سرگرمی، مسیر های دو، زمین های تنیس و وسایل ورزشی بسیاری تعبیه شده اند. بچه ها هم می توانند در زمین بازی بزرگ پارک سرگرم بشوند، اسب سواری کنند، تئاتر عروسکی تماشا کنند و قایق های کوچکی را در برکه ی پارک هدایت کنند.
Sacre-Coeur
5 – " سکره کر، Sacre-Coeur " :
یکی از نقاط شهر پاریس که مرکز توجه همگان است، قصر سفید رنگ " سکره کر " می باشد. این کاخ شگفت انگیز بر روی بلند بالا ترین نقطه ی شهر، یعنی تپه ی " مونتمارته، Montmartre " ساخته شده است و سالانه هزاران توریست را برای بازدید از معماری مرمرین و هم چنین طراحی داخلی بی همتای خود جذب می کند. یک تور بازدید از این قلعه، شما را با نمای موزائیک های طلائی آن، پنجره های رنگارنگ و هم چنین یکی از بزرگ ترین ساعت های جهان آشنا می کند.
Notre Dame de Paris
4 – " نوتردام پاریس، Notre Dame De Paris " :
سفر کردن به پاریس بدون بازدید از کلیسای " نوتردام " که در جهان شهرت دارد، کامل نمی شود. این کلیسای حیرت آور از دو برج و یک طاق تشکیل شده است، بیش از 120 متر ارتفاع دارد و به عنوان یکی از برترین نمونه های معماری گوتیک فرانسوی شناخته می شود. یک تور در این شاهکار قرن سیزدهمی به بازدید کنندگان اجازه می دهد، که با پنجره های زیبای به رنگ گل رز، حکاکی های گوتیک، مجسمه های خوش منظر و کلکسیونی از آثار عتیقه، از نزدیک رو به رو شوند.
Arc de Triomphe
3 – " طاق پیروزی، Arc De Triomphe " :
" طاق پیروزی " یکی از پر طرفدار ترین جاذبه های توریستی پاریس می باشد و در سال 1806 میلادی ساخته شده است تا یادگاری از پیروزی های ناپلئون بناپارت باشد. این طاق غول آسا 50 متر ارتفاع و 45 متر عرض دارد و آثار هنری حک شده بر آن، جنگ هایی که به پیروزی ختم شده و هم چنین نام افراد زیادی را که برای امپراطوری کشته شده اند را به تصویر می کشد. در زیر این طاق، قبر یکی از سرباز های گمنام جنگ جهانی اول نیز قرار دارد.
Louvre
2 – " موزه ی لوور، Louvre " :
" موزه ی لوور " در قصر " لوور " واقع شده است، پر بازدید ترین موزه ی جهان به حساب می آید و با ورودی شیشه ای هرمی شکل خود شناخته می شود. خانه ی بیش از یک میلیون آثار مختلف می باشد، که از مشهور ترین اثر های هنری آن می توان به نقاشی " مونا لیزا " لئوناردو داوینچی، مجسمه ی " برده ی رو به مرگ، Dying Slave " میکلانژ و هم چنین مجسمه ی یونانی " ونوس مایلو، Venus Of Milo " اشاره کرد. از دیگر نمایشگاه های محبوب این موزه می توان از آپارتمان های مجلل ناپلئون سوم، حکم باستانی حمورابی، آثار باستانی مصری و هم چنین نقاشی هایی از اساطیری مانند " رمبراند، Rembrandt " و " روبنز، Rubens " نام برد.
Eiffel Tower
1 – " برج ایفل، Eiffel Tower " :
بازدید از سمبل تاریخی پاریس، معمولاً از اصلی ترین برنامه های توریست هایی است که به این شهر می آیند. این سازه ی آهنی در سال 1889 و برای نمایش جهانی ساخته شده است و با ارتفاع 300 متری خود، در پارک " چامپ دی مارز، Champ de Mars " خودنمایی می کند. " برج ایفل " یکی از جاذبه هایی است که بیشترین عکس گرفته شده از خود را دارد، چرا که هم در روز و هم در شب برای تصویر برداری موقعیتی استثنائی را داراست. بازدید کنندگان می توانند با استفاده از آسانسور تعبیه شده در این برج، از نما های شگفت انگیز بالائی شهر پاریس دیدن کنند و یا در یکی از دو رستوران با کیفیت آن به صرف غذا بپردازند.