خانه >> راهنمای سفر >> مواردی که هتل ها ممکن است به شما دروغ بگویند
مواردی که هتل ها ممکن است به شما دروغ بگویند

مواردی که هتل ها ممکن است به شما دروغ بگویند

مقدمه
معمولا نگفتن حقیقت هیچ فرقی با گفتن دروغ ندارد. زمانی که در صفحه ی رزرو یک هتل به ازای یک شب اقامت یک مبلغ پول پرداخت می شود مسافر خیال می کند که این تمام هزینه ای است که بابت اقامت در این هتل پرداخت خواهد کرد و بی اطلاع از اینکه به ازای هر امکانات دیگری که استفاده کند باید پول بپردازد از تمام آنها نهایت بهره را می برد اما زمانی که صورت حساب به دستش داده می شود اصلا حس خوبی ندارد. اشاره نکردن به پرداخت هزینه بابت استفاده از امکانات جانبی هتل و ایجاد تصور رایگان بودن این امکانات در ذهن تنها یکی از مواردی است که هتلداران از مسافران پنهان می کنند و در کمال احترام به انان باید بگوییم این پنهان کاری خود یک دروغ است.

هتل مکانی برای ایجاد ارامش و اسایش مسافران در سفر است. قیمت هتل ها با توجه به تعداد ستاره های آنها، امکانات و سایر مشخصتشان متفاوت است. امروزه اکثر هتل ها مخصوصا هتل های خوب را می توان رزرو آنلاین کرد. بدین ترتیب می توانید زمانی را که در سفر باید به دنبال یک هتل مناسب بگردید به تفریح و گشت و گذار بپردازید. معمولا هتل ها مکان مناسبی برای استراحت اند اما برخی از آنها در مواردی آنچه را که باید به مسافران بگویند از آنها پنهان می کنند. از جمله پرطرفدارترین شهرهای ایران که تعداد هتل های بسیار زیادی هم دارد دو شهر مشهد و کیش است. چنانچه قصد سفر به مشهد یا کیش را دارید برای رزرو هتل در مشهد و نیز برای رزرو هتل در کیش بایستی بسیار دقت کنید تا موفق به انتخاب مناسب ترین گزینه شوید.

دروغ های احتمالی هتل ها به مشتریان
همان طور که اشاره شد گاهی اوقات برخی از هتل ها تمام آنچه را که باید به مسافران نمی گویند یا مساله را طوری مطرح می کنند که تصور باب میلشان در ذهن مسافر ایجاد شود. مثلا مطرح کردن ارائه ی اینترنت رایگان در هتل اما نگفتن اینکه اتصال به اینترنت تنها در سالن عمومی هتل امکان پذیر است و البته اینکه اکثر اوقات سرعتش بسیار کم است. در ادامه این مورد و چندین مورد دیگر را که هتلداران ممکن است از مسافران پنهان کنند و یا اینکه در مورد آن در کمال تاسف به انها دروغ بگویند را ذکر خواهیم کرد.
1683375441 130 مواردی که هتل ها ممکن است به شما دروغ بگویند
مورد اول: ارائه ی اینترنت رایگان
ارائه ی اینترنت رایگان به صورت وای فای یکی از خدمات مثبتی است که ممکن است هر مسافری را به سمت هتل عرضه کننده ی آن جذب کند. تا اینجا همه چیز خوب است مشکل زمانی شروع می شود که همه ی مسافران سعی در استفاده از این خدمت ارزنده کنند. در این حالت عملا چیزی به نام ارائه ی خدمت وای فای معنا ندارد چون سرعت آن به حدی پایین است که گاهی اوقات حتی باز کردن یک صفحه ی وب ساده امکان پذیر نخواهد بود. این در حالی است که وای فای ممکن است تنها در لابی هتل قابل دسترسی باشد نه در تک تک اتاق ها! در این شرایط هتل ممکن است برای ارائه ی وای فای با سرعت بیشتر به مسافران مشتاق هزینه ای از آنها دریافت کند. پس لطفا برای رزرو هتل امتیاز وای فای رایگان را جزء ویژگی های مورد نظر و مطلوب خود قرار ندهید.

مورد دوم: ارائه ی امکانات جانبی بدون دریافت هزینه ی اضافی
minibar
زمانی که به قصد رزرو یک هتل وارد صفحه ی مشخصات آن می شوید و با امکاناتی مانند استخر، سونا، سالن بدنسازی، شهربازی کودک و … مواجه می شوید و قیمت یک شب رزرو هتل را مشاهده می کنید ذوق زده شده و فورا اقدام به رزرو خواهید کرد اما بعد از اقامت و در زمان تسویه حساب حالتان حسابی گرفته می شود! در اینجاست که متوجه می شوید هیچ یک از امکانات جانبی که حسابی استفاده کرده اید رایگان نبوده و چه بسا هزینه ای بسیار بیشتر از حالت عادی و معقول خود داشته است. پس اگر هزینه ی سفر برایتان مهم است خیلی روی امکانات جانبی هتل حساب باز نکنید. حداقل این را بدانید که رایگان نیستند.

مورد سوم: بزرگ نمایی اتاق ها و سایر فضاها به کمک عکس
همیشه آنچه را که در قالب تصویر یا عکس می بینید واقعیت ندارد. استفاده از یک نوع لنزهای مخصوص می تواند یک فضا را بسیار بزرگتر از آنچه هست نمایش دهد یا تصویربرداری از زوایای خاصی از یک مکان می تواند ماهیت آن را خارج از حقیقت وجودش به نظر برساند. جدای از اینها تصاویری که از بخش های مختلف یک هتل در گالری عکس وب سایت آن به عرصه ی نمایش گذاشته می شود در لحاظاتی گرفته شده است که مکان خالی از هرگونه شلوغی و ازدحام و سر و صداست و شما با مشاهده ی این عکس ها احساس لذت و آرامش می کنید در حالی که ممکن است با قرارگیری در آن به این حد از لذت و آرامش نرسید.
1683375441 104 مواردی که هتل ها ممکن است به شما دروغ بگویند

سایتی خارجی به نام oyster.com وجود دارد که در زمینه ی عکاسی فعالیت می کند. این سایت با گرفتن عکس های واقعی از فضای داخلی و خارجی هتل ها وضعیت حقیقی خیلی از آنها را افشا کرده است. سایت خارجی دیگری به نام TripAdvisor هست که مسافران هتل ها تصاویر آنها را در اینجا قرار داده اند. با مراجعه به این دو وبسایت و جست و جوی هتل مورد نظرتان می توانید از مشاهده ی تصاویر واقعی آن بهره مند شوید و هوشمندانه تر و با اطلاعات واقعی تری به رزرو هتل اقدام کنید. البته این دو سایت در مورد هتل های خارج از کشور کاربرد دارد. برای هتل های ایرانی می توانید در اینترنت سرچ کنید و به دنبال تصاویر واقعی و نظرات حقیقی کاربران باشید.
صبحانه ی بسیار مفصل با قیمتی نزدیک به رایگان
مورد چهارم: صبحانه ی بسیار مفصل با قیمتی نزدیک به رایگان

مهم ترین وعده ی غذایی در روز صبحانه است. اگر صبحانه از طرف هتل به طور رایگان با کیفیت عالی ارائه شود واقعا گزینه ی مطلوبی است اما حقیقت امر چیز دیگری است. اگر صبحانه همان طور که از طرف هتل بیان شده رایگان باشد اصلا ان چیزی نیست که انتظار داریم و اگر هم کیفیت برایمان مهم باشد مجبور به سفارش خواراکی های دیگری خواهیم بود که البته در مقابل انها باید پول خوبی هم پرداخت کنیم. به هر حال هتل ها هم از این قانون که هر چه پول بدهید همان قدر اش می خورید مستثنی نیستند! نکته ی دیگری که در مورد صبحانه ی رایگان وجود دارد این که چون در حجم زیاد تهیه می شود ممکن است مانده باشد و جدای از اینکه هیچ فایده ای برای بدن نداشته باشد به بدن ضرر هم برساند.

مورد پنجم: فاصله تا مکان های دیدنی مخصوصا ساحل
این کتمان حقیقت یا در کمال شرمندگی دروغ، بیشتر در مورد هتل های ساحلی صدق می کند چون نزدیکی به ساحل برای مسافرانی که به قصد تفریح در کنار دریا آمده اند بسیار مهم است هر چند ممکن است بجز هتل های ساحلی سایر هتل ها را هم شامل شود. گاهی اوقات هتل فاصله ی خود تا یک مرکز دیدنی را مسافتی عنوان می کند که حقیقت ندارد. این مسافت معمولا بر حسب دقیقه و ساعت بیان می شود. این در حالی است که ممکن است مسافت بر حسب کیلومتر کم باشد اما این احتمال در حد بالایی وجود داشته باشد که عاملی مانند ترافیک اجازه ی طی مسیر در مدت زمانی را که هتل بیان کرده است ندهد. در اینجاست که هتل هیچ نامی از ترافیک و شلوغی خیابان ها به زبان نمی آورد و جریان را طوری جلوه می دهد که همه چیز بر وقف مراد است.

در شرایطی که شک دارید فاصله ی هتل تا مراکز دیدنی یا مکان مورد نظرتان دقیقا همان مقداری است که هتل بیان کرده می توانید با مراجعه به وب سایتی مانند گوگل و مشاهده ی نقشه های آن یا با مراجعه به هر ابزار نقشه برداری دیگری مانند google earth از صحت یا عدم صحت گفته های هتل مطلع شوید و با خیال راحت اقدام به رزرو انلاین آن کنید.
مشاهده ی منظره ی فوق العاده زیبای دریا

مورد ششم: مشاهده ی منظره ی فوق العاده زیبای دریا
برخی از هتل ها هستند که ادعا نمی کنند در کنار ساحل قرار دارند اما چنین تصوری در ذهن مشتری ایجاد می کنند که فرد می تواند از پنچره ی اتاق خود یا با نشستن در بالکن آن منظره ی بی نظیری از دریا را نظاره گر باشد. این در حالی است که ممکن است با قرارگیری در موقعیت فوق الذکر تنها بخش کوچک و ناچیزی از چهره ی دریا قابل مشاهده باشد و حقیقت با تصور ذهنی مشتری زمین تا اسمان فرق کند. پس مراقب چنین وعده هایی باشید و هوشمندانه رفتار کنید.
ارائه ی پارکینگ رایگان
مورد هفتم: ارائه ی پارکینگ رایگان
معمولا چنین تصور می شود که پارکینگ جزء هتل است و استفاده از آن منوط به رزرو اتاق در هتل بایستی رایگان باشد، اما به جزء تعداد کمی از هتل ها سایر آنها بابت پارکینگ از مسافران پول دریافت می کنند و متاسفانه در برخی موارد حتی این پول بسیار بیشتر از آنچه باید باشد است. پس لطفا چنانچه قصد سفر با ماشین شخصی خود را دارید قبل از اقدام به رزرو اتاق یا سوئیت در یک هتل از مقدار هزینه ی دریافتی بابت پارکینگ کسب اطلاعات کنید تا در زمان پرداخت صورت حساب قافل گیر نشوید.

10 هتل يخی جذاب و جالب در جهان
ادامه مطلب

مورد هشتم: مسئولیت هتل در مقابل تغییر ناگهانی آب و هوا
چنانچه در فصلی مانند بهار یا پاییز که احتمال تغییر ناگهانی آب و هوا وجود دارد به سفر می روید قبل از اقدام به رزرو هتل از وجود هر دو سیستم گرمازا و سرمازای هتل مطمئن شوید که در صورت بروز چنین اتفاقی مجبور به پذیرش عذرخواهی کارکنان و مدیر هتل و تحمل سرما یا گرما نباشید.
ظاهر بسیار زیبای هتل
مورد نهم: ظاهر بسیار زیبای هتل

معمولا ظاهر هتل ها آنگونه که در تبلیغات آنها و صفحات رزرو آنلاینشان نشان داده می شود نیست. این در حالی است که برخی مسافران از روی نمای ظاهری هتل اقدام به رزرو آن می کنند در صورتی که اصلا کار درستی نیست. حتی اگر ظاهر همان طوری که هتل می خواهد به نظر برساند باشد باز هم تصمیم گیری برای اقامت در آن بر حسب نمای ظاهری اش اصلا صحیح نیست. آنچه از ظاهر هتل مهم تر است اینکه به مرکز شهر نزدیک و از امکاناتی که مد نظر شماست بهره مند باشد.
عدم وجود حشره ای به نام ساس

مورد دهم: عدم وجود حشره ای به نام ساس

ساس ها حشرات ریز و مضری هستند که سلامت انسان را تهدید می کنند و مشکلات زیادی مانند قرمزی پوست و خارش را برای او رقم می زنند. هتل ها مکان خوبی برای زندگی این جانوران موذی به شمار می روند. هیچ هتلی زیر بار وجود ساس نمی رود اما واقعیت چیز دیگری را نشان می دهد. پس به محض ورود به اتاق خود در هتل تخت را کاملا بازبینی کنید که از عدم وجود ساس مطمئن شوید.
میزان تمیزی اتاق ها

مورد یازدهم: میزان تمیزی اتاق ها
روتختی ها، پتوها و ملحفه ها وسایلی هستند که باید بعد از خروج یک مسافر از اتاق حتما شست و شو شوند اما برخی از هتل ها به تمیزی ظاهری اکتفا می کنند و به شست و شوی آنها نمی پردازند. کلیدهای برق هتل و کنترل تلویزیون از دیگر مواردی است که خانه ی بسیار مناسبی برای میکروب هاست در حالی که ظاهری تمیز دارد. لیوان ها و سایر ظروف شیشه ای هتل نیز جزء دیگر وسایلی است که معمولا تمیز به نظر می رسد اما از بهداشت خوبی برخوردار نیست. اینها مواردی است که هیچ هتلی به شما تذکر نمی دهد. با اطلاع از این موارد و دقت به آنها می توانید سلامت خود در هتل را حفظ کنید.

مقایسه هتل ویدا و هتل آرامیس پلاس کیش
ادامه مطلب

مورد دوازدهم: برابر بودن همه ی اتاق های هتل
معمولا کارکنان هتل اعلام می کنند که تمام اتاق ها تقریبا برابرند اما حقیقت امر چیز دیگری است. معمولا بهترین اتاق را برای مهمانان خاص کنار می گذارند که در مقابل دریافت مبلغ قابل توجهی آن را در اختیار ایشان بگذارند. پس اگر به دنبال اقامت در بهترین اتاق یک هتل هستید با پذیرش تماس بگیرید سپس اقدام به رزرو آنلاین کنید.
عدم وجود اتاق خالی
مورد سیزدهم: عدم وجود اتاق خالی
همیشه برچسب اتاق خالی نداریم به معنای عدم وجود اتاق خالی نیست. گاهی اوقات هتل ها این مطلب را فقط برای آژانس های مسافرتی و وب سایت های رزرو هتل بیان می کنند. اما متاسفانه خیلی از مسافران از حقیقت وجود آن بی خبرند. این در حالی است که مسافران باتجربه می دانند در چنین شرایطی با تماس یا مراجعه به پذیرش به احتمال زیاد می توانند اتاقی در هتل رزرو و در آن اقامت کنند.

اسرار پنهان هتل ها
برخی موارد هم هست که هتل ها واقعا لازم نمی دانند و البته دوست ندارند که مشتریان از آن مطلع شوند چون در این صورت به ضرر آنها تمام می شود، اما اگر مشریان از این اسرار مطلع شوند می توانند هتلی را که در بازه ای از زمان با قیمتی بسیار بیشتر از حالت معمول خدمت رسانی می کند در همان بازه با قیمتی بسیار کمتر رزرو کنند. البته قیمت تنها یکی از رازهای نهان هتل هاست. در ادامه به برخی از آنها اشاره می شود.

راز اول: قیمت بالای هتل ها در بازه های مشخصی از زمان
معمولا در مدت زمان های مشخصی که رویدادهای بزرگی در تاریخ اتفاق افتاده یا قرار است اتفاق بیفتد و یا در زمان برگزاری مراسمات خاص قیمت هتل های محل رویداد به شدت تغییر می کند. اما این تغییر قمیت شاید فقط حدود 20 تا 25 روز به طول بینجامد. حال اگر مشتری یک ماه قبل اقدام به رزرو کند یا رزرو خود را به حدودا پنج روز اخر موکول کند می تواند هتل را با قیمتی بسیار مناسب تر از دیگران رزرو کند.
تلافی یک رفتار نامناسب از طرف مسافر
راز دوم: تلافی یک رفتار نامناسب از طرف مسافر
چنانچه در هتل با مشکلی مواجه شوید تمام کارکنان در صدد حل مشکل شما خواهند بود. اینکه عصبانی شوید و خدای ناخواسته به یکی از کارکنان توهین کنید هیچ مشکلی را حل نمی کند، در عوض باعث ناراحتی وی می شود و ممکن است سعی در جبران رفتار نامناسب شما کند و لطفه ای به شما وارد کند که خود نیز ندانید لطمه از کجا وارد شده است!

معرفی بهترین هتل های مازندران – هتل های ساحلی و جنگلی شمال
ادامه مطلب

راز سوم: نحوه ی کنسلی اتاق بدون پرداخت هزینه

فرض کنید روزی که قصد سفر دارید مشکلی برایتان پیش می اید و سفرتان کلا کنسل می شود. اولین کاری که باید انجام دهید بلیط هواپیما و هتلی را که رزرو کرده اید کنسل کنید که پولتان هدر نرود. در چنین شرایطی بابت کنسلی هتل باید مبلغی متقبل شوید اما یک راهکار وجود دارد و آن اینکه ابتدا با تماس با پذیرش رزرو اتاق را چند روز به تاخیر بیندازید سپس وارد سایت شوید و رزرو را کنسل کنید که بدون پرداخت هیچ جریمه ای کنسلی را انجام داده باشید.

راز چهارم: تخفیف خوب، کیفیت بد
معمولا مشتریانی که به خاطر یک تخفیف خوب در یک هتل اتاق رزرو می کنند به هتل وفادار نخواهند بود در مقابل هتل نیز این را می داند و سعی می کند بی کیفیت ترین اتاق های خود را در اختیار این افراد قرار دهد. اگر تخفیف همگانی باشد مشکلی ندارد اما اگر مختص به برخی از اتاق ها باشد بدانید که این ها بی کیفیت ترین اتاق های هتل اند که ممکن است هیچ ارامش و اسایشی در هنگام اقامت برایتان به ارمغان نیاورند.
نحوه ی گرفتن ستاره
راز پنجم: نحوه ی گرفتن ستاره
اینکه هتل ها ستاره های خود را چگونه بدست آورده اند رازی است که فقط صاحب هتل و یا شاید کارکنان ان بدانند. در جاهای مختلف از دنیا استانداردهای متفوتی برای دادن ستاره به هتل ها وجود دارد. شاید هتلی پنچ ستاره ی خود را به خاطر امکانات خوبش گرفته باشد در مقابل هتلی دیگر همان پنج ستاره را به ازای نظافت و مسلط بودن مسئول پذیرش به چند زبان زنده ی دنیا و مواردی از این قبیل به دست اورده باشد. پس همیشه ملاک کار تعداد ستاره ها نیست مهم این است که شما به عنوان یک مشتری به دنیال چه گزینه هایی هستید!

5/5 - (2 امتیاز)

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

برچسب ها :

اشتراک گذاری

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
[search_hotel]
  • محبوب ترین ها
  • آخرین مقالات
  • منتخب سردبیر