لوگو ایران هتل آنلاین
Search
Close this search box.
خانه >> جهانگردی >> 10 كشوری كه مهاجرت به آنها بسیار ساده است
10 كشوری كه مهاجرت به آنها بسیار ساده است

10 كشوری كه مهاجرت به آنها بسیار ساده است

آیا در رویاهای خود به دنبال ترك كشورتان و مهاجرت به كشوری ساحلی هستید؟ شاید هم دنبال ماجراجویی های كوهستانی هستید و یا خیلی ساده، دلتان می خواهد كه در جامعه ای با مردمان صمیمی تر زندگی نمایید.

اما وقتی دست از رویاپردازی می كشید، آنچه به ذهنتان می رسد این موضوع است كه مهاجرت چقدر پرهزینه و پر زحمت است و البته نیازی به گفتن ندارد كه از دست دادن حق شهروندی كشور محل تولدتان، خود می تواند مسئله ای حائز اهمیت باشد.

تمام اینها صحیح است، اما چندین كشور وجود دارند كه به طور كلی درب های خود را به روی شما گشوده اند تا وارد شده و برای دوره طولانی در آنها زندگی و كار كنید، بدون اینكه نیاز داشته باشید كه به طور كامل به شهروند آنها تبدیل شوید.
اكنون دستیابی به رویاهایتان امكان پذیر است و در ادامه می توانید در خصوص دائمی تر كردن آنها تصمیم بگیرید. با مراجعه به وب سایت های رزرو آنلاین هتل، می توانید اطلاعات مفیدی در خصوص انواع و روش های اخذ ویزا دریافت نمایید.
1. مكزیك
مكزیك
سبك زندگی در مكزیك، نسبت به كشورهای جهان اول ساده تر است، اما تمام امكاناتی كه عادت به استفاده داشتید، مانند اینترنت پرسرعت، برنامه های سینمایی و تلویزیونی كنونی و خرید سهل غذا و ضروریات زندگی را نیز در بر دارد. سواحل این كشور و غذاهای محلی خوشمزه را از دست ندهید!
در این كشور به سرعت می توانید درخواست اخذ یك ویزای اقامت دائمی را بدهید، به طوری كه هیچ تاریخ انقضایی نداشته و امكان كار كردن را برای شما فراهم می آورد. برای احراز شرایط، می بایستی ماهیانه درآمد خالص 1826 دلاری را به صورت فردی ارائه نمایید – این موضوع قابل درك است كه درآمد قابل ارائه برای كل خانواده بیشتر است. همچنین ویزاهای اقامت موقت نیز وجود دارند كه برای اقامت چهار ساله مناسب بوده و نیازمند درآمد ماهیانه 1096 دلار است.
2. پاناما
 پاناما
پاناما كشوری است كه احساس تعلق خاطر به آن را به میهمانان خود القا می نماید. تمام آنچه كه از نظر طبیعی در رویاهایتان بود را در قالب سواحلی تمیز و لطیف، مزارع غنی، جنگل های متراكم و كوهستان های سرسبز خواهید داشت. همچنین دهكده های كوچك و دنج و نیز پایتخت جذاب و مدرن این كشور به نام شهر پاناما را نیز در بر دارد. دلار امریكا واحد پول رسمی این كشور می باشد.
گزینه های منعطف متعددی برای كسانی كه می خواهند برای مدت طولانی در پاناما اقامت داشته باشند در دسترس هستند. اگر شما اهل یكی از 50 كشور دوست هستید، می توانید بدون هیچ مشكلی به این كشور بیایید و در آن كار كنید. اگر به دنبال بازنشسته شدن در پاناما هستید، فقط و فقط نیازمند ارائه درآمدی ماهیانه به ارزش حداقل 1000 دلار می باشید تا ویزای بازنشستگی دریافت نمایید. این روش همچنین تخفیف هایی در زمینه سلامتی و وعده های غذایی را برای مهاجرت كنندگان فراهم می آورد.
3. كاستاریكا
كاستاریكا
این كشور به مدت 30 سال است كه به خاطر سبك زندگی آسان و مناظر فوق العاده تماشایی ساحلی در كنار اقیانوس، در زمینه مهاجرت دارای شهرت است. در واقع، علاقه مندان به ورزش ها و ماجراجویی های آبی در انواع زمینه ها می توانند در كاستاریكا لذت ببرند، چرا كه این كشور از نظر داشتن رودخانه ها و فضاهای آبی دارای رتبه دوم در سراسر جهان است. همانطور كه می توانید تصور كنید، بازه وسیعی از جانوران بومی نیز در این كشور در حال زیست هستند كه 300 گونه مختلف از مرغان مگس خوار از آن جمله هستند.

كاستا ریكا مكانی فوق العاده برای بازنشستگان است، به طوری كه یكی از برنامه های ویزای آن، مناسب افراد مسن با حقوق ماهیانه حداقل 1000 دلار است. برای اخذ ویزای كاری، بایستی وارد شغلی شوید. خوشبختانه، كاستاریكا دارای فرصت های كاری بسیاری است، به خصوص در حوزه گردشگری و تدریس زبان انگلیسی.
بلیز

4. بلیز
در بلیز مسائل مختلف زیاد نگران كننده به نظر نمی رسند،‌ كشوری كه در آن هم می توانید از روی صخره های مرجانی دریایی به ورزش شیرجه بپردازید و هم می توانید از خرابه های باستانی دوره مایان در طول یك روز دیدن نمایید. از سوی دیگر، چرا به سادگی بر روی یك تختخواب توری در كنار ساحل به استراحت نپردازید؟ با هزینه های بسیار پایین زندگی كه دارد، حقیقتاً بلیز همان كشوری است كه باید صیدش كنید.

برای اینكه بتوانید اقامت دائم خود را دریافت نمایید، تنها به یك سال زندگی كردن در آن برای احراز شرایط مربوطه نیاز دارید. تمام آنچه نیاز دارید،‌ ورود به كشور از طریق یك ویزای مسافرتی و نو كردن آن به طور ماهیانه به مدت 50 هفته متوالی می باشد. اگر بیش از 45 سال، سن دارید، می توانید فرآیند اخذ اقامت را به وسیله ویزای بازنشستگان دارای صلاحیت سرعت ببخشید، نوعی از ویزا كه نیازمند درآمد ماهیانه معادل 2000 دلار است. با داشتن این نوع ویزا، امكان كار كردن برای شركت های مختلف در این كشور فراهم نیست، اما می توانید از راه دور برای شركت های بیرون از كشور اصطلاحاً دوركاری نمایید.
روئاتان

5. روئاتان
روئاتان به خودی خود یك كشور مجزا نیست، اما برای كسانی كه در جستجوی زندگی كردن در جزایر دورافتاده هستند، می تواند همان نسخه ای باشد كه به آن نیاز دارند. این منطقه با قرار گرفتن در فاصله 35 مایلی از سواحل هندوراس، دارای سواحلی با شن های سفید، خلیج های آرامش بخش و كوهستان هایی حیرت انگیز و مناسب برای كوهنوردی می باشد. زیرساخت آن نیز بسیار قوی است، بنابراین برای اقامت كردن در آن لازم نیست عادات گذشته خود را در زمینه راحتی و تسهیلات كنار بگذارید.
اگر می خواهید كه در یك دوره مشخص فقط به مدت 3 الی 4 ماه اقامت داشته باشید، یك ویزای مسافرتی می تواند كافی باشد. برای بازنشسته شدن در روئاتان (و یا هر جای دیگری در هندوراس)، بایستی درآمد ماهیانه ای معادل 1500 دلار ارائه نمایید.
اگر در سنین بازنشستگی نیستید، نیازمندی های درآمدی برای هر ماه تا 2500 دلار افزایش می یابد، اما هنوز هم می توانید یك ویزای اقامت دائم را كه نیازی به ابطال اقامت قبلی شما ندارد را اخذ نمایید، حتی اگر در نهایت درخواست اخذ شهروندی اینجا را نیز داشته باشید.
6. سوالبار
سوالبار
اگر شما بیشتر از اینكه به دنبال زندگی راحت و آسوده باشید، در جستجوی ماجراجویی های عجیب و غریب هستید، آنگاه سوالبار می تواند انتخاب مناسبی برای مهاجرت باشد. سوالبار كه بخشی از نروژ است، مجمع الجزایری است كه مابین سرزمین اصلی این كشور و قطب شمال قرار گرفته است. به این ترتیب، به شدت آب و هوای سردی دارد به طوری كه بی خانمانی نه تنها مرگبار است، بلكه غیر قانونی نیز می باشد.
یكی از دلایل شهرت این منطقه، خرس های قطبی هستند كه در اینجا یافت می شوند، بنابراین بایستی برای محافظت از خود، تفنگ به همراه داشته باشید. در فصل تابستان، برای چهار ماه متوالی خورشید حضور ندارد، اما در فصل زمستان، هوا همیشه تاریك است.
قوانین جزئی برای اخذ مجوز ورود به سوالبار وجود دارند. هیچ كس از هیچ كشوری نیازی به ویزا ندارد، اما مسئول حكومتی این اختیار را دارد كه از ورود كسانی كه صلاحیت احراز شرایط را نداشته باشند، ممانعت به عمل بیاورد. شما باید در این منطقه جایی برای زندگی كردن داشته باشید، و معمولاً مسكن توسط كارفرمایان برای كارمندان تهیه می شود. بنابراین در صورتی كه بتوانید شغلی داشته باشید، اجازه ورود به این منطقه را نیز كسب خواهید كرد.
7. سیشل
سیشل
ورود به این منطقه كه از میهمانان فقط و فقط دعوت نمی كند، بلكه جذاب هم است، گروهی از 115 جزیره فوق العاده بوده و در بخش غربی اقیانوس هند واقع شده است. تقریباً نیمی از سرزمین در دسترس در این كشور، در قالب پارك های ملی و محافظت شده، تحت مراقبت قرار دارند، اما با این حال هنوز هم فضای بسیار زیادی را برای مهاجرینی كه به دنبال زندگی ساحلی و تنوعی از انواع جاذبه های فرهنگی هستند، فراهم می آورد.
تمام آنچه كه به محض ورود به كشور سیشل نیاز خواهید داشت، یك گذرنامه است. هیچ نیازی به ویزا برای ورود به این كشور نیست. در صورتی كه پس از پنج سال از گذشت اقامت، بخواهید آن را به حالت رسمی تبدیل نمایید، صلاحیت درخواست شرایط شهروندی را خواهید داشت – البته مادامی كه در این دوره كاری غیر قانونی از شما سر نزده باشد. مهاجرانی كه متمول هستند، در صورت سرمایه گذاری به مبلغ یك میلیون دلار در این كشور، می توانند زمان انتظار برای اخذ شهروندی را به یك سال كاهش دهند.
8. نیكاراگوئه
نیكاراگوئه
چیزهایی كه در اخبار شنیده اید را فراموش كنید. نیكاراگوئه منطقه ای استوایی و زیبا همراه با مردمانی خونگرم می باشد. با اینكه گذشته های این كشور همراه با برخی ناملایمات بوده، ‌اما در حال حاضر كمترین نرخ جرم را نسبت به كشورهای امریكای مركزی دارد. دارای دو ساحل زیبا بوده و دل كندن از آن سخت است.
هزینه های مربوط به برنامه های بازنشستگی در این كشور بسیار پایین است به طوری كه تنها 600 دلار درآمد ماهیانه نیاز است. حتی نیازی نیست كه از نظر فنی بازنشست شوید، چرا كه نیكاراگوئه این نوع از ویزاها را به سنین مختلف اعطا می كند، به شرطی كه این افراد خویش فرما بوده و یا دارای یك هتل یا رستوران كوچك در كشور باشند.
9. سوئد
سوئد
اگر به دنبال یك زندگی با كیفیت و یك فرهنگ سیاسی ترقی خواه هستید، سوئد می تواند یك انتخاب خوب باشد. از این كشور به عنوان یكی از بهترین كشورهای جهان برای زنان یاد می شود و دارای نقطه نظراتی ترقی خواهانه نسبت به بحث تساوی حقوق زن و مرد می باشد. همچنین سیاست های مهاجرپذیری سخاوتمندانه ای را ارائه می دهد و دارای یك جمعیت 15 درصدی از مهاجران و پناهندگان است.
در لیست ما سوئد از نظر ورود به آن و اقامت طولانی مدت، در زمره كشورهای آسان قرار نمی گیرد، چرا كه بایستی برای دریافت ویزای كاری، شغلی داشته باشید.
با این حال، فرآیند مهاجرت به صورت آنلاین به خوبی و به شكل خودكار انجام می شود، و مردم می توانند برای ملحق شدن به شبكه، چند ماهی را بدون ویزا در این كشور سپری نمایند.
10. كامبودیا
كامبودیا
اگرچه این كشور تاریخی خونین دارد، اما در حال حاضر یكی از روبه رشد ترین اقتصادهای قاره آسیا را از آن خود كرده است. كامبودیا برای افرادی كه در جستجوی یك تغییر در ایده آل های جهان اولی هستند، انتخاب بسیار مناسبی است، چرا كه سنت های این كشور برای بسیاری از آنها، جدید می باشد.
به عنوان مثال، مردم در این كشور روز تولد خود را جشن نمی گیرند و بسیاری از بزرگسالان حتی نمی دانند كه چند سال سن دارند. فست فود خیلی مشهور نبوده و وسیله مورد علاقه برای سفر، دوچرخه موتوری است.
برای زندگی در این كشور، می توانید یك ویزای كسب و كار بلند مدت را بدون نیاز به داشتن حمایت (اسپانسری) یك شركت بومی اخذ نمایید. این ویزا می تواند به شكلی نامحدود نو گردد، اما مجوز كار كردن برای یك شركت كامبودیایی را صادر نمی كند. شما می بایست درخواست یك مجوز كاری را به منظور داشتن شغل در آنجا ارائه نمایید،‌ اما ممكن است با این موضوع روبه رو شوید كه كارفرمایان در ارتباط با اجرای چنین نیازمندی سهل انگاری و اهمال نمایند.
1683367999 317 10 كشوری كه مهاجرت به آنها بسیار ساده است
همانطور كه می بینید، كشورهای زیادی در جهان وجود دارند كه درب های خود را با حداقل نیازمندی ها برای اقامت های طولانی به روی مهاجران گشوده اند. چه این كشورها ساحلی باشند، چه كوهستانی و چه دارای دشت های بی درخت پوشیده از گلسنگ، یك زندگی جدید را می توان در آنها آغاز نمود.
و همراه با افزایش گزینه های دوركاری، در صورتی كه كشور جدید شما دارای یك خط اینترنت قابل اعتماد باشد، حتی نیازی به پیدا كردن شغل جدید نیز نخواهید داشت. بنابراین منتظر چه چیزی هستید؟ از رویا پردازی دست بكشید و به آن جامه عمل بپوشانید.

منطقه پالمیتاس در پاچوکا مکزیک،شهر رنگین کمانی
ادامه مطلب

3/5 - (2 امتیاز)

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

برچسب ها :

اشتراک گذاری

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
[search_hotel]
  • محبوب ترین ها
  • آخرین مقالات
  • منتخب سردبیر