×

10 جاذبه توریستی برتر کشور لهستان

نویسنده نویسنده ایران هتل در تاریخ ۱۳۹۷/۹/۴
دسته بندی جهانگردی
10 جاذبه توریستی برتر کشور لهستان
لهستان قرن ها از جنگ و درگیری جان سالم به در برده است و امروزه کشوری سربلند و مستقل و آماده بر عهده گرفتن نقش جدید خود در تاریخ معاصر است. بازدید کنندگان این کشور چیزهایی را کشف می کنند که مدت هاست برای محلی ها آشکاراست، این که لهستان کشوری غنی در فرهنگ، مناظر زیبا و مکان های تاریخی فوق العاده است. چه در بازدید از شهرهای پر جنب و جوش، دریاچه ها و جنگل های زیبای حومه شهر و چه دیگر جاذبه های توریستی این کشور، بازدید کنندگان اطمینان دارند که با خاطراتی فراموش نشدنی باز می گردند.
10 قلعه وَوِل
Wawel Castle
از زمان عهد حجر، مردم در محل قلعه وَوِل زندگی می کرده اند. خود قلعه برای اولین بار در قرن 14 به فرمان پادشاه لهستان، کازیمیر کبیر بنا شد. این قلعه که به سبک گاتیک ساخته شده، محل نگهداری تنها بخشی از جواهرات سلطنتی لهستان یعنی شمشیر افسانه ای مخصوص تاج گذاری Szczerbiec است. تیغه این شمشیر با استفاده از نشانه ها و الگوهای گلدار تزیین شده و دارای شکاف برای نگه داشتن سپری کوچک می باشد، به همین دلیل شمشیر دندانه دار نامیده می شود.
 
 
9 آشویتز بیرکینائو
Auschwitz-Birkenau
بازدید از آشویتز بیرکینائو تجربه بسیار ارزشمندی است که کلمات به سختی می توانند بیان کنند. اندازه بسیار بزرگ اردوگاه متمرکز و غیر مشهور نازی ها، اولین چیزی است که توجه بازدید کنندگان را هنگام ورود به موزه آشویتز جلب می کند. آشویتز تا کنون میزبان بیش از 25 میلیون نفر که برای زنده نگه داشتن یاد کشته شدگان جنگ جهانی دوم در این کمپ ها، از آن بازدید کرده اند، بوده است.
 
 
8 دریاچه های ماسوریا
Masurian Lakeland
این دریاچه ها در محلی واقع شده که رودخانه ویستول جنوبی را به مرز لیتوانی مرتبط می کند و بیش از 2000 دریاچه را توسط سیستم گسترده ای از کانال ها و رودخانه را به یکدیگر متصل می کند. دریاچه های ماسوریا محبوب ترین مقصد گردشگران از بین دیگر دریاچه ها در اروپاست. هتل ها، مهمان خانه ها و کمپ ها در روستاهای اطراف دریاچه ها فراوان هستند و بازدید کنندگان معمولا توسط دوچرخه یا قایق برای گشت و گذار به این منطقه زیبا مسافرت می کنند.
 
 
7 تپه های شنی اسلووینسکی
Slowinski Sand Dunes
تپه های شنی اسلووینسکی که در لهستان شمالی قرار دارند در واقع بخشی از پارک ملی اسلووینسکی هستند که در ساحل دریای بالتیک واقع شده است. این پارک پس از اسلاویک ها که برای نخستین بار در آنجا می زیسته اند نام گذاری شده و یک موزه سرباز در شهر وجود دارد که فرهنگ آن ها را بازگو می کند. خود تپه ها نیز به شکل موج هستند که باد آن ها را به سمت ساحل جا به جا می کند به طوری که ارتفاع آن ها به 30 متر هم می رسد. شکل این تپه ها با تغییر فصول تغیییر می کند و به «تپه های متحرک» مشهورند.
 
 
6 قلعه مالبورک
Malbork Castle
قلعه مالبورک در سال 1274 توسط شوالیه های تئوتونیک بنا شد که از آن به عنوان مرکز فرماندهی برای شکست دشمنان لهستانی و حکومت بر قلمرو خود در بالتیک شمالی استفاده می کردند. این قلعه چندین بار جهت میزبانی از شمار زیاد شوالیه ها و تا زمان عقب نشینی به کنیزبرگ، گسترش یافت. امروزه قلعه مالبوورک به محبوب ترین جاذبه توریستی شهر مالبورک بدل شده است.
 
 
5 معدن نمک Wieliczka
Wieliczka Salt Mine
معدن نمک Wieliczka که در اطراف کراکو قرار دارد یکی از قدیمی ترین کمپانی ها در دنیا به شمار می رود. از قرن 13 به طور مداوم از این معدن نمک استخراج شده است. این مکان دارای یک شهر زیرزمینی است که تماما از نمک سنگ تراشیده شده و دارای یک کلیسای کوچک است که گفته می شود بهترین آکوستیک از هر سازه در اروپا را دارد. ده ها مجسمه باستانی تراشیده شده از نمک درون آن با مجسمه های جدید از هنرمندان معاصر تکمیل شده اند.


4 جنگل Bialowieza
Bialowieza Forest
جنگلBialowieza بقایای بسیاری از جنگل های دست نخورده را در برمی گیرد که روزگاری بخش بزرگی از سرزمین های اروپا را شامل می شد. این جنگل در مرز میان لهستان و جمهوری بلاروس قرار دارد و گذرگاه های مرزی برای گردشگران پیاده یا دوچرخه سوار در آن وجود دارد. این جنگل محل زندگی حدود 800 گاومیش اروپایی است که یک گونه حفاظت شده از گاومیش های قاره اروپاست. این گاومیش ها در مناطق محصور شده نگهداری می شوند بنا براین تورهای گردشگری به صورت پیاده یا با درشکه امکان تردد دارند.
 
 
3 شهر قدیمی Gdansk
Gdansk Old Town
شهر تاریخی Gdansk که در ساحل بالتیک قرار دارد، مورد اشغال طولانی مدت شوالیه های تئوتونیک قرن 14 بوده است و دژهای آن قابل مقایسه با شهر Altstadt یا «شهر قدیمی» است. در قرن 15 کازیمیر چهارم لهستان اجازه تخریب ساختمان هایی که توسط شوالیه های تئوتونیک ساخته شده بود را صادر کرد. منطقه شهر قدیمی Gdansk شامل سازه هایی از قرن 17 است همانند انبارهای غلات، کارگاه ها و کلیساها.


2 بازار قدیمی ورشو
Warsaw Old Market Place
ورشو و بازار مرکزی آن که در اواخر قرن 13 بنا شد، برای 5 صده قلب فرهنگی کشور لهستان بوده اند. بازار اصلی شهر قدیمی در جنگ جهانی دوم نابود شد اما تقریبا بلافاصله پس از پایان جنگ، با دقت تمام بازسازی شد. میدان این بازار توسط مجسمه ای برنزی از پری دریایی ورشو که نماد پایتخت لهستان است مشخص شده است.


1 میدان بازار اصلی
Main Market Square
بازگشت به قرن سیزدهم، میدان بازار اصلی در کارگو، بزرگترین میدان شهری قرون وسطایی در اروپا و یکی از جاذبه های اصلی گردشگری در کشور لهستان است. این میدان توسط خانه های تاریخی درون شهری، ساختمان های تاریخی، کاخ ها و کلیسا ها احاطه شده است. کلاس هال بر مرکز این میدان مسلط است که در سال 1555 به سبک رنسانس بازسازی شده و در قسمت بالای آن یک اتاق زیر شیروانی زیبا قرار دارد. از طریق رزرو هتل با خیال آسوده سفر کنید.