×

عجیب ترین سوالاتی که از میهمانداران هواپیما پرسیده می شود

نویسنده نویسنده ایران هتل در تاریخ ۱۳۹۸/۹/۱۲
دسته بندی حمل و نقل
عجیب ترین سوالاتی که از میهمانداران هواپیما پرسیده می شود
یك میهماندار سابق هواپیما به ما در مورد خنده دارترین موضوعاتی می گوید كه مسافران پس از فشار دادن كلید فراخوان، درخواست می كنند 
شان كاتلین، میهماندار سابق هواپیما از مسافران درخواست می كند تا از فشردن كلید فراخوان میهماندار، برای پرسیدن موضوعات احمقانه خودداری نمایند.
شان كاتلین، میهماندار سابق هواپیما از مسافران درخواست می كند تا از فشردن كلید فراخوان میهماندار، برای پرسیدن موضوعات احمقانه خودداری نمایند.
صاحب پیج اینستاگرامی مشهور پسِنجِر شِیمینگ، در همكاری با وب سایت مسافرتی دِ پوینتز گای، یك سری ویدئوهایی با موضوع چگونه با افراد دیوانه در آسمان سفر كنیم، تولید نموده اند.
یكی از این ویدئوها با عنوان "فشردن كلید فراخوان را متوقف نمایید" تمام موارد سوء استفاده مسافران از این امكان در هواپیما را توضیح می دهد.
 
از تحویل پوشَك كثیف بچه گرفته تا سوال در مورد اینكه آیا هواپیما در حال پرواز است؛ در این مطلب و بر اساس گفته هایشان كاتلین، برخی از خنده دارترین و مضحك ترین موضوعاتی را كه پس از فشردن كلید فراخوان در مورد آنها سوال شده است، ارائه می نماییم.
در طول فصل پاییز و با رزرو هتل های شیراز، می توانید سفری دلچسب به این شهر خوش آب و هوا داشته باشید.
مردم می توانند موجوداتی بسیار وحشتناك باشند و همانطور كه بسیاری از میهمانداران هواپیما می توانند در این مورد شهادت دهند، مردم در طول پرواز حتی می توانند بدتر هم باشند.
شان كاتلین، به عنوان یكی از میهمانداران سابق هواپیما و خالق پیج اینستاگرامی پسِنجر شِیمینگ، اخیراً در همكاری با وب سایت مسافرتی د پوینتز گای، یك سری از ویدئوها را در مورد این موضوع كه "چگونه با افراد دیوانه در آسمان مسافرت كنیم" تولید نموده اند - و برخی از مواردی كه برای خود او اتفاق افتاده است، بسیار شوكه كننده می باشند.
او در مصاحبه ای با وب سایت اینسایدر، در مورد اینكه ایده این فیلم ها از كجا شكل گرفت، می گوید: "گاهی اوقات هنگام خواندن این مطالب، باور كردن آنها كمی مشكل به نظر می رسد".
یكی از آنها با عنوان "فشردن كلید فراخوان را متوقف نمایید" تمام موارد سوء استفاده مسافران از این امكان در هواپیما را توضیح می دهد.
پس از تماشای ویدئو، از او پرسیدیم كه خنده دارترین موضوعاتی كه مسافران به خاطر آنها از كلید فراخوان استفاده می كنند، كدام ها هستند - و نكته اینكه باور كردن برخی از آنها واقعاً سخت است.
وی در ادامه گفت: "دلم می خواست كه (این موارد) تخیلی باشند، اما اینگونه نیست".
 مسافرین هواپیما
"آیا می توانم هدفون شما را به امانت بگیرم؟"
او می گوید: "این مورد همیشه اتفاق می افتد. آنها تقاضای استفاده از هدفون یا گوشی صداگیر شخصی شما را دارند - اما این در مقایسه با بقیه موارد چیز مهمی قلمداد نمی شود".
 
"آیا ما هنوز در حال حركت هستیم؟"
"زمانی كه با این پرسش روبه رو شدم، فكر كردم كه امكان ندارد كس دیگری در دنیا چنین سوالی را پرسیده باشد. حدود دو ساعت بود كه در حال پرواز بودیم، من نزد آن شخص رفتم و سوال كردم: آیا می توانم كمكتان كنم، خانم؟ و او پرسید: آیا ما هنوز در حال حركت هستیم؟"
"من واقعاً پاسخی نداشتم كه به او بدهم، چرا كه هرگز قبل از آن با چنین سوالی مواجه نشده بودم، اما آنچه مشخص است،‌ این است كه این واقعاً سوال عجیبی بود."
"كاش واقعاً در آن لحظه می توانستم پاسخ مناسبی بدهم، چرا كه با آن سوال به شدت گیج شده بودم: خانم عزیز، ما حدود دو ساعت است كه در آسمان بوده ایم، البته نه، در هوا معلق هستیم، باید تا زمانی كه زمین می چرخد و ثابت نشده است، منتظر بمانیم، سپس بر روی آن فرود بیاییم."
وی در ادامه افزود كه زمانی كه در مورد این واقعه خاص در پیج خود نوشت، بسیاری دیگر از میهمانداران به او گفته اند كه این مورد زیاد اتفاق می افتد. شما ابرها را مشاهده می كنید و بنابراین در آسمان هستید. "حدس می زنم كه به معنای واقعی كلمه احساس می كنند كه در هوا معلق هستیم، نمی دانم، خیلی واضح بود كه در آسمان به سر می بردیم."
 
"آیا سوپ استخوان دارید؟"
او در این باره می گوید: "در هواپیما با انواع سوالات دیوانه كننده در خصوص غذا و نوشیدنی مواجه می شوید و این مورد نیز زیاد اتفاق می افتد".
"اگر قهوه خالص (بدون شكر) دارید، من یك فنجان می خواهم". پس از اینكه یك فنجان به آنها دادی، خواهند گفت: "خامه و شكر هم دارید؟" 
"طوری سفارش می دهند كه گویی در مقابل فروشگاه استارباكس ایستاده اند - من یك ونتی فلت وایت با دو پمپ موكای سفید 180 درجه می خواهم؛ باور كنید شوخی نمی كنم".
وی افزود: "آنچه درباره آن حرف می زنم، پروازهای داخلی ایالات متحده است كه حداكثر چند ساعت طول می كشد، و نه پروازهای فرست كلاس؛ بلیط آنها تنها چند صد دلار قیمت دارد و با همه این اوصاف،‌ احساس می كنند كه در فروشگاه استارباكس سفارش قهوه می دهند".
 
"می توانم كمی از غذای شما بخورم؟"
این میهماندار در ادامه مصاحبه خود بیان می كند كه: "مسافرانی داشته ایم كه از من خواسته اند كمی از غذایی را كه همراه خود برای طول پرواز می آورم را بخورند. این موضوعی غیر معمول نیست".
وی در ادامه می گوید: "همكارانی داشته ام كه غذای خود را در جایی قرار داده اند، چند دقیقه كناری ایستاده اند و موقع برگشتن، دیده اند كه ساندویچ آنها را كسی برده است".
 
"در آسمان كدام ایالت هستیم؟"
او می گوید كه مسافران، گاهی اوقات به پنجره اشاره می كنند و می پرسند: "در آسمان كدام ایالت هستیم؟ تا به حال دیده اید كه وقتی بر فراز یك مزرعه قرار می گیرید، خطوطی در میان آنها دیده می شود. با دیدن این خطوط از ما سوال می كنند كه آیا این خط، مرز بین ایالت جورجیا و فلوریدا است؟! " 
"یا وقتی از نیویورك به سمت فلوریدا پرواز می كنیم، بیرون را نشان می دهند و سوال می كنند كه: این كدام اقیانوس است؟ یا اینكه آیا رودخانه است؟"
 
"آیا می توانید از خلبان بخواهید كه نتیجه بازی را بررسی كند؟"
شان كاتلین می گوید كه مسافران اغلب از میهمانداران می خواهند كه از خلبان در مورد بررسی برخی از موارد سوال كنند - مانند نتیجه بازی. و البته منظور من بازی سوپر بول نیست. یا سوال دیگرشان این است كه آیا می توانید از او بخواهید كه یك تماسی بگیرند و هواپیمای بعدی را برای من رزرو نمایند؟
"یا اینكه از میهمانداران می خواهند كه این كار را انجام دهند. ما تلفنی در اختیار نداریم. چرا كه همراه داشتن تلفن همراه اختیاری نیست."
 
"(این پوشك) فقط كمی آغشته به ادرار است."
شان یك بار پُستی را در پیج اینستاگرامی پسنجر شیمینگ در مورد مسافری نوشته كه یك پوشك بچه كثیف را به یك میهماندار داده و گفته: "فقط كمی آغشته به ادرار كودك است".
"یك نفر به او گفته كه این شغل (و وظیفه) شما است و بایستی این را از من بگیرید. اما پرستاران این كار را انجام نمی دهند. بایستی دستكش دستتان كنید. من فكر می كنم كه برخی از پدرها و مادرها از این موضوع آگاهی ندارند یا شاید هم آموزش ندیده اند."
"در واقع وقتی كسی پوشك كثیفی را به شما می دهد، این موضوع، موضوعی دو وجهی هم می شود. این موضوع نشانگر آن است كه اولاً پوشك را در توالت تعویض نكرده اند و ثانیاً مشخص است كه بر روی صندلی این كار را انجام داده اند. داخل هواپیما یك كابین بسته است كه هوا در داخل آن در حال چرخش می باشد و مسافران در آنجا غذا می خورند، ‌و به شما قول می دهم كه در داخل توالت یك میز تعویض پوشك بچه وجود دارد."
مسافر هواپیما
"آیا گوش پاك كن دارید؟"
شان كاتلین در ادامه می گوید: "گوش پاك كن، نخ دندان، لوازم آرایش شخصی - در این موارد نمی توانم كمكی به شما بكنم. مسواك، وسیله دیگری است كه گاهی از من درخواست می كنند - احساس می كنم كه آنها فكر می كنند شما این بسته های ویژه را در اختیار دارید، ‌(اما) ما در مورد شركت هواپیمائی امارات صحبت نمی كنیم و مسافران هم احساس می كنند كه در پروازهای بین المللی حضور دارند. این هواپیمائی كه سوارش می شوید، یك پرواز اكونومی 2 ساعته در داخل ایالات متحده می باشد. متأسفانه، این وسایل و لوازم در چنین پروازهایی در دسترس نیستند."
 
میهمانداران دوست دارند كه شما خوشحال باشید
نهایتاً شان كاتلین در انتهای مصاحبه می گوید كه "دوست دارد مسافران این موضوع را بدانند كه میهمانداران هواپیما دلشان می خواهد كه خوشحال باشند.
وظیفه شماره یك میهماندار، فراهم آوردن شرایط راحت برای شما می باشد، و آنها دوست ندارند كه در هواپیمائی حضور داشته باشند كه مسافران آن خوشحال نباشند. دوست دارند آنچه را كه نیاز دارید در اختیار شما قرار دهند."
با این وجود، می گوید كه: "كلید فراخوان میهماندار برای ضروریاتی تعبیه شده كه مسافران در طول پرواز نیاز دارند. شاید بتوانید 5 دقیقه منتظر بمانید تا كسی با یك سطل زباله نزد شما بیاید."
همانطور كه او در ویدئو هم نتیجه گیری می كند: "لطفاً در صورتی كه حالتان خوب نیست، خیلی راحت، كلید فراخوان را بفشارید، اگر در طول پرواز بازوی شما به طور خود به خود بی حس شده و خوابتان برد، یعنی اینكه به پتو نیاز خواهید داشت (ولی این را هم بدانید كه پتویی به شما داده نخواهد شد)،‌ اما در غیر اینصورت، اگر كار مهمی نداشتید، آن پوشك كثیف را هم نزد خودتان نگه دارید."