خانه >> آداب و رسوم >> عقائد خرافی عجیب از سرتاسر دنیا
عقائد خرافی عجیب از سرتاسر دنیا

عقائد خرافی عجیب از سرتاسر دنیا

آیا تصور می کنید خرافاتی هستید؟ آیا از نردبان، گربه سیاه و کلاغ فراری هستید؟ اگر پاسخ شما بلی است، در ادامه با 13 عقیده خرافی دیگر آشنا می شوید که می توانید در هنگام جهانگردی به آن توجه داشته باشید.
1. قبل از سفر به کره جنوبی، آب و هوا را بررسی کنید؛ زیرا یک عقیده قاطع در آنجا وجود دارد که اگر در هنگام به خواب رفتن، پنکه ای در اتاق خوابتان روشن باشد، شما قطعا خواهید مرد. حتی افراد زبده ی پزشکی در برخی نقاط این کشور بر ضد آن اعلام خطر می کنند. خیلی از پنکه های الکتریکی که درکره جنوبی فروخته می شود همراه با یک تایمر عرضه می گردد که پس از چند دقیقه پنکه را خاموش می کند که در نتیجه باعث حفاظت مردم در مقابل مرگ و میرهای مربوط به پنکه همچون هیپوترمی و اختناق می شود.

2. ترک ها مشهور به داشتن عقائد خرافی عجیب و غریب هستند. اما یکی از عجیب ترین باورهای آنها این است که اگر پس از تاریکی هوا آدامس بجویید، آدامستان تبدیل به گوشت مرده خواهد شد. بنابراین به جای آن از دهان شویه استفاده کنید.
3. در جمهوری رواندا، افسانه ای از زنهای پیر نقل می شود و آن اینکه زن هایی که گوشت بز می خورند ریش در می آورند یا لجباز می شوند. اگر هیچکدام از این حرف ها باعث تحیر شما نمی شود، توجه به اینکه نکته خالی از فائده نیست که زن های بومی این منطقه بدین گونه پاسخ می دهند که مردهایی که چشم طمع به همه گوشت های خوشمزه بسته بودند این داستان را جعل کرده اند.
4. همانطور که شما در کنار یک قبرستان در ژاپن قدم می زنید، انگشت شصت خود را در دست خود فرو کنید و سایر انگشت ها را دور انگشت شصت خود حلقه کنید تا بدین وسیله از والدین خود در مقابل مرگ محافظت کنید. وقتی در ژاپن هستید، از گذاشتن چاپ استیک های خود بصورت عمودی در بشقاب برنج خود اجتناب کنید. مردم ژاپن معتقدند که این کار بدشانسی به بار می آورد.

مردم هند معتقدند که اشعه های خورشید در هنگام خورشید گرفتگی سمی می شوند.
5. اگر در هنگام خورشید گرفتگی شما در هند باشید، در داخل منزل بمانید. بسیاری از مردم بر این باورند که اشعه های خورشید در هنگام کسوف سمی می شوند. هنوز جرائد محلی به وجود داشتن چنین اعتقادی اذعان می کنند. .
6. در کشور لیتوانی در داخل خانه سوت نزنید. این باور وجود دارد که شیطان هایی که برای ترسیدن شما پیمان بسته اند با سوت زدن احضار می شوند. ولی مطمئن نیستیم که زمزه کردن هم بدین گونه باشد.
7. بعید است که به این زودی ها به سوریه سفر کنید، اما اگر مسافرت کردید، اسباب بازی یویوی خود را در خانه رها کنید. این اسباب بازی به ظاهر معصوم ( که با توجه به استفاده اولیه بعنوان ابزار شکار شاید چندان هم معصوم نیست) در 21 ژانویه سال 1933 میلادی به خاطر ایجاد خشکسالی مقصر شناخته شد و ظاهرا قدغن گردید.
8. آیا شما برای گریز از عواقب شوم، معتقدید بایستی دائما چوب را لمس کرد و بر روی آن زد؟ اگر اینگونه اید می توانید در کشور آرژانتین با بار سبک سفر کنید. چون به جای زدن به تخته، آرژانتینی ها سمت چپ بدن خود را لمس می کنند. قسمت های سمت راست بدن این قدرت را ندارند.
گل زرد
استفاده از گلهای زردرنگ به عنوان هدیه در روسیه بعنوان یک توهین در یک رابطه محسوب می شود، زیرا آنها نماد خیانت هستند.
9. اگر قبلا روی مسابقات مقدماتی جام جهانی ایرلند حساب باز کرده اید و بلیط های خود را هم برای رفتن به روسیه رزرو کرده اید، اگر به دنبال عشقی در آنجا هستید، گل های خود را با خود نبرید و در منزل بگذارید. استفاده از گلهای زردرنگ به عنوان هدیه در روسیه بعنوان یک توهین در یک رابطه تلقی می شود، زیرا آنها نماد خیانت هستند. آنها برای دوستی هم مناسب نیستند، بنابراین به همان نوشیدنی خود اکتفا کنید!
10. در هلند دادن نمک به همسایه بعنوان بدشانسی تلقی می شود. آواز خواندن بر سر میز شام نیز ممنوع است زیرا اینطور تلقی می شود که شما برای شیطان آواز میخوانید. این راهی برای به تعویق انداختن سرگرمی ها به بعد از شام است.
11. شاید این برای افراد زیادی اتفاق نیفتد، اما در پرتغال اعتقاد بر این است که به عقب راه رفتن باعث بدشانسی می شود، چون مسیر شما را برای شیطان نمایان می کند. در پرتغال وقتی ایستاده هستید برای دوری از بدشناسی از داخل شدن به اتاق با پای چپ خود اجتناب کنید. اما راجع به خوش شانسی، خوشبختانه همه اعضای خانواده می توانند از آن بهره مند شوند اگر مقداری نوشیدنی بر روی میز شام بریزید.
12. عدد سیزده شاید در بسیاری از کشورهای غربی به بدشانسی شناخته شود. در سال 1995 کشور فنلاند جمعه روز سیزدهم ماه را به روز ملی تصادف اختصاص داد. اما سایر جمعه ها در سرتاسر دنیا خوش یمن تلقی می شوند. در افغانستان، عدد 39 بعلت چگونگی تلفظش عددی منحوس تلقی می شود. تلفظ این عدد خیلی شبیه به تلفظ کلمه «مرداگو» هست که در زبان فارسی دری به معنای «گاو مرده» است و همچنین یک اصطلاح عامیانه توهین آمیز برای شخص دلال کارهای نامشروع است.
در چین، عدد 4 به دلیل مشابهی منحوس تلقی می شود. این عدد بسیار شبیه به معادل کلمه مرگ در زبان چینی است. در چین، بسیاری از ساختمان ها طبقه چهارم یا هر طبقه ای با واژه «چهار» ندارند. این بدین معناست که اگر شما قصد رفتن به طبقه صدم را دارید، فقط 80 طبقه به بالا خواهید رفت.

امتیاز دهید (چپ بیشترین)

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

برچسب ها :

اشتراک گذاری

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
[search_hotel]
  • محبوب ترین ها
  • آخرین مقالات
  • منتخب سردبیر