لوگو ایران هتل آنلاین
Search
Close this search box.
خانه >> اخبار >> روند صنعت گردشگری اروپا در سال 2018
روند صنعت گردشگری اروپا در سال 2018

روند صنعت گردشگری اروپا در سال 2018

كمیسیون گردشگری اروپا اخیراً گزارش سالانه خود را تحت عنوان “گردشگری اروپا – روندها و چشم اندازها برای سال 2018” منتشر نموده است. به طور كلی، افزایشی 7 درصدی در گردشگری بین المللی برای صنعت توریسم اتحادیه اروپا ثبت شده است‌كه در وهله اول به خاطر افزایش مقاصد جنوبی و مدیترانه ای در این بخش از جهان بوده است. با بررسی چنین گزارشاتی، ‌می توانید در آینده هوشمندانه سفر كنید. با وبسایت رزرو هتل ایران هتل آنلاین همراه باشید.

اصلی ترین مقاصد گردشگری طی سال جاری رشد كردند و اعداد و ارقام این رشد در برخی از نواحی تا دو برابر نیز گردیده اند. این رشد به خصوص در مقاصد جنوبی دیده می شوند كه جایگاه اول از لحاظ رشد به كشور تركیه تعلق گرفته است. این كشور اصلاحات مهم و تأثیرگذاری را در زمینه توزیع ترافیك گردشگری به انجام رسانده است.

رشد شدید در سراسر قاره سبز
به طور كلی، 32 مقصد از 34 مقصد گردشگری اروپا نشان دهنده رشد بوده اند، این در حالی است كه چهار كشور صدرنشین در رتبه بندی، رشد دو برابری را تجربه كرده اند. افزایش ترافیك (ورود و خروج) گردشگری در كشور تركیه به 23 درصد ارتقا یافته است. علت این پدیده به وضوح به خاطر حذف و رفع عملی مشكلات امنیتی و نیز كاهش ارزش لیر (در برابر ارزهای خارجی) بوده است. این موارد باعث شده كه كشور تركیه برای گردشگران قابل دسترس و جذاب به نظر برسد. بازگشت گردشگران به تركیه منجر به افول یكی از استثناهای تابستان گذشته در حوزه گردشگری گردید – اسپانیا، كشوری كه جریان ورود گردشگر به آن كاهشی 1/0 درصدی را در زمینه تقاضا از خود نشان داد.

همچنین كشور یونان یك افزایش دوبرابری به میزان 19 درصد را به ثبت رسانده كه اصلی ترین دلیل آن جذابیت مستمر و دائمی فصلی آن است. كشور مالت (با رشدی 16 درصدی) پشت سر یونان قرار گرفته است. در این كشور دلیل اصلی افزایش یاد شده، در حقیقت به خاطر پایتخت این كشور یعنی والتا است كه به عنوان پایتخت فرهنگی اروپا طراحی شده است. رشد جریان ورودی گردشگران به صربستان رقم 15 درصد را نشان داده و می تواند به خاطر سیاست اتخاذ شده در مورد “عدم نیاز گردشگران چینی به ویزا” برای ورود به آن و نیز بهبود قابل توجه در وضعیت حمل و نقل هوایی این كشور باشد.
EU TOURISM

بازارهای خارجی مهم برای صنعت گردشگری اتحادیه اروپا
به طور همزمان، جریان گردشگران ورودی به اروپا به طور وسیعی توسط بازارهای خارجی خلق گردیده اند؛ به عنوان مثال، كشور ایسلند رشدی 6 درصدی را از خود به ثبت رسانده است. این رشد به طور عمده به خاطر رشد گردشگران وارده از ایالات متحده و روسیه بوده است كه كاهش تقاضا در دیگر نقاط اروپا را جبران كرده اند.

بعلاوه توریست های ورودی از ایالات متحده امریكا به شكل فعالی در اروپا در حال مسافرت هستند. تقریباً تمام كشورهای اروپایی از مبدأ این بازار، افزایش ترافیك ورود گردشگران را گزارش نموده اند. طبق پیش بینی ها، تا انتهای سال 2018، گردشگران امریكائی در جهان قدیم به میزان 8 درصد رشد خواهند كرد. همچنین چین، در وهله اول، به ویژه در كشورهای جنوبی و حوزه بالكان نقش مهمی را ایفا می نماید. خصوصاً در تركیه رشدی 87 درصدی در جریان ورود گردشگران چینی ثبت شده است. و به خاطر پروازها و خطوط جدید هوایی، تعداد گردشگران چینی در صربستان تا 104 درصد، در مونتنگرو تا 64 درصد و در كرواسی تا 41 درصد افزایش یافته است.
EU TOURISM

رشد زیادی از مبداء كشور روسیه نیز ثبت شده است، ‌به خصوص در مالت (رشد 40 درصدی)،‌ در ایسلند (رشد 26 درصدی) در تركیه (رشد 26 درصدی) و در رومانی. انتظار می رود تا سال 2022، این جریان ورودی گردشگران روسیه ای به اروپا به طور متوسط سالانه به میزان 5 درصد افزایش یابد. 21 كشور آمار افزایشی را در ورود گردشگران كانادایی به ثبت رسانده اند، كه قبرس با رشد 68 درصدی و یونان با رشد 64 درصدی، بالاترین آمار را داشته اند.
جریان ورودی از كشورهای قاره آسیا در سال 2018، خصوصاً ژاپن و هند، برای صنعت گردشگری اتحادیه اروپا منجر به رشد گردیده اند. 20 كشور از 30 كشور، افزایش نرخ ورود گردشگر از ژاپن و بار دیگر، تركیه همراه با كشورهای حوزه بالتیك گزارش كرده اند كه آمار چشمگیر 76 درصدی توسط آنان به ثبت رسیده است. ضمناً جریان ورودی از هند در تمام مقاصد نشان از افزایش دارد. مونتنگرو (با رشد 360 درصدی)،‌ تركیه (با رشد 92 درصدی)،‌ لیتوانی (با رشد 74 درصدی) و اسپانیا (با رشد 68 درصدی) سریع ترین میزان رشد را در ورود از این بازار گزارش كرده اند.

10 مکان برتر گردشگری در اتریش
ادامه مطلب

امتیاز دهید (چپ بیشترین)

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

برچسب ها :

اشتراک گذاری

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
[search_hotel]
  • محبوب ترین ها
  • آخرین مقالات
  • منتخب سردبیر