×

پارک جنگلی کشپل نور

نویسنده نویسنده ایران هتل در تاریخ ۱۳۹۷/۱۰/۲۲
دسته بندی ایرانگردی
 پارک جنگلی کشپل نور
بهشت کجا است؟ بهشت چگونه است؟ این ها همه سوالاتی می باشد که بارها ذهن همه ما را درگیر خود کرده است، مطمئنا بهشت مکانی است که حال آدمی خوب باشد، سراسرش زیبایی، نشاط و پویایی دیده شود. در این مقاله به سراغ مکانی خواهیم رفت که تمام این ویژگی ها را دارا می باشد و آن هم   پارک جنگلی کشپل نور  است. سفر به این منطقه با " ایران هتل آنلاین" بسیار ساده و راحت شده است. شما می توانید قبل از شروع سفر و با ورود به " وبسایت ایران هتل آنلاین" یک هتل که متناسب با شرایط و سلیقه تان می باشد را رزرو و سفر هوشمندانه خود را آغاز نمایید. یکی از هتل های نور که آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است، هتل نارنجستان نور می باشد.
پارک جنگلی کشپل نور
معرفی پارک جنگلی کشپل نور: با ورود به جاده نور، جاده ایی سر سبز که دوطرف آن را انبوهی ازدرختان قد برافراشته در برگرفته است سفر جذاب خود را آغاز خواهید کرد، جاده ای که اگر چند لحظه چشمانتان راببندید و یا حواستان پرت شود بی شک جاذبه های دیدنی فراوانی را از دست خواهید داد واین مسیر شما را به بهشتی سرسبز هدایت خواهد کرد. راهی که خبر از مناظری چشم نواز و شگفت انگیز می دهد. در انتهای جاده به تفرجگاه دیدنی کشپل نور می رسید، مکانی که زیبایی و طراوت پایان ندارد و آب و هوای مطبوع و خاک مناسب باعث روییدن انواع و اقسام گیاهان و درختان از قبیل: توسکا، بلوط، افرا، انجیلی، ممرزو لرک شده است. علاوه بر درختان متنوع و آب و هوای مثال زدنی، وجود ده چشمه پر اب با دبی متوسط 3 تا5 لیتر درثانیه در این منطقه مزیتی مهم به شمار می رود. یکی از معروف ترین رودخانه ای که از تفرجگاه کشپل نور عبور می کند، رودخانه معروف لاویج می باشد که به دلیل وجود مقادیر بسیار زیاد سنگ آهن در آب این رودخانه، کوره های ساچمه سازی متعددی در این منطقه ساخته شده که اکنون تنها بقایای اندکی از کوره ها باقی مانده است. به یاد داشته باشید که هنگام سفر به این منطقه اگر کودک به همراه دارید حتما بطری آبی همراه خود داشته باشید.
پارک جنگلی کشپل نور
صدای شور و خروش آب چشمه های این پارک تبدیل به آرامش بخش ترین موسیقی جهان شده است، موسیقی که باعث تمدد اعصاب و شارژ روحی هرشخصی که قدم در این تفرجگاه بگذارد می شود. سایه درختان سربه فلک کشیده جنگل در جای جای منطقه گسترده شده است. هرفصلی که برای سفر، پارک جنگلی کشپل را انتخاب نمایید لذتی بی نظیر را کسب خواهید کرد، چه لذتی بالاتر از این که در فصل پاییز به این جاذبه دیدنی قدم بگذارید، یعنی زمانی که مه غلیظی جنگل را فرا می گیرد و برگهای نارنجی سطح زمین را به فرشی زیبا و باشکوه تبدیل کرده اند. شعر بخوانید، چای بخورید، بازی کنید و باعزیزانتان عکس یادگاری بگیرید و بگذارید شادی و تازگی در رگ هایتان جریان یابد. اگر در فصل زمستان به این منطقه آمدید بی شک با دیدن بارش باران و نشستن برف بر روی شاخه های درختان تصویری رویایی در ذهنتان نقش خواهد بست. بهار این جنگل نیز شما را با عطر خوش گلها و گیاهان سرمست خواهد کرد زمانی که نه تنها انسان ها بلکه پرندگان هم از این منظره سرمست می شوند وآواز سر می دهند. همچنین در تابستان نسیم خنک این منطقه در بند بند وجودتان رخنه خواهد کرد. 
پارک جنگلی کشپل نور
موقعیت مکانی پارک جنگلی کشپل: تفرجگاه درست در شمال کوهی که رودخانه لاویج از آن سرازیر می شود قرار گرفته است. به طور دقیق این پارک در شرق آب گرم لاویج، شهرکت صنعتی " چمستان" ، غرب جنگل های چمستان و جنوب جاده نور مشغول جلوه گری می باشد.
اقامتگاه های نزدیک به پارک جنگلی کشپل: درست است که استان مازندران و شهرنور از هتل ها و مسافرخانه های متعددی برخوردار است اما در این بین هتل ها ای وجود دارند که به پارک جنگلی نزدیکتر می باشد، این هتل ها شامل: هتل " نگین نور" با فاصله تقریبی 19 دقیقه با پارک جنگلی و هتل "آریان نور" با فاصله 18 دقیقه تا تفرجگاه کشپل می باشد.
پارک جنگلی کشپل نور
امکانات رفاهی و تجهیزات پارک جنگلی کشپل: با شهرت فراوان این پارک و رفت و امد بسیار زیاد گردشگران در منطقه، امکانات متعددی در این پارک 2,7هکتاری توسط شهرداری تعبیه شده است. امکانات و تجهیزات از قبیل: وسایل بازی برای کودکان، فروشگاه مواد غذایی، نمازخانه، تلفن عمومی، سرویس بهداشتی، سکو برای استقرار چادر، آلاچیق برای اقامت و استراحت، رستوران با غذاهای خوشمزه، زمین بازی فوتبال و والیبال، ساخت پله های سنگی و راه پلکانی برای پیاده روی می باشد.
پارک جنگلی کشپل نور
سوغات جنگل کشپل: به دلیل وجود گل ها و گیاهان فراوان و خوشبو زنبورهای فراوانی این محل را برای گرده افشانی انتخاب کرده اند و همین امر موجب تولید عسل معروف لاویج در این منطقه شده است شما می توانید با سوغات بردن این عسل خوش طعم تا مدت ها شیرینی سفر را در ذهنتان ماندگار کنید.
آدرس پارک جنگلی کشپل نور: برای سفر به این تفرجگاه دیدنی و با صفا باید وارد استان پهناور و سرسبز مازندران بشوید و قدم به پایتخت ساحلی ایران یعنی شهر نور بگذارید و در 2,5 کیلومتری چمستان این پارک را می توانید ببنید و درآن به گشت و گذار بپردازید.
پارک جنگلی کشپل نور
کلام آخر: هنگام سفر به پارک جنگلی کشپل حتما از لباس راحت ورزشی و کفش مناسب پیاده روی و جنگل نوردی استفاده نمایید تا دچار مشکل و سانحه نشوید. " سایت ایران هتل آنلاین سفر دلچسبی را برای شما آرزو می کند.