×

مراسم کلوخ اندازان یزد، تداعی یک باور قدیمی

نویسنده نویسنده ایران هتل در تاریخ ۱۳۹۸/۲/۱۰
دسته بندی آداب و رسوم
مراسم کلوخ اندازان یزد، تداعی یک باور قدیمی
ایران کشوری متمدن و باستانی است که فرهنگ و آداب و رسوم منحصر به فردی در گوشه گوشه خود دارد. هر سنت ریشه در باورها و عقاید مردم یک منطقه دارد که یادگاری از اجداد آنهاست. آشنایی با رسوم مختلف کشور می تواند جذاب و سرگرم کننده باشد.
مراسم کلوخ اندازان یزد
یزد یکی از شهرهای زیبای کشور است که آداب و رسوم جالبی دارد. هتل داد یکی از هتل های یزد است که معماری و سبک ساخت بسیار ویژه می باشد. اما یکی از رسوم این منطقه کلوخ اندازان است. کلوخ اندازان در ایران قدمت زیادی دارد. مراسم کلوخ اندازان در یزد اغلب در ماه مبارک رمضان صورت می گیرد. در ادامه بیشتر با این سنت آشنا خواهید شد.
یزد، شهر قنات و قنوت و قناعت:
یزد یکی از شهرهای مرکزی ایران است که مرکز استانی با همین نام می باشد. مساحت این شهر در حدود ۳۰۰ کیلومتر مربع بوده و جمعیتی بالغ بر ۶۳۷۴۷۳ نفر جمعیت دارد. ارتفاع این شهر از سطح دریا در حدود ۱۲۳۰ متر می باشد.
استان یزد به دلیل قرار گرفتن در کویر مرکزی کشور دارای آب و هوای گرم و خشک است. از این رو شهر یزد با میانگین بارش سالانه ۶۲ میلی متر، خشک ترین مرکز استان کشور شناخته می شود.
مراسم کلوخ اندازان یزد
در گذشته یزد را با نام های ایساتیس و کثه می شناختند. شهر یزد به شهر شیرینی ها و بادگیرها شهرت دارد. اغلب بافت این شهر بر اساس معماری سنتی ساخته شده است و قدمت زیادی دارد. این امر سبب شد تا در تیر ماه سال ۱۳۹۶ ه.ش، شهر یزد در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت برسد.
یزد بعد از سده هشتم هجری روند رو به رشدی را به خود دید. یکی از نکات جالب در مورد این شهر این است که نخستین صندوق امانات جهان برای اولین بار در ۱۷۰۰ سال قبل در شهر یزد ساخته شد.
مراسم کلوخ اندازان یزد
قطاب، باقلوا، پشمک، حاجی بادام و انواع کیک و کلوچه از جمله سوغات شهر یزد است که طعم لذیذی دارد. سفال و ترمه نیز از مهم ترین صنایع دستی استان یزد به شمار می روند که طرفداران زیادی در کشور دارند.
کلوخ اندازان، یادگاری از گذشتگان در رمضان هر سال:
هر یک از مناطق کشور به تناسب موقعیت مکانی خود، دارای آداب و رسوم ویژه ای هستند. در استان یزد نیز سنتی دیرینه وجود دارد که شباهت زیادی به خانه تکانی های آخر سال دارد. کلوخ اندازون یکی از آداب مردم یزد است که چند روز پیش از فرا رسیدن ماه مبارک رمضان به آن پرداخته می شود.
استقبال از ماه مبارک رمضان امریست که در اغلب نقاط کشور به آن پرداخته می شود. اهالی یزد و اغلب شهرهای این استان چند روز قبل از شروع ماه مبارک رمضان به پاکسازی منازل خود و همچنین مساجد سطح شهر می پردازند.
آنها پس از انجام امور نظافتی منزل، روز آخر ماه شعبان را به تفریح و خوردن و آشامیدن می پردازند. در این روز افراد یک خانواده به همراه بزرگترهای فامیل دور هم جمع می شوند. تمام افراد این محفل به شادی و تفریح می پردازند.
مراسم کلوخ اندازان یزد
سپس انواع خوراکی ها و آشامیدنی ها را بر روی یک سفره قرار می دهند و همگی از این خوراکی ها میل می کنند. علت نامگذاری این آیین با نام کلوخ اندازان هنوز مشخص نیست. اما این عبارت در زبان محلی بومیان منطقه به معنی لقمه بالا انداختن است.
شولی یکی از غذاهای متداول در روز کلوخ اندازان است که اغلب افراد از آن میل می کنند. شولی در واقع نوعی آش محلی مخصوص به استان یزد است. فالوده یزدی یکی دیگر از خوراکی های مورد استفاده در روز کلوخ اندازان است.
اما با پایان روز و غروب خورشید، این آیین نیز به انتها می رسد. در انتهای روز افرادی که در سنت کلوخ اندازان به دور یکدیگر جمع شده اند، کلوخ های کوچکی را به سمت یکدیگر پرتاب می کنند. این امر خاتمه ای است بر سنت کلوخ اندازان و آغاز ماه مبارک رمضان.
یکی از اهداف برگزاری کلوخ اندازان در بین اهالی، آماده سازی برای یک ماه روزه گرفتن و عبادت و دوری از گناه است. این آیین با کمی تفاوت در برخی از استان های دیگر کشور نیز انجام می گیرد و ریشه در باورهای پیشینیان دارد.