×

چگونه در هنگام تنهایی سفر کردن، دوست های جدید پیدا کنیم

نویسنده نویسنده ایران هتل در تاریخ ۱۳۹۸/۲/۲۸
دسته بندی انواع سفر
چگونه در هنگام تنهایی سفر کردن، دوست های جدید پیدا کنیم
هیچکس تنها بودن را دوست ندارد ، حتی اگر در بهترین شرایط ممکن سفر کرده باشیم. در این جا با روش هایی امن و ساده آشنا خواهیم شد که بتوانیم در زمان های دور از خانه با افراد جدیدی آشنا شویم.
تجربه ی زندگی در فرهنگ هایی متفاوت ، در مدت زمانی دلخواه و با بودجه ای که خودتان میزان آن را تعیین کرده باشید ، می تواند ماجراجویی بی نظیر و آموزنده ای باشد. اما با این وجود همه ی افراد در این باره این طور فکر نمی کنند. بعضی از گردشگران نیز هستند که برای وضعیت امنیت خود در سفر و تنها گذراندن آن در مکان ها و کشور های غریبه نگران هستند. این نکته را هم همه می دانند که انسان ها موجوداتی اجتماعی هستند.
مسافران خبره همگی از این موضوع باخبرند که تک نفره سفر کردن ، برخلاف نامش به معنای همیشه تنها بودن نیست. جوامع کوچکی در هر کشور وجود دارند که می توان با آرامش خاطر با آن ها ارتباط داشت. بدون شک گردشگران دیگری نیز هستند که انفرادی سفر می کنند و شرایطی مشابه با شما دارند.
 
طبق گزارش های شرکت پژوهشی "فوکوس ورایت ، Phocuswright" در سال 2016 ، بیش از 72 درصد از مهمانان متل ها و مسافرخانه های آمریکا به تنهایی سفر می کرده اند. شرکت "ایر بی ان بی ، Airbnb" نیز الگو های مشابهی را در داده های خود پیدا کرده است. طبق این اطلاعات جمع آوری شده ، در شهر هایی مانند ؛ "هو چی مین ، Ho Chi Minh" ، "کلن ، Cologne" و "یوهانسبورگ ، Johannesburg" ، رزرو های تک نفره رشدی بالغ بر 130 درصد داشته اند!
با این افزایش محبوبیت در تنها سفر کردن ، بدون شک راه هایی برای ایجاد ارتباط بیشتر نیز به وجود می آیند. مسئله ی اصلی تنها تشخیص موقعیت های مناسب و کمال استفاده از آن ها می باشد. پس بیایید قبل از رزرو هتل و بلیط هواپیما ، با چند تکنیک برای آشنایی و پیدا کردن دوست در کشور های خارجی آشنا شویم. از متود های کلاسیکی که اثر گذاری خود را سال هاست نشان داده اند گرفته تا اپلیکیشن ها و تکنولوژی های جدید.
 تنهایی سفر کردن
- از تور های (رایگان) پیاده روی در شهر استفاده کنید.
دلیل این که کلمه ی رایگان بین دو پرانتز قرار گرفته است این است که اگر این تور رضایت شما را جلب کند ، انعام دادن به سر گروه یکی از رسومات منطقه به شمار می رود و نمی توانید آن را نا دیده بگیرید. بیشتر درآمد این لیدر های تور هم از همین کمک های مردمی به دست می آید. نکته ای را که نباید فراموش کنید این است که این گردش های شهری بسیار ارزشمند و مفید می باشند و کاملاً ارزش همین هزینه ی کم را نیز دارند. نه تنها با چشم انداز های اطراف آشنا می شوید و اطلاعاتی درباره ی فرهنگ و سنت های منطقه به دست می آورید ، بلکه فرصتی را نیز پیدا می کنید که با دیگر توریست هایی با شرایط مشابه آشنا شوید و می توانید از میان این گروه ها دوستی برای خود پیدا کنید!
توقف های متعددی که در زمان تور تعبیه شده اند شرایط را برای گپ و گفت با دیگر اعضای تور مهیا می کنند. در این بخش است که می توانید از تنها سفر کردن آن ها با خبر شوید و گروهی با آن ها تشکیل دهید. شهر های بزرگ معمولاً دارای تور های تخصصی بسیاری هستند. تور های غذایی و هنر های خیابانی فقط دو مورد از این برنامه های گردشگری به حساب می آیند. این فعالیت ها نیز شانس شما برای آشنایی با دیگر مسافران و یادگیری در مورد کشور میزبان را افزایش می دهند.
شرکت های گردشگری مانند ؛ "اروپای جدید سندمن ، Sandeman’s New Europe" و "تور های پیاده ی رایگان ، Free Tours By Foot" پایگاه هایی را در شهر های پر طرفدار در میان گردشگران مستقر کرده اند که برنامه هایشان معمولاً انتخاب های ایمن تری برای سفر های تک نفره به حساب می آیند ، اما این موضوع نباید شما را از شرکت های کوچک تر و مستقلی که ممکن است تور هایی مطابق با علایق شما را ارائه کنند غافل کند. به وبسایت های این شرکت ها هم سری بزنید و نقد و نظرات مردم را مطالعه کنید تا از کیفیت خدمات آن ها اطمینان حاصل کنید. شما هم چنین می توانید در سایت های مرجعی مانند "تریپ ادوایزر ، Trip Advisor" به دنبال نظرات تخصصی تر و با جزئیات بیشتر بگردید.
اگر شما قصد دارید زمان های استراحت را در یک متل سپری کنید از امتیاز مثبت دیگری هم برخوردار می شوید! چرا که بیشتر آن ها با شرکت های تور و گردشگری ارتباط نزدیکی دارند. مستخدمین و مسئولان پذیرش هتل ها نیز معمولاً توصیه ها و پیشنهاد های مفیدی در این زمینه دارند.
- با استفاده از سرویس های "ایر بی ان بی" ، تجربیات منحصر به فردی را بدست بیاورید.
شاید این شرکت را بیشتر برای سرویس های کرایه ی اسکان آن بشناسید ، اما خدمات دیگری نیز به وبسایت آن ها اضافه شده است که هدف آن کمک به شما برای پیدا کردن فعالیت های مختلف تفریحی می باشد. "تجربه های ایر بی ان بی ، Airbnb Experiences" میان گردشگران و راهنمایان تور محلی ، ارتباط برقرار می کند. این افراد زبده ، مهمانان را با فعالیت های متنوعی مانند ؛ تور شهری ، تور آشنایی با رستوران ها و هم چنین کلاس های آموزشی و سرگرمی آشنا می کنند. این سرویس های جدید از سال 2016 شروع به کار کرده اند و خیلی زود به یکی از محبوب ترین بخش های سایت تبدیل شده اند.
شاید حالا برای شما سؤال پیش بیاید که این خدمات چه جذابیتی دارد؟ جواب این سؤال مشابه تور های شهری می باشد. این سرویس یکی از سرگرم کننده ترین شیوه ها برای آشنایی و دوست شدن با هم سفر هایتان می باشد و در کنار آن شما را از دانش یک راهنمای خبره محلی نیز بهره مند می سازد. نکته ی مهم دیگر این است که قبل از ثبت نام در هر یک از این برنامه ها باید هزینه ی آن را پرداخت کنید. این هزینه ها شامل غذا ، حمل و نقل ، نوشیدنی های مختلف و ابزار و وسیله های لازم می باشد. صفحه ی تور مورد نظر شما در سایت ، تمامی اطلاعاتی را که لازم است در مورد آیتم ها و خدمات ارائه شده بدانید در اختیار شما قرار می دهد و هم چنین شما را با وسایلی که لازم است با خود بیاورید آشنا می سازد. معمولاً این وسایل شامل لباس های اضافی و مقداری پول می شود که برای خرید سوغاتی و هدایا در نظر گرفته شده است.
از آن جایی که این سرویس ها در کنار پلتفرم اصلی این سایت قرار دارند ، لازم است که همان توجهی را در انتخاب تور ها داشته باشید که در زمان رزرو اسکان دارید. از خواندن تمامی نکات درج شده و بررسی تمامی عکس های ارائه شده غافل نشوید و حتماً نقد و بررسی های دیگر کاربران را هم بخوانید. اگر که تعداد خاصی از کاربران امتیاز 5 ستاره را به یکی از تور ها بدهند ، این برنامه به صورت خودکار در بالای لیست خدمات ظاهر می شود. از این ویژگی وبسایت هم کمال استفاده را ببرید. اگر که هنوز هم نگرانی ها و سؤالاتی را در مورد یکی از تور ها داشته باشید می توانید با درخواست از وبسایت با برگزار کنندگان این تور ها به صورت مستقیم ارتباط داشته باشید ، حتی اگر هنوز آن را رزرو نکرده باشید.
- با گردشگران هم خو در اپلیکیشن های اجتماعی مسافرتی آشنا شوید.
آیا ترجیح می دهید که واسطه ها را کنار بزنید و مستقیماً با دیگر گردشگران ارتباط برقرار کنید؟ پس بهتر است از شبکه های اجتماعی استفاده کنید که به طور اختصاصی برای علاقه مندان به سفر ساخته شده اند! "تراولو ، Travello" یک نمونه از این برنامه ها می باشد که به شما اجازه می دهد دیگر مسافران نزدیک خود را پیدا کنید ، برنامه های مسافرتی خود را با هم هماهنگ کنید و عضو گروه هایی با علایق مشابه خود شوید. خبر خوب دیگر این است که نسخه های اندروید و آی او اس آن هردو رایگان هستند! شما هم چنین می توانید در این برنامه عکس های خود را آپلود کنید و پیام های کوتاه ارسال کنید.
"تورلینا ، Tourlina" نیز نوع دیگری از این اپلیکیشن ها می باشد که به طور اختصاصی برای بانوان طراحی شده است. همه ی نسخه های آن رایگان است و همانند دیگر شبکه های اجتماعی دوست یابی ، این اجازه را به شما می دهد که از میان کاربران افرادی را که به نظر شما مناسب به نظر می رسند و برنامه ها و زمانبندی هایشان مشابه شماست را برای آشنایی بیشتر و در نهایت دوستی انتخاب کنید.
از دیگر برنامه های با کاربرد مشابه می توان به "اول ، Ool" اشاره کرد. این برنامه با توجه به موقعیت جغرافیایی شما ، گروه های فیسبوکی و صفحاتی از وبسایت "ردیت ، Reddit" را به شما پیشنهاد می کند تا با مردم منطقه ، دیگر گردشگران و هم چنین راهنمایان گردشگری محل آشنا شوید. همانند دیگر مواقعی که می خواهیم برای اولین بار با فرد غریبه ای ملاقات داشته باشیم و نکاتی را در این زمینه رعایت می کنیم ، در زمان آشنایی با دیگر کاربرانی که در این فضا های مجازی با آن ها آشنا شده اید احتیاط های لازم را در نظر داشته باشید. حتماً قرار خود را در فضا های عمومی بگذارید و ترجیحاً از قبل به صورت ویدیویی با یکدیگر تماس داشته باشید. اپلیکیشن "تراولو" قابلیت بلاک کردن و گزارش دادن کاربران مزاحم و مشکوک را نیز به شما می دهد و در صورت نا رضایتی شما سریعاً دسترسی این اشخاص را از سرویس های خود قطع می کند.
- اقامت در خوابگاه ها و متل ها را در اولویت قرار دهید.
در دنیایی که هتل های مهمان نواز و سرویس های با کیفیت "ایر بی ان بی" وجود دارند ، چرا هنوز عده ای اقامت گزیدن در متل ها و خوابگاه ها را ترجیح می دهند؟ در جواب این سؤال می توان به دو دلیل اصلی اشاره کرد. متل ها ارزان هستند و فضا های بسیار اجتماعی دارند. شما در این مکان ها ، خوابگاه هایی را خواهید یافت که سالن های استراحت ، آشپزخانه و بعضی وقت ها یک کافه و یا بار را در خود جای داده اند.
این متل ها برای آشنایی با دیگر گردشگران ایده آل می باشند. کارکنان آن ها نیز خود از این موضوع کاملاً مطلعند. بعضی از آن ها تور های شهری را برگزار می کنند که هدف اصلی آن آشنا کردن مهمانان با یکدیگر است. بعضی دیگر هم برنامه هایی برای بازی های گروهی تعبیه کرده اند و یا مهمانی شام خانوادگی ترتیب می دهند.
از وبسایت های معتبر رزرو متل می توان به "هاسل ورلد ، Hostelworld" ، "هاسلز ، Hostelz" ، "هاسل بوکرز ، Hostelbookers" و هم چنین وبسایت Hostels.com اشاره کرد. همه ی آن ها اطلاعاتی دقیق از سرویس های خود در اختیار شما می گذارند و نظرات و انتقادات مشتری های قبلی را در زیر هرکدام درج کرده اند. کسانی که می خواهند برای اولین بار تنها سفر کنند بهتر است در مرکز شهر اقامت گزینند ، چرا که امنیت و سهولت رفت و آمد در این نوع متل ها بسیار بیشتر است. در زمان تحقیقات خود ، حتماً به این مسئله توجه کنید که کدام متل ها در میان کسانی که تنها سفر می کنند محبوب تر هستند. این گروه از مسافرخانه ها معمولاً فعالیت های گروهی جذابی ارائه می کنند و از نظر امنیتی در سطح بالا تری قرار دارند. در این نوع متل ها ، گردشگران خانم نیز معمولاً می توانند در خوابگاه های مخصوص بانوان اقامت کنند.
بدون شک می توان گفت که متل ها بهترین انتخاب ممکن برای مسافران جوان هستند ، اما شما در آن ها با مسافرانی از تمامی اقشار جامعه رو به رو خواهید شد. با اینکه دهه هاست تصویری از گردشگران تنهایی که از شهری به شهر دیگر سفر می کنند در ذهن ما نقش بسته است ، داده های آماری این نکته را به ما یادآوری می کنند که این سبک از مسافرت در میان مردم بسیار محبوب تر پیش شده است!