×

ترسناك ترين موزه های آناتومی بدن انسان در ايالات متحده

نویسنده نویسنده ایران هتل در تاریخ ۱۳۹۸/۴/۳۰
دسته بندی جهانگردی
ترسناك ترين موزه های آناتومی بدن انسان در ايالات متحده
این موضوع كه جذابیت بدن انسان و مباحث آناتومی آن چه زمانی و یا چگونه در ایالات متحده مشهور و معروف گشت،‌ نامشخص است، اما آنچه به طور قطع پذیرفته شده این است كه مدت زمان بسیاری است كه این مبحث مورد توجه قرار گرفته و در میان عموم مردم شهرت یافته است. یك مورد زیبا و جذاب در مورد علم، وجود موزه های متعدد می باشد كه به این مبحث علمی اختصاص یافته اند و هنگامی كه نوبت به آموزش های خارج از مدرسه و دانشگاه برسد، از خط قرمزها هم عبور نمایند.
این موزه ها، برخلاف یك كلاس زیست شناسی در مدرسه همه چیز را بدون كم و كاست و گاهاً ناخوشایند در مورد بدن انسان بیان می كنند. حتی در برخی از نمایشگاه ها به منظور افزودن مقداری حس و حال بیشتر به آموزش های ترسناك، مسائل مربوط به پزشكی قانونی و یا نهان جاندارشناسی نیز چاشنی نمایش و آموزش های مزبور می گردند. انتخاب ما پیرامون علم آناتومی بدن هر آنچه كه باشد، در این مطلب 10 موزه برتر را به شما معرفی می نماییم تا در ابتدای لیست مدنظرتان به هنگام تصمیم برای انتخاب موزه قرار گیرند.
همچنین وب سایت های فعال در زمینه رزرو آنلاین هتل های ایران، اطلاعات جذابی را در خصوص انواع موزه های ایران در اختیار شما قرار می دهند.
10. موزه موتر در فیلادلفیا، ایالت پنسیلوانیا
موزه موتر در فیلادلفیا
از این موزه به عنوان یكی از بهترین موزه های حوزه پزشكی یاد می شود. با اینكه بازه وسیعی از نمایشگاه ها در این موزه وجود دارند، اما دِ سُپ لِیدی جذاب ترین مجسمه موجود در آن است. بدن این زن در داخل ماده ای چربی مانند بسته بندی شده است (و به این ترتیب نام نمایشگاه بر این اساس انتخاب شده است) و بازدید كنندگان می توانند او را در كنار دیگر جسدهای موجود در موزه ببینند. هدف از این نمایش، هم آموزش و هم ترساندن بازدیدكنندگان می باشد، و این زمانی اتفاق می افتد كه در مورد بدن خودشان از طریق بدن كس دیگری مطالبی را فرا می گیرند و البته همزمان فراهم آوری اطلاعاتی خوب و ترسناك در مورد آناتومی محافظت شده بدن انسان نیز از اهداف این نمایشگاه به شمار می رود. برای اینكه تاریخچه ای در مورد بدن خودتان بدانید، این موزه را به لیست خود اضافه نمایید.
9. موزه بین المللی نهان جاندارشناسی در پورتلند، ایالت مِین
موزه بین المللی نهان جاندارشناسی در پورتلند
در حالی كه تأكید بر این است كه این موزه فی نفسه موزه بدن انسان نیست، اما اجسادی در آن به چشم می خورند... اگرچه اجساد انسان نیستند. مجله تایم مگزین از این موزه به عنوان یكی از ترسناك ترین موزه ها تا به امروز یاد كرده است، و این دلیل این موضوع است كه موزه مزبور هم بایستی در لیست شما قرار گیرد. این موزه به تمام موارد مربوط به حوزه نهان جاندارشناسی اختصاص یافته است كه در مفهوم خود بسیار عجیب و غیرعادی است. بازدیدكنندگان با بدن های آزمایشگاهی موجودات افسانه ای همراه با مصادیق بالقوه ای روبه رو می شوند كه می توانسته اند به شكلی بسیار خوب و مناسب در گذشته زندگی كرده باشند. این موزه مكان عجیبی برای گردش بوده و قطعاً كسانی را كه مطالب مربوط به اسطوره های شهری را پیگیری می نمایند، وحشت زده می نماید.
8. موزه آناتومی بیماری در بروكلین، نیویورك
موزه آناتومی بیماری در بروكلین
از اسم این موزه پیداست. عموماً بروكلین، و شهر نیویورك منزلگاه برخی از عالی ترین موزه های آموزشی منطقه هستند. موزه آناتومی بیماری یكی از موزه های آن لیست است كه دانش آناتومی را با بخش های واقعی بدن تركیب نموده است. بازدیدكنندگان غیر از حیوانات خشك شده، با همه چیز در مورد تاریخچه پزشكی روبه رو می شوند، به خصوص اگر آنها عجیب و غریب و كمی اسرارآمیز هم باشند. بعلاوه، می توانید انتظار مواجه شدن با میزان فراوانی از دانش مربوط به عمل های پزشكی را داشته باشید، چرا كه این موزه دارای یك كتابخانه پزشكی نیز می باشد.
7. موزه مرگ، در هالیوود و نیو اورلئانز
موزه مرگ، در هالیوود
آنچه كه به عنوان یك موزه در محل یك غسالخانه آغاز به كار كرد، خیلی زود تبدیل به موزه ای كامل و منحصربفرد در هالیوود كالیفرنیا گردید. برای آگاهی كسانی كه از این موزه بازدید می كنند باید گفت كه اساساً این مكان را تا جائی كه (به قول معروف) شكم بازدیدكننده اجازه دهد،‌ می توان مورد بررسی و كندوكاش قرار داد، بسته به میزان وحشت زدگی یك فرد، دیدن بخش های مختلف این موزه می تواند برای او لذتبخش و یا ناخوشایند باشد.
یك موزه دیگر بسیار شبیه به موزه مورد بحث و كمی پس از افتتاح آن، احداث شد، به طوری كه هر دو موزه دارای آثار مختلفی پیرامون هر آنچه كه مربوط به مرگ است، می باشند. هر عكس و فیلمی در رابطه با پزشكی قانونی، صحنه جنایت و یا رویه ها و عمل های پزشكی كه می توانید تصورشان را بكنید، به احتمال بسیار زیاد در اینجا یافت می شوند... مانند نمونه های واقعی از مواردی كه در سریال های تلویزیونی مشاهده می نمایید.
6. موزه روانپزشكی گلور، در سِینت جوزف، میسوری
موزه روانپزشكی گلو
این موزه، فضایی از واقعیت های درست و غیرقابل انكار در پشت پرده رویه ها و علوم پزشكی را به نمایش می گذارد، تمام آنچه كه حتی در دوران پیش از قانونی شدن استفاده از فناوری های پزشكی وجود داشته است. بازدیدكنندگان نه تنها با دانش پزشكی ارزشمندی آشنا می شوند بلكه در مورد تاریخچه این حوزه نیز اطلاعاتی كسب می نمایند. از درمان های شوك الكتریكی گرفته تا آثار هنری برخواسته از بیماری های روانی یك بیمار مبتلا به شیزوفرنی، این موزه از وجود یك كلكسیون كامل برخوردار است. برای آنهایی كه علاقه مند به نمایشگاه های روانشناسی و به طور بالقوه تصاویر آزاردهنده پزشكی هستند، نباید به دنبال چیزی بیش از موزه روانپزشكی گلور باشند. این موزه مسلماً یكی از بهترین موزه هایی است كه گاه شمار سیر تكاملی علم پزشكی را برای بازدیدكنندگان به نمایش گذاشته است.
5. موزه بین المللی علوم مربوط به عمل های جراحی در شیكاگو، ایلینویس
موزه بین المللی علوم مربوط به عمل های جراحی در شیكاگو
این موزه برای افرادی اختصاص یافته است كه علاقه مند به آشنایی با آخرین روش های عملی در حوزه پزشكی هستند. در حالی كه موزه مورد بحث بیشتر بر روی بخش عملی موضوع متمركز است تا بخش ترسناك آن، اما این بدان معنا نیست كه برخی از نمایشگاه های آن باعث ترس و دلهره شما نمی شود. بعضی از اشیاء زیبا و تمیز مانند یك جعبه قدیمی عطاری از لندن و جمجمه هایی كه قدمتی به اندازه 4000 سال دارند در این موزه نگهداری می شوند. اینها گنجینه هایی واقعی برای كسانی هستند كه در منطقه شیكاگو زندگی می كنند و نباید از بین بروند... به خصوص برای كسانی كه علاقه شدید به اسكلت بدن دارند.
4. موزه كالبدشناسی وارن در دانشگاه علوم پزشكی هاروارد،‌ ایالت ماساچوست
موزه كالبدشناسی وارن در دانشگاه علوم پزشكی هاروارد
این موضوع كه یكی از ترسناك ترین (و البته جذاب ترین) موزه های فعال در زمینه بدن انسان را می توان در دانشگاه هاروارد دید، اصلاً جای تعجب ندارد، چرا كه این دانشگاه یكی از بهترین و فوق العاده ترین دانشكده های پزشكی ایالات متحده امریكا را در خود جای داده است. اگرچه این موزه كوچك است،‌ اما با یك دانشكده پزشكی فعال در ارتباط است و بسیاری از اساتید این دانشكده از این موزه برای اهداف تدریس استفاده می نمایند. با این حال برای كسانی كه حتی در دانشگاه هاروارد دانشجو نبوده اند، حضور در این موزه می تواند تجربه ای جذاب باشد. یكی از منحصربفردترین اشیاء موجود، سر مردی است كه میله های آهنی در درون مغزش قرار داده شده است و هنوز هم زنده است تا داستان هایی را برای دنیای پزشكی بیان كند. مطالعه این مرد و تغییرات روانشناسی او، جهان پزشكی را متحول نمود.
3. نمایشگاه دنیای بدن (در سطح ملی)
نمایشگاه دنیای بدن
سه نمایشگاه بعدی آنهایی هستند كه مشخصاً توسط موزه هایی شناخته شده برپا شده اند و هر سه نمایشگاه، انواع اشیاء مربوط به بدن انسان را به شكلی ترسناك به نمایش گذاشته اند. اولین نمایشگاه مربوط به دنیای بدن است كه بسیاری از شهرهای بزرگ جهان میزبان آن هستند. در حال حاضر، این نمایشگاه در موزه علوم واقع در شهر بوستون برپاست.
این نمایشگاه بازدیدكنندگان را وارد دنیای وسیعی از آناتومی بدن می نماید، به طوری كه تمام جزئیات مربوط به ماهیچه ها، خطوط اعصاب و استخوان بندی كه باعث استحكام بدن ما می گردد را به طور گرافیكی و واضح به نمایش می گذارد. این انسان¬نماهای جالب با ژست هایی ناخوشایند، چگونگی فعالیت بدن ما را در زندگی روزمره نشان می دهند.
2. بدن های واقعی: نمایشگاه هارتفورد، ایالت كنكتیكات
نمایشگاه هارتفورد، ایالت كنكتیكات
نمایشگاه بدن های واقعی در حال رسیدن به نقطه پایانی خود پیش از اتمام ماه ژوئن می باشد، اما هنوز هم زمان وجود دارد تا قبل از اتمام نمایشگاه سری به مركز علوم در ایالت كنكتیكات بزنید. خود موزه نیز برای عموم بسیار سرگرم كننده است، اما این نمایشگاه به شكل ویژه با بقیه بخش ها متفاوت است. برای كسانی كه علاقه مند به مسائل مربوط به آناتومی و عضلات بدن هستند، این نمایشگاه فعالیت های عمیق بدن ما را نمایان می كند - از جمله چگونگی در كنار هم فعالیت كردن اعصاب و ماهیچه ها به منظور پیشبرد كارهایی ساده مانند حركت كردن. همچنین در مورد نیازهای مشترك بین انسان ها و اینكه ما به عنوان گونه ای از موجودات جهان، چگونه با نیازها و عواطفمان برای قرن های متمادی تعامل داشته ایم، اطلاعات جالبی را به مخاطبان خود ارائه می دهد.
1. بدن... نمایشگاه لاس وگاس و آتلانتا
نمایشگاه لاس وگاس و آتلانتا
دكتر مهمت اوز این نمایشگاه را با مكانی مرتبط با دانشكده های پزشكی مقایسه نموده است. وی ادعا كرده كه این نمایشگاه او را به روزهایی برگردانده كه در طی آموزش های خود از اجساد استفاده می شده و این چیزی است كه ظاهراً همه امكان تجربه كردن آن را نداشته اند. به كارگیری جلوه ها در این نمایشگاه عاملی كلیدی است؛ آنچه نشان داده شده است ضروری ترین بخش زندگی بشر و هر بخش كاری از بدن، اعصاب و عضلات او می باشد. جلوه های بصری به شدت و عمیقاً وارد این موضوع كه بدن انسان چگونه كار می كند شده و در ذات خود، به طرز باور نكردنی دقیق هستند. این جلوه ها و نمایش ها فقط برای ترساندن بازدید كنندگان نیستند، بلكه تجربه ای شگرف را در اختیار آنان قرار می دهد.