×

افتتاح بزرگ ترین پارک تفریحی زیر آبی جهان در بحرین

نویسنده نویسنده ایران هتل در تاریخ ۱۳۹۸/۵/۱۲
دسته بندی اخبار فصلی
افتتاح بزرگ ترین پارک تفریحی زیر آبی جهان در بحرین
بزرگ ترین پارک تفریحی زیر آبی جهان کنار یک هواپیمای بوئینگ 747 که غرق شده است، در بحرین افتتاح خواهد شد. این هواپیما خود یکی از جاذبه های پارک محسوب می شود. احتمال دارد که در تابستان این پارک در مساحتی به اندازه 25 هکتار افتتاح گردد، و به مکانی مخصوص دوست داران غواصی گسترش یابد. علاقه مندان به سفر می توانند بهترین جاذبه های ایران و جهان را در سایت ایران هتل آنلاین مطالعه کنند و با رزرو هتل تخفیف مناسبی دریافت کنند.
 
کشور بحرین در میان شبه جزیره ی قطر و ساحل شرقی عربستان سعودی واقع شده است، این منطقه به عنوان یکی از مهمان نواز ترین کشور های عربی، برای توریست های خارجی محسوب می شود. علاوه بر قلعه های معروف و درخت حیات 400 ساله و قدیمی، دیگر جاذبه های بحرین رو به افزایش بوده و صنعت توریسم نیز رشد زیادی داشته است. شیخ عبدالله بن حمد آل خلیفه، رئیس شورای عالی محیط زیست کشور بحرین با همکاری توریسم بحرین و مقامات نمایشگاه ها و همچنین سرمایه گذاران بخش خصوصی، در تلاش اند تا بتوانند پروژه ی رویایی جدید و فوق العاده باشکوه جهان را بسازند.
 
مکان مخصوص غواصی در کنار بزرگ ترین هواپیمای غرق شده و غوطه ور جهان می باشد و در حقیقت اصلی ترین جاذبه ی غواصی در این پارک خواهد بود. بخش های دیگری نیز در دست ساخت است که برای نمونه می توان به خانه ی سنتی تاجر مروارید بحرینی، صخره ها و دیواره های مرجانی مصنوعی و دیگر مجسمه هایی که در زیر آب نصب می شوند تا مکان امنی برای رشد مرجان ها و زیستگاهی برای موجودات دریایی به شمار آیند.
پارک تفریحی زیر آبی
امید است که این پروژه بزرگ و باشکوه بتواند علاقه مندان به غواصی را از سراسر جهان جذب کند و همچنین به محققین که می خواهند اطلاعات و داده های اکولوژی و بیولوژی دریایی را جمع آوری کنند، کمک خواهد کرد. با گسترش برنامه های بحرین، گفته می شود که کشور امارات متحده عربی نیز تصمیم گرفته است که بزرگ ترین باغ مرجانی جهان را در امتداد ساحل فجیره افتتاح نماید و مکان امنی برای تنوع گیاهی و جانوری بوده و اکوسیستم منطقه را احیا کند، همچنین رکورد جهانی گینس را به نام خود ثبت نماید. پس از اعلام افتتاح پروژه پارک تفریحی مختص بانوان در شهر الخبر، این موضوع باغ مرجانی مطرح شد. الهوکیر امکانات ویژه ای برای بانوان دارد، یک جنگل برفی، همراه با ورزش ها و تفریح هایی همچون اسکی و گلوله برف بازی و کمپینگ، همچنین پارک ترامپولین ویژه در ارتفاعات از دیگر خدمات این پارک محسوب می شود.

هزینه های زیادی برای گسترش صنعت توریسم پرداخت شده است و بیش از 20 میلیارد دلار برای ساخت هتل هایی مانند هاربر پوینت، تفرجگاه ام جی ام، و هتل وارنر بروس در دبی، وتفرجگاه ماریوت در راس الخیمه هزینه شده است. علاوه بر این موارد ترمینال مسافربری جدیدی در بحرین در حال ساخت است که می تواند جوابگوی تقاضا های زیاد توریست ها برای پرواز های بین المللی بیشتری باشد. همچنین در طول سه سال آینده 22 هتل جدید و پنج تفرجگاه ساحلی در امتداد سواحل بحرین نیز راه اندازی می شود.
هتل با عظمت شانگری لا با 250 اتاق، 150 سوئیت، هشت کلبه ی ساحلی و 21 ویلای کنار ساحل یکی از جذاب ترین پروژه های جدید بحرین می باشد که در سال 2022 افتتاح خواهد شد. این پروژه ی بزرگ بخشی از پارک دریایی بحرین بوده و شامل یک کلوب کشتی و بندرگاه ویژه قایق های شخصی و تفریحی نیز خواهد بود.
هتل های معروف و شناخته شده ای همچون فور سیزن، د دومین، لی مریدین، ریتز کارلتون و اینترکانتیننتال هم اکنون در سواحل کشور بحرین فعالیت دارند و از توریست ها پذیرایی می کنند.