لوگو ایران هتل آنلاین
Search
Close this search box.
خانه >> آداب و رسوم >> 16 رسم جالب در افریقا
16 رسم جالب در افریقا

16 رسم جالب در افریقا

دزدیدن عروس
در قبیله Sudanese Latuka، زمانی که پسری بخواهد با دختری ازدواج کند او را می دزدد. افرا مسن خانواده پسر به خانه دختر رفته و از پدر دختر می خواهند با ازدواجشان موافقت کند؛ اگر پدر دختر موافقت کند به نشانه موافقت خود با این ازدواج و اتحاد پسررا میزند و در صورت مخالفت پدر دختر ازدواج با اجبار صورت می گیرد.

مراسم Khweta

این مراسم جزء رسوم چند قبیله در آفریقای جنوبی است که طی آن مردانگی یک پسر باثبات می رسد. زمانیکه پسر به سن مناسب رسید برای چنر روز یا چند هفته به کلبه مخصوص ختنه فرستاده می شود و در آنجا مورد چندین آزمون و مراسم عرفانی سخت و اغلب خطرناک قرار می گیرد؛ از جمله این آزمون ها می توان به رقص ادامه دار اشاره کرد که طی آن فرد باید تا طمان خستگی کامل برقصد و در انتها مورد ختنه قرار گیرد.
قیمت گذاشتن روی عروس

قیمت گذاشتن روی عروس

Lobola یک مراسم جنجالی و قدیمی در آمریکای جنوبی است که طی آن خانواده های عروس و داماد در مورد قیمت پرداختی برای عروس با یکدیگر مذاکره می کنند. تمامی این مذاکرات باید بصورت نوشتاری و نه شخصی یا با تلفن صورت گیرد. دو خانواده تا زمان اتمام مذاکرات اجازه صحبت با یکدیگر را ندارند.
شکر نعمت

تف انداختن برای شکر نعمت

افراد قبیله Maasai در کنیا و تانزانیا تف انداختن را روشی برای شکر نعمت می دانند. آنها روی نوزادان تازه بدنیا آمده تف می اندازند زیرا معتقدند اگر از نوزاد تعریف کنند نفرین خواهد شد. جنگجوهای این قبیله نیز قبل از دست دادن با بزرگترها به دست خود تف می زنند.
پریدن از روی گاو نر

پریدن از روی گاو نر

پسران جوان قبیله Hamer در اتیوپی برای اثبات مردانگی خود باید بدوند و از ری گاوهای نر بپرند و روی پشت یکی از آنها بشینند. آنها این کار را چند بار آن هم لخت و بدون لباس تکرار می کنند.

حجاب مرد
مرد حجاب می پوشد

Ahaggaren Tuaregs در الجزیره جزیی از گروه بزرگ Tuaregs بربری زبان به حساب می آیند. در فرهنگ این قبیله مردها همیشه روی سرشان حجاب دارند ولی در هنگام سفر یا در کنار خانواده خود می توانند حجابشان را بر دارند.
خانه ی زنان

زنان خانه های مخصوص خود دارند

در قبیله Gio در Ivory Coast، هر زن خانه کوچکی متعلق به خود دارد که با بچه هایش در آن زندگی می کند و زمانیکه بچه ها بقدر کافی بزرگ شدند از این خانه می روند. بچه ها هیچوقت با پدرهایشان زندگی نمی کنند.
زنان آفریقایی

زنان نمی توانند برای فوت افراد مسن عزاداری کنند

در جنوب غرب کنگو، قبیله Suku برای اجداد و افراد مسن خود احترام خاصی قایل می شوند؛ زمانی که افراد مسن بمیرند مراسم خاصی در جنگل برگزار می شود. در طول مراسم پیشکش ها و هدایایی آورده می شود ولی زنان و افراد غریبه حق شرکت در این مراسم را ندارند.
دایی

پسرها توسط دایی هایشان بزرگ می شوند

در قبیله Northern Angolan Songo، زمانیکه پسر به 5 یا 6 سالگی رسید به خانه دایی و یا اقوام مادری خود فرستاده می شود تا در آنجا بزرگ شوند. زیرا از این طریق رییس قبیله پدر پسر می تواند بواسطه ارتباط ازدواجی و خونی برقرار شده موقعیت بالایی در قبیله مادری پسر نیز پیدا کند.
ثروت

سنجیدن ثروت از طریق تعداد گاوها

در قبیله Pokot در کنیا، ثروت از طریق تعداد گاوهای هر خانواده سنجیده می شود. مردم این قبیله “corn people” یا “cow people” نامیده می شوند- این نام ها اشاره به همان چیزی است که آنها در زمین می کارند ولی ثروتشان از طریق تعداد گاوهای تحت تملکشان سنجیده می شود. تعداد زن هایی که یک مرد می تواند با آنها ازدواج کند به تعداد گاوهایش بستگی دارد.
زندگی با حیوانات

زندگی با حیوانات

مردم ماسایی در کنیا و زامبیا سیاست ها و اعتقادات سختی در برابر کشتن حیوانات وحشی دارند. آنها گله و حیوانات اهلی دارند ولی کاری به حیوانات وحشی ندارند. در واقع هر طایفه به یک گونه خاصی از حیوانات وحشی نسبت داده می شود؛ طایفه نزدیک به آن گونه زندگی کرده و با آنها همچون یکی از افراد قبیل خود رفتار می کنند.

زرد

بلوک هایی به رنگ زرد آتشین

افراد قبیله Himba در نامبیای شمالی پوست خود را با ترکیبی از چربی کره و ochreرنگدانه های طبیعی خاک حاوی اکسید آهن می پوشانند تا از پوستشان در برابر خورشید محافظت کنند. به همین دلیل توناژ پوست افراد این قبیله همیشه قرمز است.
جمع کننده شکارچی

جمع کننده شکارچی ها

افراد قبیله San در Botswana که Bushmen هم نامیده می شوند، جمع کننده های شکارچی هستند که در دهه 1950 از زمین های اجدادی خود بیرون انداخته شدند. جلوی شکار آنها گرفته شد و مجبور شدند برای استفاده از منابع طبیعی مجوز بگیرند. افراد این قبیله به کشاورزی روی آوردند ولی همچنان به جمع آوری گیاهان برای درمان و نیز خوراک ادامه دادند. آنها از شکار منع و یکجا نشین شدند.
زدن خواستگار

رقابت خواستگارها

قبیله Fulani در بسیاری از کشورهای غربی آفریقا زندگی می کنند و از رسم خاصی به نام Sharo تبعیت می کنند. این رسم زمانی اتفاق می افتد که دو مرد داوطلب ازدواج با یک زن باشند. برای بدست آوردن زن دو مرد باید همدیگر را بزنند؛ آن مردی که بر درد غلبه کنند و نشانه ای از درد از خود بروز ندهد می تواند با زن ازدواج کند.
پاکسازی کامل

پاکسازی کامل

افراد قبیله Chewa یکی از بزرگترین گروه بومی مالایی هستند که در قسمتهای مرکزی و جنوبی آفریقا نیز زندگی می کنند. زمانیکه فرد می میرد طبق یکی از رسوم خانوداگی بدن مرده به درون جنگل برده شده و گلویش بریده می شود و برای تصفیه بدن آب با فشار روی آن گرفته می شود. برای این کار شکم مرده فشار داده می شود و این کار تا زمانی ادامه پیدا می کند که مایع خروجی از عقب مرده کاملا زلال و شفاف شود.
موهایی سرخ در قبیله هیمبا
1683278097 271 16 رسم جالب در افریقا

دختری با موهای پوشانیده با خمیری اخرایی رنگ

زیبایی همیشه طرافدران بسیاری داشته است. اگر سری به این قبیله در نامبیا بزنید خواهید دید که دختران و زنان بالغ این قبیله موهای خودشان را به رنگ سرخ درآورده اند. برای داشتن موهایی سرخ در قبیله هیمبا شما باید هر صبح موهای خودتان را با خمیری سرخ رنگ بپوشانید. برای تهیه این خمیر سرخ از چربی و گل اُخری استفاده می شود.
زنان هیمبا بر این باورند که آن ها با این موهای سرخ بسیار زیباترند. موهای سرخ زنان هیمبا یکی از جذاب ترین رسم های قاره آفریقا است.
آفریقا سرزمین سنت های جذاب و رنگارنگ
رسم و رسومات جالب قاره آفریقا تمامی ندارد. آداب و رسومی که در طی سالیان دراز و در اثر هماهنگی با طبیعت اطراف پدید آمده است. آداب و رسومی که شاید در ابتدا بسیار عجیب و حتی خطرناک به نظر بیاید اما وقتی ریشه های این سنت ها را بررسی می کنید گاه به دلایلی ساده می رسید که برای تان جذاب خواهد بود. اما در نهایت کدام یک از این سنت ها نظر شما را جلب کرده است؟ شما چه نظری در رابطه با حفظ سنت ها دارید؟

گران ترین شهر های جهان از نظر هزینه ی خوراک
ادامه مطلب

lip streching

گشاد کردن لب ها

زمانیکه دختریدر قبیله Surma در سودان جنوبی به سن نوجوانی می رسد گشاد کردن لب های خود را شروع می کند. دختر تمامی دندان های پایینی خود را می کشد تا صفحه های مخصوص درون لب قرار گیرد. سایز این صفحه ها هر سال بزرگتر می شود.
با رزرو هتل در مقصد مورد نظر آداب و رسوم مناطق مختلف جهان را به نظاره بنشینید.

4.2/5 - (36 امتیاز)

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

برچسب ها :

اشتراک گذاری

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
[search_hotel]
  • محبوب ترین ها
  • آخرین مقالات
  • منتخب سردبیر