×

رتبه يك از نظر تعداد گردشگران در سال 2018

نویسنده نویسنده ایران هتل در تاریخ ۱۳۹۷/۹/۱۴
دسته بندی اخبار فصلی
 رتبه يك از نظر تعداد گردشگران در سال 2018
آماری بی سابقه از امریكائی هایی كه به خارج از كشور مسافرت می كنند، وجود دارد. این موضوع زمانی جالب تر به نظر خواهد رسید كه بدانید تا دو دهه قبل، فقط بیست درصد از امریكائی ها دارای گذرنامه بوده اند.
بله، همه ما آن مُهرهای كوچك را در صفحات چپ و راست گذرنامه خود داریم، اما گردشگران بین المللی دقیقاً به كجا سفر می كنند؟ با كسب اطلاعات در خصوص برخی از شاخص های مربوطه، می توانید هوشمندانه سفر كنید. طبق شاخص مقاصد گردشگری جهانی شركت مستركارت در سال 2018، بانكوك رتبه نخست را دارا بوده است.
شركت مستركارت در بیانیه ای پیرامون شاخص مذكور بیان داشته كه: "در جهانی كه ملی گرایی رو به افزایش گذارده است، مسافرت های بین المللی اهمیت بیشتری كسب كرده اند - نیاز به از بین بردن مرزها، وسیع كردن افق های پیش رو و پیشبرد تأثیرات اقتصادی در تمام شهرهای جهان احساس می شوند."
بانکوک
برای مدت 10 سال، این شركت فعال در حوزه كارت اعتباری، عادات مربوط به مسافرت و مقاصد منتخب توسط كاربران خود را تحت بررسی و تحلیل قرار داد. طبق یافته های سال 2018، پس از مشاهده 162 شهر در سراسر جهان، برترین مقصدی كه مسافران به آن سرازیر شده اند، بانكوك بوده است، و با اختلافی بسیار اندكی لندن و پاریس را در تعقیب خود می بیند.
این تحلیل در نتایج خود به این مطلب اشاره كرده كه: "بانكوك با حدود 20 میلیون بازدید كننده و گردشگر بین المللی شبانه، در جایگاه اول لیست باقی مانده و به دلیل اینكه در سال 2018 رشدی برابر با 6/9 درصدی را تجربه كرده، احتمال اینكه جایگاه خود را از دست دهد، ضعیف به نظر می رسد. نكته جالب تر اینكه گردشگران تمایل دارند كه به طور میانگین 7/4 شب را در این شهر گذرانده و مبلغی معادل 173 دلار را به ازای هر روز هزینه نمایند."
بانکوک
بانکوک
دیگر جایگاه های لیست 10 شهر برتر به دوبی، سنگاپور، نیویورك، كوالالامپور، توكیو، استانبول و سئول اختصاص دارند. اگرچه بانكوك دارای بیشترین تعداد بازدید كننده است، اما مناطق دیگر از هزینه كرد های بالاتر به ازای هر بار سفر لذت می برند. طبق گزارش مستركارت، بر اساس هزینه های شبانه بازدیدكنندگان و گردشگران، شهر دوبی دارای بالاترین جایگاه می باشد. در آنجا مسافران به ازای هر روز به طور متوسط 537 دلار خرج می كنند.
بانکوک
میگل گامینو جی. آر. معاون اجرائی بخش شهرهای جهانی مستركارت در یك سخنرانی گفته كه: "مسافرت های بین المللی برای بسیاری از اقتصادهای شهری حیاتی و مهم است، به طوری كه منجر به غنی تر شدن زندگی ساكنان و گردشگران می گردد. نمودار برای شهرهایی كه در زمینه فراهم آوری تجاربی قابل اعتماد و خاطره انگیز برای گردشگران، نوآوری و خلاقیت به خرج می دهند، نشان از ‌افزایش دارد. ما در سراسر جهان در حال مشاركت نزدیك با شهرهای مختلفی هستیم تا اطمینان حاصل كنیم كه این شهرها دارای بصیرت و فناوری هایی برای بهبود اینكه چگونه گردشگران را جذب و از آنها پذیرایی می نمایند،‌ هستند، حال آنكه آنچه را باعث ویژه بودن و در جایگاه برتر قرار گرفتن آنها می شود را نیز تحت نظر داشته باشند."