لوگو ایران هتل آنلاین
Search
Close this search box.
خانه >> جهانگردی >> ده ساحل برتر مالزی
ده ساحل برتر مالزی

ده ساحل برتر مالزی

مالزی لزوما برای سواحلش شناخته شده نیست و اغلب در برابر سواحل زیبای همسایگانش، تایلند و اندونزی در حاشیه قرار می گیرد، بنابراین یک مقصد سنتی برای ساحل رفتن نیست. اما از آنجا که همان دریاهای مشترک زیبا در سواحل شرقی و غربی را دربر دارد که تایلند نیز دارد، در نتیجه قطعا تعدادی ساحل ممتاز را داراست که به راحتی هم تراز با کشورهای همسایه هستند. از جزایر استوایی خیره کننده با سنگ های مرجانی و شن های سفید گرفته تا سواحل طویل و رویایی داخلی و همچنین نقاط بی نظیر پراکنده در جزیره بورنئو، این کشور جنوب شرق آسیائی وقتی صحبت از پیوند شن ها و دریا باشد، مجموعه ای کامل را داراست. پس بگذارید قبل از رزرو هتل و سفر به مالزی نگاهی به برخی از بهترین سواحل مالزی بیاندازیم.

10. جزیره سیپادان

جزیره سیپادان جواهری خیره کننده و فیروزه فام در دریای سِلِب در شرقی ترین ایالت مالزی یعنی صباح و جزیره بورنئو است که مقصدی زیبا هم روی آب و هم در اعماق زیر آب است. با به رخ کشیدن یک تالاب صخره ای استوایی خوش منظره، این جزیره یکی از شناخته شده ترین نقاط غواصی در جهان است که جمعیت بازدید کنندگان برای حیات دریایی بی نظیر آن به اینجا می آیند. در حقیقت، این جزیره در لیست طلایی مجله غواصی به عنوان “برترین مقصد غواصی در جهان” انتخاب شده است که علت آن نیز مشخص است: لاک پشت های دریایی، سفره ماهی ها، کوسه های کله چکشی و وال ها از بازدید کنندگان این مکان افسانه ای هستند. حتی کاوشگر مشهور اعماق دریا ژاک کاستیو در سال 1989 آن را “قطعه ای درست نخورده از هنر” نامیده است و به لطف طرفداران حفظ منابع دریایی و غواصان آماتور، از آن زمان تغییری چندان نداشته است. با وجود سواحل زیبای این منطقه، غواصی نکردن در آب های سیپادان اشتباه بزرگی است.
9. ساحل مرجانی پانکور
pangkor island malaysia
یکی از جاذبه های اصلی پراک، ایالتی در ساحل غربی مالزی، جزیره ی زیبای پراک است. این جزیره که پر از نقاط تاریخی در پهنه ی خود است، از قلعه ی هلندی با قدمت چند قرن گرفته تا شواهدی از مهاجران چینی سابق در معبد فو لین کونگ تویست، مقصدی پر از گردشگر است. اما این جزیره ی کوچک پر داستان، که یکی از اولین معاهده هایی که باعث حکمرانی بریتانیا بر مالزی شد را به خود دیده است، تنها برای میراث فرهنگی اش نیست که بازدیدکنندگان را به سواحلش می کشاند. پانکور برای سواحل زیبایش، مخصوصا ساحل مرجانی خیره کننده اش معروف است. با حس و حالی مثل بودن در جزیره ای بکر، شن های سفید ساحل بر روی دریای فیروزه ای رنگ با قوس هایی خوش منظره پیش روی کرده اند، در حالی که درختان نخل بلند بالا بر روی شن های نرم ساحل سایه انداخته اند که حقیقتا مثل تصویری از بهشت می ماند.

8. جزیره ماتاکینگ، ایالت صباح
mataking island

یکی دیگر از جزایر استوایی واقع در ساحل شرقی صباح در بورنئو مالزی، ماتاکینگ است که وقتی صحبت از مقصد ساحلی می شود مثل یک پاداش است. این جزیره از طریق دیواره ای شنی به جزیره ای بسیار کوچک تر به نام پولائو ماتاکینگ کسیل وصل است، به این معنی که بیشتر این جزیره اساسا مجموعه ای از ساحل، ساحل و باز هم ساحل است. تمام جزیره توسط شن های سفید احاطه شده، یعنی هیچوقت کمبود فضا نخواهید داشت. در حقیقت، نمی دانید کجای آن بنشینید چون به سادگی می توانید از هر نقطه به دریای مرجانی که ماتاکینگ را احاطه کرده خیره شوید. این جزیره ی شرقی همچنین برای فرصت های فوق العاده ی غواصیش شناخته شده است. جدا از داشتن اولین “صندوق پستی” زیر آب در مالزی، حیات آبی در اینجا بسیار متنوع و بطرز زیبایی پر جنب و جوش است.
بیشتر بخوانید:

7. لانگ بیچ، جزیره پرهنتیان
long_beach_perhentian

جزایر پِرهِنتیان در ساحل شمال شرقی بخش میانی مالزی برای زیباییشان شهره هستند، و احتمالا معروف ترین مقصد این کشور برای یک گردش در ساحل استوایی می باشند. قسمت کوچکتر از بین دو بخش جزیره یعنی پرهنتیان کوچک، برای افرادی که برای پیاده روی می آیند مناسب تر است، در حالی که همسایه ی آن پرهنتیان بزرگ مملو از اقامتگاه های گرانقیمت است. پرهنتیان کوچک شامل تعدادی ساحل زیباست، اما هیچ یک به عظمت و به درستی نامگذاری شده مثل لانگ بیچ (ساحل طولانی) نیستند. شن های این ساحل سفید و نرمند و از آنجا که امواج دیر به ساحل می رسند، آب برای مدتی کم عمق می ماند که آن را برای شنا در آب های گرم جزیره ایده آل می کند. غواصی با ماسک، آب بازی و آفتاب گرفتن، از تفریحات روزانه در این جزیره ی دلپذیر هستند.


6. ساحل جوارا، جزیره تیومان
juara_beach_tioman

این جزیره ی استوایی نسبتا بزرگ در ساحل شرقی ایالت پاهانگ قرار دارد. در حالی که این جزیره ی انبوه از درخت و کم جمعیت، سواحل متعدد دوست داشتنی نیز دارد که به آن کمک کرده عنوان یکی از زیباترین جزایر جهان بر اساس مجله ی تایم در سال 1970 را بگیرد، یکی از این سواحل به نام جوارا در این میان از بقیه برجسته تر است. ساحل بی نظیر جوارا حقیقتا مثل جواهری در تاج بهترین سواحل مالزی می درخشد، که نسبتا دوردست بودن آن به این مسئله کمک کرده؛ قایق های تفریحی در این ساحل پهلو نمی گیرند، جزیره فقط با خودروهای شاسی بلند از طریق جاده ای آسفالت شده که از میان محدوده ی کوهستان مرکزی تیومان میگذرد قابل دسترس است. جدا از اینکه این ساحل رویائی است، برای حفاظت از لاک پشت های دریایی نیز مشهور است، و تخم گذاری توسط پروژه ی محافظت از لاک پشت های جوارا مدیریت می شود.

5. جزیره مانوکان، صباح
manukan_island

مانوکان جزیره ای دیگر در صباح، این بار در ساحل غربی ایالت است که بین ساکنان مرکز ایالت همسایه یعنی کوتا کینابالو بسیار محبوب است. جزیره در داخل مرزهای پارک ملی تونکو عبدالرحمان که اولین پارک ملی دریایی در مالزی است و ساخت آن به 1974 بر می گردد، قرار دارد. به این خاطر، این جزیره ی کوچک برای فرصت های عالی غواصی اش شهرت دارد. البته، به همین اندازه نیز بخاطر سواحل بی نظیرش شناخته شده است؛ محل دلربای تلاقی بین دریای نیلی و شن های سفید در قطعه ای از بهشت مرجانی. در همین حال، دور از خط ساحل به لطف تعدادی از مسیرهای پیاده روی متقاطع، فرصت های فراوانی برای گشتن در پوشش گیاهی انبوه جزیره موجود است.

4. جزیره کاپاس، ترنگانو
kapas_island

جزیره کاپاس یکی دیگر از جزایر خوش منظره در مالزی است. با سواحلی که دقیقا مثل عکس کارت پستال است. این روزها می توان گفت بیشتر تداعی گر عکس های اینستاگرامی است؛ درختان نخل بر روی شن های سفید خم شده اند و بر روی دریاهای شفاف که به دورنمای زیبای فیروزه فام منتهی می شود سایه انداخته اند. کاپاس که در ساحل شهر مارانگ در ترنگانو واقع است، بی شک یکی از زیباترین جزایر مالزی است. بهشتی برای غواصان با تنوع گسترده ی حیات دریایی آن، و شفافیت و وضوح مرجان ها که منظره ای خارق العاده خلق می کند. بغیر از سواحل عالی، این جزیره ی استوایی در دریای جنوب چین بعنوان مکان اصلی برای تحقیقات روی آمفیدروموس، گونه ای مرموز از حلزون با لاک های رنگارنگ شناخته شده است.

3. جزیره راوا، مرسینگ
rawa_island

جزیره ی راوا، واقع در ساحل شمال شرق جنوبی ترین ایالت مالزی یعنی جوهور است که براحتی از طریق شهر بندری مرسینگ قابل دسترس است و حقیقتا جواهری در بین مقاصد ساحلی می باشد. نام آن برگرفته از فاخته سفید (که در زبان محلی راوا گفته می شود) است که در تعداد زیاد در جزیره سکونت دارند. این جزیره ی بسیار کوچک پناهگاهی برای حیات وحش است؛ هم دریایی و هم خشکی. از آنجا که هیچ جاده ی مناسبی در جزیره نیست، تنها مسیرهای پیاده روی می توانند شما را از مقصدی به مقصد دیگر برسانند. در حالی که یک سمت جزیره شامل صخره های بلند و ناهموار است، سمت دیگر آن تقریبا به طور کامل توسط سواحل شن سفید پوشانده شده که تلاقی آن با آسمان زیبای نیلی با هارمونی فوق العاده ی آن به بهشت شباهت دارد.

2. پانتای کنانگ، لنکاوی
langkawi_pantai_cenang

مقصد ساحلی ویژه ی مالزی، لنکاوی همه ی آن عناصری که در بهترین سواحل مورد نیاز است در خود دارد؛ امکانات، اقامتگاه های نزدیک، رستوران ها. پس تعجبی ندارد که بهترین ساحل آن ترکیبی از همه ی این چیزها باشد. پانتای کنانگ، در حالی که بین گردشگران داخلی و بین المللی محبوب است، می تواند عملا ساحل خصوصی شما در “خارج فصل” باشد، از آنجا که اگر قصد سفر به آن را دارید، هیچ “خارج فصلی” وجود ندارد! جزایر کوچکتر دیگر از دریای فیروزه ای پیش روی کرده اند و با ساحل بزرگ شن سفید در پانتای کرانگ فصل مشترک دارند. گزینه های متعدد خوردنی و آشامیدنی در جزیره، عملا پا را از یک ساحل صرف فراتر گذاشته اند. همچنین، تفریحات آن بعلاوه ی آب های نسبتا آرام، آن را تبدیل به ساحلی بسیار خانواده پسند کرده است.
1. پسیر پانجانگ، ایالت ردانگ
 پسیر پانجانگ، ایالت ردانگ
یکی از بزرگ ترین جزایر در بخش بیرونی مالزی، جزیره ردانگ است که در دریاهای خارج از قسمت شمال شرقی ایالت ترنگانو قرار دارد، و برای شن های سفید ساحلی فوق العاده و آب های شفاف و پر تلألو خود معروف است. اینجا به لطف شهرتش برای زیبایی ساحلی اش، به عنوان جزیره ای استوایی شناخته می شود، که البته شامل تعدادی ساحل می شود که هیچ یک به زیبایی پسیر پانجانگ نیست. این ساحل شن نرم که با شیب دنباله دار خود و قوس های لبه دار به دور خلیجی دایره وار می پیچد، مکانی محبوب برای گردشگران محلی و بین المللی محصوب می شود؛ چه برای سفری یک روزه یا اقامت طولانی تر در یکی از هتل های متعدد ساحلی اش. یک مورد دیگر نیز اینجا وجود دارد؛ بخشی از شن ها به دور قسمت های آبی گرد آمده اند که تشکیل بخش کوچکتر ساحلی را به دور از بخش اصلی خلیج می دهند.

10 عكس شبانه شگفت انگیز از شهر توكیو كه گویی تصاویری از آینده هستند
ادامه مطلب

امتیاز دهید (چپ بیشترین)

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

برچسب ها :

اشتراک گذاری

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
[search_hotel]
  • محبوب ترین ها
  • آخرین مقالات
  • منتخب سردبیر