×

گردشگری فرانسه در خطری بزرگ

نویسنده نویسنده ایران هتل در تاریخ ۱۳۹۷/۱۰/۵
دسته بندی اخبار فصلی
گردشگری فرانسه در خطری بزرگ
اعتراض «جلیقه زردها» تأثیری منفی بر صنعت گردشگری فرانسه و مخصوصاً صنعت هتل‌داری پاریس دارد. تصاویری که صحنه‌های اعتراضات را در دیدنی‌ترین و زیباترین نقاط دنیا نشان می‌دهند و پس از ناآرامی‌های سال 1968 بزرگ‌ترین اعتراض به شمار می‌روند، در سراسر جهان پخش شد. در نتیجه، بسیاری از گردشگران که برای سفر به پاریس در ماه دسامبر برنامه‌ریزی کرده بودند، سفرهای خود را لغو کردند.
YELLOW VESTS
اکثریت قریب به اتفاق هتل‌ها دستِ کم برای یک روز از ماه دسامبر چندین کنسلی را ثبت کردند که به گفته کارشناسان این حوزه، این برابر است با کاهش سود تا 20 درصد که معادل برآورد 10 تا 15 میلیون یورویی‌ست.
این در حالی‌ست که عملکرد صنعت گردشگری در طول 10 ماهه اول سال در 4 نقطه ایل دو فرانس تا کنون فوق‌العاده بوده است.
هتلداران بالاخره توانسته بودند از حوادث ناگوار حملات تروریستی سال 2015 که موجب سقوط شدید در فعالیت آنها شده بود، جان تازه‌ای بگیرند و یا حتی نسبت به سال 2014 نیز کمی بهتر عمل کنند.
اتفاقاتی که شنبه گذشته رخ داد و تا به امروز نیز ادامه دارد، با حضور جوانان شدت گرفت و مشکلی جدی در گردشگری منطقه ایل دو فرانس ایجاد کرد.
YELLOW VESTS
طبق برآورد انجام‌شده، از 23 تا 27 نوامبر، بین 20000 تا 25000 رزرو هتل در ماه دسامبرکنسل شده است و تعطیلات آخر هفته، مخصوصاً شب سال نو بیشترین میزان کنسلی را داشته است.
رولاند هِگوی، رئیس کنفدراسیون گردشگری از «آسیب جدی به تصاویر مهمان‌نوازانه پاریس و فرانسه پس از آشوب‌ها و خسارات ناشی از اعتراضات «جلیقه زردها» و «نابودی» تعطیلات کریسمس ابراز نگرانی کرد.
آقای هگوی که ریاست سازمان هتلداری را نیز بر عهده دارد، گفت: «من معتقدم که تعطیلات کریسمس در خطر افتاده و یا حتی نابود شده است».
ماشین‌های سوخته، پنجره‌های شکسته، فروشگاه‌های غارت‌شده، اموال عمومی تخریب‌شده ... از خسارات ناشی از اعتراضات جلیقه زردها در پاریس است. دست کم 133 نفر مجروح و بیش از 400 نفر دستگیر شده‌اند و این انعکاسی گسترده در رسانه‌های دنیا داشته است.