×

10 جاذبه ی گردشگری زیبا و تماشایی در جزیره ماداگاسکار

نویسنده نویسنده ایران هتل در تاریخ ۱۳۹۷/۱۰/۲۲
دسته بندی جهانگردی
10 جاذبه ی گردشگری زیبا و تماشایی در جزیره ماداگاسکار
ماداگاسکار یکی از آخرین مناطق روی زمین است که بشر در آن ساکن شد، این جزیره مملو از زیبایی های طبیعی و تنوع زیست محیطی می باشد و در گذشته زیاد مورد توجه قرار نگرفته بود. این سرزمین در اقیانوس هند، در کنار سواحل شرقی آفریقا واقع شده است و زیستگاه هزاران گونه گیاهی و جانوری است، گونه هایی که در هیچ منطقه ی دیگر کره زمین وجود ندارند. تنوع طبیعی بسیار زیاد ماداگاسکار، لقب و عنوان قاره ی هشتم را برای این سرزمین به ارمغان آورده است. حرمت و احترام به پیشینیان، اجداد و سنت در فرهنگ ملی این کشور گسترده شده و به بخش جدایی ناپذیری در فرهنگ در آمده است. این گرامیداشت و تکریم، در معماری، هنر و رفتارهای اجتماعی ماداگاسکار تاثیر زیادی داشته است. بهتر است که از برترین و زیباترین مناطق طبیعی، فرهنگ و تاریخ متنوع این سرزمین بازدید کنید و تجربه ای نو به دست آورید. برای داشتن اقامتی آرام رزرو هتل را فراموش نکنید. در ادامه تعدادی از جاذبه های شگفت انگیز و زیبای ماداگاسکار را معرفی می کنیم، با ما همراه باشید:
 
10 - پارک ملی رانومافانا - Ranomafana National Park
Ranomafana National Park
پارک ملی رانومافانا یکی از محبوب ترین و معروف ترین پارک های ماداگاسکار به شمار می رود که در ناحیه جنوب شرقی جزیره ماداگاسکار در نزدیکی روستای رانومافانا واقع شده است. قسمت شرقی این پارک دارای چشم انداز های بسیار زیبا و تماشایی است و گردشگران می توانند جویبار های بیشماری را که از دل تپه های جنگلی جاری می شوند را نظاره کنند و از محیط دلنشین آن لذت ببرند. این پارک ملی زیستگاه و حفاظتگاهی برای لمور بامبوی طلایی، میمون مانند است که تنها بومی ماداگاسکار می باشد و از جوانه های درختان بامبو که دارای مقداری سیانور می باشند تغذیه می کند. گفتنی است که این ماده ی غذایی برای دیگر حیوانات خطرناک و کشنده است، در حالی که لمور طلایی جذاب بدون هیچ گونه نشانه ی بیماری به راحتی از سیانور استفاده می کند. پارک ملی رانومافانا به عنوان میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.
 
9 - پارک ملی ماسوالا - Masoala National Park
 Masoala National Park
پارک ملی ماسوالا تقریبا 250 مایل از جنگل های بارانی را که شامل سه پارک دریایی می باشد را پوشش می دهد، این پارک ملی در ناحیه ی شمال شرقی ماداگاسکار واقع شده است. گونه های زیادی از لمور میمون مانند در این پارک ملی زندگی می کنند و یک نوع گونه ی معروف این لمور ها، آی آی (Aye-aye) می باشد که بزرگ ترین گروه پستانداران شب بیدار محسوب می شود. گونه های متنوعی از دیگر حیوانات نیز در این پارک ملی زندگی می کنند که می توان به پرندگان متنوع و خزندگانی همچون قورباغه گوجه ای اشاره کرد، این قورباغه های در خطر انقراض، دارای یک رنگ آمیزی نارنجی براق و قرمز روشن می باشند و نامشان از رنگ بدن آنها گرفته شده است. گردشگران می توانند در پارک‌ های دریایی معروف تامپولو (Tampolo)، آمبودیلیاتری (Ambodilaitry) و ایفاهو (Ifaho) به فعالیت های پر هیجان غواصی و کایاک سواری بپردازند.
 
8 - پارک ملی آنداسیبه - مانتادیا (Andasibe – Mantadia)
 Andasibe-Mantadia
پارک ملی آنداسیبه – مانتادیا، زمین‌هایی با مساحت 100 مایل از نواحی شرقی ماداگاسکار را در بر دارد و زیستگاه یازده گونه لمور به شمار می آید که شامل بزرگ ترین لمور ماداگاسکار به نام ایندری است. این پارک ملی در نزدیکی شهر آنتاناناریوو، پایتخت ماداگاسکار قرار دارد و به دلیل نزدیکی به پایتخت دسترسی به این جاذبه‌ ی گردشگری راحت می باشد. پارک ملی آنداسیبه – مانتادیا به دو بخش اصلی پارک ملی مانتادیا و منطقه حفاظت شده آنالامازوآترا تقسیم می شود. گردشگران می توانند با شرکت در تور های توریستی در حدود 1 تا 6 ساعت از این ناحیه بازدید کنند.
 
7 - تپه سلطنتی آمبوهیمانگا (Royal Hill of Ambohimanga)
Royal Hill of Ambohimanga
تپه سلطنتی آمبوهیمانگا به عنوان یک ناحیه ی مقدس در کشور ماداگاسکار می باشد که در حدود 500 سال مورد توجه مردم این سرزمین بوده است. این تپه یک روستای تاریخی می باشد که روزگاری جایگاه خانواده سلطنتی ماداگاسکار بوده است. دیواری در اطراف این روستا کشیده شده است که قدمت آن به سال 1847 میلادی باز می گردد و با استفاده از ملات آهک و سفیده تخم مرغ ساخته شده است. در مجموعه ماهاندریهونو می توانید منزل سابق پادشاهی آندریانامپوینمرینا (Andrianampoinimerina) را تماشا کنید که دیوار های این خانه از چوب های خوشبو درختان استوایی ساخته شده بودند و مصنوعات دستی در زمان این پادشاه بزرگ جزیره شامل طبل، سلاح ها، طلسم و جادو بوده است.
 
6 - دهکده ایفاتی (Ifaty)
Ifaty
دو روستای ماهیگیری قدیمی و بدون هیجان در ساحل جنوب غربی ماداگاسکار، ایفاتی نامیده می شوند. در اطراف ساحل خط مرجانی به طول 60 مایل وجود دارد که یک مانع طبیعی در برابر امواج بزرگ اقیانوس به شمار می رود و آب های ساحلی در این ناحیه مناسب فعالیت هایی همچون شیرجه زدن، غواصی و ماهیگیری می باشد. منطقه ی بیابانی درون جزیره به داشتن جنگل های خاردار معروف می باشد. گردشگران می توانند درختان عجیب بائوباب که در طول قرن ها در این جنگل ها رشد کرده اند را تماشا کنند.
 
5 - خیابان درختان بائوباب (Avenue of the Baobabs)
Avenue of the Baobabs
دسته ای از درختان بائوباب در طول خیابان گل آلود بین نواحی مورونداوا و بلونی سیریبیهینا در غرب ماداگاسکار قرار گرفته اند و به خیابان درختان بائوباب معروف می باشد. این درختان چشم اندازی بسیار زیبا و تماشایی خلق کرده اند و گردشگران زیادی را از سراسر جهان به سوی ماداگاسکار جذب می ‌کنند. گفتنی است که خیابان درختان بائوباب یکی از پر بازدیدکننده ترین قسمت های این جزیره محسوب می شود. عمر این درختان بائوباب بیش از 800 سال می باشد و در گوشه کنار تعداد اندکی درخت نبوده، بلکه جنگلی انبوه را شکل داده اند. در طول سالیان جنگل های این نواحی به منظور کشاورزی از میان رفته و تنها قدیمی ترین و مهم ترین درختان بائوباب سالم مانده اند.
 
4 – جزیره نوسی بی - Nosy Be
Nosy Be
جزیره کوچک نوسی بی، یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری اصلی در ماداگاسکار به شمار می رود که در طول سال هزاران توریست را از سراسر جهان به سوی این بهشت کوچک جذب می کند. شاید در سواحل جزیره نوسی بی، نتوانید عکس های رویایی و زیبایی تهیه کنید، این سواحل مانند دیگر سواحل استوایی جذابیت زیادی ندارند در مقابل این سواحل به داشتن محیطی آرامش بخش، آب های زلال فیروزه ای و رستوران های عالی که غذا های دریایی سرو می کنند، شهرت زیادی دارند.
 
3 - منطقه حفاظت شده سینگی دِ بماراها - Tsingy de Bemaraha
Tsingy de Bemaraha
سینگی دِ بماراها، در قسمت جنوبی منطقه حفاظت شده ی طبیعی بزرگ ماداگاسکار قرار گرفته است. منظور از واژه ی سینگی، برجستگی های کوچکی است که در فلات آهکی این پارک به چشم می خورد. این منطقه ی محافظت شده در نزدیکی سواحل غربی جزیره واقع شده است. جنگل های انبوه كرنا که شامل انواع درختان و درختچه هاى كرانه زى و حاره اى می باشد، گستره وسیعی از پارک را در بر گرفته است. منطقه حفاظت شده سینگی دِ بماراها، زیستگاه هفت گونه ی لمور می باشد که می توان به گونه لمور های دکنز سیفاکا اشاره کرد. این لمور ها به اندازه یک گربه بوده و با پوست خزدار به رنگ سفید کرمی و چهره ای به رنگ سیاه شناخته می شوند. گفتنی است که منطقه حفاظت شده سینگی دِ بماراها به عنوان میراث جهانی یونسکو ثبت شده است.
 
2 - پارک ملی ایسالو - Isalo National Park
Isalo National Park
پارک ملی ایسالو، به داشتن زمین و بوم متنوع معروف می باشد. این پارک ملی در مرکز ناحیه ی جنوبی ماداگاسکار واقع شده است. پوشش گیاهی، دره ‌های عمیق شیب دار و اشکالی از جنس ماسه سنگ ها با تعدادی برکه در اطراف درختان نخل به چشم می خورند. گردشگران بهتر است برای بازدید از دیگر پارک های ملی ماداگاسکار و همچنین پارک ملی ایسالو در تورهای گردشگری ثبت نام کنند و همراه با راهنما از این مناطق بازدید کنند. برنامه گردش تورها متفاوت بوده و از چند ساعت تا چند روز ممکن است ادامه داشته باشد.
 
1 – الی سنت ماری (Ile Sainte Marie)
Ile Sainte Marie
ایالت الی سنت ماری در قسمت ساحل شرقی ماداگاسکار واقع شده است. خلیج های حفاظت شده و نهر های این جزیره در طول قرن 17 و 18 میلادی مسیر ورود دزدان دریایی به سوی الی سنت ماری بوده اند و امروزه گردشگران می توانند کشتی های غرق شده دزدان دریایی را در آب های کم عمق خلیج بایدِس فوربانز تماشا کنند. امروزه جزیره کوچک الی سنت ماری یکی از محبوب ترین و زیبا ترین جاذبه های توریستی کشور ماداگاسکار به شمار می رود. آب های زلال و آرام خلیج های جزیره ناحیه ای مناسب برای فعالیت های مختلفی مانند کایاک سواری و غواصی می باشد. گفتنی است که نهنگ های گوژپشت در طول فصل تابستان و اوایل پاییز به این ناحیه ی بکر مهاجرت می کنند. گردشگران می توانند از تماشای این حیوانات غول پیکر دریایی لذت ببرند و دوستداران طبیعت با کاوش و گردش در طبیعت خاص و بی مانند این جزیره تجربه ای به یاد ماندنی را رقم خواهند زد.