خانه >> مناطق خاص و رومانتیک >> 7 مقصد توریسم سیاه
7 مقصد توریسم سیاه

7 مقصد توریسم سیاه

پیتر استون رئیس موسسه تحقیقات مربوط به توریسم سیاه می گوید: توریسم سیاه نام علمی مکان هایی است که خاطراتی از فجایع و قساوت را در خود حفظ می کنند. وجه مشترک این مکان ها این است که در آن ها مردم در وضعیتی غیر طبیعی کشته شده اند. این پدیده هر سال محبوب و محبوب تر می شود چرا که گردشگران برای بازدید از این مکان ها مشتاق هستند. سوالات اخلاقی زیادی پیرامون این مسئله و همچنین ترس از تجاری شدن این مکان های سیاه وجود دارد. با این حال سایت Tourism-Review.com لیستی از هفت مقصد اصلی توریسم سیاه را ارائه می دهد. با برنامه ریزی قبلی، با بهترین سایت رزرو هتل ایران هتل آنلاین هوشمندانه سفر کنید.

اردوگاه آشویتس در لهستان

آشویتس یکی از بزرگترین اردوگاه های آلمانی ها در طول جنگ جهانی دوم بوده است. مردم از سرتاسر اروپا برای کار به این اردوگاه تبعید می شدند. 90 درصد این مردم یهودی بوده و تخمین زده اند که حدود 1.1 تا 1.5 میلیون نفر از آن ها در این اردوگاه به قتل رسیده اند. این اردوگاه هنوز هم یکی از شناخته شده ترین مقاصد توریسم سیاه در جهان است. امروزه امکان دسترسی آزادانه به کل مجموعه از جمله درون “کلبه ها” که زندانیان در آن ها نگه داشته می شدند، وجود دارد. دشوارترین و شوک آورترین لحظات بازدید گردشگران هنگامی است که توده های مو و ناخن قربانیان را از نزدیک مشاهده می کنند.

چرنوبیل اوکراین
Chernobyl, Ukraine
یکی دیگر از مقاصد شناخته شده توریسم سیاه چرنوبیل در اوکراین است. در سال 1986 انفجاری در راکتور شماره 4 نیروگاه برق رخ داد و وحشتناک ترین حادثه هسته ای را در کل تاریخ بشر رقم زد. این انفجار باعث به وجود آمدن یک محدوده ای 30 کیلومتری در اطراف نیروگاه شد که شرکت های گردشگری سفرهای خود را جهت آن سازمان دهی می کنند. بسیاری از مردم علاقه خود را به بازدید از این مکان ابراز می کنند و در سال 2016 حدود 36000 نفر از این مقصد بازدید کرده اند.

مصریان که برای گردشگران مزاحمت ایجاد کنند، جریمه خواهند شد
ادامه مطلب

نهرهای آتش فشانی در پمپی ایتالیا
Volcano creeks in Pompeii, Italy
آتش فشان وسویوس واقع در جنوب ایتالیا، در سال 79 میلادی فوران کرد و کل شهر باستانی پمپی طی آن نابود شد. قسمت “هیجان انگیز” این رویداد این است که گدازه های آتش فشانی کل شهر را به “سنگ” تبدیل کرده اند. پمپی توسط باستان شناسان رونمایی شد و خرابه ها که شامل اجساد فسیل شده می باشد را امروزه می توان در آنجا مشاهده کرد.

بنای یادبود صلح هیروشیما در ژاپن
Hiroshima Peace Memorial, Japan
در طول جنگ جهانی دوم پس از آزمایش سلاح های هسته ای در بیکینی آتول، مقصد حقیقی آمریکا ژاپن بود که نتیجه آن حمله به هیروشیما و ناکازاکی بود. در کل حدود 120 تا 226 هزار نفر در هر دو شهر در نتیجه بمباران اتمی کشته شدند. ساختمانی که در این حمله مورد اصابت قرار گرفت، به طور کامل سوخت و همه افراد در آن کشته شدند. امروزه این مکان به نام بنای یادبود صلح هیروشیما یا گنبد بمب اتمی شناخته می شود.

بنای یادبود 11/9 (11 سپتامر) در نیویورک
9/11 Memorial, New York
یکی از مشهورترین مقاصد توریسم سیاه در نیویورک واقع شده است. از زمان حمله تروریستی 11 سپتامر 2011، تعداد زیادی یادواره و موزه و … ساخته شده است. گردشگران بسیاری در نیویورک از این مکان ها دیدن می کنند در حالی که بسیاری از آن ها حتی متوجه این موضوع نمی شوند. در هر صورت این مکان ها با تعریفی که از توریسم سیاه داریم مطابقت دارند.

میدان های قتل در کمبوجیه
Killing Fields, Cambodia
این مکان ها که به اصطلاح میدان های قتل نامیده می شوند حدود 300 نقطه در کمبوجیه را در بر گرفته اند و در آن ها کشتار های عظیمی رخ داده است. در این مکان ها به دستور دیکتاتور کمبوجیه پل پات، بیش از 100000 نفر کشته شده اند. یکی از معروفترین آن ها چویونگ ای کی است که در سال های 1975 تا 1979 بیش از 17 هزار نفر در آن به قتل رسیده اند. در این یادواره می توان ویترینی شامل حدود 5000 جمجمه که متعلق به برخی از کشته شدگان است را مشاهده کرد.

10 جاذبه گردشگری برتر و تماشایی در کشور بولیوی
ادامه مطلب

بیکینی آتول، جزایر مارشال
Bikini Atoll, the Marshall Islands
بیکینی آتول مجمع الجزایری در اقیانوس آرام است که به جزایر مارشال تعلق دارد. پس از جنگ جهانی دوم، ایالات متحده سلاح های هسته ای را در این مناطق آزمایش می کرد. مردم این منطقه با این فرض که بعدا می توانند به سرزمینشان بازگردند، مجبور شدند خانه خود را ترک کنند و به جزایر غیر مسکونی نقل مکان کنند. با این حال آمریکا پس از انجام این آزمایش ها اعلام کرد که این جزایر کاملا آلوده شده و ساکنین دیگر نمی توانند به آن ها بازگردند. در مقابل جزیره هنوز دو کشتی جنگی ژاپنی به چشم می خورد. امروزه امکان بازدید این کشتی ها وجود دارد.

امتیاز دهید (چپ بیشترین)

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

برچسب ها :

اشتراک گذاری

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
[search_hotel]
  • محبوب ترین ها
  • آخرین مقالات
  • منتخب سردبیر