×

۱۵ پارک ملی زیبا در مکزیک

نویسنده نویسنده ایران هتل در تاریخ ۱۳۹۷/۱۲/۵
دسته بندی طبیعت
۱۵ پارک ملی زیبا در مکزیک
مکزیک یکی از محبوبترین کشورهای جهان برای تعطیلات است و مجموعه ای بی نظیر از چیزهای فوق العاده برای دیدن و انجام دادن٬ مکزیک را مکانی عالی برای بازدید کردن می سازد. با غذاهای خوشمزه٬ مکان های باستانی و شهرهای شلوغ؛ برای تمامی افراد در این سرزمین خورشید تابان چیزهای زیادی وجود دارد و فقط خط ساحلی گسترده ی آن نیست و اینجا پر از سواحل باورنکردنی می باشد.
mexico
مناظر متنوع زیادی در کشور وجود دارد. از جمله جنگل ها٬ کویرها٬ کوه های برفی٬ دره های باریک و چشم اندازهایی که بازدیدکنندگان هیچگاه از تماشای آن ها خسته نمی شوند. با وجود تعدد پارک های ملی در مکزیک٬ منتظر کاوش در آن ها باشید؛ در اینجا مسحورکننده ترین مکان ها را ذکر کرده ایم که می تواند برای سفرتان به شما کمک کند.

۱۵. Bahia de Loreto National Park
Bahia de Loreto National Park
این پارک ملی دوست داشتنی با آب های گرم و سواحل خورشیدی اش که بسیار جذاب هستند٬ شما را اغوا می کند. اغلب قلمروی آبی آن از آب های خلیج کالیفرنیا تشکیل شده است. سواحل٬ صخره های دریایی و تنوع اکوسیستم باعث زیبایی اینجا شده است. درحالی که آب های فیروزه ای رنگ سواحل شنی آن طرح اولیه ای از Bahia de Loreto National Park می باشد٬ ۵ جزیره ی غیر مسکونی آن برای گردشگران بسیار محبوب هستند. با نمایش دلفین ها و شیرهای دریایی٬ این پارک بهشتی ارزش تماشا کردن دارد.

۱۴. Cabo Pulmo National Park
Cabo Pulmo National Park
در نوک جنوب شرقی شبه جزیره ی Baja California قرار دارد٬ Cabo Pulmo National Park از قدیمی ترین صخره های مرجانی در آمریکای شمالی محافظت می کند. این پارک دریایی زیبا برای محافظت و نگهداری تعداد کمیاب و در خطر موجودات دریایی که در این آب ها مقیم هستند٬ ضروری است. غواصی در پارک بسیار مسحور کننده است و پایین رفتن از سطح آب٬ شما با مرجان های دریایی و تعداد زیادی ماهی و پستانداران دریایی مواجه خواهید شد که با صلح در کنار شما شنا می کنند. یک رویا به نظر می رسد ولی این جهان ارام برای شما خاطرات فراموش نشدنی ای را به همراه دارد که در تمام عمرتان فراموش نخواهید کرد.
 
۱۳. Basaseachic Falls National Park
Basaseachic Falls National Park
آبشاری که حتی در اسم این پارک نیز وجود دارد٬ جذابیت اصلی آن است و دیدن آن٬ بازدیدکنندگان را نا امید نمی کند.آبشار از ارفاع ۲۴۶ متری به پایین می ریزد و در اطراف آن سنگ های صخره ای وجود دارد؛ کاملا خیره کننده به نظر می رسد. آبشار تنها جاذبه ی بصری این پارک نیست٬ ضمن اینکه جنگل ها و شکل صخره های سنگی متمایزو جانوذان و گیاهان متنوع اینجا را به مکانی دلپذیر برای گشت و گذار تبدیل کرده است. از بالای صخره های با هیبت٬ نمای پانورامیک محیط اطراف باعث افزایش جذابیت به Basaseachic Falls National Park شده است.

۱۲. Isla Contoy National Park
Isla Contoy National Park
این جزیره ی منزوی که توسط سواحل درختان نخل و آب های فیروزه ای رنگ احاطه شده است٬ بهشتی است که نیاز دارد آن را کشف کنید. این پارک ملی از جزیره و پرنده های دریایی که ساکن آن هستند٬ حفاظت می کند. اینجا یک منطقه ی مهم برای سکونت چهار نوع لاکپشت دریایی٬ اکوتوریسمی برای جزیره است که به طور جدی محافظت می شود تا اکوسیستم منحصر به فرد آن حفظ شود. چه با غواصی سطحی در آب های تمیز آن٬ گشت و گذار در سواحل بی نقص یا قایق سواری برای دیدن مناظر طبیعی شگفت انگیز٬ Isla Contoy را حتما باید ببینید تا باور کنید.

۱۱. Grutas de Cacahuamilpa National Park
Grutas de Cacahuamilpa National Park
سیستم غارهای گسترده در این پارک ملی شما را به دنیای زیرزمینی شگفت انگیزی می برد که زیبایی باورنکردنی آن شما را هیجان زده می کند. این سیستم غارهای گسترده از جمله بزرگترین ها در دنیا است و جاذبه های زیادی برای گردشگران دارد. با وجود دو رودخانه ی زیرزمینی که بین حوضچه های سنگی آن حرکت می کنند٬ صخره نوردی Limontitla Canyon یا به سادگی خیره شدن به شگفتی منحصر به فرد زمین شناسی آن؛ این پارک ملی شبیه هیچ جایی که قبلا دیده اید نیست.

۱۰. Nevada de Toluca National Park
Nevado de Toluca National Park
بخاطر کوه آتشفشان که بر پارک سلطه دارد٬ نام گذاری شده است و مسیرهای بسیاری وجود دارد که مسافران می توانند آن ها را کشف کنند و همچنین از طریق خودرو هم در دسترس است. آتشفشان منحصر به فرد به نظر می رسد و بیش از ۴۶۰۰ متر ارتفاع دارد؛ نمای پانورامای نفسگیری در اطراف خود را ارائه می دهد. دامنه های لم یزرع آن با دشت پوشیده شده از جنگل تضاد زیبایی دارد و همچنین دریاچه ها و مکان های باستان شناسی زیادی برای گشت و گذار بازدیدکنندگان وجود دارد. وقتی برف می بارد٬ کوه آتشفشان حتی منحصر به فردتر می شود و برف روی قله ی آن را می پوشاند.

۹. San Lorenzo Marine Archipelago National Park
9. San Lorenzo Marine Archipelago National Park
اینجا شامل مجمع الجزایر San Lorenzo و آبهایی است که آن را احاطه کرده اند. این پارک ملی تعدادی از اکوسیستم های منحصر به فرد را دارد که مجموعه ی گسترده ای از پستانداران دریایی٬ پرندگان دریایی و ماهی ها می باشد. اگرچه اقلیم خشک یه این معنی است که جزیره ها خودشان تقریبا لم یزرع هستند٬ زیر آب کاملا داستان دیگری است٬ همانطور که آب ها غنی از مواد مغذی هستند. بازدیدکنندگان خوش شانس پارک ملی ممکن است بتوانند به طور کوتاه شنا کردن دلفین ها یا بعضی از نهنگ ها که در این آب ها زندگی می کنند را ببینند.

۸. Cumbres de Monterrey National Park
Cumbres de Monterrey National Park
قله های جذاب تنها چیزهایی نیستند که شما را در این پارک ملی زیبا به خود جذب می کند. با وجود دره های چشم نواز٬ رودخانه های خروشان و آبشارها و جنگل های کاج احاطه شده توسط کوه ها؛ این پارک ملی مکانی باورنکردنی با داشته های فراوان برای بازدید کردن و انجام دادن٬ کاملا ارزش دیدن دارد. مناظر موجود بسار نفسگیر می باشد و کوه های باشکوه در اطراف پارک ترکیب های زیبایی را بوجود آورده اند. با سیستم بزرگ Garcia Caves که در پارک واقع شده است٬ کلمات نمی توانند داشته های طبیعی شگفت انگیز اینجا را به درستی توصیف کنند.

۷. Canon del Sumidero National Park
Canon del Sumidero National Park
Sumidero Canyon ویژگی اصلی این پارک ملی است و صخره های آن کات چشمگیری به رودخانه ی Grijalva خورده است. از طریق رودخانه که سنگ ها را برش زده است٬ شکل گرفته و تعداد زیادی از رودخانه های خروشان و آبشارها برای تماشای بازدیدکنندگان وجود دارد. منظره به نظر خیره کننده می رسد و جنگل های بارانی سبز تضاد زیبایی با دیوارهای لم یزرع دره ها بوجود آورده اند.


۶. Pico de Orizaba National Park
Palenque National Park
در ارتفاع ۵۶۳۶ متری٬ Pico Orizaba ی بزرگ٬ بلندترین کوه در سراسر مکزیک است. قله های از برف پوشیده شده ی آن به بهشت می رسند و دارای ۹ یخچال در اطراف قلمروهای بلند آن است. به نظر زیبا می رسد و کاملا ارزش بازدید کردن را دارد و نمای پانورامیک زیبایی را به شما ارائه می دهد. کوهنوردان بین المللی به خاطر وجود کوهستان چشمگیر به این پارک ملی می آیند . تعداد زیادی از مسیرها برای بالا رفتن وجود دارد و راه های مارپیچ نیز برای قله های کوتاه تر برای افرادی که پیاده روی می کنند وجود دارد.

۵. lagunas de Montebello National Park
Lagunas de Montebello National Park
دریاچه هایی که پارک به نام آن ها نام گذاری می شود٬ زیباترین تصویر آن پارک ها هستند. با وجود ۵۹ تا از آن ها در میان جنگل های کاج٬ دریاچه ها و سبزی های بی پایانی که در اطراف آن ها متمرکز شده است٬ دریاچه ها زیبا به نظر می رسند. با وجود سبزی بی پایان آن مهمان ها می توانند در آب های آن شنا و قایق سواری کنند. همچنین در اینجا یک سیستم غار جالب وجود دارد و در بین بیشتر مکان های منحصر به فرد ویرانه های مایا های باستان از Chinkultic وجود دارد٬ جایی که بلندترین هرم نمای بی نظیری از دریاچه را ارائه می دهد.

۴. Tulum National Park
Tulum National Park
بازدید از این مکان به خوبی محافظت شده ی مایا مثل بازگست به گذشته می باشد و شما در بین خرابه های شهری احاطه شده اید. مکان ساحلی برای گشت و گذار فریبنده است و معبد God of Winds که به اقیانوس دید دارد٬ به طور ویژه چشمگیر است. ساحل های بی نقص پایین به زیبایی آن می افزاید. هرم مرکزی این مجتمع بر محسط اطراف خود احاطه دارد و همه ی دارایی های آن را به نمایش می گذارد و اینجا را به مکانی محبوب برای گردشگران تبدیل کرده است.

۳. Izta-Popo Zoquiapan National Park
Izta-Popo Zoquiapan National Park
دو قله ی بلند که اسم این پارک ملی از آن ها گرفته شده است٬ زیبا به نظر می رسند و محیط اطراف آن ها از برف پوشیده شده و در پایین آن ها دامنه های لم یزرع وجود دارد. دومین (Popocatepetl) و سومین ( Iztaccihuatl) کوه بلند در کشور پیاده روی دلچسبی را از میان جنگل های آن ارائه می دهد و همچنین به این مناظر زیبا آتشفشان ها را نیز اضافه کنید. از بالاترین قلمروی کوه ها می توانید مناظر را تماشا کنید که این بسیار چشمگیر است.

۲. Isla Marietas National Park
Islas Marietas National Park
جزیره های غیر قابل سکونت از محبوبترین مکان ها برای توریست ها می باشد و اینجا چیزهای زیادی برای انجام دادن و دیدن دارد؛ به سادگی متوجه می شوید که چرا. آب های حفاظت شده ی اطراف آن ها و زندگی دریایی و سفرهایی با قایق و غواصی راه های بسیار خوبی برای آشنا شدن با این جزیره ی زیبا و دارایی های آن هستند. درحالی که تعدادی سواحل بکر برای انتخاب کردن وجود دارد٬ بدون شک جواهر آن ها ساحل مخفی و ویژه ی عشق است که تنها در جزر و مد دیده می شود. دلفین ها٬ نهنگ های کوهان دار و سفره ماهی ها در این آب ها حرکت می کنند و بازدید از این پارک ملی تجربه ای فراموش نشدنی برای شما خواهد بود

۱. Palenque National Park
Palenque National Park
برای نگاهی اجمالی به تاریخ سخت و میراث مکزیک٬ بازدید کردن از Palenque National Park یک ضرورت است و به سادگی می توانید در این کشور انجام دهید. این مجموعه ی بزرگ از آثار باستانی مایاها الهام بخش است و از میان جنگل ها ظهور می کند و چشم انداز زیبایی را بوجود می آورد. معبد ها و قصرهای به خوبی محافظت شده٬ برای گشت و گذار فریبنده هستند و هیچ بازدیدکننده ی Palenque اینجا را بدون احساس کردن هیبت نبوغ مایاها ترک نمی کند. شاید صحبت کردن درباره ی عجایب آثار این آمریکای میانه ای ها به اندازه ی یک عمر طول بکشد؛ چشمگیر و فراموش نشدنی٬ این ها به دون شک خاطراتی را به جای می گذراند که در تمام عمر فراموش نخواهید کرد.