×

16 جزیره و دریاچه شگفت انگیزی که به شکل قلب را در نوروز 98 تجربه کنید

نویسنده نویسنده ایران هتل در تاریخ ۱۳۹۷/۱۲/۸
دسته بندی طبیعت
16 جزیره و دریاچه شگفت انگیزی که به شکل قلب را در نوروز 98 تجربه کنید
مادر طبیعت یک روی عاشقانه نیز دارد که آن را در قالب منظره های طبیعی خارق العاده ی قلبی شکل در سراسر دنیا به نمایش گذاشته است. در ولنتاین امسال با هم سری به جزیره ها و دریاچه های قلبی شکل شگفت انگیز در سراسر میزنیم، از اقامتگاه جزیره ای آفتابگیر در استرالیا گرفته تا دریاچه ای پوشیده از برف در کوههای آلپ اتریش. در ادامه با ما همراه باشید و هوشمندانه سفر کنید.
 
1. جزیره Makepeace، استرالیا
https://www.iranhotelonline.com/
جزیره ی قلبی شکل میک پیس که متعلق به سر ریچارد برنسون، موسس Virgin Group، است، 9.2 هکتار وسعت دارد و در Noosa River در ساحل ساین شاین استرالیا واقع شده است. بر اساس گزارشThe Australian این جزیره که قبلا منزل شخصی و محل استراحت برنسون در استرالیا بوده است، تبدیل به یک بوتیک اقامتگاه شده است تا گروه های کوچکی از افراد بتوانند حس لوکس بودن را بدون نیاز به اجاره کل جزیره، تجربه کنند. این جزیره شاید رمانتیک ترین محل برای گذراندن تعطیلات در این ناحیه باشد. بر اساس سایت رسمی این اقامتگاه، این جزیره امکاناتی نظیر: قایق شخصی برای انتقال میهمانان، استخر برکه ای 500000 لیتری، زمین تنیس فول سایز، امکانات اسپا، و سالن تئاتر است.
 
2. Galesnjak، کرواسی
Galesnjak, Croatia
جزیره خصوصی و قلبی شکل گالشنژاک که در میان آبهای عمیق و آبی دریای آدریاتیک و در Zadarski Kanal بین زادار و جزیره پاسمن در کرواسی قرار دارد، از طریق گوگل ارث دیده شد و مورد توجه افراد رمانتیک در همه جای دنیا قرار گرفت. بر اساس گزارش تلگراف، صاحب این جزیره غیرمسکونی همین چند وقت پیش، با تقاضای زیادی از سوی زوج ها روبرو شد که می خواستند در این جزیره اقامت کنند. گالشنژاک به عنوان قلبی ترین شکل جزیره در دنیا، به جزیره عشق نیز معروف است و احتمالا به عنوان محلی رمانتیک برای برگزاری مراسم ازدواج در نظر گرفته می شود (می توان این جزیره را برای عروسی رزرو کرد). اما اینجا برا اساس اطلاعات وبسایت رسمی اش، محل راحتی نیست. این جزیره کوچک کاملا بیابانی است و تنها دارای گیاهان وحشی و جنگل ساحلی دست نخورده ای است.
 
3. توپیا، پلی نزی فرانسه
Tupai, French Polynesia
اینکه تاهیتی جزیره ای به شکل قلب است، تصور غلطی است. آنچه که بیشتر مردم به تاهیتی نسبت می دهند، در واقع، جزیره ی مرجانی و قلبی شکل توپیا در مجمع الجزایر تاهیتی است. سالها، گردشگرانی (بیشتر زوجها) که به پلی نزی فرانسه می رفتند، فقط می توانستند با هلی کوپتر از این جزیره دیدن کنند ولی این روزها، به گفته Tahiti.com، شرکت ایر تاهیتی پروازهایی به و از مقصد این جزیره برقرار کرده است. توپیا که 11 مایل با شمال برابرا فاصله دارد، به سرعت به عنوان محلی برای ازدواج (و نامزدی) مشهور شد و البته تورهای هوایی و سفرهایی روزانه برای شنا و غواصی نیز وجود دارد. اگر می خواهید فقط نگاهی گذرا به این جزیره داشته باشید، یادتان باشد که موقع ترک برابرا در سمت راست هواپیما بشینید.
 
4. دریاچه Trnovacko، مونته نگرو
Trnovacko Lake, Montenegro
دریاچه زیبا و قلبی شکل Trnovacko در مرز بوسنی و مونته نگرو واقع شده است و بر اساس گزارش وبسایت پارکهای ملی کراس بردرز، این جزیره یکی از مناطقی است که تعداد عکاسی در آن زیاد است. این دریاچه سبزآبی، 2300 فوت طول و 1300 فوت عرض دارد و در میان آمفی تئاتری از قلل سنگی واقع شده است. آب این دریاچه از رشته کوه های مجلیک، ولوجاک و بیوک می آید. به گفته کتاب سیاره تنها: بالکان شرقی، این دریاچه و حومه ی آن یکی از مکانهای محبوب افراد محلی برای کمپینگ در فصل تابستان است. چندین ساحل بزرگ و یک جنگل از درختان راش در حومه این دریاچه وجود دارد که سایه خوبی برای روزهای داغ فصل تابستان به وجود می آورند.

5. Heart Reef، استرالیا
Heart Reef, Australia
هارت ریف ترکیبی زیبا از مرجان هاست که در جزایر ویت ساندی در استرالیا، به طور طبیعی به شکل قلب درآمده اند. این جزیره احتمالا بالاترین میزان عکاسی در منطقه صخره مرجانی بزرگ دارد و شناخته شده ترین جاذبه ویت ساندی است. بهترین راه برای دیدن این جزیره زیبا از آسمان و داخل هلی کوپتر یا هواپیمای آبنشین است چرا که براساس گفته Live Science، گردشگران نمی توانند به دلیل وضعیت محافظت شده این صخره ها، در این ناحیه غواصی یا شنا کنند.

6. Lago di Tom، سوئیس
Lago di Tom, Switzerland
Lago di Tom یکی از دریاچه های اصلی در دره پیورا در تیسینوی سوئیس است. این دریاچه که توسط قلل سبز کوههای تیسنز احاطه شده است، یکی از خوش منظره ترین نقاط این ناحیه است و آن را به مکانی محبوب برای پیاده روی کرده است. به گزارش وبسایت رسمی صنعت گردشگری سوئیس، علاوه بر شگفتی قلبی شکل این جزیره، گردشگران به دلیل نادر دیگری به اینجا کشیده می شوند: پنیر محلی آلپی که از شیر گاوهایی درست شده است که تابستان را در نقاط مرتفع کوهستان گذرانده اند.
 
7. Heart Lake، پارک ملی المپیک، واش
 Heart Lake, Olympic National Park, Wash.
منظره های خارق العاده زیادی در پارک ملی المپیک وجود دارد: از غروب آفتاب در دریاچه Crescent و ساحل Rialto گرفته تا جست و خیز خرس های قهوه ای در چمن زارهای اطراف دریاچه ولی جزیره قلب در منطقه Seven Lakes Basin احتمالا رمانتیک ترین نقطه اینجاست. در حقیقت، اینجا تنها کمپینگ واشنگتن است که در لیست 10 تفرجگاه برتر طبیعی رمانتیک Wilderness Society قرار دارد. آندرا ایملر از اعضای این انجمن می گوید: "من چادر زدن در کنار دریاچه قلب در پارک ملی المپیک را توصیه می-کنم. شما می توانید در مسیر های دیواید پیاده روی کنید، از جنگل های قدیمی و علفزارهای دامنه کوههای آلپاین لذت ببرید و شاید هم نگاهی به خرسهای سیاه یا گوزن شمالی روزولت بیندازید، همچنین، از غوطه ورشدن در چشمه های آبگرم اقامتگاه سول دوک هات اسپرینگز لذت ببرید."

8. Heart Lake، کوه های جانیک، کوزوو
Heart Lake, Junik Mountains, Kosovo
بر اساس گزارش مرکز گردشگری کوزوو، این کشور از چپ و جنوب با کوه احاطه شده است که باعث شده تا برخی از بهترین مسیرهای پیاده روی را ایجاد شود. دریاچه های خوش منظره زیادی در این کوهها وجود دارد اما دریاچه قلب که در جانیک قرار دارد، مورد علاقه بسیاری از کوهنوردان است. دریاچه زمرا به فاصله 1312 فوتی از مرز آلبانی واقع شده است و در Prokletije و در نزدیکی قله 8330 فوتی گوسان پیدا شده است. چندین دریاچه دیگر نیز در اطراف این دریاچه قلبی شکل وجود دارد.
 
9. Tavarua، فیجی
Tavarua, Fiji
اقامتگاه جزیره ای قلبی شکل Tavarua در فیجی، یکی از بهترین مقاصد موج سواری دنیاست. اینجا میزبان یکی از مشهورترین نقاط موج سواری دنیاست: Cloubreak. این جزیره با موجهایی به ارتفاع 10 تا 20 فوت، موج سواران از سراسر دنیا را به خود جذب می کند. Tavarua که در نزدیکی جزیره اصلی فیجی(Viti Levu) قرار دارد و با صخره های مرجانی احاطه شده است، فعالیت های مختلفی نظیر ماهیگیری ورزشی، غواصی، غواصی با ماسک و کایاک سواری نیز ارائه می دهد.

10. Coeur de Voh، کالدونیای جدید
Coeur de Voh, New Caledonia
New Caledonia در کالدونیای جدید یک منظره عظیم از گیاهان مانگرویی به شکل قلب است که فقط از بالا قابل مشاهده است. این پدیده توسط یان آرتوس برترند، که برای کتابش به نام "زمین از بالا" از مانگروها عکاسی هوایی می کرد، مشهور شد. اما این پدیده دائما در حال تغییر است. براساس گفته کارن مک کی از مرکز تحقیقاتی ملی وتلند و مطالعات زمین شناسی ایالات متحده آمریکا، رنگ و ساختار این پدیده همزمان با تغییر گیاهان مانگرو در طول زمان تغییر می کند. تعداد خیلی کمی توانسته اند از نزدیک این محل را ببینند ولی در دسامبر 2012، گروهی از متخصصین مانگرو از این محل دیدن کردند. آنها باید از جنگل فشرده و متراکمی از درختان چندل عبور کنند تا به این محل برسند اما متوجه شدند که این ناحیه سرشار از زندگی و حیات وحش است، جاندارنی نظیر گل خورک ها و خرچنگهای از درخت بالارونده. با این وجود، این متخصصین بر این باورند که تغییرات اقلیمی ممکن است در آینده بر شکل قلبی Coeur de Voh تاثیر بگذارد. بر اساس ویدئویی که توسط مک کی تولید شده است، با بالا آمدن سطح آب دریا، ممکن است درختان چندل بر این ساختار غلبه کنند و شکل و مرز قلبی شکل آن را از بین ببرند.
 
11. دریاچه ولنتاین، کانادا
Valentine Lake, Canada
برای کوهنوردان قله های سکسیفریج و کسیپو در پامبرتون بریتیش کلمبیای کانادا، دریاچه ولنتاین محل زیبایی برای چادر زدن است. براساس گفته دایره المعارف کوههای کانادا، این دریاچه قلبی شکل، یک مسیر کوهنوردی آسان و 4 ساعته از انتهای جاده اسپچ کریک فاصله دارد.

12. جزیره نزدیک Port Chalmers، آلاسکا
Island near Port Chalmers, Alaska
اگرچه مردم نمی توانند به دیدن این جزیره قلبی شکل بروند ولی عاشقان اینجا می توانند از دیدن عکس های هوایی که توسط سرپرستی جوی و اقیانوسی ملی (NOAA) گرفته شده است، لذت ببرند. این جزیره کوچک که در Port Chalmers آلاسکا قرار دارد، بر اساس گزارش NOAA، تجمیع رنگی انواع گیاهان خاکی و آبی را به نمایش گذاشته است.

13. دریاچه نزدیک Chembra Peak، هند
Lake near Chembra Peak, India
قله چمرا با 6900 فوت ارتفاع، مرتفع ترین قله در وایاناد هند است و مسیری محبوب برای طبیعت نوردان. اما تنها جاذبه اینجا فقط قله اش نیست. دریاچه قلبی شکلی که در سر راه رسیدن به قله قرار دارد، یکی از جاذبه های توریستی مهم است. بر اساس گزارش KeralaTourism.org، آب این دریاچه کریستالی و دائمی از چشمه های طبیعی تامین می شود. این دریاچه حتی در تابستان های داغ و سوزان نیز مملو از آب است و کوهنوردان تشنه را سیراب می کند.
 
14. دریاچه Gaislachersee، اتریش
Gaislachersee Lake, Austria
بر اساس گزارش وبسایت رسمی گردشگری سولدن، دریاچه کریستالی و شفاف Gaislachersee که در سولدن در دره اتزال تیرول اتریش واقع شده است، نمایی فوق العاده از کوههای آلپ اتزال به نمایش می گذارد. این دریاچه در ارتفاعی در حدود 8871 فوتی قرار دارد و پای پیاده سه ساعت تا سولدن فاصله دارد و پیست اسکی محبوبی دارد که معمولا اولین مسابقات ورلد کاپ اسکی آلپاین فصل در آن برگزار می شود.

15. دریاچه قلب، کوه های سیرا نوادای شرقی، کالیفرنیا
Heart Lake, Eastern Sierra Nevada Mountains, Calif.
منطقه حفاظت شده جان مویر که در امتداد قله سیرا نوادای کالیفرنیا کشیده شده است، دارای مناظر فوق العاده و دریاچه های شگفت انگیز است اما در نزدیکی Selden Pass در مسیر جان مویر، یکی از محبوب-ترین جاذبه های این منطقه قرار گرفته است: دریاچه قلب. این دریاچه یکی از دریاچه های نسبتا کوچکتر این مسیر است ولی در عین حال یکی از خوش منظره ترین و قشنگترین آنهاست، مخصوصا که در پس زمینه اش قلل برفگیر مشخص هستند. می خواهید به این دریاچه بروید؟ منطقه حفاظت شده جان مویر از هر دو سمت سیرا نوادا قابل دسترس است. با این وجود، بر اساس گزارش SierraWild.gov، اکثر گردشگران از سمت شرقی و جاده های مختلف منتهی به بزرگراه 395 وارد این منطقه می شوند. این دریاچه از سمت شمال به شهر ماموت،و از سمت جنوب به ویتنی پرتال که در بالای لون پاین است، منتهی می شود.
 
16. اقامتگاه Anfi del Mar، گران کاناریا، اسپانیا
Anfi del Mar Resort, Gran Canaria, Spain
اگرچه جزیره قلبی شکل انفی دل مار در گران کاناریای اسپانیا ساخته دست بشر است ولی آفتابگیر بودن و ساحل شنی سفیدش که مشرف به اقیانوس آتلانتیک است، برای طبیعت دوستان جذاب است. اینجا برای افراد رمانتیک نیز محل مناسبی است (اینجا یکی از محل های محبوب برای برگزاری مراسم عروسی است). ورود به این جزیره فقط برای اعضای برنامه اشتراک ملک بر اساس زمان این اقامتگاه امکانپذیر است.