خانه >> طبیعت >> هیجان آلپاین؛ لیختنشتاین برای دوستداران فضای باز
هیجان آلپاین؛ لیختنشتاین برای دوستداران فضای باز

هیجان آلپاین؛ لیختنشتاین برای دوستداران فضای باز

لیختنشتاین آماده ی گرفتن جشن 300 سالگی خود است. برای برگزاری آن، مراسم و نمایش ها و رویدادهایی ویژه برگزار می شود که بزرگترین آنها در روز ملی این کشور در 15 آگوست با آتش بازی به عنوان حسن ختام انجام خواهد شد.
برای کشوری که تابستان ها مناسب پیاده روی و زمستان ها مناسب اسکی است، تعجبی نیست که تمام انتظارها برای “راه جدید لیختنشتاین” باشد. اگر به پیاده روی علاقه ای ندارید، فعالیت های فضای باز زیاد دیگری را در این کشور که بیشترین بخش از رشته کوه آلپ را در خود دارد خواهید یافت. پس با مطالعه ی این مطلب از وبسایت رزرو هتل ایران هتل آنلاین هوشمندانه سفر کنید.
راه لیختنشتاین

اگر همیشه آرزو داشتید سرتاسر یک کشور را تنها در یک هفته گردش کنید، حالا می توانید. در اواخر ماه می 2019، لیختنشتاین تولد خود را با مسیر پیاده روی کاملا جدیدش جشن می گیرد که طراحی شده تا عالی ترین بخش های این کشور را به شکلی خلاصه ارائه نماید. قطعا بهتر از این نیست که با پیاده روی در این مسیر، خود را با چهارمین کشور کوچک اروپا آشنا سازید که بین سوئیس و اتریش قرار گرفته، با وجود کوهستان ها شکلی مواج گرفته، رود راین را احاطه کرده و پوشیده از قلعه های بسیار است.
این پیاده روی 75 کیلومتری که دو تا سه روز طول می کشد، از پایتخت کوچک این کشور یعنی والدوز که شاهزاده ی لیختنشتاین در آن تاج گذاری شده و مجهز به توپ جنگی و قلعه ا ی مربوط به قرن دوازدهم است آغاز می شود. از اینجا، مسیر از تمام 11 شهر این کشور میگذرد و به سمت تاکستان ها و مراتع حرکت می کند و از میان شاخه های رود راین و دشت ها و کوهستان ها عبور می کند. در مسیر، قلعه هایی برای کسانی که شیفته ی قرون وسطی هستند، مانند ویرانه ی شِلِنبرگ و گوتِنبرگ با توپ های جنگی اش در شهر بالزِرز قابل رویت است. همچنین طبیعت بی نظیر شامل باتلاق های راگِلِر ریِت که سرشار از گونه های حیات وحش است و رشته کوه های اِشنِربرگ با نمایی وسیع به دره ی رود راین را در بر می گیرد.

گردش در ارتفاعات لیختنشتاین
High-altitude hikes in Liechtenstein

اگر راه لیختنشتاین اشتهای شما را برای گردش در طبیعت منحصر بفرد و زیبا و فریبنده ی این کشور باز کرده، جاده های متعدد دیگری نیز موجود است. یکی از معروف ترین مسیرها، فورستِنستیگ که 12 کیلومتر است و پنج ساعت زمان می برد، مسیری برای اکثر مردم لیختنشتاین است. اگر تندرست و ثابت قدم هستید و به ارتفاعات علاقه مندید، آماده خواهید بود که این مسیر کم عرض و سربالا را بپیمایید.
فورستنستیگ که از ارتفاع 1400 متری دهکده ی گافلِی شروع و در پلانکن به پایان می رسد، بین مراتع و جنگل ها و قله ها پیچ و تاب می خورد، و بخش هایی از آن به وسیله ی طناب و نرده کشی ایمن شده است. در گردنه ی دهکده ی گافلی، نماهایی خاطره انگیز از رشته کوه دِری شووِستِرن (سه خواهر) رخ می نماید. مرتفع ترین نقطه ی پیاده روی اینجا، کوه کاگرات در ارتفاع 2123 متری است که صلیبی بر قله ی آن نصب شده است و نماهایی از رشته کوه راتیکون و کوه های آلپ سوئیس و اتریش دارد.
Augstenberg

یک جایگزین عالی برای این مسیر، فورستین جینا وگ است که مسیری 12 کیلومتری و پنج ساعته است که از بالای تله کابین ساریس در پیست اسکی مالبون آغاز می شود. این گردش دایره ای شکل به قله ی بی نظیر آگزتنبرگ می رسد (2359 متر)، که نماهایی وسیع از کوه های آلپ لیختنشتاین، سوئیس و اتریش دارد و گزینه ی اقامت شبانه در کلبه ی کوهستانی در نقطه ی اشتراک سه کشور را به همراه دارد. راه نسبتا کوتاهتر و ساده تر، مسیر مفرح سه ساعته ی گروشاوِگ است که از شهر والدوز به روستای کوهستانی سنتی تریزنبرگ می رود، و از بین درختان چنار و سکونتگاه های زیبای والزر عبور می کند، قومی که به زبان آلمانی صحبت می کنند و در قرن 13 به اروپا مهاجرت کرده اند.

سفری با لاماها
اگر بچه ها برای پیاده روی روزانه نیاز به انگیزه و تشویق دارند، چه چیزی بهتر از این که آنها را با سواری حیوانی پشمالو، چهارپا و چشم درشت تهییج کرد؟ در تریزنبرگ سواری های دو ساعته، نصف روز و تمام روز در مناطق کوهستانی و انبوه جنگلی لیختنشتاین موجود است. آنها در هر شرایط آب و هوایی حرکت می کنند و سواری با این لاما ها در جنگل های آرام و برفی اتفاق خاصی است. این حیوانات که به صورت گله ای هستند و بومی آمریکای جنوبی اند، دوست دارند آزاد باشند اما با سواری دادن و گردش در حالی که افسار دارند و به آهستگی گام برمی دارند نیز مشکلی ندارند. برپا کردن باربکیو نیز برای کامل کردن این پیاده روی مناسب است.

دوچرخه سواری
On your bike

یکی از لذت های بودن در کشوری به کوچکی لیختنشتاین این است که می توانید مثل فرفره دورتادور آن را در یک روز با دوچرخه برانید، یا حتی اگر مسیر طولانی تری می خواهید، می توانید به همسایگی هایش در سوئیس و اتریش سر بزنید. این کشور مسیرهای عالی و علامت گذاری شده برای دوچرخه سواری و مسیرهای دوچرخه سواری آفرود کوهستانی دارد که در هر دست انداز آن نماهایی از کوهستان آلپ را می بینید. دوچرخه های معمولی و الکتریکی در شهر والدوز برای اجاره در دسترس هستند.
یکی از معروف ترین مسیرها (و البته توجیه پذیر) ، تور سه کشور (دری لاندر تور) 59 کیلومتری با حدود چهار ساعت راه است که از طریق جاده و دوچرخه الکتریکی قابل پیمایش است. این مسیر آغاز و پایانش وادوز است و به عمق دره ی راین فرو می رود، بعضی از مناظر کوهستانی هیجان انگیز در شهر اِشِن و شهر قدیمی با گذرگاه های طاقدار و مربوط به اواخر قرون وسطای فِلدکِرچ در اتریش را در پس پرده دارد. سپس رود راین را به سمت شهر قلعه ای باکس (در سوئیس) ادامه می دهد و از پل انرژی جدید شهر شان قبل از بازگشت دوباره به وادوز عبور می کند. هیچ سراشیبی عمده ای که شما را به زحمت بیندازد وجود ندارد که در نتیجه این گردش را آسان می سازد.
Balzers

اگر علاقه ی زیادی به رفتن به قلعه ها دارید، احتمالا ترجیح دهید تور پنج قلعه ی 45 کیلومتری و حدودا سه ساعته را که لیختنشتاین را به سوئیس وصل می کند و اطلاعات تاریخی شما را در پنج قلعه (همانطور که اسم تور هست) بالا می برد در وادوز، باکس، وارتاو، سارگانز و بالزرز امتحان کنید. برای جایگزین آن، مسیر دوچرخه سواری دو مرحله ای و 50 کیلومتری راینتال موجود است که تعدادی از بهترین بخش های لیختنشتاین و راندن در سراسر کشور از تاکستان ها تا مراتع، قله ها و سکونتگاه های شاه نشین را در بر دارد.

برف بازی
کشوری که تماما در کوهستان آلپ قرار گرفته، مسیرهای عمودی بسیاری دارد و مناظر کوهستانی مشخصا دلربایی دارد که بهترین چیز در فصل زمستان است. اگرچه بخش های شاه نشین آن نمی تواند با سوئیس و اتریش در وسعت و ارتفاع شیب هایش رقابت کند، با این حال اسکی در اینجا بسیار دلپذیر است، مخصوصا برای افراد تازه کار یا متوسط و خانواده هایی که بار اولشان است. نقاط برفی 1600 متری مالبون، تفریحگاهی برای اسکی و اسنوبورد سواری است. روستای کوچک با کلبه های چوبی اش در فصل زمستان با تله کابین هایی که اسکی بازان را به ارتفاع 2000 متری ساریس می برد، حیاتی دوباره می یابد.
Let it snow

اگر ترجیح می دهید جنگل پوشیده از برف را در گردشی پرنشاط طی کنید، مسیر میان بری در دره ی والونا با 15 کیلومتر راه کلاسیک و اسکیت سواری موجود است که شامل 3 کیلومتر مسیر است که در تاریکی شب روشنایی دارد. همچنین می توانید فعالیت های زمستانی دیگر را امتحان کنید، که اکثرا حول تفریحگاه مالبون انجام می شوند، شامل سواری با کفش اسکی، یخ نوردی، لوژ سواری، اسکی روی یخ و تور اسکی روستایی.

چگونه به آنجا برسیم
لیختنشتاین شاید کوچک باشد اما برنامه ریزی از پیش کمک میکند، مخصوصا اگر قصد پیاده روی در مسیر لیختنشتاین را دارید. نزدیک ترین فرودگاه به آن در زوریخ سوئیس است. از آنجا قطاری به سارگانس و سپس اتوبوسی به وادوز بگیرید. تقریبا سفری دو ساعته خواهد بود.

آیا از مسافرت های عادی خسته شده اید و به دنبال انتخاب های خاص و جدید هستید؟
ادامه مطلب

امتیاز دهید (چپ بیشترین)

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

برچسب ها :

اشتراک گذاری

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
[search_hotel]
  • محبوب ترین ها
  • آخرین مقالات
  • منتخب سردبیر