خانه >> راهنمای سفر >> نحوه ی جمع کردن وسایل برای کمپینگ
نحوه ی جمع کردن وسایل برای کمپینگ

نحوه ی جمع کردن وسایل برای کمپینگ

کمپینگ یک فعالیت فضای باز سرگرم کننده است. هیچ راه مناسبی برای جمع آوری وسایل مورد نیاز کمپینگ وجود ندارد بجز اینکه جمع آوری وسایلتان با توجه به فعالیت هایی که قرار است انجام دهید٬ باشد. لیستی از وسایل تهیه کنید که به شما کمک می کند تا کمپینگ بسیار خوبی داشته باشید و سپس تمامی آن ها را در کوله پشتی خود قرار دهید. چیزهای سنگین تر را در پایین و چیزهای سبک تر را در بالاتر قرار دهید.

روش اول: نیازهای خود را بشناسید

۱. تصمیم بگیرید که چه فعالیت هایی را می خواهید انجام دهید.
وسایلی که برای کمپینگ استفاده می کنید٬ به فعالیت هایی که می خواهید انجام بدهید بستگی دارد. برای مثال٬ اگر می خواهید ماهیگیری کنید٬ چوب ماهیگیری٬ جعبه ی لوازم و غیره را با خود ببرید و اگر قصد دارید به شنا بروید٬ به لباس شنا نیاز دارید.

۲. از وسایلی که برای فعالیت های مورد نظرتان نیاز دارید٬ یک چک لیست تهیه کنید.
Make a checklist of things that you’ll need for those activities
در حالی که فعالیت های مورد نظرتان را انتخاب کرده اید٬ تمام چیزها را در یک چک لیست بنویسید. هر وسیله ای که برداشتید را تیک بزنید.

۳. وسایلتان را چک کنید که آسیب ندیده باشند.
Evaluate your gear for damage and functionality
اگر یک گاز قابل حمل دارید٬ قبل از جمع کردن از سلامت آن مطمئن شوید. اگر مدت هاست که از آن استفاده نکرده اید٬ ممکن است در مورد چگونگی استفاده از آن بازبینی کنید. اگر نیاز است تا نگهدارنده ی آن عوض شود٬ قطعا دوست دارید این را قبل از آغار حرکت بدانید. چراغ قوه های خود را روشن کرده و اگر باتری آن تمام شده است٬ عوض کنید. فندک را نیز تست کنید و اگر گاز آن تمام شده٬ چند فندک نو بخرید.

. پارگی های پتو٬ کیسه خواب ها و چادر خود را به خوبی بررسی کنید. آن ها را در صورت نیاز عوض کنید.
. اگر از مکان یاب یا هشدار دهنده ی سخصی استفاده می کنید٬ باتری های آن را چک کنید.

۴. قوانین اردوگاه را چک کنید تا بدانید چه چیزهایی نمی توانید ببرید.
Check the campsite regulations to find out what you cannot bring
کمپ های مختلف٬ اجازه ی فعالیت های مختلفی را می دهند. برای مثال٬ بعضی از اردوگاه ها اجازه ی ورود ماشین های کاروان را می دهند٬ در صورتی که در بعضی دیگر فقط اجازه ی برپا کردن چادر دارید. به اضافه ی اینکه٬ بعضی از اردوگاه ها اجازه ی برپایی آتش را می دهند٬ در صورتی که بعضی دیگر این اجازه را نمی دهند. برای مشخص بودن انجام فعالیت های مجاز٬ یا با مسئولین اردوگاه تماس حاصل کنید و یا به وبسایتشان مراجعه کنید.

روش دوم: وسایل مورد نیاز اساسی را جمع کنید

۱. یک چادر ببرید.
Bring a tent
چادر رایج ترین منبع به عنوان محافظ در کمپینگ ها است. اگر تا به حال چادر خود را نزده اید٬ یکی دوبار این کار را در حیاط خود انجام دهید تا برای چادر زدن در کمپ تمرین کرده باشید.

. چادرها در اندازه های نختلف٬ وجود دارند. اگر به تنهایی چادر می زنید٬ یک چادر کوچک و شخصی تهیه کنید. اگر با فرد دیگری به کمپ می روید٬ چادری تهیه کنید که برای اندازه ی دو نفر مناسب باشد.

۲. اگر قصد کوهنوردی دارید٬ با خود یک کوله پشتی نیز ببرید.
Bring a backpack if you plan on hiking
اگر قصد دارید در طول کمپ خود٬ کوهنوردی یا پیاده روی بکنید٬ حتما به کوله پشتی نیاز پیدا می کنید. اندازه ی کوله پشتی شما به این بستگی دارد که چقدر می خواهید بروید. کوهنوردی های سخت تر و طولانی تر٬ نیازمند کوله پشتی بزرگتری است٬ در حالی که مسیرهای آسان تر و کوچکتر کوله پشتی کوچکتری لازم دارد. کوله پشتی ها نیز دارای دو حالت بدون و یا با قاب درونی یا خارجی می باشند.

. کوله پشتی های دارای قاب درونی٬ گران تر هستند و هم تراز با پشت شما قرار می گیرند.
. کوله پشتی های دارای قاب خارجی٬ به نسبت ارزان تر هستند و تهویه ی هوای بیشتری دارند.
. کوله پشتی های کوچکتر و یک روزه که قیمت زیادی ندارند٬ معمولا بدون قاب هستند.

۳. مقداری طناب با ابعاد ۴/۱ تا ۲/۱ اینچ ( ۶.۳ تا ۱۲.۷ میلیمتر ) با خوب ببرید.
Bring some rope with 14’’ to 12’’
یک طناب محکم در طوب کمپینگ استفاده های زیادی دارند. شما می توانید از آن به عنوان طناب رختشویی استفاده کنید یا آن را در اندازه های مختلف ببرید تا ظروف خود را از آن آویزان کنید یا پد خواب خودتان را به کوله پشتی ببندید.

. طناب خود را به درستی بسته بندی کنید تا از پیچ خوردگی جلوگیری شود.

۴. یک تارپ در بالای چادر خود برای محافظت از آن قرار دهید.
Pack a tarp to protect the top or bottom of your tent
تارپ می توانید همچنین حفاظی اضافه برای پایین چادرتان نیز باشد یا با کشیدن آن به دور چادرتان می توانید چادر را بسیار خشک نگه دارید. اندازه ی تارپ مورد نیاز شما به اندزه ی چادرتان بستگی دارد. هرچه چادرتان بزرگتر باشد٬ به تارپ بزرگتری نیاز دارید.

۵. یک چراغ قوه یا چراغ روی سر ببرید.
Bring a flashlight or headlamp
یک چراغ قوه یا چراغ روی سر که با باتری کار می کند٬ وقتی هوا تاریک شود٬ به شما کمک می کند تا مسیرتان به سمت مکان کمپ را پیدا کنید. حتما چند باتری اضافه با خود ببرید.

. شاید بخواهید با خودتان فانوسی که با باطری کار می کند نیز ببرید.

۶. صندلی های تا شو ببرید.
Pack foldable chairs
صندلی های تاشو برای نشستن در کنار آتش یا در اردوگاه بسیار عالی هستند. بهترین صندلی های کمپینگ٬ سبک هستند و دارای پشتی برای تکیه دادن هستند.

. اگر به صورت گروهی به کمپ می روید٬ به هر شخص بگویید که با خود صندلی تاشوی کمپینگ بیاورد.

نکاتی برای داشتن یک سفر بهتر
ادامه مطلب

روش سوم: غذاخوردن در اردوگاه

۱. چیزی برای روشن کردن آتش بیاورید.
 Bring something to light a fire
کبریت ها برای کمپ چیزهای استانداردی هستند ولی همچنین می توانید فندک بیاورید. اگر به دنبال احساس واقعی یک کمپ بیرون هستید٬ می توانید با خود سنگ چخماق و یک ست استیل ببرید.

. همچنین می توانید مقدار کمی از آتش زنه ها٬ دیسک های آتش و مکعب های آتش نیز با خود ببرید.

۲. اگر ضرورت دارد٬ با خودتان تبر یا هیزم ببرید.
Bring an axe and firewood, if necessary
اگر نمی توانید تبر یا هیزم را از اردوگاهی که در آن کمپ برپا می کنید٬ بخرید٬ باید با خودتان این ها را ببرید. در این صورت شما باید تبری با اندازه ی مورد نیازتان را برای جدا کردن چوب ها به چند قسمت ببرید.

. همچنین می توانید هیزم و را از مغازه های بزرگ شهری نیز خریداری کنید.

۳. غذای خود را جمع کنید.
Pack your food
شما باید مقدار غذای مناسب در طول کمپ را تهیه کنید. اگر به کالری های زیادی نیاز دارید یا برنامه دارید تا در طول کمو خیلی فعال باشید٬ شما باید غذاهای بیشتری ببرید تا پر انرژی بمانید. اگر قصد ندارید زیاد بخورید٬ می توانید غذای کمتری بردارید.

. نوع غذایی که با خود می برید٬ قطعا به شرایط شما بستگی دارد. اگر با یک RV به کمپینگ می روید٬ برای مثال شما می توانید غذاهایی مثل تخم مرغ و گوشت بیاورید که تا قبل از پختن٬ برای نگه داری به یخچال نیاز دارند.
. اگر با اتومبیل خود به اردوگاه می روید٬ ‍احتمالا به غذاهای بسته بندی شده در قوطی نیاز دارید مثل لوبیا٬ سوپ و سبزیجات بسته بندی شده. پس به یاد داشته باشید که یک درباز کن با خود بیاورید.

۴. مقداری ظرف و قابلمه با خود ببرید.
Pack some pots and pans
حتی اگر آتشی دارید که زبانه می کشد٬ بدون داشتن ظرف و قابلمه نمی توانید چیزی بپزید. می توانید ظروف عادی خودتان را بیاورید ولی بهتر است یک ست کوچکتر از ظروف و قابلمه را بیاورید که برای کمپینگ طراحی شده است.

۵. ظروف کاغذی و یک بار مصرف با خود ببرید.
 Bring utensils and paper plates
وقتی پخت و پزتان تمام شد٬ نیاز دارید تا آن را بخورید. ظروف کاغذی ایده آل هستند. چون شما می توانید بعد از خوردن٬ آن را بیرون بیاندازید. مقداری وسایل آشپزخانه یا حداقل یک چاقوی تیز و یک کارد کره با خود بیاورید.

. همچنین می توانید کارد یا چاقوی پلاستیکی و قابل شستشو نیز با خود ببرید.

۶. با خودتان آب ببرید مگر اینکه در اردوگاه٬ منبع آب وجود داشته باشد.
Bring water with you unless there is a source of water at the campsite
از کتاب راهنما برای اردوگاه استفاده کنید و یا از طریق وبسایتشان چک کنید که در کجا می توانید به آب دسترسی داشته باشید. مگر اینکه اردوگاه رودخانه ای در نزدیکی داشته باشد و شما بتوانید از آنجا آب بردارید و در این صورت به چند بطری آب نیاز دارید.

. در طول روز نیاز دارید تا بین ۸ الی ۱۰ لیوان آب بنوشید ولی مقدار دقیق نوشیدن آب برای تامین کردن آب مورد نیاز بدن به آب و هوای محلی که در آن هستید و میزان فعالیت های شما بستگی دارد. هرچقدر که دما و فعالیت هایتان بیشتر می شود٬ آب بیشتری بنوشید.
. اگر از راه های آب محلی٬ آب جمع آوری کرده اید٬ قبل از نوشیدن٬ آن را بجوشانید تا بیماری زاها را بکشید.

۷. چیزهایی را که می توانید را در خانه آماده کنید.
Prepare what you can at home
قبل از رفتن به کمپ٬ گوشت را در آب نمک بخوابانید٬ سبزیجات را ببرید و سیب زمینی های خود را در فویل بپیچانید. این کارها شما را برای رفتن به کمپ آماده می کند.

۸. یک قفسه ادویه با خود بیاورید.
Bring a portable spice rack
شما مجبور نیستید تا غذایی بی مزه و خسته کننده را تحمل کنید٬ آن هم فقط به این دلیل که شما در کمپ هستید. یک قفسه ی قابل حمل از ادویه جات مثل نمک٬ فلفل٬ رزماری٬ دارچین٬ پودر سیر و چیزهای طعم دار کننده ی مفید را به لیست خود برای بردن به کمپ اضافه کنید.

روش چهارم: وسایل ایمنی و راهنمای مسیر را جمع آوری کنید.

۱. جعبه ی کمک های اولیه را بردارید.
Pack a first-aid kit
جعبه ی کمک های اولیه ی شما باید شامل مواردی باشد که برای مواجهه با سوختگی ها٬ بریدگی ها و ضربه خوردن ها کارآمد باشد. پماد ضد باکتری٬ باند ها در اندازه های مختلف٬ بسته های فوری سرد و گاز باید قسمتی از جعبه ی کمک های اولیه ی شما باشد. داروهای رایج جدید مثل آسپرین یا سایر مسکن ها ممکن است به کار بیاید.

. ممکن است شما جعبه ی کمک های اولیه ی بزرگتری با خود بیاورید و مجبور باشید آن را در چادرتان بگذارید٬ اما یک جعبه ی کمک های اولیه ی قابل حمل که در کوله پشتی شما قرار می گیرد٬ می تواند بسیار مفید باشد.

۲. سوت ببرید.
Bring whistles
سوت ها در کوهنوردی های گروهی برای علامت دهی بسیار مفید هستند. همچنین اگر گم شدید٬ یا در خطر قرار گرفتید می تواند برای شما مفید باشد. محکم فوت کردن در سوت می تواند به دیگران بفهماند که شما در خطر قرارگرفته اید و یا گم شده اید.

. اضافه بر این٬ به جای سوت٬ می توانید اخطاردهنده ی شخصی خود را ببرید. اخطار دهنده های شخصی٬ برای کوهنوردی و کمپینگ وسیله ی قابل حملی است که با فعال شدن٬ صدای بلندی تولید می کند. از این ها نیز می توانید مثل سوت استفاده کنید.

۳. یک قطب نما و یا GPS قابل حمل با خود ببرید.
Bring a compass or portable GPS
یک قطب نما یا GPS قابل حمل اگر می خواهید شروع به ماجراجویی کنید٬٬ برای یافتن مسیرتان بسیار مفید است. آز آن ها حتی برای مسیرهای کوتاهتر در اطراف اردوگاه نیز می توانید استفاده کنید.

۴. یک نقشه بیاورید.
 Bring a map
اگر در حال کمپینگ هستید و می خواهید از کوه خاصی بالا بروید یا به پیاده روی بروید٬ نقشه ی محیط را داشته باشید. شما معمولا نقشه ی اردوگاه و مسیرهایش را می توانید از مسئولین اردوگاه دریافت کنید.

روش پنجم: به همه چیز نظم بدهید

۱. تمامی وسایل آشپزخانه را در یک پاکت بزرگ و روشن قرار دهید.
Place all your kitchen supplies in a large, clear tote
یک پاکت پلاستیکی روشن راه بسیار خوبی برای نگه داشتن همه ی وسایل آشپزخانه با یکدیگر است و همچنین شما نیز می دانید که هرچیزی دقیقا کجا قرار دارد. یک تارپ در زیر آن قرار دهید٬ سپس گاز قابل حمل و قابلمه ی خود را و سپس در بالای آن دیگر ظروف را قرار دهید. وسایل سبک تر و کوچکتر مثل کارد و وسایل ظرفشویی را در بالای ظروف سنگین مثل قابلمه ها که سنگین تر هستند٬ قرار دهید.

۲. چادر و کیسه خواب را در یک پاکت بزرگ دیگر قرار دهید.
Store tents and sleeping bags in another large tote
اگر پتو و پد های خواب اضافه دارید٬ آن ها نیز باید در این پاکت جا بشوند. همچنین شاید باید یک بالش کمپ کوچک نیز با خود ببرید.

۳. چیزهای مشابه را در کنار یکدیگر و سپس در یک کیسه ی پلاستیکی قابل بسته شدن قرار دهید.
 Place similar items together in resealable plastic bags
برای مثال اگر فندک٬ کبریت و آتش زنه دارید٬ آن ها را در یک کیسه ی پلاستیک قرار دهید. وسایل بهداشتی مثل خمیر دندان٬ مسواک و نخ دندان نیز باید با یکدیگر بسته بندی شوند.

۴. لباس های متناسب با آب و هوا بردارید و آن ها را درون چمدان یا کیف کوچک قرار دهید.
Pack weather-appropriate clothing in a suitcase or small bag
اگر در زمستان به کمپ می روید٬ دستکش٬ ژاکت و کلاه زمستانی بردارید. اگر در هوای متعادل می روید٬ تی شرت٬ شلوار بردارید و همچنین سویت شرت نیز برای شب های خنک بردارید. همچنین بارانی نیز به همراه داشته باشید.

. اگر برنامه دارید تا به پیاده روی یا کوهنوردی بروید٬ کفش های مخصوص آن را بردارید.
. مقدار لباس مورد نیاز شما برای کمپینگ به مدت زمان آن بستگی دارد. زیادی وسیله جمع نکنید. تنها چیزهای مورد نیازتان را ببرید.
. یک کیف جدا نیز برای لباس های کیف بیاورید.

10 روش برای تبدیل شدن به گردشگری هوشیار و کم هزینه
ادامه مطلب

امتیاز دهید (چپ بیشترین)

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

برچسب ها :

اشتراک گذاری

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
[search_hotel]
  • محبوب ترین ها
  • آخرین مقالات
  • منتخب سردبیر