لوگو ایران هتل آنلاین
Search
Close this search box.
خانه >> هتل ها >> هاستل جوانان چیست؟
هاستل جوانان چیست؟

هاستل جوانان چیست؟

بسیاری از ما به هاستل های جوانان به چشم اتاق های هاستل های بزرگ پر از سر و صدا ، که نوجوانانی با کوله پشتی در آن هستند می نگریم. این تصویر کاملا نشان دهنده ی این است که هاستل جوان ها بیشتر از آنچه که شما فکر می کنید جذاب است. هنگامی که تابستان به پایان می رسد و دانش آموزان به مدرسه می روند، هاستل های جوانان، به خصوص آن هایی که اتاق های “خانواده” دارند، می توانند جایگزین ارزان و مناسبی برای هتل ها باشند.
با ایران هتل آنلاین همراه شوید تا در این مقاله به بررسی هاستل جوان ها بپردازیم.

هاستل جوانان چیست؟
Hostelling International می گوید هاستل های جوانان در سال 1909 زمانی که ریچارد اسرمانس، معلم آلمانی، دریافت که اگر دانش آموزان مکان های مناسب و راحت برای اقامت داشته باشند، از کلاس خود بیشتر می اموزند Schirrmann اقدام به باز کردن یک هاستل در آلمان کرد. امروزه شما می توانید این نوع هاستل را در بیش از 80 کشور مختلف پیدا کنید و اقامت خود را در یکی از بیش از 4000 هاستل جوانان مختلف رزرو کنید.

اگر از هاستل جوانان بازدید می کنید، مسافرین در هر سن و سالی را پیدا خواهید کرد. خانواده ها به همراه نوزادان، گروه های دانشجویی، مسافران کاری همه وهمه در هاستل های جوانان اقامت دارند.

آیا بهتر است در هاستل جوانان اقامت کنید؟

قبل از رزرو یک اتاق در هاستل جوانان، جوانب مثبت و منفی اقامت در این نوع هاستل ها را در نظر بگیرید.
نقاط مثبت

هزینه
هاستل های جوانان ارزان هستند به استثنای اینکه شما در یک نیمکت دوستی یا یک Airbnb ارزان قیمت پیدا کنید، احتمالا هزینه ی کمتری در هاستل های جوانان صرف خواهید کرد، مگر اینکه بخواهید هزینه ی شخص دیگری را پرداخت کنید.
اطلاعات

به دست آوردن اطلاعات در مورد هاستل ویژه جوانان و در کل هاستل های دیگر، بسیار آسان است. وب سایت گسترده و آموزنده Hostelling International شما را با هاستلهای سراسر جهان آشنا می کند.

مکان

شما می توانید در هر مکانی که تصور می کنید، هاستل های جوانان را پیدا کنید. کسانی که قصد خرید دارند ممکن است مرکز شهر را ترجیح دهند. در حالی که مسافرین ممکن است یک هاستل خصوصی را انتخاب کنند. شما می توانید در قلعه های تاریخی، .ساختمان های مدرن و بالای کوه ها این نوع هاستل را بیابید

فرصت های ارتباطی
اگر در یک هاستل اقامت کنید افرادی از سراسر جهان را ملاقات خواهید کرد. شما می توانید با مسافران دیگر صحبت کنید و راهنمایی هایی بگیرید و داستان هایتان را به اشتراک بگذارید. شاید درست در زمانی که در حال استراحت در سالن و تماشای تلویزیون هستید با شخصی از کشور میزبان خود آشنا شوید.

استانداردهای کیفیت
Hostelling International استانداردهای جهانی برای هاستلهای HI را توسعه داده است. از آنجا که هر هاستل HI توسط ی سازمان ملی اداره می شود. بیشتر هاستل های جوانان توسط کارکنان، نه توسط مهمانان هاستل تمیز می شوند..

برخی از هاستل ها خصوصی هستند و نیازی به تطابق کیفیت با استاندارد تعیین شده ندارند. اگر قصد دارید در یک هاستل خصوصی بمانید، قبل از رزرو اتاقتان، بررسی ها و نظریات مشتریان قبلی را بخوانید.

فعالیت ها در اوقات فراغت
بسیاری از هاستل های جوانان برای این که به شما کمک کنند تا از اوقات فراغتتان لذت ببرید، دارای سالن های تلویزیون، زمین های بازی، بار ها و کافه ها هستند. در برخی از کشورها، مانند آلمان، هاستل های جوانان سرگرمی های متفاوتی را ارائه می دهد که شامل فعالیت هایی در حوزه ی محیط زیست و فرصت های فرهنگی می شود. علاوه بر این برخی دیگر می توانند شما را به تورهای محلی، رویدادهای عمومی و رویدادهای خاص متصل کنند. کارکنان پذیرش می توانند نقشه ها و اطلاعات مفید مربوط به همان منطقه را ارائه دهند.

هاستل چیست؟ راهنمای انتخاب هاستل در سفر
ادامه مطلب

صبحانه و آشپزخانه
هاستل جوانان معمولا شامل صبحانه می شوند. اکثر هاستل ها سرو صبحانه را به یک بازه زمانی خاص محدود می کنند. اگر بخواهید قبل از صبحانه از هاستل بیرون بیایید، شاید بتوانید درخواست صبحانه ی بیرون بر بدهید. بسیاری از هاستل ها به شما امکان این را می دهند که از یک آشپزخانه مشترک برای تهیه غذا استفاده کنید.

نقاط منفی

مکان
آگاه باشید که برخی از هاستل های جوانان، اگر چه بسیار زیبا هستند، اما ممکن است دسترسی به آن ها از طریق حمل و نقل عمومی دشوار باشد. برخی دیگر که در مرکز شهر قرار دارند، ممکن است امکان پارکینگ را ارائه ندهند. قبل از رزرو و اقامت خود، امکانات دسترسی و حمل و نقل را بررسی کنید.

هاستل
حریم خصوصی
فقدان حریم خصوصی بیشترین نگرانی میهمانان در لیست نگرانی های مسافران در مورد هاستل را نشان می دهد. اگر تصمیم بگیرید که در یک هاستل مختلط یا تک جنسی باشید، قادر نخواهید بود که درب را ببندید و خود را به گوشه ای بیندازید. با این حال، بسیاری از هاستل های جوانان، در حال حاضر اتاق چهار نفره، دو نفره و حتی اتاق های تک را پیشنهاد می کنند؛ این اتاق ها شاید هزینه بیشتری داشته باشد، اما حریم خصوصی بیشتری را ارائه می دهند.

سر و صدا
اگر شما تختی را در یک هاستل را انتخاب کنید، ممکن است مجبور شوید با سر و صدای شبانه زیادی کنار بیایید. حتی اگر هاستل جوان ساعت های آرامی داشته باشند، مردم می آیند و می روند تا درهای ورودی هاستل قفل شوند. بخاطرمسافرانی که از معاشرت اجتماعی قبل از رفتن به رختخواب لذت می برند مناطق عمومی این هاستل نیز می تواند پر سر و صدا باشد. اگر شما تنها در صورتی می توانید بخوابید که اتاقتان کاملا بی صدا باشد، ممکن است هاستل ها بهترین انتخاب برای شما نباشند.

امنیت
اگر یک اتاق یک، دو یا چهار نفره را رزرو کنید، می توانید در حین خواب در اتاقتان را قفل کنید. اما اگر در هاستل بمانید، لازم است برخی از احتیاط ها را برای ایمن ساختن اسناد مسافرتی و ارزشمند خود انجام دهید. یک کیف پول کمربندی تهیه کنید و پول نقد، کارت های اعتباری و پاسپورت خود را در تمام اوقات نزد خودتان حفظ کنید. هنگام رزرو اقامت خود، درباره ی کمد های آن جا بپرسید. امکانات و مدل کمد ها از مکانی به مکان دیگر متفاوت است. برخی از هاستل ها از شما می خواهند قفل به همراهتان بیاورید، برخی دیگر دارای قفسه های سقفی هستند و برخی دیگر هیچ قفسه ای ندارند.

قابلیت دسترسی
تمامی آیتم های برخی از هاستل ها در دسترستان هستند، اما بسیاری از آن ها نه. شما باید با هر هاستلی که قصد اقامت دارید تماس بگیرید تا معلوم شود که آیا به صندلی چرخ دار، حمام و تخت و اتاق خواب ها دسترسی دارید یا نه. برخی از هاستل ها تنها تخت دو نفره را ارائه می دهند، بنابراین مهم است که قبل از ورود، مسائل دسترسی را از آن ها سوال کنید.

محدودیت سنی
برخی از هاستل ها، مخصوصا در بایرن آلمان، اولویت پذیرش مسافران زیر سن 26 را دارند. اگر بدون اطلاع قبلی از قوانین رزرو ها مسافرت کنید، ممکن است در طول تابستان به سختی اتاق پیدا کنید.

راهنمای کامل اقامت در هاستل
ادامه مطلب

Lockouts / Curfews / خروج زود هنگام
بسیاری از هاستل ها فقط در زمان های خاص باز هستند. در برخی از هاستل ها، از مهمانان خواسته می شود که در طول روز ساعاتی به طور کامل هاستل را خالی کنند. هنگام رزرو اقامت خود در مورد زمانش بپرسید.
اکثر هاستل ها دارای زمان ورود و خروج خاصی هستند درب های هاستل هر شب در یک زمان خاص قفل می شوند.
وقتی وارد هاستل می شوید، احتمالا قادر به پرداخت یک کلید پشتیبان خواهید بود تا اگر درب ورودی قفل شده باشد، از یک کلید خصوصی پشتیبان استفاده کنید.
به طور معمول، از شما خواسته می شود تا ساعت 9:00 صبح تختتان را تخلیه کنید. با این حال اگر دوست دارید بیشتر بخوابید، باید گزینه های دیگری را برای اقامتتان در نظر بگیرید.
هاستل
ملحفه و بالشت
هاستل های جوانان دارای یک سیاست مرسوم اما غیر معمول هستند، طراحی شده اند تا بستر خوابتان را از ورود هرگونه حشره حفظ کنند. در یک هاستل معمولی جوانان، هر تخت دارای یک بالش و پتو است – گاهی اوقات نمونه ای راحت و دوست داشتنی نیست. یک بالش و پتوی تمیز و قابل استفاده است. هنگام ورود، می توانید در خواست استفاده از یک ملحفه و بالش جدید یا اجاره گرفتنشان را بدهید. پوشش تخت خوابتان را تعویض کنید. حتی می توانید این اقلام را شخصا به اتاق خود ببرید و تخت شخصی خود را بسازید. تشک ها در هاستل جوانان شبیه کیسه خواب اند؛ آنها مانند یک کیسه هستند که می توانید در داخل آن بخوابید..
هر صبح، باید ملحفه های مورد استفاده و حوله خود را به محل خاصی برگردانید. اگر بیش از یک شب در انجا باقی بمانید، هر روز یک ملحفه جدید، بالش و حوله دست در اختیار شما قرار داده می شود.
اگر قصد دارید در هاستل حمام کنید، باید یک حوله حمام همراهتان بیاورید. در ماه های زمستان، خشک کردن حوله در طول روز ممکن است چالش برانگیز باشد. شاید بهتر باشد یک حوله مسافرتی سریع خشک شو تهیه کنید. (نکته: صابون، شامپو، تی شرت و لوازم آرایشی و بهداشتی مورد نیازتان را همراهتان داشته باشید. برخی از هاستل ها شامپو و بسته های شستشوی بدن در هنگام ورودتان به شما می دهند، اما بهتر است آماده داشته باشید.)

حمام

حتی اگر یک اتاق خصوصی را رزرو کنید، باید دمپایی حمام مخصوص به خود را بپوشید. همانطور که در بسیاری از هاستل های بزرگ، که چندین دوش دارن
د، آب ممکن است تنها در زمانی کوتاه گرم باشد.

پذیرش
پذیرش هاستل در تمام طول روز کار نخواهد کرد. در صورت بروز مشکل، ممکن است لازم باشد که خودتان آن را حل کنید یا با شماره اضطراری تماس بگیرید.

ساعات ورود
اکثر هاستل ها به نوعی دارای ساعات ورود هستند. بنابراین دقت کنید که دیر نکنید. آن ها واقعا درب را قفل می کنند.

نوجوانان / کودکان
هاستل های جوانان برای همه باز است. این بدین معنی است که اگر دراین نوع هاستل اقامت دارید، با نوزادان، کودکان نوپا و نوجوانان روبرو خواهید شد. اگر در پاییز یا بهار سفر کنید، ممکن است متوجه شوید که هاستلتان با گروه های دانش آموزان مدرسه پر شده است. شما می توانید با رزرو یک اتاق یک نفره یا اتاق دو نفره با مسافران جوان، به طور بالقوه سر و صدا، به حداقل برسانید. اگر تعطیلات ایده آلتان باید آرام، صلح آمیز و بدون صدای کودکان باشد هاستل ها برای شما مناسب نیستند..

عضویت

شرایط عضویت در سازمان بین المللی هاستل ها در هر کشور متفاوت است. برخی از هاستل ها به مسافرینی که عضو این سازمان نیستند اجازه ی ورود به هاستلشان را می دهند اما برخی دیگر نه. قبل از اینکه رزرو کنید حتما از شرایط عضویت مطلع شوید.

محبوبیت
اقامت در هاستل ها محبوب توریست ها و گروه های مختلف است. هنگام رزرو هاستل انعطاف پذیر باشید. اگر بدون رزرو قبلی سفر می کنید، ممکن است بتوانید بدن رزرو قبلی در هنگام ورود یک تختخواب بگیرید، اما در صورتی که هاستل انتخابی شما پر است، همیشه باید یک برنامه پشتیبان داشته باشید.

هاستل چیست؟ راهنمای انتخاب هاستل در سفر
ادامه مطلب

چگونه یک اتاق در هاستل جوانان رزرو کنم؟
چندین راه برای رزرو اقامت در هاستل جوانان وجود دارد. شما می توانید به وب سایت بین المللی Hostelling بروید و یک اتاق را آنلاین رزرو کنید. همچنین در وب سایت انجمن ملی جوانان، تحقیقات در مورد هاستل ها میسر می باشد، زیرا برخی از هاستل ها تنها می توانند از طریق انجمن های ملی خود رزرو شوند. در بعضی موارد، باید از طریق ایمیل با هاستل تماس بگیرید..
اگر شخصیت حساسی دارید، به سادگی می توانید از هاستل بازدید کنید و سپس اتاق بخواهید. برخی از هاستل ها چندین اتاق برای مسافران روزانه کنار می گذارند، در حالی که برخی دیگر هفته ها قبل اتاق هایشان را پیش فروش می کنند.
همیشه قبل از اینکه رزروکنید، نظرات موجود در اینترنت را بخوانید. نظرات در وب سایت ها مانند VirtualTourist، Hostelcritic یا Hostelz را بخوانید تا بدانید چه چیزی در هر هاستل نیاز دارید.
اطمینان حاصل کنید که تمامی قوانین لغو هاستل را به درستی فهمیده اید. اگر کمتر از 24 ساعت قبل ازورودتان کنسل کنید، ممکن است تمامی هزینه ای که کرده اید را از دست بدهید.
هاستل
چه وسائلی نیاز است؟
اتاق هاستل راحت اما کوچک است. بهتر است با بار سبک سفر کنید. موار زیر قطعا مورد نیازتان است:
گذرنامه
کارت نقدی و کارت اعتباری -پرداخت در هر هاستل متفاوت است
کارت عضویت HI در صورت لزوم
دمپایی حمام و حوله
لوازم آرایشی و بهداشتی شخصی
قفل و سکه برای قفسه ها
ملحفه، اگر هاستل آن ها را اجاره نمی دهد

هنگامی که وارد هاستل بشوید، کارمند پذیرش به شما یک کلید و شاید یک کد دسترسی به درب می دهد. (گه هرگز نباید آن را گم کنید) و سپس به شما گفته می شود که ملحفه های پارچه ای را در کچا قرار دهید و و چه کارهایی را باید صبح روز بعد انجام دهید.

ورود به هاستل

قبل از اینکه به هاستل بروید از زمان حضور پذیرش هاستل اطلاع پیدا کنید. دیر نکنید، زیرا ممکن است اتاقتان را از دست بدهید. ایده خوبی است که زودتر برسید، به خصوص در فصل شلوغی سفر، همانطور که برخی از هاستل ها بیش از حد متقاضی دارند.

حل کردن مشکلات به وجود امده
اکثر مشکلات را می توان در میز پذیرش حل کرد، به خصوص اگر آنها شامل مشکلات ورود، خروج، غذا و یا دوش باشد. در صورتی که پذیرش ساعت کاری محدودی داشته باشد، ممکن است مشکلات نویز شبانه داستانی متفاوت باشد.

صبحانه بخورید و تختتان را تحویل دهید
وقتی بیدار شدید، اطرافتان را مرتب کنید، تخت خوابتان را به حالت اول بازگردانید و قبل از صبحانه آماده ی یک روز فوق العاده باشید. این ترفند به شما مقدار زیادی وقت می دهد تا از خوردن صبحانه خود لذت ببرید و به موقع اتاقتان را تحویل دهید. اما اگر دیر کنید صبحانه را از دست می دهید
کلید های خود را باز گردانید، حساب خود را پرداخت کنید و از روزتان لذت ببرید

امتیاز دهید (چپ بیشترین)

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

برچسب ها :

اشتراک گذاری

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
[search_hotel]
  • محبوب ترین ها
  • آخرین مقالات
  • منتخب سردبیر