لوگو ایران هتل آنلاین
Search
Close this search box.
خانه >> جهانگردی >> 10 چيزی كه بسياری از مردم مادامی كه وارد كشور استراليا نشوند،‌ در مورد آن نمی دانند
10 چيزی كه بسياری از مردم مادامی كه وارد كشور استراليا نشوند،‌ در مورد آن نمی دانند

10 چيزی كه بسياری از مردم مادامی كه وارد كشور استراليا نشوند،‌ در مورد آن نمی دانند

با در ذهن داشتن این موضوع كه این كشور از بقیه كشورها جدا افتاده و در گوشه ای از جهان واقع شده است، به نظر می رسد سفر به این كشور با توجه به موقعیت جغرافیایی كه دارد،‌ همیشه گزینه قابل اعتماد و یا مقرون به صرفه نباشد. با این حال، هركسی كه بخت با او یار بوده و توانسته سفری به این كشور داشته و یا حتی در آن زندگی كند، به شدت با نظر شما مخالفت كرده و به شما خواهد گفت كه نه تنها سفرِ نفس گیر هوایی به مقصد استرالیا ارزش دارد، بلكه زمانی كه قدم در خاك كشور استرالیا گذاشتید، هرگز دلتان نخواهد خواست كه آنجا را ترك نمایید.
مانند دیگر مقاصد، لیست بلند بالایی از موارد مختلفی كه قبل از سفر می دانیم، و چیزهایی كه فكر می كنیم كه می دانیم ولی در حقیقت كاملاً در مورد آنها در اشتباه هستیم، وجود دارند. آیا در شهر سیدنی در پاركینگ منازل مار و عنكبوت پیدا می شود؟ آیا واقعاً مردم در شهر بریسبین به گارسون ها انعام نمی دهند؟ یك لحظه صبر كنید، اهالی ملبورن در كدام طرف جاده رانندگی می نمایند؟! بعضی از مسائل استرالیایی وجود دارند كه تا وقتی كه وارد این كشور نشویم، به طور قطع از آنها بی خبر خواهیم ماند. بنابراین با مطالعه این مطلب می توانید با وبسایت رزرو هتل ایران هتل آنلاین هوشمندانه سفر کنید.
10. فوتبال (در این کشور)، فوتبال نیست

چه ذهنیت قبلی شما در مورد واژه فوتبال با آشنایی با لیگ فوتبال ملی (NFL) شكل گرفته باشد و چه با فوتبال معمولی، به هنگام سفر به كشور استرالیا با چیزی كاملاً غیرمنتظره روبه رو می شوید.
در این كشور مردم فوتبال مخصوص به خود را به نام فوتبال با قوانین استرالیایی یا “فوتی” بازی می كنند. این ورزش معروف ترین ورزش در سراسر كشور بوده و 18 تیم از پنج منطقه متشكل از ورزشكاران جان سخت، وفادار و علاقه مند كه نظیرشان تا به حال وجود نداشته به این فعالیت ورزشی مشغول می باشند.

با این حال مسافران بایستی توجه داشته باشند كه بسته به منطقه ای كه از آن بازدید به عمل می آورند (كه معمولاً كوئینزلند و نیو ساوث وِیلز جزء پرطرفدارترین ها هستند)، این نوع فوتبال می تواند به همان شكل راگبی باشد، بنابراین شاید تا حدی باعث سردرگمی تماشاچی گردد.
بیشتر بخوانید:

9. در همه جا یافت “نمی شوند”
مارها و عنكبوت ها
طبق كلیشه های رایج و باورهای عمومی، مسافرانی كه اولین بار قدم در استرالیا می گذارند، انتظار روبه رو شدن با مارهای پیتونی را دارند كه از داخل توالت فرنگی ها بیرون می آیند و عنكبوت های در حد و اندازه های پرندگان در زیر خودروها می خزند. در حالی كه طی سال های مختلف رویارویی های ترسناكی با حیات وحش به وقوع پیوسته است، اما به طور کلی این اخبار عموماً چیزی غیر از اغراق و مبالغه نبوده است. درست همانند این موضوع كه خرس های قطبی در حیات خلوت كانادایی ها زندگی نمی كنند و همه مردم در لس آنجلس خودروی تووتا پریوس سوار نمی شوند.
در حالی كه برخی از حیوانات استرالیایی می توانند ترسناك و در صورت مواجه شدن به شكل بالقوه ای مرگبار باشند (مانند جعبه زیان)، اما به ندرت چیز خطرناكی كه ارزش اشاره كردن را داشته باشد را می توان در مناطق مسكونی و شهرهای بزرگ یافت. با این حال كودكان استرالیایی برای رفتن به مدرسه سوار كانگروها می شوند…
8. یك لحظه صبر كنید، پایتخت این كشور كجاست؟
پایتخت استرالیا
از منظر بین المللی، شهر سیدنی و ملبورن در میان دیگر شهرها، از نظر مطلوب بودن و معروف بودن دارای شهرت هستند. سیدنی دارای سواحلی تر و تازه، سالن اپرا و پلی مشهور به نام هاربور است. در مقابل ملبورن دارای آثار هنری و ورزشی در كلاس جهانی و فرهنگ خاص نوشیدنی قهوه است. به این ترتیب، نظر شما این خواهد بود كه یكی از این دو شهر اصلی و بزرگ، پایتخت رسمی استرالیا هستند، اینطور نیست؟
خُب، پاسخ این سوال خیر است. در روزگار قدیم، رهبران این كشور نتوانستند كاملاً در این مورد به نتیجه گیری برسند كه كدام شهر می تواند شایستگی كسب عنوان اول و برتر را داشته باشد. ذاتاً سعی كردند نقطه ای را در حوالی مركز كشور به نام كانبرا انتخاب نموده و آن را به نام شهر پارلمانی نامگذاری كردند، چرا كه ملبورن و سیدنی در فصل تابستان بسیار گرم پنداشته می شدند.
7. واقعاً بسیار، بسیار، بسیار بزرگ است
استرالیا
پس از سه سال و نیم و زمانی كه سوار بر هواپیما وارد این كشور شدیم، قرار بود دو هفته ای را برای دیدن تمام نقاط كشور اختصاص دهیم. بسیاری از مردم موضوع بسیار وسیع بودن كشور استرالیا را كاملاً نادیده می گیرند و به آن اعتقادی ندارند.
این كشور به نوعی نسخه المثنی از ایالات متحده امریكا است، و با داشتن پهنایی برابر با فاصله بین شهرهای موسكو تا لندن، می تواند تمام قاره اروپا را در داخل خود جای دهد. علی رغم سرزمین بسیار عظیم آن، بسیاری از مردم در مناطق نزدیک به سواحل زندگی می كنند و در نتیجه جمعیت آن ناچیز و حدود 25 میلیون نفر است.
6. بومی های این كشور به زبانی تقریباً و شاید كاملاً جدید حرف می زنند
بومی های استرالیا
“Oi mate, chuck us a sanga and a snag, then let’s do a bottle-o run s’arvo”…
چه باور كنید و چه باور نكنید، این جمله انگلیسی است. خُب، این زبان انگلیسی استرالیایی است، زبانی كه سرشار از اصطلاحات عامیانه است و تقریباً می توان در این مورد بحث نمود كه تماماً زبان دیگری غیر از انگلیسی است.
استرالیایی ها خارج از بحث راحتی و یا تنبلی، تمایل به كوتاه تر و خلاصه تر كردن اكثر لغات دارند. در زبان انگلیسی قابل فهم، جمله بالا به ندرت به صورت “سلام رفیق، میشه لطفاً یه ساندویچ و یه سس بهم بدی؟ بعدش، امروز بعد از ظهر، یه سری به كافه محلی بزنیم” ترجمه می گردد. به تدریج با آن آشنا خواهید شد، البته شاید هم نشوید.
5. مردم انعام نمی دهند
انعام در استرالیا
در ایالات متحده و كانادا، در صورتی كه در یك رستوران غذایی سفارش دهید، بایستی انعامی برای خدمات ارائه شده در نظر بگیرید. اگر بخواهید كه خدمتكار خودروی شما را پارك نماید، بایستی به او انعام بدهید. اکنون ببینیم كه این موضوع در اینجا به چه شكلی است؟
در یك مقایسه بدون كم و كاست، در كشور استرالیا، مفهوم انعام دادن مفهومی كاملاً خارجی و غیر بومی به شمار می رود. حداقلِ پرداخت معمولاً بالاتر است، بنابراین كاركنان بخش های خدماتی و ضیافتی می توانند بدون اتكا بر سخاوتمندی مشتریان، زندگی آبرومندانه ای را دست و پا نمایند. اگر فكر كردید كه خدمات ارائه شده حقیقتاً استثنایی بوده، آنگاه پرداخت چند اسكناس اضافه تر ستودنی خواهد بود.
4. مالیات در قیمت ها مشمول است
مالیات در استرالیا
استرالیا ممكن است مقصدی بسیار گران قیمت به نظر برسد، به عنوان مثال قطعاً با برخی از كشورهای آسیایی و امریكای جنوبی قابل مقایسه است، اما بازدید كنندگان و مسافران به محض رسیدن به این كشور، با علم به اینكه هرگز مبلغی بیش از آنچه كه در منوها می بینند، نخواهند پرداخت، احساس راحتی خواهند داشت.
در حالی كه مردم ایالات متحده احتمال دارد یك ساندویچ 15 دلاری سفارش داده و در نهایت با لحاظ شدن انعام و مالیات 57/19 دلار بپردازند، اما آنچه شما در استرالیا با آن روبه رو خواهید شد همان چیزی است كه دریافت می كنید – هیچ هزینه موذیانه پنهانی وجود ندارد. در حالی كه این موضوع برای برخی از بومی ها به نوعی یك تعدیل و اصلاح جزئی است، اما برای گردشگران و مسافرانی كه می خواهند هزینه كرد های طول سفرشان را بودجه بندی نمایند، بسیار كمك كننده است.
3. تپه های دریایی عظیم مرزی (گرِیت بَریر ریف) تقریباً ناپدید شده اند
تپه های دریایی عظیم در استرالیا
این موضوع به شدت ناراحت كننده است، اما متأسفانه حقیقت دارد. مكانی كه روزگاری جزء میراث سازمان جهانی یونسكو به حساب می آمد و بزرگترین سیستم صخره ای مرجانی به شمار می رفت، به سرعت در حال ناپدید شدن است. بسیاری از گردشگران به سوی منطقه كوئینزلند در بخش دور دست شمالی می روند، به این امید كه یك عكس سلفی در زیرآب با لاك پشت ها بگیرند و یا در میان دسته ای از ماهی های رنگارنگ در بالای مرجان های منحصربفرد و خیره كننده شنا كنند تا بخش های بزرگی از صخره هایی را پیدا كنند كه خاكستری شده و تخریب شده اند.
اكوسیستمی كه در گذشته مشتمل بر 1500 گونه مختلف ماهی، 134 گونه كوسه و ماهی چهار گوش عمق زی و شش گونه از لاك پشت های دریایی است، قربانی شده و به دو بخش بی رنگ تقسیم گردیده كه در طول یك سال منجر به تخریب نیمی از مرجان های موجود در اطراف صخره های گرِیت بَرییر گردیده است.
2. رانندگی كردن در سمت مخالف جاده به آن سختی و مشكلی نیست كه فكرش را می كنید
رانندگی در استرالیا
در امریكای شمالی فرمان خودروها در سمت چپ قرار دارند و در قسمت راست جاده رانندگی می نمایند. اما پس از 15 ساعت پرواز بر فراز استرالیای آفتابی، مردمان این کشور تصمیم گرفته اند كه همه این ماجرا را برعكس كرده و به جای سمت راست، در سمت چپ جاده رانندگی نمایند.
بسیاری از مسافران پس از ورود به این كشور، به خاطر رانندگی تحت شرایط جدید، به شدت احساس نگرانی می كنند به طوری كه برخی ترجیح می دهند كه كلاً از وسائط حمل و نقل عمومی و اتوبوس های تورها استفاده نمایند. اما در كشوری كه به شدت وسیع است، امكان اینكه به تمام نقاط آن بدون خودرو سفر كرد (و البته بازهم نخواهید توانست تمام مناطق آن را ببینید) وجود ندارد. بر خلاف انتظارها، حقیقت این است كه رانندگی در سمت راست جاده آنقدرها هم كه فكرش را می كنید، سخت نیست. شاید یك روز یا كمی بیشتر طول بكشد كه به آن عادت نمایید، اما به سرعت می توانید تمام مسیر كنار اقیانوس را از نزدیك مشاهده نمایید.
1. ملبورن بهشت علاقه مندان به نوشیدنی قهوه است
 قهوه
این شهر با داشتن نمایشگاه های آثار هنری پر رونق، زندگی شبانه شلوغ و سیستم حمل و نقل تاریخی تراموایی، جاذبه های بسیاری برای ارائه به گردشگران دارد. و از آنجائی كه 95 درصد از تمام سفرهای درون این كشور، توقف در شهر ویكتوریایی پایتخت را شامل می شود، ارزش اشاره كردن به این موضوع را دارد.
بسیاری از بازدید كنندگان مشتاق از قبل در مورد فرهنگ ورزشی معروف و جهانی ملبورن، رستوران های جایزه برده آن و مناظر طبیعی حیرت انگیزی كه دارد، اطلاعاتی دارند، اما تا قبل از اینكه به این كشور سفر نمایند، به ندرت با این موضوع آشنا هستند كه نوشیدنی های قهوه اینجا چقدر خوب و با كیفیت است. كافه های شیك و با كیفیت بالا در اقصی نقاط این شهر در دسترس بوده و خود ملبورنی ها هم به این مسئله افتخار می نمایند. وقتی كه فرق بین یك قهوه سوی فلت سفید و یك لاته ثری كوارتر ضعیف را متوجه شدید، آنگاه تصمیم درست را گرفته و جای مناسب خود را انتخاب خواهید كرد.

سریع ترین زیپ لاین رولر کوستری دنیا
ادامه مطلب

4/5 - (2 امتیاز)

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

برچسب ها :

اشتراک گذاری

اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سحر
سحر
3 ماه قبل

ممنون از شما واقعا یه مدت ذهنم درگیر بود در رابطه با حشرات استرالیا کم کم داشتم منصرف میشدم ممنون

[search_hotel]
  • محبوب ترین ها
  • آخرین مقالات
  • منتخب سردبیر