لوگو ایران هتل آنلاین
Search
Close this search box.
خانه >> راهنمای سفر >> قبل از ترک منزل برای سفر حتما این 8 کار را انجام دهید
قبل از ترک منزل برای سفر حتما این 8 کار را انجام دهید

قبل از ترک منزل برای سفر حتما این 8 کار را انجام دهید

شما ممکن است لیست و چک لیست سفرتان را نه یک بار، که چند بار بنویسید و بازنویسی کنید. بروشورهای مسافرتی را چندین و چند بار مطالعه کنید، اینترنت را زیرپا بگذارید و بعد از گذراندن چند روز دلهره آور در محیط کار به مسافرتی بروید که مدت زیادی منتظرش بودید.
اگرچه به یاد داشتن آنچه که باید به همراه ببرید اهمیت زیادی دارد ولی موارد مهم دیگری نیز وجود دارند که اغلب نادیده گرفته می شوند. در میان هیجانی که برای آماده شدن برای سفر دارید، ممکن است موارد منطقی مهمی را نادیده بگیرید که باعث خراب شدن سفر هیجان انگیزی شود که این همه مدت برای رسیدن به آن صبر کرده بودید. برای رزرو هتل در کیش به وبسایت ایران هتل آنلاین مراجعه کنید و با رزرو هتل داریوش، اقامتی باشکوه را تجربه کنید.
پس قبل از زدن به جاده، کمی صبر کنید، نفسی تازه کنید و به مواردی که در زیر آورده شده اند، دقت نمایید:
1. ترموستات

مطمئنا هیج دلیلی وجود ندارد تا کسی خانه یا آپارتمانش را در دمای 72 درجه رها کرده و برود. باید مواظب دارایی های باارزشتان باشید تا در دمایی ایده آل کارشان را ادامه دهند.
قبل از سفر دمای ترموستاتتان را در زمستان روی حدود 62 و در تابستان روی 80 درجه بگذارید. در این صورت هنگامی که به خانه برگردید، زمان زیادی برای گرم یا سرد کردن خانه تان نیازی نیست و پولی که روی قبض برقتان پس انداز خواهید کرد، ارزش این نیم ساعت معطل شدن برای گرم/سرد شدن را دارد.

اگر از اپلیکیشن های جدید برای کنترل خانه تان استفاده می کنید، دیگر چه بهتر. چرا که به محض اینکه وارد خانه شوید، خانه دارای دمای ایده آل خواهد بود.

2. شبکه های اجتماعی
شبکه های اجتماعی
شبکه های اجتماعی می توانند بدترین دشمن شما باشند. اگر می خواهید به دوستانتان، دوستان دوستانتان، جاسوسان و هکرها اعلام کنید که خانه تان خالی است و منتظر دزیده شدن وسایلتان هستید، در تمام پیج هایی که در شبکه های اجتماعی دارید، عکس بچه هایتان را بگذارید که در حال ساختن قلعه شنی هستند. شما هیچ وقت نمی توانید بفهید که چه کسی عکس هایتان را می بینید و چقدر آسان است تا اطلاعات شخصی شما نظیر آدرس منزلتان لو برود.
برای اینکه به دوستان واقعی و اعضای خانواده تان بگویید که در حال سپری کردن چه اوقات خوشی هستید، می توانید به آنها پیام خصوصی بدهید یا ایمیل بزنید. اگر این افراد این قدر به شما نزدیکند که بدانند شما در خارج از شهرید و کجا به سر می برید، پس حتما ایمیل آنها را دارید.

دنیا به اندازه کافی شلوغ هست و می تواند صبر کند تا شما از سفر برگردید تا غبطه سفر شما را بخورد. پس جلوی خودتان را بگیرید و هنگامیکه به خانه برگشتید شروع به پست کردن عکس هایتان در شبکه های اجتماعی کنید نه هنگام سفر.

3. از برق بکشید
از برق بکشید

سشوارها، قهوه جوش ها (به خصوص آنهایی که تایمر دارند)، و انواع و اقسام وسایل برقی به این مشهورند که ممکن است گاهی اوقات بسوزند. شما باید زمانیکه از خانه خارج می شوید این وسایل را از برق بکشید ولی این موضوع زمانی اهمیت می یابد که قرار است زمانی طولانی در خانه نباشید. توصیه ما این است تا جایی که می توانید تمامی وسایل الکترونیکی غیرضروری نظیر تلویزیون، استریوها، رسیور و … را از برق بکشید. شما نمی دانید که ممکن است در زمان نبود شما در خانه، کی رعد و برق بزند. بعلاوه، با این کار کمی بیشتر پول پس انداز می کنید.

4. لامپ ها
1683278531 721 قبل از ترک منزل برای سفر حتما این 8 کار
قدیمی ترین حقه برای گول زدن دزدها این است که یک یا دو چراغ را روشن بگذارید ولی باید بدانید این کار هنوز هم جزء موثرترین روش هاست. یک خانه ی تاریک مثل این می ماند که یک تابلوی نئونی برای دزدها روشن کنید که “لطفا بیا مرا بدزد”، مخصوصا اگر این تاریکی برای چند شب متوالی ادامه داشته باشد.
اولین و بدترین گزینه (که البته بهتر از یک خانه تاریک است) این است که چراغ پذیرایی و چراغ در ورودی را روشن بگذارید. اگر امیدوارانه به قضیه نگاه کنیم، هیچ کس (با نیت شوم و بد) نخواهد فهمید که هر شب اوضاع به همین منوال است. گزینه بهتر این است که تعدادی تایمر خانگی بخرید. اگر این کار را می کنید، چندین تایمر بخرید تا لامپ های متفاوتی در زمان های مختلف روشن باشند.
دوباره تاکید می کنیم که داشتن یک اپلیکیشن می تواند تمام مشکلات را حل کند، البته به شرطی که یادتان بماند از آن استفاده کنید.
5. صندوق نامه و اعلانیه پشت در
1683278531 380 قبل از ترک منزل برای سفر حتما این 8 کار
دزدیدن نامه ها ممکن است. نه تنها ممکن است بسته های پستی شما از دالان ورودی منزلتان به سرقت بروند، بلکه صندوق های پست نیز هدف اولیه دزدها هستند. و آن خانم های خوش اخلاقی که اعلانیه پشت در ورودی شما می گذارند نیز روش خوبی هستند تا به همه بگویند که کسی در این خانه نیست.
اگر یکی از آشنایانتان در نزدیکی شما زندگی می کند تا به یکی از همسایه ها اعتماد دارید، به آنها بگویید تا نامه های روزمره شما را بردارند و مطمئن شوند که هیچ بسته یا اعلانیه ای پشت در خانه شما و در معرض دید همه نیست.
اگر به شرکت پست زنگ بزنید یا به وبسایتشان بروید نیز می توانید به آنها بگویید تا در زمان غیاب شما، موقتا نامه ای به آدرس شما فرستاده نشود. اگر نگرانید که آن فرد مورد نظرتان یادش برود که هر روز، نامه های شما را بردارد، بهتر است به همین روش فکرکنید.

سفرهای لحظه آخری با كمترین قیمت
ادامه مطلب

6. جای پارک جلوی منزلتان
جای پارک جلوی منزل

اگر چندین وسیله نقلیه دارید، خالی بودن جای پارک جلوی منزلتان به این معنی است که “ما خانه نیستیم”، مخصوصا زمانیکه این جای پارک کل شب خالی باشد. اگر ممکن است از یکی ازهمسایه هاتان که بیشتر از یک ماشین دارند، بخواهید تا در زمانیکه نیستید، یکی از ماشین هایشان را در جای شما پارک کنند. این کار راه حل ساده ای است که می تواند دزدان را بیشتر متقاعد کند تا از دزدی از خانه شما صرف نظر کنند.

7. پلیس محلی و گروه مراقبت محله
پلیس محلی و گروه مراقبت محله
این روزها بسیاری از شهرها و محله ها، گشت مراقبت محلی دارند که به طور مرتب درخیابان ها می چرخند تا فعالیتهای مشکوک را رصد کنند. حتما خبر مسافرتتان را به این گروه بدهید تا در حین گشت زنی حواسشان بیشتر به خانه شما باشد.
اگر چنین گروهی در محله ی شما وجود ندارد، به پلیس زنگ بزنید و به آنها خبر دهید که به خارج از شهر می روید. آنها در گزارشاتی که برای افسران گشت منطقه شما می نویسند، این موضوع را ذکر می کنند تا آنها چند بار بیشتر از جلوی خانه شما عبور کنند.
8. اشیای باارزش
اشیای باارزش
نمی توانید این توصیه را برای تمام اشیای باارزشتان انجام دهید ولی اگر اشیای باارزش کوچکتر و قابل حملی مانند تکه ای از جواهرات مادربزرگتان را دارید، آنها را در خانه به حال خود رها نکنید. فرقی ندارد چقدر نکات ایمنی را رعایت کرده اید، چون خانه شما هنوز هم می تواند مورد سرقت قرار گیرد و دزدیده شدن یک ارثیه ی خانوادگی ارزشمند یا هر چیز دیگری که نمی توانید بدون آن زندگی کنید، واقعا مانند یک تراژدی است.
اسناد مهم را نیز حتما لحاظ کنید زیرا برخی از این اسناد نیاز به مجوزهای قانونی دارند تا دوباره صادر شوند. اسناد سربازی، بیمه، شناسنامه ها و کارت ملی، و چنین چیزهایی باید از گزند آتش، سیل یا سایر حوادث و بلایایی که ممکن است در غیاب شما رخ دهند، حفظ شوند.
اگر قبل از سفر کمی زمان صرف این اقدامات پیشگیرانه کنید، می توانید از ناراحتی های که ممکن است بعدا پیش بیاید، جلوگیری کنید. آرامش فکری که با انجام این اقدامات ضروری به دست می آید می تواند به شما کمک کند تا واقعا از تعطیلاتی که از خیلی وقت پیش منتظرش بودید، لذت ببرید و به تمدد اعصاب بپردازید.

10 مورد از با اهمیت ترین فواید سفر
ادامه مطلب

امتیاز دهید (چپ بیشترین)

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

برچسب ها :

اشتراک گذاری

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
[search_hotel]
  • محبوب ترین ها
  • آخرین مقالات
  • منتخب سردبیر