×

برترین جاهای دیدنی جزیره ی قشم

نویسنده نویسنده ایران هتل در تاریخ ۱۳۹۸/۵/۱۹
دسته بندی ایرانگردی
برترین جاهای دیدنی جزیره ی قشم
اکثر مردم هنگامی که به سفر ایران فکر می کنند، به شیراز و اصفهان، برادران بزرگ تاریخ و تمدن ایران می اندیشند. اندکی دیگر به ایران به عنوان مقصدی برای بازدید از جزیره هایش فکر می کنند، در واقع در ایران، دو جزیره عمده وجود دارد: کیش و قشم. هر دو این جزیره ها مناطق آزاد تجاری هستند و گردشگران خارجی نیازی به ویزای 14 روزه ندارند. این جزایر جزایری "معمولی و روتین" نیستند، زیرا شما نباید از این سواحل درخت نخل و زنان بی حجاب انتظار داشته باشید، اما از نظر اکوتوریسم و ژئوتوریسم بسیار غنی هستند. قشم، بزرگترین جزیره ی دلفین شکل خلیج فارس، دارای جاذبه های طبیعی، از جنگل ها، دره ها به غار ها و تحیات وحش و میراث فرهنگی است. ایران هتل آنلاین که رزرو آنلاین هتل های کیش و هتل های قشم را فراهم می کند، به بررسی ده جاذبه ی برتر در جزیره قشم می پردازد.
جزیره ناز
جزیره ناز
جزیره ناز در ساحل جنوبی قشم واقع شده است. در جزر و مد دریا، می توانید در شن و ماسه های نرم پر از صدف های رنگی و مرجانی قدم بزنید. در طول جزر، زمین به وجود آمده نقطه ی ایده آل مسابقه برای اتومبیل ها و کامیون ها است. با این حال، هنگامی که آب بالا می آید، سخت است تصور کنید که تمام این ساحل چند ساعت قبل خشک شده بود. جزر و مد در جزیره ی ناز در سریال محبوب ایرانی به نام پایتخت مشهور شد، که در آن یک خانواده که از این پدیده بی اطلاع بودند، در طول جزر ماشین خود را در ساحل پارک می کنند سپس اتومبیلشان به آهستگی به زیر آب رفته و پر از آب می شود.
جنگل حرا
جنگل حرا
این جنگل در پشت شمال غربی قشم قرار دارد و این جنگل دارای 8000 هکتار مانگرو می باشدکه به صورت محلی به نام حرا شناخته می شوند. مانگرو ها و ریشه شان در طول جزر و مد قابل رویت هستند، اما این جنگل در طول جزر و مد از بین می رود. مانگرو ها در آب نمکی خلیج فارس ریشه دارند، اما سیستم تصفیه پوسته اش نمک را استخراج می کند و اجازه می دهد آب شیرین به برگ ها برسد. این جنگل عمدتا کاربرد ماهیگیری، گشت توریستی با قایق دارد و مقدار کمی از برگ ها برای خوراک دام استفاده می شود. لاک پشت های دریایی، خرچنگ ها، میگو ها، مارها، مرغ های ماهی خوار و پلیکان ها از جمله حیواناتی اند که زیستگاهشان این جنگل است.
جزیره هنگام
جزیره هنگام
جزیره هنگام که در جنوب قشم واقع شده است، جایی است که صبح زود قایق توریستان به تماشای دلفین هایی می نشینند که از آب بیرون می آیند. همچنین دراین آکواریوم طبیعی خلیج فارس انواع مختلفی از ماهی های گرمسیری و دیگر آبزیان وجود دارد. همچنین گوزن هایی در این جزیره ساکن اند که گفته می شود که با استفاده از ضربه زدن شاخ هایشان به زمین آب شیرین به دست می آورند. این جزیره پر از سنگ های جذاب و ماسه های درخشان و پوشیده شده از ماسه های بژ رنگ است.
دره ستارگان
دره ستارگان
مردم محلی معتقدند که زمانی یک ستاره در این ناحیه سقوط کرد، به همین دلیل سنگ هایی با این شکل را ایجاد کرد که به نظر می رسد از سیاره دیگری است. در حقیقت، این دره نتیجه ی سال های فرسایش سنگ ها با بارش سنگین است. دره از سنگ مرمر و ماسه سنگ تشکیل شده است و سازه های سنگی از ستون های بلند تشکیل شده اند، مسیرهای شبیه به دره و فضاهای توخالی و سنگ های صاف و گرد دارند. با کمی تخیل، چشم می تواند شکل چهره ها، دست ها، حیوانات و حتی نقشه ایران را در این دره تشخیص دهد. با یک پیاده روی کوتاه به بالای دره شما می توانید سنگ کوهی لایه ای مشاهده کنید. افسانه محلی این است که دره ستاران پر از ارواح است.
بندر لافت
بندر لافت
بندر لافت در قله قشم در کنار جنگل حرا واقع شده است. با وجودی که یزد اغلب به عنوان شهر بادگیر ها در نظر گرفته می شود، بادگیر یک ساختار معماری باستانی ایرانی است که برای ایجاد تهویه طبیعی استفاده می شود، و با نگاهی به منظره پانورامیک این بندر تاریخی رقابتش با یزد اثبات می شود. همچنین تعداد کمی آب انبار (مخازن آبهای قدیمی) نیز وجود دارد و این مخازن هنوز هم توسط مردم محلی استفاده می شود. این شهر ماهیگیری نیز دارای تل هاییست که آب تمیز را ذخیره می کند و با برش ها و سوراخ های لایه ای سنگی ایجاد شده است. اگر چه در گذشته تعداد چاه ها برابر با تعداد روزها در یک سال بود، اما در حال حاضر کمتر از 100 عدد وجود دارد که هر کدام یک نام منحصر به فرد دارند.
لنج
قایق های بزرگی به نام لنج
نزدیک بندر لافت یک مرکز کشتی سازی است. لنج، همانطور که در زبان محلی به این نام شناخته می شوند، عمدتا برای ماهیگیری استفاده می شود. پس از وارد شدن به لنج، متوجه خواهید شد که از نظر ساختمانی متفاوت است و به یاد نوح و اولین سفر آبیش خواهید افتاد.
غار نمکدان
غار نمکدان
با 6،850 متر طول، Namakdan، به معنای کلمه ی نمکدان ، طولانی ترین غار در جهان است. این غار در جنوب غربی جزیره واقع شده است که نتیجه ی از جمع شدن آب دریا در گسل هاست. راهروهای طولانی منتهی به گنبد نفس گیر تزئین شده با لوسترهای سفید، شور و استالاکتیت است.
غار خربس
غار خربس
غار خربس بخشی طبیعی، بخشی انسانی ساخته شده است. غارها به یک سری از تونل ها گفته می شود که توسط ایرانیان باستان ساخته شده اند. گفته می شود که این غار به عنوان یک سیستم مراقبتی برای هشدار دادن به حملات قریب الوقوع مورد استفاده قرار گرفته است.
تنگه ی چاهکوه
تنگه ی چاهکوه
زیبایی طبیعی قابل توجه Chahkooh، به معنای واقعی کلمه کوه چاه، به دلیل عمقش در ابتدای ورود نامیده شده است. عبور از قسمت ورودی با وسعت زیاد شروع می شود، اما سپس باریک تر می شود، در برخی از قسمت ها دیوارها تقریبا لمس می شوند و به شانه تان برخورد می کند. Chahkooh همانند دره ستارگان، نتیجه فرسایش سنگ رسوبی با آب باران است.
قلعه پرتغالی ها
قلعه پرتغالی ها
این قلعه در قرن شانزدهم توسط پرتغالی ها ساخته شد، زمانی که قشم را با تلاش های استراتژیک برای حفظ کنترل تنگه هرمز غارت کردند. این قلعه برای بیش از یک قرن مورد استفاده قرار گرفت و امروزه چهار برج مراقبت، تعدادی توپ و دو مخزن وجود دارد.