خانه >> جهانگردی >> زیباترین و تاریخی ترین خیابان های دنیا
زیباترین و تاریخی ترین خیابان های دنیا

زیباترین و تاریخی ترین خیابان های دنیا

این خیابان ها چه به خاطر رنگشان معروف باشند و چه به خاطر تاریخ و پیشینه شان، در یک چیز مشترک هستند: شما می خواهید در همه ی آنها پرسه بزنید. ما در این مقاله له زیباترین و تاریخی ترین خیابانهای دنیا خواهیم پرداخت: از خیابانهای دیدنی پردرخت گرفته تا بلوارهایی که پر از قصه های ناگفته اند. برای رزرو هتل در کرمان به وبسایت ایران هتل آنلاین مراجعه کنید و با رزرو هتل پارس کرمان، اقامتی دلنشین را تجربه کنید.

خیابان اکورن، بوستون، ماساچوست، ایالات متحده
خیابان اکورن که در محله تاریخیBeacon Hill بوستون واقعی شده است، اغلب به عنوان خیابانی یاد می-شود که بیشترین تعداد عکاسی در آن اتفاق می افتد. تجار ثروتمند و هنرمندان در قرن 19 میلادی در این محله زندگی می کردند و امروزه این خیابان، یکی از مشهورترین جاذبه های بوستون محسوب می شود و هر کس که آن را ببیند، فورا آن را می شناسد که بیشتر به خاطر ردیف خانه های آجری سبک فدرال و چراغ گازهای آن است.
خیابان شانزه لیزه، پاریس، فرانسه
خیابان شانزه لیزه، پاریس، فرانسه
گمان می رود که هر روزه، حدود 300000 نفر از خیابان شانزه لیزه که به معنی واقعی خوش منظره است، دیدن می کنند. این خیابان که کمی بیش از 2 کیلومتر طول دارد، راسته خیابانی است که در دو سویش درخت کاری شده است و دو جاذبه اصلی پاریس را به یکدیگر متصل می کند: میدان کنکورد و طاق پیروزی (نصرت). این خیابان که محلی ها به آن شانزه می گویند، میزبان برخی از منحصربفردترین فروشگاههای برند در شهر و همچنین، شیرینی فروشی معروف Ladurée است.
ویا گیودکا، بورانو، ایتالیا
ویا گیودکا، بورانو، ایتالیا
ویا گیودکا، بدون شک محبوب ترین نقطه در جزیره ی بورانوی ایتالیاست، جاییکه مشرف به تالاب است و خانه هایی با رنگهای سرزنده در دو سوی خیابانها و کانالها صف کشیده اند. گمان می رودکه دلیل شکل و رنگهای درخشان این جزیره به زمانی برمی گردد که ماهیگیران خانه هایشان را تا جای ممکن درخشان و براق رنگ می کردند تا بتوانند راحتتر خانه هایشان را از میان مه غلیظی که در همیشه در تالاب بوده است، تشخیص دهند. بورانو که برای مسافران مقصدی یک روزه از ونیز محسوب می شود، به توری دوزی اش نیز مشهور است.
خیابان بوربون، نئواورلئان، لوئیزیانا، ایالات متحده
خیابان بوربون، نئواورلئان، لوئیزیانا، ایالات متحده
خیابان بوربون که پرسروصداترین و شلوغ ترین گذرگاه اصلی نئواورلئان لقب گرفته است، برای مردم مفهوم جشن زندگی را دارد. نورهای درخشان، موسیقی های تپنده و بالکن های آهن کاری شده، شاخصه اصلی 13 بلوکی است که در طول محله NOLA’s French کشیده شده اند. اگرچه ممکن است برخی فکر کنند که نام این محل از مشروب محبوب آمریکایی گرفته شده است ولی در واقع اینجا به افتخار خانه ی بوربون (خانواده حاکم فرانسوی اینجا) نامگذاری شده است. مهندس ادرین دو پاگر، طراح خیابانهای شهر بود. لوئیزیانا در سال 1721 و زمانیکه تحت حاکمیت فرانسوی ها بود، ساخته شد.
کاله سیگوس، خرز، اسپانیا
کاله سیگوس، خرز، اسپانیا
کاله سیگوس که در محله Bodega Tio Pepe و در شهر اندلسی خرز واقع شده است، خیلی سریع و به خاطر درختهای انگور بزرگش که مانند سقفی بر روی این خیابان سایه انداخته اند، شناخته می شود. خرز که به عنوان برترین تولیدکننده ی شری در اسپانیا شناخته می شود، میراث شرابسازی خود را در طول ماه سپتامبر جشن می گیرد (این فصل، بهترین زمان برای دیدن کاله سیگوس است). جشن ها در راستای سه جنبه فرهنگی مهم خرز برگزار می شوند: شراب، اسب ها و رقص فلامنکو. پس به این شهر بیایید تا شاهد جشن انگور، نمایشهای رقص فلامنکو و رژه اسب ها باشید و همچنین، انواع شرابها را تست کنید.
جاده ابی، لندن، انگلستان
جاده ابی، لندن، انگلستان
جاده ابی که جاده ای ساده در کامدن در شمال لندن است، ممکن است مانند سایر خیابانهای این شهر بی در و پیکر به نظر برسد. اما دقیقا همین جا بوده است که در ساعت 11:35 دقیقه روز 8 آگوست 1969، گروه بیتلز و عکاسشان، لین مک میلان، تنها 10 دقیقه وقت داشتند تا تصویر افسانه ای این گروه را که در حال عبور از جاده بودند، خلق کنند. مک میلان 6 عکس گرفت که یکی از آنها کاور آلبوم Abbey Road در سال 1969 شد ( نام این آلبوم به احترام استودیو Abbey Road، جاییکه این آلبوم ضبط شده بود، انتخاب شد).
Rue du Petit، شمپلین، کبک سیتی، کانادا
Rue du Petit، شمپلین، کبک سیتی، کانادا
اگر چه کبک خیابانهای رومانتیک کم ندارد ولی رو دو پتیت شملین باید زیباترین آنها قلمداد کرد، مخصوصا در کریسمس که پوشیده از برف است. اینجا یکی از قدیمی ترین خیابانهای تجاری در شمال آمریکاست که امروزه تبدیل به بلواری مخصوص پیاده روی شده است که در دامنه ی صخره های زیر hâteau Frontenac قرار گرفته است. این محل که نامش را از ساموئل دو شمپلین که شهر کبک را در سال 1608 بنیان گذاشته، گرفته است، میزبان بوتیک ها و رستورانهایی خانوادگی است که بسیاری از آنها برای دهه ها در این محل قرار داشته اند.
خیابان بیل، ممفیس، تنسی، ایالات متحده
خیابان بیل، ممفیس، تنسی، ایالات متحده
سه بلوک از خیابان بیل در مرکز شهر ممفیس تبدیل به یک نماد آمریکایی شده است و مترادف است با موسیقی. اینجا همان جاییست که سبک های بلوز، جاز، راک اند رول، کانتری و R&B در کنار یکدیگر قرار دارند و برخی از مشهورترین نام های تاریخ موسیقی در اینجا اجرا داشته اند. همانطور که در خیابان بیل قدم میزنید، انواع موسیقی ها را می شنوید که از کلاب ها، بارها و رستورانهای بیشمار اینجا به گوش می رسد و شاهد گردشگرانی هستید که در کنار تابلوی آبی رنگی که شروع این خیابان را نشان می دهد، برای عکس گرفتن فیگور گرفته اند.
خیابانهای آلبربلو، ایتالیا
خیابانهای آلبربلو، ایتالیا
امکان ندارد که در کل محله البربلو که جز مجموعه های میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است، خیابانی زیبا و خوش منظره پیدا نکنید. پوگلیا، شهری کوچک در پاشنه کفش ایتالیا (استعاره از به شکل چکمه بودن نقشه ایتالیا) قرار دارد، بخاطر خانه های ترولی شکلش که از سنگ آهک محلی سفید و سقف هایی مخروطی شکل ساخته شده اند، مشهور است. قشنگترین خیابانها در قلب تاریخی این شهر قرار دارند. ریون مونتی بخش تجاری تر شهر است که پر از هتل، رستوران و مغازه است، در حالیکه ریو ایا پیکولا، بخش آرامتری است و عمدتا محل زندگی مردم شهر است.
جینلی، چنگدو، چین
جینلی، چنگدو، چین
جینلی که امکان دارد قدمتش به زمان سلسله چین (221 تا 206 قبل از میلاد) برسد، قرنهاست که مقصدی برای تاجران و مسافران بوده است. این شهر که در سال 2004 برای گردشگران بازگشایی شده است و فقط مخصوص پیاده روی است و گوشه ای از زندگی گذشته را به گردشگران نشان می دهد. مغازه های بسیار قدیمی در دو طرف خیابان همه چیز میفروشند: از قلاب دوزی به شیوه Shu و صنایع دستی محلی گرفته تا محصولات چوبی و ابزار خطاطی. غرفه های غذافروشی زیادی در این محله می بینید که اسنکهای مخصوص چنگدو را به شما عرضه می کنند.
میدان تایمز، نیویورک، ایالات متحده
میدان تایمز، نیویورک، ایالات متحده
یکی از جاذبه های گردشگری اصلی نیویورک میدان تایمز است که در تقاطع با برادوی و خیابانهای هفتم و خیابان 45 غربی است. تابلوهای زیادی از چراغهای درخشان و روشن، صفحات نمایشگر غول پیکر و تابلوها، این خیابان را در شب نورباران می کنند، البته اینجا همیشه به این شکل نبوده است. این منطقه در قرن 19 مرکز صنعت درشکه سواری با اسب نیویورک بوده است، تا سال 1904 که اولین تبلیغ الکتریکی در این میدان شروع شد و تنها سه هفته بعد، این منطقه به میدان تایمز تغییر نام داد.
خیابان لمبارد، سن فرانسیسکو، کالیفرنیا، ایالات متحده
خیابان لمبارد، سن فرانسیسکو، کالیفرنیا، ایالات متحده
خیابان لمبراد سن فرانسیسکو که کج و کوله ترین خیابان دنیا لقب گرفته است، به خاطر خیابان یک طرفه-اش که هشت پیچ تند دارد، معروف شده است. این طراحی عجیب به دلیل کاهش شیب طبیعی 27 درجه-ای تپه صورت گرفته است زیرا این تپه برای راندن ماشین به سمت پایین شیب بسیار تندی دارد. امروزه اینجا یک جاذبه گردشگری مشهور است که سالانه بیش از 2 میلیون گردشگر از آن بازدید می کنند.

این خانه شناور کوچک در فلوریدا کیز یک بهشت واقعی قابل اجاره است
ادامه مطلب

امتیاز دهید (چپ بیشترین)

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

برچسب ها :

اشتراک گذاری

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
[search_hotel]
  • محبوب ترین ها
  • آخرین مقالات
  • منتخب سردبیر