×

کمپ متین آباد اصفهان، جادویی از جنس کویر

نویسنده نویسنده ایران هتل در تاریخ ۱۳۹۸/۸/۷
دسته بندی هتل ها
کمپ متین آباد اصفهان، جادویی از جنس کویر
کمپ متین آباد ایجازی از کویر است. هیچ کجا به‌اندازه‌ی کویر ستاره ندارد و کویر همیشه برای بشر مکانی برای نزدیکی به کائنات بوده و خواهد بود. در سراسر دنیا گردشگری در مناطق کویری بیش‌از‌پیش رونق چشم‌گیری داشته است. در چند سال اخیر در ایران هم گردشگری در کویر به‌شدت افزایش داشته است زیرا کویر‌های ایران جزو بکرترین و زیباترین کویر‌های خاور‌میانه هستند. با ایران هتل به کمپ متین آباد هوشمندانه سفر کنید
کمپ متین آباد اصفهان
سفری متفاوت در کویر پرراز، باحال و هوای متفاوت و درهم‌آمیخته بازندگی بادیه‌نشینی سرزمین‌های کهن ایران‌زمین را می‌شود در کمپ متین آباد کویر تجربه کرد. اکو کمپ متین آباد کویر به‌گونه‌ای طراحی‌شده است که با حفظ اصالت سیاه‌چادرها، حس خوب شب‌های پرستاره کویر را برای بازدیدکنندگانش تداعی کند.
کمپ متین آباد اصفهان
اکو کمپ متین آباد کویر اولین اکو کمپ ایران است که در شمال نطنز واقع‌شده است که در نوع خود بی‌نظیر است و به‌عنوان برترین سایت ایران توسط سازمان ملل موفق به کسب جایزه صلح و محیط‌زیست شده است.
چادرهایی که در اکو کمپ متین آباد کویر برپاشده‌اند در مساحت‌های 12 و 24 متری هستند که در آن‌ها امکانات مختلف گرمایشی و سرمایشی متناسب با هر فصل سال تعبیه‌شده است تا به‌واسطه آن انواع اقامت را به مخاطبان خود ارائه کند. یک‌شبمانی متفاوت در دل سرزمینی که اوج بقا را با منع مهاجرت بومیان روستا، به‌کارگیری انرژی خورشیدی، پرورش شتر و شترمرغ، فراهم آوردن محیط شاد و مفرح برای کودکان برای شما به تصویر می‌کشد هیجان خاص خود را به شما القا می‌کند.
کمپ متین آباد اصفهان
چادرهای کمپ که به‌طور خاص توسط سازمان هلال‌احمر طراحی‌شده‌اند در طرفین خود دارای پنجره، درب مجهز به توری هستند که شمارا در برابر خطرات جانوران بیابانی محافظت می‌کنند و از این نظر جای نگرانی نیست. وجود سیستم روشنایی، پتو، سرویس بهداشتی و. آرامش یک‌شب زیبا را به شما هدیه می‌کند.
علاوه بر چادرهای برپاشده در شن‌های بیابان، ساختمان کاروانسرا با بخش‌های سوییت، شاه‌نشین، اتاق گوشواره و کومه گزینه مناسبی برای اقامت شما در سفر به روستای متین آباد خواهد بود. اقامت در اتاق‌های اصلی کاروانسرا با داشتن طراحی قدیمی سبک کویر شب متفاوتی را برای شما رقم می‌زند.
در ساختمان کاروانسرا می‌توانید همراهانتان را به خوردن یک چای یا دم‌نوش در چایخانه با محیطی آرام در کنار موسیقی اصیل ایرانی دعوت کنید یا برای میل کردن غذا به ضلع شمال شرق کاروانسرا بروید
اقلیم آب و هوایی
بیشینه و کمینه دما به ترتیب در روستای متین آباد 46 و 12- درجه است؛ اما بهترین موقعیت سفر به فلات مرکزی کشور پهناور ایران، شش‌ماهه دوم سال است تا در آن آسمان لاجوردی کویر را در خنکی هوا به تماشا بنشینید.
کمپ متین آباد کجاست؟
کمپ متین آباد در روستای متین آباد یعنی 55 کیلومتری از شهر کاشان واقع‌شده است. اگر از سوی تهران به سمت متین آباد حرکت کنید پس از 3:32 دقیقه به روستای متین آباد خواهید رسید. 
هتل‌های اصفهان:
 هتل پارسیان کوثر اصفهان
 هتل عباسی اصفهان
زمان مراجعه:
شما می‌توانید در ساعات ۱۰ تا ۱۲ و ۱۵ تا ۱۷ از اکو کمپ متین آباد بازدید کنید.
در متین آباد کجا رو ببینیم؟
در 10 کیلومتری از روستای متین آباد محوطه باستانی به نام " اریسمان" قرار دارد که توسط گروه‌های باستان‌شناسی ایران و آلمان در یک بازه زمانی 3 ساله از سال 1379 کشف شد. عمده‌ترین ویژگی محوطه اریسمان گستردگی آن و وجود متالیک صنعتی از گذشته‌های دور در ایران و جهان است.
فاصله کمپ متین آباد با دو شهر اصفهان و کاشان موجب شده است تا با پیمودن یک مسیر کمتر از 100 کیلومتر از این دو شهر تاریخی و طبیعت کوهستانی آمیخته با کویر و زیبایی آن‌ها غافل نشوید و با میزبانی تحسین‌برانگیز مردمانی که در 300 سال پیش به این منطقه آمده‌اند خاطرات خوشی را برای خود رقم بزنید.
کمپ متین آباد اصفهان
آنچه در تصور عموم از کویر عبور می‌کند بیابانی لم‌یزرع است که جاذبه مهیجی برای ماندن و لذت بردن ندارد؛ اما این‌گونه نیست چون در کمپ متین آباد کویر باهمت‌های مضاعف مهندس اشرف واقفی در آغاز رمل‌های بزرگ کویر خلاف آن ثابت‌شده است که در آن می‌توانید به تماشای حیات‌وحش کویر از پرندگان خوش‌آواز تا حیوانات درنده بنشینید.
در طول روز شترسواری کنید یا بر روی تپه‌های شنی کویر موتور کراس برانید و در ساعت 22 بر روی بهارخواب توسط تلسکوپ این امکان مهیا شده است تا به نظاره ستاره‌های درخشان شب‌های کویر بنشینید.

اینجا پایان سفر شما به متین آباد نخواهد بود. به روستای ابیانه سفر کنید تا خاطره‌انگیزترین روز سفر خود را رقم‌زده باشید. به شهر تاریخی کاشان و بازدید از آثار تاریخی آن مانند خانه بروجردی، باغ فین و خانه طباطبایی‌ها بروید.
از دیدنی‌های طبیعی پیرامون روستای متین آباد به کوه‌های "یخاب" هم سری بزنید. ارتفاع بلندترین قله آن 1700 متر است و در بلندای آن دریاچه نمک مسیله، بند ریگ و دشت کرشاهی را مشاهده کنید که قطعاً از جذاب‌ترین جاذبه‌های طبیعی سفر شما به کمپ متین آباد کویر خواهد بود.