×

شهرهای دیدنی استان اصفهان2

نویسنده نویسنده ایران هتل در تاریخ ۱۳۹۸/۲/۸
دسته بندی ایرانگردی
شهرهای دیدنی استان اصفهان2
استان اصفهان، استان پهناوری است که روستاها و شهرهای زیادی را در خود جای داده است. این استان نیمه گرمسیری کشور دارای بکرترین و زیباترین مناطق طبیعی است و جاذبه های تاریخی و بی نظیری دارد که هر یک از آن ها در نوع خود منحصر به فرد و تماشایی است، با ما همراه باشید تا با شهرهای این استان بیشتر آشنا شویم.
کاشان
کاشان
کاشان شهری تاریخی است و با بیش از 7500 سال قدمت مهد تمدن و فرهنگ سنتی ایران به شمار می رود. جاذبه های بی نظیر این شهر مانند: باغ فین، حمام فین، تپه های تاریخی سیلک، مسجد و مدرسه ی آقا بزرگ وآتشکده ی نیاسر آن را به یکی از جذاب ترین قطب های گردشگری تبدیل کرده اند، مخصوصا در فصل بهار که طبیعت آن در اوج زیبایی است و مراسم گلابگیری در آن انجام می شود، این شهر مملو از گردشگران می شود. هنگام سفر به این شهر دیدنی می توانید اقامتگاه بوم گردی ملک کاشان را که یک بنای سنتی است انتخاب کرده و از سفر خود نهایت لذت را ببرید.
خور و بیابانک
خور و بیابانک
خور و بیابانک شهری کویری با آب و هوای گرم و خشک است، این سرزمین آکنده از شگفتی استان اصفهان که قدمتی چندین هزار ساله دارد، با رمل های زیبا، قلعه های باستانی، شب های پرستاره و طبیعت مسحور کننده ی خود جاذبه ای بی نظیر برای کویردوستان محسوب می شود. قلعه ی تاریخی بیاضه، قلعه جندق، مسجد جامع جندق، گرمه، نارین قلعه، روستای فرخی، مسجد جامع فرخی و دریاچه ی نمک خور و بیابانک از دیدنی های آن هستند. شما می توانید با اقامت در اقامتگاه بوم گردی قافله کویر خور و بیابانک سفر خاطره انگیزی را تجربه کنید.
خوانسار
خوانسار
خوانسار شهر کوچکی است که طبیعت زیبای آن با چشمه های پرآب و لاله های واژگونش معروف است. بیهوده خوانسار را نگین صحرای ایران ننامیده اند، خوانسار همچون نگینی سبز در این منطقه می درخشد و با کوچه باغ های دلکش و رویاییش همه را مفتون خود می کند. دیدنی های بی نظیر آن عبارتند از: پارک جنگلی سرچشمه، مقبره ی بابا پیر ترک، دشت لاله های واژگون، روستای دره بید، خانه ی تاریخی ابهری ها، غار دامنه، تپه ی آریایی ها، بقعه ی امامزاده سید احمد، خانه ی حبیبی ها و مسجد جامع خوانسار. با رزرو و اقامت در هتل زاگرس خوانسار می توانید با آرامش خیال از این شهر زیبا لذت ببرید.
قمصر
قمصر
قمصر شهر گل و گلاب بی شک تکه ای بهشت است که در اردیبهشت ماه با دلبری های خود تمام گردشگران را به سمت خود می کشاند. مهم ترین رویداد این شهر زیبا مراسم گلابگیری است که از اواسط اردیبهشت ماه آغاز و در اواخر آن پایان می یابد. برای اقامت در شهر گل های خوش عطر محمدی می توانید هتل گلستان قمصر را رزرو کنید.
گلپایگان
گلپایگان
گلپایگان شهری کهن با جاذبه های تاریخی و طبیعی فراوان است. از آن جا که این شهر باستانی از هر طرف به یکی از اقلیم های کوه، دشت باغ و بیابان منتهی می شود، آن را سرزمین چهار اقلیم نیز می گویند. ارگ تاریخی گوگد، کبوترخانه گلپایگان، روستای وانشان، دریاچه ی سد گلپایگان، مسجد جامع گلپایگان، مناره ی گلپایگان، بازار چهارسوق و بقعه ی امامزاده هفده تن از دیدنی های این شهر هستند. هتل ارگ گوگد گلپایگان در تمام فصول پذیرای گردشگران این شهر کهن می باشد.
کویر مصر
کویر مصر
کویر مصر نام خود را از روستایی به نام مصر گرفته است، کویر مصر در نزدیکی این روستا و در میان نائین و اصفهان قرار دارد، این کویر سحرانگیز یکی از مناطق جذاب گردشگری ایران است، در واقع نام دریای شنی کویر مصر برای بسیاری از طبیعت گردان نامی آشناست و کویر دوستان از دیدن زیبایی هایش سیر نمی شوند. شما می توانید با رزرو هتل سنتی تی دا کویر مصر با آسودگی خاطر و رفاه بیشتری به این مکان زیبا سفر کنید.
ابیانه
ابیانه
در نزدیکی نطنز و استان اصفهان، روستایی زیبا و تاریخی قرار دارد. این روستا که بر روی دیواره ی کوهی به نام کرکس واقع شده است، پیشیه ای 1500 ساله دارد. این روستا که خود به عنوان یک اثر تاریخی در آثار ملی کشور به ثبت رسیده است، جاذبه های فراوانی دارد، این جاذبه ها عبارتند از: آتشکده، کاروانسراها و اشترخانه ها، آسیاب ها، آب انبارها، قلعه ها، مساجد و زیارتگاه ها. اقامت در هتل ابیانه ابیانه سفر شما به این روستای زیبا و تاریخی را به سفر خاطره انگیزی مبدل خواهد کرد.
زواره
زواره
زواره یکی شهرهای کویری و تاریخی ایران است، شهری که معماری اصیل خود را همچنان حفظ کرده و به گفته ی برخی تاریخ شناسان زادگاه کاوه ی آهنگر است. هر چند زاوره با بناهای گلی و جاذبه های خاص خود کمتر مورد توجه قرار گرفته است، اما بی شک جاذبه های بی نظیری مانند کویر دق سرخ، قلعه ی سنگ بست، خانه هشت بهشت نیری، کاخ امیر آباد، مناره ی مسجد پامنار، یخچال سنتی زواره، اقامتگاه سنتی نقشینه و بازار و حسینیه های آن برای گردشگران جذابیت خواهند داشت. اقامتگاه بوم گردی ننه کوکب زواره اقامتگاهی است که اقامت و سفر شما به این شهر تاریخی را دلپذیر تر خواهد کرد.