×

آبشار سیاسرت رامسر

نویسنده نویسنده ایران هتل در تاریخ ۱۳۹۸/۲/۳۱
دسته بندی ایرانگردی
آبشار سیاسرت رامسر
کشور ایران با مناطق مختلف اب و هوایی که دارد آلبوم کاملی از چهره های مختلف طبیعت می باشد. با اینکه هر چهره زیبایی خاص خود را دارد اما چهره هایی که با اب و ابادانی همراه هستند صفای دیگری دارند. شهر رامسر واقع در استان مازندران از جمله شهرهایی است که شادابی و سرزندگی در آن موج می زند و حس و حال خوبی را به آدمی منتقل می کند. یکی از جاذبه های این شهر آبشار سیاسرت است که در مسیر رودخانه ی چالک در نزدیکی روستای دیدنی جنت رودبار قرار دارد. این ابشار از آن دسته جاذبه هایی است که در اطراف خود مناظر زیبایی را پدید آورده است به طوری که شاید دلیل جذب برخی گردشگران طبیعت اطراف ابشار باشد نه صرفا خود آن!

برای دیدن از ابشار زیبای سیاسرت می توان در شهر دیدنی رامسر اقامت کرد. این شهر با جاذبه های بسیاری که دارد می تواند میزبان خوبی برای مسافران به شمال ایران باشد. برای اقامت در رامسر مانند هر شهر دیگری می توانید سری به سایت ایران هتل آنلاین بزنید و بعد از جست وجوی نام آن لیست هتل های رامسر را ببینید. ایران هتل آنلاین با اطلاعات کاملی که قبل از سفر در اختیار شما قرار می دهد کمک می کند تا هوشمندانه سفر کنید. رامسر از آن دسته شهرهایی است که هتل های فراوانی دارد. یکی از هتل های آن هتل بام سبز است که در کيلومتر 5 غرب رامسر – در مجتمع تفریحی رفاهی شهر سبز (تله کابین رامسر) واقع شده است. این هتل که در سال 1389 افتتاح شده دارای 2 طبقه ی مثبت و 4 طبقه ی منفی می باشد. لازم به ذکر است ایستگاه تله کابین رامسر در ساختمان اصلی هتل بام سبز رامسر قرار دارد. واحدهای اقامتی این هتل چهار ستاره، شامل دو دسته کلبه ی جنگلی و سوئیت های VIP می باشد که سوئیت های VIP در طبقات منفی ساختمان قرار دارند. کلبه های جنگلی نیز با فاصله ای کم از ساختمان اصلی واقع شده اند. لازم به ذکر است این هتل دارای سوئیت های ماه عسل هم می باشد که می تواند بهترین خاطرات را در این سفر تکرار نشدنی برای زوج های جوان به ارمغان بیاورد.

آبشار سیاسرت رامسر
آبشار سیاسرت (سیاسورت) که در موقعیت جغرافیایی E5038 N3647 واقع شده است یک جاذبه ی دیدنی متعلق به شهر زیبای رامسر از استان مازندران واقع در شمال ایران می باشد که در فاصله ‌ی ۳۵ کیلومتری از سمت جنوب این شهرستان قرار دارد. از جمله مزایای این ابشار زیبا و با طراوت قرارگیری در نزدیکی جاده ای است که به منطقه ‌ی ییلاقی جنت رودبار منتهی می شود. این مورد یک مزیت برای ابشار سیاسرت به حساب می آید چون منطقه ی جنت رودبار خود یک جاذبه ی گردشگری طبیعی از استان مازندران محسوب می شود؛ جاذبه ای که گردشگران عزیز می توانند در کنار بازدید از ابشار سیاسرت آن را نیز ملاقات کنند و از طبیعت بکرش لذت ببرند. جنت رودبار در واقع یک روستای دیدنی از توابع بخش مرکزی رامسر و یکی از شناخته شده ترین جاذبه های گردشگری این شهرستان می باشد. آدرس دقیق آبشار سیاسرت ۳۰۰ متر پایین ‌تر از جاده ‌ی اصلی جنت رودبار است و يک راه پاکوب گردشگران را از جاده به آبشار می رساند. آبشار سیاسرت علاوه بر چهره ی زیبایی که دارد در اطراف خود طبیعتی ناب را به وجود آورده است؛ طبیعتی که با رفتن به آن روح تازه ای از زندگی در جسم آدمی دمیده می شود و شور و هیجانی وصف ناشدنی در وجود وی شکل می گیرد به طوری که ناخواسته شکر این همه نعمت و زیبایی را به جای می آورد و از خالق یکتا برای خلق این چنین مناظری تشکر می کند.
آبشار سیاسرت که بخشی از رودخانه ی پراب چالک رود می باشد تصاویر فوق العاده زیبایی در مقابل چشمان گردشگران به نمایش می گذارد. رودخانه ی چالک رود که قدی به درازای ۴۰ کیلومتر دارد از دامنه ی شرقی کوه سماسوس نشات می گیرد و راه خود را در میان کوه ها، دره‌ ها و جنگل‌ ها ادامه می دهد تا اینکه با رودخانه ‌های ارمو، لاک تراشان و جالیسان یکی می شود و در پایان مسیر به دریای نیلگون مازندران می‌ پیوندد. مناطق ییلاقی روستای جنت رودبار از جمله منطقه ی اکراسر، چاک، چرته، نمکدره، ایزکی و جیررود مناطقی هستند که چون تقریبا مرتفع می باشند از آب و هوای بسیار مطلوبی برخوردارند و میزبان چهره های بی نظیری از طبیعت الهی اند و با چشم اندازهای نابی که دارند لذت فراوانی را برای گردشگران از این منطقه به ارمغان می آورند. آبشار آزارک، آبشار حسینیه، آبشار چاردر، آبشار خشکا، آبشار ریش بزار و آبشار هیسیان از دیگر آبشارهای موجود در منطقه ی ییلاقی جنت رودبار هستند که در کنار دیدن از ابشار سیاسورت می توان سری هم به آنها زد و از تماشای وجودشان شاداب و سرمست گشت.
یکی دیگر از دلایلی که موجب جذب گردشگر در این منطقه و مناطق اطراف آن می شود دسترسی آسان از روستای جنت رودبار به دشت زیبای لپاسر است. این دشت با چشم اندازهای منحصر به فردی که دارد مکان بسیار مناسبی برای یک گردش یک روزه یا حتی چند روزه می باشد. از جمله جنبه های زیبای این دشت می توان به وجود آبگیرهای کوچک و گل های زرد اشاره کرد که مانند پارچه ای یکدست دشت را می پوشانند و آن را به شکلی هر چه زیباتر می آرایند تا هیچ کس تاب تحمل گذر از کنار آن بدون تماشای عمیق به زیبایی هایش را نداشته باشد. این در حالی است که روستای جنت رودبار و دشت لپاسر مسیر عبور کوهنوردانی است که به قصد صعود به قله ی سماموس حرکت می کنند. از دیگر جاذبه های گردشگری که در مسیر روستای جنت رودبار می توان دید جنگل دالخانی، سد میجران و ییلاق گرسماسر است که تماشای آنها نیز در کنار بازدید از ابشار سیاسرت خالی از لطف نمی باشد.

نکات تکمیلی
مسیر رفتن به آبشار سیاسرت یک مسیر پاکوب جنگلی است که از جاده ی اصلی جنت رودبار شروع می شود و به آبشار سیارت ختم می گردد. با اینکه این ابشار در نزدیکی جاده ی اصلی جنت رودبار واقع شده و تنها 300 متر از آن فاصله دارد اما از آنجا که احتمالا با رفتن به این ابشار راهتان متوقف نمی شود و مسیر را ادامه می دهید تا دیگر جاذبه های منطقه را نیز ببینید پیشنهاد می شود وسایلی از جمله جعبه ی کمک های اولیه و لباس اضافی و کفش مناسب و آب و چادر مسافرتی و غذا به همراه داشته باشید تا از ماندن در دل طبیعت لذت بیشتری ببرید.