×

آشنایی با نشانه های اعتیاد به سفر

نویسنده نویسنده ایران هتل در تاریخ ۱۳۹۸/۴/۲۷
دسته بندی راهنمای سفر
آشنایی با نشانه های اعتیاد به سفر
مسافرت روح و روان آدمی را صفا می بخشد و افراد پس از سفر شروعی دوباره را تجربه می کنند، اما بسیاری از افراد به سفر کردن اعتیاد دارند. واژه اعتیاد به وضعیتی اشاره دارد که شخص به انجام کاری یا رفتاری عادت کرده باشد یا چیزی که از لحاظ روانشناسی یا فیزیکی (روحی و جسمی) به عادت تبدیل شده باشد و توقف آن موجب ضربه ی روحی و روانی زیادی خواهد شد. برای بسیاری از ما چنین تجربه هایی پیش آمده است. گردشگرانی که زیارت و سفر به شهر هایی همچون مشهد را نمی توانند از برنامه ی خود حذف کنند، می توانند در سایت ایران هتل آنلاین، هتل های مشهد را با دریافت تخفیف ویژه رزرو کنند.
افراد زیادی عاشق سفر می باشند و از کودکی با داستان های ماجراجویانه آشنایی دارند. می توانیم گذشته را به خاطر آوریم که چگونه با شنیدن، دیدن و خواندن داستان هایی درباره دزدان دریایی، کاشفان سرزمین ها، کشتی سواری در هفت دریا، صعود به بلند ترین ارتفاعات برای جستجوی گنج و غیره کودکی را پشت سر گذاشتیم. با دیدن این داستان ها فکری نو در سر می پروراندیم و می خواستیم زندگی نرمال و عادی را کنار گذاشته و پرش از هواپیما، صعود به بلند ترین قله ها و کشف زیبایی های طبیعت را تجربه کنیم. کودکان خاطرات پیتر پن و سفر های ماجراجویانه او را فراموش نمی کنند.
 
شاید سوالات زیادی در ذهن خود تصور کنید برای مثال، آیا با شوق و میل سفر به دنیا آمده ایم یا به صورت تدریجی در طول گذر زمان در نتیجه دیدن فیلم ها، شنیدن داستان ها، عکس ها و غیره به مسافرت عشق و علاقه پیدا کردیم؟ سوال ‌هایی حول سفر کردن همواره در ذهن ما ظاهر می ‌شوند و تمامی ندارند. بهترین کار این است که چمدان خود را ببندید و راهی سفر شوید، با دیدن نقاط دیدنی جهان پاسخ بسیاری از سوالات را خواهید یافت. انسان زیبایی را دوست دارد و با تجربه زیبایی ها و شگفتی های جهان بر علاقه او به سفر افزوده می شود. در ادامه به نشانه های اعتیاد به سفر اشاره می کنیم، اگر این علائم را در خود دیدید یعنی به مسافرت اعتیاد و علاقه دارید، پس به برنامه ریزی و سفر به سوی ناشناخته های جهان ادامه دهید:
نشانه های اعتیاد به سفر
نشانه های اعتیاد به مسافرت
1 - از پرسیده شدن سوال، اهل کجایی؟، تنفر دارید و حس می کنید به یک منطقه ی خاصی تعلق ندارید و شاید این جهان را خانه ی خود می دانید.
2 - اقامت و ماندن در یک شهر بیش از سه ماه قابل تحمل نیست و برای تغییر روحیه خود می بایستی به نقطه ای دور و متفاوت سفر کنید.
3 - به ندرت واژه ی نه، را استفاده می کنید و دوست دارید با بله گفتن به همه چیز تجربیات بیشتری کسب کنید.
4 - به قدری در طول عمر خود سفر کرده اید که هنگامی که در خانه اقامت دارید، مانند این است که در تعطیلات آخر هفته به خانه خود باز گشته اید. و خانه مکانی برای استراحت کوتاه بوده و با گرفتن انرژی دوباره راه خواهید افتاد.
5 - از آن دسته افرادی می باشید که ترجیح می دهید پول خود را بیشتر در زمینه کسب تجربه خرج کنید و به سفر بروید تا اینکه لوازم مادی و معمولی تهیه کنید.
6 - روز هایی که مریض باشید باز هم سعی می کنید در سر کار حضور داشته باشید تا مرخصی های خود را برای سفر و دیدن زیبایی های جهان بکار برید.
7 - زمانی که به سفر و بازدید از کشور هایی که ندیده اید فکر می کنید، احساس هیجان و نگرانی را تجربه می کنید.
8 - برنامه ی مشخص شده ای ندارید چون ترجیح می دهید به یک باره راهی سفر شوید.
9 - با تلاش بیشتری کار می کنید تا هزینه ی سفر بعدی خود را تامین کنید.
10 - از تصور اینکه دوستان نیز در سفر بعدی به جمع تان ملحق شوند هیجان زده می شوید اما هرگز به دوستان خود برای برنامه ریزی سفر اتکا نمی کنید و خود حساب کارتان را دارید.
11 - شنیدن واژه های عاشقانه مانند عروسی و غیره چندان جالب نیست و با محدودیت ها از دنیای سفر دور خواهید شد. با شنیدن ابراز علاقه حال تان به هم می خورد.
12 - از نظر دوستان و اعضای خانواده فردی خاص محسوب می شوید و دارای شخصیتی تکانشی می باشید، یعنی در یک لحظه و ناگهان و به صورت لحظه ای تصمیم خود را گرفته و شروع به بستن کوله بار سفر می کنید.
13 - شاید در طول سفر و در حین ماجراجویی فعلی، برنامه ی سفر بعدی خود را مشخص کنید.
14 - همواره در تلاش می باشید تا دلبستگی و وابستگی خاصی در زندگی نداشته باشید، تا آزادی انتخاب و سفر را همچنان تجربه کنید.
نشانه های اعتیاد به سفر
15 - از کار کردن در طول ساعات طولانی، صبح ساعت 9 تا 5 عصر را دوست ندارید و با این سبک کار، بی نظمی و ویرانی برنامه های سفر را حس می کنید.
16 - با روند فعلی زندگی و با سبک سفر راحت بوده و دوست دارید در اوقات فراغت بیشتر به شبکه های مربوط به سفر نگاه کنید، و در وبلاگ ها به مطالبی که به سفر اشاره دارند، مطالعه کنید.
17 - با زندگی ساده و همراه داشتن یک کوله پشتی مشکلی ندارید و در حقیقت آزادانه و بدون توجه به دنیای مادی زندگی می کنید. می توانید در کوه و دشت صحرا و در دل طبیعت پنهان زمین همراه با کوله خود و به دور از تجملات، زندگی خوشی را تجربه کنید.
18 - برخی از افراد هنگام سفر ممکن است گریه کنند، و حس ناراحت کننده ای داشته باشند اما افرادی که به سفر اعتیاد دارند، با تمام شدن زمان مسافرت و با بازگشت به خانه ناراحت می شوند.
19 - از آشنایی و دیدن مردم با فرهنگ های مختلف ناراحت و عصبی نمی شوید.
20 - در شبکه های اجتماعی خود مانند اینستاگرام، مدام از گوشه و کنار دنیا عکس ارسال می کنید و به زبان های مختلف مطلب می نویسید.
21 - ممکن است اعتیاد به سفر موجب شود تا هنگامی که در خانه مانده اید، احساس خوبی نداشته باشید و بخاطر داشتن عمری کوتاه و سفر های محدود در طول زندگی احساس گناه کنید، اما با فکر به این که یک هیجان دیگر، یک درس جدید، یک دوستی پابرجا و تجربه زندگی متفاوت در چند قدمی منتظر تان می باشد، با این تصورات هیجان درونی و شادی را به زندگی هدیه می بخشید.