×

ملزومات کویرنوردی

نویسنده نویسنده ایران هتل در تاریخ ۱۳۹۸/۸/۲۰
دسته بندی راهنمای سفر
ملزومات کویرنوردی
اگر قرار است در سفرتان به کویر سریعتر از حالت عادی پیش بروید، به لیست وسائل مورد نیاز برای سفر و تمام ملزومات مهم پیاده روی کویر که در این مقاله آمده است احتیاج خواهید داشت! همچنین شما می توانید برای اقامتی آسوده در کویر از بین هتل های یزد اقامتگاه بوم گردی بوم قلعه آریز بافق یزد را برگزینید تا از اقامتتان در کویر آسوده خاطر باشید.
پیاده روی در کویر - بله، مسئله این است. اگر مشکل قلبی ندارید یا یک کوهنورد بی تجربه نیستید، پیاده روی در کویر یکی از زیباترین سفرهای چالش برانگیزی است که یک کوهنورد می تواند روی آن حساب کند. مناظر بسیار چشمگیر و خیره کننده، کوهنوردان را به دنیای متفاوتی منتقل می کند. سکوت کویر آرامش بخش است و شما را با شن های زیر پایتان و خورشید بالای سرتان متحد می کند. و حیات وحشش بی نظیر است: از کاکتوس های گلدار گرفته تا حیوانات جذاب، در هر گوشه اش چیز جدیدی برای کشف کردن وجود دارد.
اما در پشت زیبایی ها و ماجراجویی های پیاده روی کویری ده ها خطرات پنهان وجود دارد. نکته آخر این است که اگر برای پیاده روی در کویر آماده نشده باشید، می تواند بسیار خطرناک باشد.
قبل از رفتن به کویر، این نکات ضروری برای صحرا نوردان مرور کنید و مطمئن شوید که کوله تان شامل این تجهیزات اضافی فوق العاده است.
پیاده روی در کویر
ملزومات پیاده روی در کویر
در اکثر موارد، لیست موارد مورد نیاز برای پیاده روی در مسیر های مخلتف یکی است. اما پیاده روی در کویر کمی متفاوت است زیرا منظره و زمینی که با آن برخورد می کنید کاملاً متفاوت است. کویرها داغ، آفتابی و غیرقابل بازدید هستند، بنابراین لیست وسائلی که برای پیاده روی از طریق مسیرهای جنگلی به آن مراجعه کرده اید،به اینجا مربوط نمی شود. البته موارد معمول مانند کفش دویدن، تنقلات و قطب نما را بسته بندی کنید، اما موارد دیگری وجود دارد که باید در نظر بگیرید!
پودر جایگزینی سدیم
این پودرها به عنوان تعویض الکترولیت نیز شناخته می شوند، به بدن شما کمک می کند الکترولیتها را دوباره پر کند و از هیپوناترمیا جلوگیری کند. این مکمل ها نه تنها مفید بلکه یک اقدام ایمنی هستند.
آب اضافی
این مورد قطعا مورد نیازتان است. وقتی به صحرا می روید، به آب زیادی احتیاج دارید. روزانه دو تا شش لیتر برای هر پیاده روی توصیه می شود و تهیه پشتیبان های اضافی در حدود یک گالن در وسیله نقلیه تان نیز یک اقدام ایمنی مناسب است. اگر گم شوید، احتمالپیدا کردن چشمه یا رودخانه تقریباً وجود ندارد، بنابراین خطر نکنید.
یک کلاه آجدار
از آنجا که تمام روز در معرض آفتاب قرار خواهید گرفت، کلاهی به همراه ببرید که محافظت همه جانبه را فراهم کند. کلاه هایی مانند کلاه بیس بال یا ویزور این کار را انجام نخواهد داد. یک کلاه آجدار را در نظر بگیرید - هرچه عریض تر باشد، بهتر است از چشمانتان در برابر اشعه آفتاب و از گردنتان در برابر آفتاب سوختگی محافظت کنید.
ضد آفتاب
برای جلوگیری از آفتاب سوختگی ها، ضدآفتاب با SPF بسیار بالا الزامی است، حداقل SPF 30 و بسته به نوع پوستتان، کارتان را راه می اندازد. من در هر نوع پیاده رویی که می روم، ضد آفتابم را به همراه می برم، اما بسیاری از کویرنوردان این مورد را فراموش می کنند، بنابراین یک ضد افتاب بزرگ بیاورید و با کسانی که به همراه نیاورده اند به اشتراک بگذارید.
عینک آفتابی خوب
دقیقاً همانطور که استفاده از کلاه آفتابی و ضد آفتاب نشان می دهد، آفتاب می تواند در پیاده روی بیابانی کمی مسئله باشد. یک جفت عینک آفتابی واقعاً عالی می تواند هنگام پیش روی در کویر تفاوت زیادی ایجاد کند، بنابراین این سرمایه گذاری را انجام دهید و از چشمانتان خود محافظت کنید.
پیراهن آستین بلند پنبه ای
هر فرد با تجربه در خارج از خانه می داند پنبه بدترین ماده برای پیاده روی است. این جنس یک عایق وحشتناک است و اگر خیس شوید خیلی سریع خشک نمی شود. اما در بیابان، توانایی خنک کنندگی زیادی دارد. به علاوه اگر آستین بلند آن را انتخاب کنید، از قسمت فوقانی بدنتان نیز در برابر آفتاب محافظت می کند.
کلاه، دستکش و یک ژاکت
بله، بیابان گرم است، بنابراین ممکن است بسته بندی این وسایل عجیب باشد. اما قرار است شب در بیابان بمانید، اگر لباس گرم ندارید، خود را در معرض خطر جدی برای هیپوترمی قرار می دهید. ممکن است بیابان در طول روز به طور باورنکردنی گرم باشد، اما در بعضی از مکان ها دما در شب به زیر دمای انجماد می رسد. آنها را فقط در صورت بسته بندی کنید و امیدوارم نیازی به استفاده از آنها نباشد.
یک آینه
این شاید عجیب ترین مورد باشد، اما مفید ترین است. بخاطر بسپارید، خورشید خورشید است! بنابراین اگر به کمک نیاز دارید، یک آینه برای سیگنال دادن می تواند تفاوتی بین گیر کردن در کویر و بودن در خانه را ایجاد کند. آینه ها بسیار کاربردی اند و فقط دو دلار هزینه دارند.
GPS، نقشه و قطب نما
اشتباه بزرگی خواهد بود که بدون GPS در بیابان سرگردان شوید و اشتباه بزرگتری از به همراه نبردن نقشه پشتیبان نیست. بیخیال تکنولوژی شوید و شکست فناوری را پیش بینی کنید. به اصول اولیه بچسبید، مانند نقشه کاغذی و قطب نما.
کبریت یا فندک
یک مورد از وسائل مورد نیاز کویر نوردان که تا حدودی معمولی است اما هنوز هم مهم است که به به یاد داشته باشید که برای بر پا کردن آتش به همراه بیاورید. اگر گیر کرده باشید و بخواهید شب در کمپ بمانید، با اتش بسیار گرمتر خواهید ماند تا بدون آن و مطمئنا نمی خواهید در آنجا نشسته باشید و دو چوب را به هم بسابید تا آتش روشن کنید.
ابزار چند منظوره
یک ابزار چند منظوره می تواند در هر نوع از پیاده روی مفید باشد، اما در بیابان، برای بیرون آوردن خار کاکتوس از پوست و لباستان ایده آل است. حتی اگر ممکن است از آن استفاده نکنید آن را به همراه ببرید، بهتر است امن بمانید تا اینکه پشیمان شوید.
پیاده روی در کویر
 نکات پیاده روی کویر:
اکنون که می دانید چه مواردی را بیاورید، زمان آن رسیده که نکاتی را بیان کنیم که بهتر است اجرا کنید. این امر به شما كمك می كند تا سفرتان به بیابان ایمن و لذت بخش باشد و باعث شود كه شما بخواهید دوباره به بیابان برگردید.
مسیر را به آرامی طی کنید - آخرین چیزی که باید درباره آن نگران باشید، گذر کردن از وسط بیابان است، بنابراین مسیر را راحت طی کنید، استراحت کنید و یک تن آب بنوشید. اگر نیاز دارید که بنشینید، خوب بنشینید! با سرعت آرام بروید و از پیاده روی لذت ببرید.
دوست خود را بیاورید - از آنجا که بیابان محیط خصمانه ای است، تنهایی رفتن ایده خوبی نیست. دعوت از یک دوست، یا بهتر از آن، گروهی از مردم. از نظر ایمنی و سرگرمی ایده ی بی نظیری است.
اگر دوربینی را آورده اید، از کوچک بودن آن اطمینان حاصل کنید - یک دوربین بزرگ شما را به سمت پایین می کشد و در گرمای کویر، وزن آن را ده برابر بیشتر از آنچه در واقع هست، احساس می کنید.
حیوان خانگیتان را به همراه نبرید - بیشتر کویرنوردان دوست دارند با دوستان چهار پا یشان مسیر ها را طی کنند، اما کویر مکانی امن برای حیوان خانگیتان نیست. شن و ماسه گرم می تواند به شدت به پنجه های آنها آسیب برساند.
تلفن خود را بیاورید، اما آن را خاموش کنید - گرمای شدید باعث خراب شدن بیشتر تلفن ها شده و باتری را خیلی سریعتر از حد معمول تخلیه می کند. باتری خود را صرفاً در صورت نیاز به تلفنتان ذخیره کنید و تا زمانی که اتفاقی بیفتد آن را خاموش کنید. اگر به تلفنتان نیاز دارید، یک باتری پشتیبان تهیه کنید.
کاکتوسها را مصرف نکنید - این یک راز بزرگ است - خوردن داخل کاکتوس عطش شما را فرو نمی برد. و به احتمال زیاد شما را به معده درد مبتلا می کند، که باعث کم آبی بدن می شود.
در صورت پیدا کردن سایه از سایه استفاده کنید - در صحرا سایه ی زیادی وجود ندارد، بنابراین وقتی با آن روبرو شدید، از آن استفاده کنید واستراحت کنید. این به شما در حفظ انرژی، آب و حفظ سلامتیتان در جای مناسب کمک می کند.
برنامه اضطراری را در محل خود داشته باشید - تحت هیچ شرایطی، بدون اینکه به کسی از برنامه خود بگویید به کویر نروید. با تماس گرفتن با یک دوست و گفتن اینکه در کجا می خواهید پیاده روی کنید، چه زمانی باید دنبالتان بگردد، و چه زمانی فرض کند که گم شده اید. پیدا کردن کویرنوردان گمشده در بیابان مانند یافتن سوزن در انبار یونجه است، بنابراین آن را آسان کنید و برنامه ای مشخص داشته باشید.
پیاده روی در کویر
پرطرفدار ترین مقاصد کویر نوردی
تعداد انگشت شماری از بیابان های بزرگ در سرتاسر جهان وجود دارد که زمینه ی مناسبی برای کویر نوردی را ایجاد می کند. در اینجا فقط چند مقصد برای شروع کار وجود دارد که هر یک زیبا و بی نظیر هستند.
پارک ملی جوشوا درخت کالیفرنیا
هر ساله صدها هزار مسافر در این پارک زیبا پیاده روی می کند، به خصوص کسانی که علاقه به صخره نوردی دارند. این پارک پوشیده از سازندهای دراماتیک سنگی، تخته سنگ های شفاف و داشتن ساعت های گرگ و میش خیره کننده ای است که نقطه شروع بسیار خوبی برای هر علاقه مندی به کویر است.
Cabo San Lucas، Baja California، مکزیک
برای هر کسی که در کویر پیاده روی می کند، امید به آب در انتهای پیاده روی اش مانند دریافت یک قطعه کوچک از بهشت است. بنابراین پیاده روی در کویر لس کابو جادویی است و به یک ساحل خیره کننده ختم می شود و همچنین برای خنک شدن بسیار مناسب است. این مسیر پیاده روی پر از پوشش گیاهی منحصر به فرد و مناظر زیبایی از ساحل اقیانوس آرام است.
سالار دو یونی، بولیوی
همه بیابان ها یکسان نیستند، دقیقاً همانطور که این بیابان زیبا اثبات می کند. این کویر کاملاً از نمک ساخته شده است و آن را به بزرگترین کویر نمک مسطح جهان تبدیل کرده است.کاملاً عاری از پوشش گیاهی و حیات وحش است. این تجربه مسلماً یکی از به یاد ماندنی ترین تجربه هاست.
پارک ملی نامیب-ناوکلفت، نامیبیا
این صحرا که بعنوان قدیمی ترین صحرای جهان شناخته می شود، به راحتی قابل بازدید است. دارای برخی از بلندترین تپه های ماسه ای جهان و چشمگیرترین مناظر کویری است و اگر به دنبال یک ماجراجویی بزرگ هستید این کویر نا امیدتان نخواهد کرد.
صحرا آتاکاما، شیلی
یکی از بزرگترین ویژگی های این کویر خشک و زیبا، شهرت آن برای فرصت های بی نظیر ستاره نگری است. کویر آتاکاما که به عنوان خشک ترین کویر جهان شناخته شده است، با نمای شگفت آورش از راه شیری، شما را حیرت زده خواهد کرد.
چه قصد داشته باشید در بیابانی در نزدیکیتان پیاده روی کنید چه در یک کشور دیگر، باید بدانید که بهترین تجربه ی زندگیتان خواهد بود. فقط بیاد داشته باشید که ایمنی را بسیار جدی بگیرید، بنابراین خود را در وضعیت سختی قرار ندهید. در غیر این صورت، برای بیابان آماده شوید و مطمئن باشید خاطراتش هرگز فراموش نخواهید کرد.